Ayakta bebek sallamak

ben de 12.ay için bekliyorum 🤣🤣🤣
Ayakta sallayanlara laf atmasa neyse ben sallamadım hiç kendime göre başka yöntemlerde uyuttum ama 3 aylık bebe için şöyle uyuttum böyle uyutuyorum ayakta sallamak kolaya kaçmak demek ne yiğitliktir 🤣 kaldı ki ayakta sallamak kolaya kaçmak değildir yani 😁

Ayakta sallayanlara laf atmasa neyse ben sallamadım hiç kendime göre başka yöntemlerde uyuttum ama 3 aylık bebe için şöyle uyuttum böyle uyutuyorum ayakta sallamak kolaya kaçmak demek ne yiğitliktir 🤣 kaldı ki ayakta sallamak kolaya kaçmak değildir yani 😁
Bi ara ayakta sallamaktan bir de üstüne bırakınca da uyandigi için birakamamaktan kuyruk sokumu batması yaşamaya başlamıştım. Topuklarimin ağrısı da cabası. Bu kadar kolaysa ben mi yanlış yapıyordum acaba 🤔😂

Benimkide ayağa kalkana kadar tepiniyor çok komik ve yorucu. 4 ay sendromunda çok meraklı, emerken sağa sola bakıcam diye meme reddi yaşıyor, ayakta emzirmeyi deniyorum ama başaramıyorum ben o olayı, nasıl yapıyorsunuz?
Benimki emerken ses olursa dönüp bakıyor onun dışında şu an için red yaşamıyorum ben, normal memedeyken kalkıp geziyorum ama sabit durmamı da istemiyor, nasıl tarif edeyim adımlarımı biraz güçlüce atıyorum o şekilde duruyor tam dalmaya yakın oturuyorum piş piş yapıyorum sonra dalıyor. Benim de ayakta emzirmeye başlama sebebim 2 ay civarlarında sanırım memeden tayzikli süt geldiği için emip emip ağlıyordu sürekli boğuluyor gibi olup öksürüyordu. Ben de kalkıp adımlarımı atarken güçlüce hafif de sallayarak attım derken artık durmaya başladı ondan sonra da o zamandan beri hep ayağa kalkmamı istedi. Geceleri ise uzanarak emziriyorum onu da seviyor uyku aralarında

🧿 masallah imrendim. İnşallah bizim kızda sizinki gibi kolay uykuya geçer. Ben deneyimliydim yegenlerimden kendi tercihim ile sallama yapmiycam dedim mesela. Bunuda şu yüzden istemedim bi yeğenim 3 buçuk yaşlarında iken bile ayakta sallanarak uykuya geçmek isterdi biraz da tombik bi bebekti zaten. İnsanın gece boyu saaatlerrceeee sallamaktan topukları ezilirdi. Uyudu diye birakinca gözünü açar yeniden sallattirirdi. Bi yerden sonra keyfii isterdi sallamayı. Onun o zorluğunu yaşayan biri olarak gebeligimde bebekle temas edebilecek yakın çevreme bu konuda uyardım. Herkese çok garip geldi ama şuan neden direttigimi gözleriyle görüp iyiki alistirmadjn diyolar. Hic bi durum da asla denilmemesi gerekli. Yani o fanatiklik savunmasına katılıyorum. Sallamak kolay gibi görünse de uzun vadede zorlayıcı bi olay.
Benim oglum uykuyu hep sevdi ama yemeyi sevmedi. O yuzden aylarca sagdigim sutu ayagimda sallarken uykuya gectikten sonra icirdim. Ama ayakta uyumaya alisinca gunduzleri besige koyamaz oldum, koydugum anda uyanirdi. O yuzden 9 ay gunduzleri yerimden kipirdayamadim ben :KK70: Kolaya kacmak oldugunu dusunen arkadas ne ictiyse bana da soylesin :KK70:
9 aylikken iyice aliskanlik haline gelmesinden korktugum icin sallamayi biraktim, hemen alisti ve dunya bir anda guzellesti :) Ama uc yasina kadar boyle bir seye asla izin vermezdim, mutlaka uyku egitimi verirdim bir noktada. Acikcasi bana cocugunu o yasa geldigi halde sirf keyfi istiyor diye sallamaya devam etmek, ne bileyim hazir degil diye 4 yasina kadar tuvalet egitimi vermemek falan esas kotuluk gibi geliyor. Tum yeni trendleri takip etmek yerine biraz icgudusel bakiyorum bu olaya.

Yaptığını bence doğru. Ben ilk zamanlarda öyleydim Yanına yatardım, ben konuşurken o uyurdu. Hastalandı, diş çıkardı derken ayakta sallamaya alıştı. Düzeninizi bozmazsanız bence mükemmel.

Bence siz doğrusunu yapıyorsunuz
Benim bebeğim de 2 aylık ama sallamadan uyutamıyorum
Siz nasıl uyutuyorsunuz biraz saha detay verir misiniz

Merhaba hanımlar, bebeğim 4 ay3 günlük ve bir bebeğin ayakta sallanarak uyutulmasına karşıyım. (Bana göre bebek için kötü bir alışkanlık ve anne için kolaya kaçmak gibi geliyor.) Bebeğimi 3. ayından itibaren nasıl alışırsa öyle gider diye uyku aşamasında ya yanına uzanıp onunla sakin sakin konuşarak, (onun yanında olduğumu,güvende olduğunu, rahatlıkla uyuyabileceğini söyleyip) uyutuyorum, yada beşiğine koyup ninni söyleyip uyutuyorum. Eğer uyumaz ise göğsüme alıp emerken kokumu alsın da uyusun diye uyutuyorum. Ama çevremden gelen eleştiriler aklımı karıştırıyor, bebeğim daha çok küçük olduğu için ona uyku eğitimini şimdiden vermemem gerektiğini, ya ayağımda ya da kucağımda sallayarak uyutmam gerektiğini söylüyorlar. Ben bence doğrusunu yapıyorum ama ilk çocuğum olduğu için de fikirlerinizi almak istedim. Sizce bebeğimi uyku aşamasında yanlızmı bırakıyorum?
Bence bu çocuktan çocuğa deyişiyor .Bende 3 çocuk annesiyim ortanca çocuğumi hic denecek kadar az salladim kendi uykusu gəldiyi zaman uyurdu bebeğim .Amma ilk ve son çocuğum kolik və alerjik bebeklerdi çok zor uyurlardi ve mecbur sallayaraq uyuturdum . Kucugum 11 aylık ve sallamaya devam 🤷

Merhaba hanımlar, bebeğim 4 ay3 günlük ve bir bebeğin ayakta sallanarak uyutulmasına karşıyım. (Bana göre bebek için kötü bir alışkanlık ve anne için kolaya kaçmak gibi geliyor.) Bebeğimi 3. ayından itibaren nasıl alışırsa öyle gider diye uyku aşamasında ya yanına uzanıp onunla sakin sakin konuşarak, (onun yanında olduğumu,güvende olduğunu, rahatlıkla uyuyabileceğini söyleyip) uyutuyorum, yada beşiğine koyup ninni söyleyip uyutuyorum. Eğer uyumaz ise göğsüme alıp emerken kokumu alsın da uyusun diye uyutuyorum. Ama çevremden gelen eleştiriler aklımı karıştırıyor, bebeğim daha çok küçük olduğu için ona uyku eğitimini şimdiden vermemem gerektiğini, ya ayağımda ya da kucağımda sallayarak uyutmam gerektiğini söylüyorlar. Ben bence doğrusunu yapıyorum ama ilk çocuğum olduğu için de fikirlerinizi almak istedim. Sizce bebeğimi uyku aşamasında yanlızmı bırakıyorum?
Sen kucakta sallamanın kolay olduğunu falan mı düşünüyorsun? Ahkam kesmişsin 8 9 kilo bi bebeği kucakta sallamak kolaya kaçmakmış

Sen kucakta sallamanın kolay olduğunu falan mı düşünüyorsun? Ahkam kesmişsin 8 9 kilo bi bebeği kucakta sallamak kolaya kaçmakmış
Kucakta sallamayla ilgili tek bir cümlem yok ve kimseye ahkam kesmiyorum, okuduğunuzu anlamayla ilgili sıkıntınız var ise belirtin anlayacağınız dilden yazayım. Alın şimdi ahkam kestim…

Yoook. Ayakta sallamak kolaya kaçmak diye yorumluyor. :işsiz:
En son çare olarak yapılması gerektiğini düşünüyorum evet annelik zor bebişlerimiz de uyku düzeni oluşana kadar her yolu deniyoruz uyusun diye ama çevremde memede yada kucakta uyutmaktan ve başka yolları denemekten ziyade direkt olarak ayakta sallamayı tercih edenler var bir bardak sıcak kahve içebileyim vs diye. Ona istinaden öyle yazmıştım…

En son çare olarak yapılması gerektiğini düşünüyorum evet annelik zor bebişlerimiz de uyku düzeni oluşana kadar her yolu deniyoruz uyusun diye ama çevremde memede yada kucakta uyutmaktan ve başka yolları denemekten ziyade direkt olarak ayakta sallamayı tercih edenler var bir bardak sıcak kahve içebileyim vs diye. Ona istinaden öyle yazmıştım…
Her bebek bizler gibi farklı oluyorlar işte. Bazı bebekler uyum kolay sağlarken bazı bebekler kucakta memede hatta bazen ayakta dahi sallanmak istemiyor. Uyuma açıksa ilk günlerden bi düzen oluşturup bebeğe göre de sekillendirilebiliyor. Ama ayak kucak neyse herturlu destekli uyutmak kişiye ve zamanına göre zorluğu var. Sizin bakışınız da ayakta sallamak kolay gelirken ben bunu defalarca yaşamış ve tecrübe etmiş biri olarak ayakta sallamak tamamen işkence olarak görürüm. Kucakta ten temasiyla uyutmak kimi anneye çok kolay gelirken kimine de bu sekil zor gelir. Siz kendinizce ayakta sallamayı uygun görmüyorsunuz buna okeyiz ama bunu kolaya kaçmak olarak belirtmeniz yanlış.

Dediğiniz gibi ayakta sallamayı en basit yol olarak gören kişiler de var. Belki bebek çok daha kolay uykuya geçecek ama illa ayakta sallayarak uyutuyorlar. Onları asla kalé almam şahsen.

Her bebek bizler gibi farklı oluyorlar işte. Bazı bebekler uyum kolay sağlarken bazı bebekler kucakta memede hatta bazen ayakta dahi sallanmak istemiyor. Uyuma açıksa ilk günlerden bi düzen oluşturup bebeğe göre de sekillendirilebiliyor. Ama ayak kucak neyse herturlu destekli uyutmak kişiye ve zamanına göre zorluğu var. Sizin bakışınız da ayakta sallamak kolay gelirken ben bunu defalarca yaşamış ve tecrübe etmiş biri olarak ayakta sallamak tamamen işkence olarak görürüm. Kucakta ten temasiyla uyutmak kimi anneye çok kolay gelirken kimine de bu sekil zor gelir. Siz kendinizce ayakta sallamayı uygun görmüyorsunuz buna okeyiz ama bunu kolaya kaçmak olarak belirtmeniz yanlış.

Dediğiniz gibi ayakta sallamayı en basit yol olarak gören kişiler de var. Belki bebek çok daha kolay uykuya geçecek ama illa ayakta sallayarak uyutuyorlar. Onları asla kalé almam şahsen.
Anlatımım hatalı dediğiniz gibi. Teşekkür ederim yazınız için.

Şahsen asıl ayakta sallayınca kahve icemiyorum. Bıraksam uyanıyor bekle ki biri kahve getirsin😒 tuvalet ihtiyacından bahsetmiyorum bile. Siz en iyisi kolaya kacmakla alakalı daha çok yorum yapmayın. Nerden tutsan elinde kalacak bir konu.

Şu an yaptığınız uyku eğitimi değil de akışına göre yapıyorsunuz gibi geldi bana. Ben de ili yavrumu ya yanlarına uzanarak ya sarılarak uyuttum oğlum iki yaşında şu an sadece yakınında olayım istiyor tek başına yatıyor ama kendi istediği için. Ben de size katılıyorum ayakta sallamaya eğer gerçekten başka bir seçenek kalmamışsa gerek yok böyle devam edin

Şahsen asıl ayakta sallayınca kahve icemiyorum. Bıraksam uyanıyor bekle ki biri kahve getirsin😒 tuvalet ihtiyacından bahsetmiyorum bile. Siz en iyisi kolaya kacmakla alakalı daha çok yorum yapmayın. Nerden tutsan elinde kalacak bir konu.
aynen

Bu da bir seçenek bir bardak sıcak kahve için her şeyi yapabilirim dndndjdk.
Ama ayaktan bırakmak imkansız hale geliyor o zaman da.

Çocuğun annesi sensin. Bebek nasıl rahat mutlu ise öyle devam et. Her bebek birbirinin aynı değil. Kimi öyle kimi böyle olur.

X