Bazı yakın akrabaların niyeti

Problem onlarda degil ki sizde ki her durumda aileden talepleri problem olmaz
Problem sizin hayati yasamamaniz 30 yasinda cok calistim mal aldim hakki olmayan yemesin derdiniz 50 degilsiniz farkindasiniz dimi
Artik biraz hayatin tadini mi cikarsaniz en azindan terapi mi alsaniz?
Hayatımı yaşıyorum artık zaten.. şimdiye kadar yaşayamadım zor şartlarda çalıştığım için…. Bundan sonrası umrumda değil artık sadece fikir almak için açtım bu başlığı

Hayatımı yaşıyorum artık zaten.. şimdiye kadar yaşayamadım zor şartlarda çalıştığım için…. Bundan sonrası umrumda değil artık sadece fikir almak için açtım bu başlığı

2021 den bu yana hala dert edindiginize göre destege ihtiyaciniz oldugu asikar. Nick bile dert sahibi yapmayin 30 yasinda tarla toprak ben olunce kime kalacak diye dert olmaz

Yani senin malın ne alaka kuzenine akrabana kalsın hiç aklıma gelmedi bu zamana kadar böyle bi şey ki bizimkilerde miras yüzünden kavga eden insanlar 🤣🤣ama onlara neden kalsın kardeşimlerim var hem onlar benden önce tahtalı köye gidebilir ne alaka yaaa
Ben tekim kardeşim yok, kardeşim olsa da keşke kardeşime kalsa

2021 den bu yana hala dert edindiginize göre destege ihtiyaciniz oldugu asikar. Nick bile dert sahibi yapmayin 30 yasinda tarla toprak ben olunce kime kalacak diye dert olmaz
Bu sitede yatırım yapmak da suç oldu, ne var sanki 30 yaşımda bunları yaptım diye suçlu olan ben oldum. Ben çevremdeki insanların tutumlarından rahatsız olduğum için bir daha bu başlığı açıp fikir almak istedim çünkü git gide rahatsızlık vermeye başladılar.

Bu sitede yatırım yapmak da suç oldu, ne var sanki 30 yaşımda bunları yaptım diye suçlu olan ben oldum. Ben çevremdeki insanların tutumlarından rahatsız olduğum için bir daha bu başlığı açıp fikir almak istedim çünkü git gide rahatsızlık vermeye başladılar.

Herkese acik bir forumda baslik actiginizda her fikre acik olmaniz gerekiyor. Suclamadik tavsiye verdik ama hayat sizin yarin yillar gecip gittiginde daha iyi anlarsiniz :KK66:

Akrabalarım aç gözlüdür en ufak toprakta bile gözleri kalır

Hanimefendi 31 yasindasiniz daha, malimi yiyecekler diye düşünmek icin en az bi 40 yiliniz var ortada, o zamana kim öle kim kala... belki siz dunyaya kazik cakacaksiniz, belki herkes ölecek bir siz kalacaksiniz, belli mi olur?

Keske kendinize bu derdi hic edinmeseydiniz, senelerdir yazip fikir aliyormussunuz, aileniz (anne babaniz) bu malima cokecekler korkunuzdan haberdarlar mi?

Herkese merhaba. Bazı akrabalarımın davranışlarından şüpheleniyorum. Özellikle benim özel hayatım hakkındaki tutumları.. Öncelikle ben 31 yaşındayım, evli değilim ve ailemin tek çocuğuyum, bu durum bazı yakın akrabalarımın( hala, teyze, dayı vs.) işine geliyor, benim evlenmemi istemiyorlar, çünkü akıllarınca eğer ben evlenmezsem, dolayısıyla çocuğum da olmazsa benim tüm mirasımın onlara ve onların torunlarına kalacağı düşüncesindeler, bunu nerden anlıyorsun diye soracak olursanız hal ve hareketlerinden resmen hissettiriyorlar, bu arada durumumuz iyi sayılır evimiz, arabamız ve yazlığımız var, bunların hepsini annem, babam ve benim birikimimle yaptık. Sadece Annem evlenmemi istiyor, babam karışmıyor. Ben hep zor şartlar altında çalıştım ve bunların hak etmeye kişilere kalmasını istemiyorum, eğer ilerde evlenmezsem veya çocuğum olmazsa amaçlarına ulaşmış olacaklar, en kötü ihtimal böyle olursa nasıl bir yol izlemeliyim ve ne yapmalıyım yani siz olsanız ne yapardınız? Bi de çok yakın akraba oldukları için hepimiz aynı şehirdeyiz ve onları görmeme ihtimalim yok gibi bi şey, niyetlerini bildiğim için görüşmek bile istemiyorum ama mecbur kalıyor insan, ben bu durumu annem ve babamla da konuştum kendi kardeşleri olduğu için konduramıyorlar. size biraz abartı gelebilir Ama durum bu hem anne tarafımdan hem de baba tarafımdan evlenmemi istemeyen insanlar var. Hepsinin en az 2-3 çocuğu var ve çoğu evli hepsinin çocukları falan var, benim konum açılınca bana imalı laflar ediyorlar alttan alttan…evlenip evlenememe bu da ayrı bir konunun başlığı . Gerçekten siz böyle bir şey yaşamış olsaydınız ne yapardınız
Yaşınız genç, imkanlarınız güzel, sağlığınız yerinde.. mis gibi durum tadını çıkarım bence ya. Böyle bi düşünceye saplanıp kalınca hayatın akışına da uyanıyorsun, bakarsın aşk bile gelir böylece. Ha çok takılıyorum dersen hazır hissettiğinde, anne baba kaybından sonra ya da (allah gecinden versin bu arada) bağışla bi kuruma falan.

Akrabalarım aç gözlüdür en ufak toprakta bile gözleri kalır

Mesela nasıl rahatsızlık verdiler?
Öldürmeye mi çalışıyorlar?

Hanimefendi 31 yasindasiniz daha, malimi yiyecekler diye düşünmek icin en az bi 40 yiliniz var ortada, o zamana kim öle kim kala... belki siz dunyaya kazik cakacaksiniz, belki herkes ölecek bir siz kalacaksiniz, belli mi olur?

Keske kendinize bu derdi hic edinmeseydiniz, senelerdir yazip fikir aliyormussunuz, aileniz (anne babaniz) bu malima cokecekler korkunuzdan haberdarlar mi?
Ben evlenmediğim sürece onlar da endişeleniyor, zaten sadece onlar istiyor evlenmemi annem ve babam

Herkese acik bir forumda baslik actiginizda her fikre acik olmaniz gerekiyor. Suclamadik tavsiye verdik ama hayat sizin yarin yillar gecip gittiginde daha iyi anlarsiniz :KK66:
Yılların geçtiğinin ben de farkındayım, bundan sonrası için hayatımı yaşıycam zaten teşekkürler

Siz evlenseniz bile lleşinizle ve hatta onun ailesiyle ilgili de malımda gözleri var endişesi duyup rahat edemezsiniz muhtemelen.
Akrabalariniz dediğiniz gibi olsa bile sizde malım da malim diye tüm ömür onun keyfini değil yükünü çekecek bir hal var.
Eşimin ailesi böyle bi tutumda olmadıkça böyle bi şeyi düşünmem bile sorun benim akrabalarımda , akrabalarımın niyetinin kötü olmasında

Sürekli çevreden evlenmemiş yaşını başını almış insanların örneğini veriyorlar. İşte evlenmedi çocuğu yok bütün mallar kaldı gibisinden
kardeş ben 31 yaşında evlendim, 33 yaşında anne oldum, kocam da 35 indeydi çocuğumuz olduğunda.

sen niye hayatından böyle umutsuzsun ki???

evlenmek istemiyorsan o ayrı konu...

bence kafanı bu işlere yoracağına -eğer istiyorsan- güzel bi birliktelik ve çocuk için yor...

istemiyorsan da güzelce gez toz hayatını yaşa, sadece çalışarak ömür mü geçer?

kardeş ben 31 yaşında evlendim, 33 yaşında anne oldum, kocam da 35 indeydi çocuğumuz olduğunda.

sen niye hayatından böyle umutsuzsun ki???

evlenmek istemiyorsan o ayrı konu...

bence kafanı bu işlere yoracağına -eğer istiyorsan- güzel bi birliktelik ve çocuk için yor...

istemiyorsan da güzelce gez toz hayatını yaşa, sadece çalışarak ömür mü geçer?
Evlilik nasip işi oluruna bıraktım hayatımı yaşamayı düşünüyorum

X