bebeği ayakta sallamak

Bebeğin kafasına bir şey örttüğünüzde sabit bir noktaya bakmıyor mu? Siz sadece baktığı sabit noktayı yakınına getiriyorsunuz. Tülbentte bir sabit noktaya bakıyor yani :))
canım tülbentte kendi kafasiyla birlikte saga sola gittigi icin kafa-göz kordinasyonu bozulmuyo.ama tavana bakimca tavan yerinde durdugundan sersemliyo.ya da ben oyle dusunuyorum

İki kızım var ikisini de hiç sallamadım. İkisi de 3 -4 aylıktan beri kendi kendine uyur :nazar:. Sallamak hem bebek için sağlıklı değil. Hem de anne için yorucu. Büyük kızım kolikti. Dört ay kucakta gezdi . Sonra müzikle uyumaya alıştırdım.İkinci kuzum da müzikle uyudu hep.çok ta rahat ettim.

kızlar hepinize çok teşekkür ederim :) sanirim hep bebek kendi seciyo nasil uyumak istedigini.benimki de memede uyumayi seviyo ama bazen hazimsizligi gazi oluyo ememiyo o zaman da uyuyamiyo dogam olarak ben de duruma gore ya kucagimda pispislayarak ya da ayakta sallayarak uyutuyorum.tabiki cok sarsmadan

Benim bebeğim yeni 6 aylık oldu kolikti bir ay ayakta salladım o yüzden , ama simdi kundak şeklinde sarıyorum kendisi etrafa bakarken uykuya dalıyor, biraz sabırlı olun ve iyice uykusunun geldiğinden emin olun , ben sadece kollarını kundaklama yapıyorum bacakları serbest kalıyor.
Bazen hasta falan olduğunda kucağımda uyutuyorum, üç ay alışması için çok iyi bir dönem sadece kollarını sararak kendi kendine uykuya geçmesini sağlayın.

Hiç sallamadım hatta denemedim bile. Sallayarak uyuduğunu gorseydim kendin hep sallardım banada eziyet olurdu.
Emerken uyurlar. Bide iki kaşının arasına masaj yapardım öyle çok güzel uyurdu hemde kısa sürede. Deneyebilirsiniz

Hemde nasıl sallamaktı benimkisi.
Ayakta sallamak anneyi yoruyo,çocuga zararı yok.
Olsa benimkine olurdu.

Ayakta sallayarak, kucakta pışpışlayarak, yanımda veya kucağımda yatırıp meme emerek..
Ben uyusun da nasıl uyursa uyusun modunda gayet rahat takıldım.

Hiç de gözlerini kapatmadım.
Siz kapatınca baktığı bir yer olmuyor mu?
Üstelik 3 aydan sonra göz görme mesafesi artmaya başlar.

Hatta 2 buçuk yaşında hala arada sallamamı ister.

Üstelik İsviçre'de yeni yapılan bir araştırma sallanmanın daha faydalı olduğunu ortaya çıkarmış. :KK48:

https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-46997646

Hic sallamadim, sallamaya hic niyet bile etmedim. Kendi beşiklerinde yattilar hep.

Gündüzleri sallanarak uyumak istiyor geceleri saat 23.00 oldu mu park yatağının içindeki oyuncakları ve dönencesi eşliğinde kendiliğinden uyuyor bunuda kendisi yaptı daha önce beşikte hem sallanmak hemde rahat hareket edemediği için uyanıyor mızmızlanıyordu sanırım park yatak ile bu sorunu çözdük

Ben okumustum . Ayakta sallamak bebegin kulagindaki bir sivinin beyinle olan temasindan kaynakli cocugu sersemlestirip bayginlastirdigini. O gunden sonra ayakta sallamak yok dedim ama nolcak bilemiyorum

Sallayarak uyutmayın alışırsa çok zorlanırsınız. Yatağına yatırın , yatağa asılan müzikli ışıklı dönen oyuncaklardan takın onlara bakarak uyusun.

Çok fazla sarsmadığınız sürece zarar vermez. Hatta sallanmak hatta hafif salınmak bebeklerin vestibüler sistemi için faydalı bile. Memede uyumasını daha kolay olurdu eğer öyle uyuyorsa sallama işine hiç girmeyin. Ergonomik bir Kanguruda taşıyın. Salına salına uyusun hatta :)

7 aylık oglum var uyutmak için bunca zaman yapmadığım şey kalmadı 2 aylıkken basladım sallamaya ama yavas yavas 5 dakikada uykuya dalardı.Son bir aydır ayakta sallanmak istemiyor yatırımcı hemen aglıyor bende yanına yatıp öyle uyutuyorum demekki zamanla alışkanlıkları değişebiliyor. O kadar dert etme uyutamayıp sinir olacağına biraz salla sende bebişte rahat etsin .

Zararlı olan sallamak değil sarsmak. Yanlış çeviriden dolayı sallamanin zararlı olduğu söylenmiş bu yanlış da bir türlü duzeltilemiyor. Sakin bir şekilde salladiktan sonra problem yok. Bazıları gibi kafasını attira attira sallarsaniz o zaman sıkıntı.

X