Bayramimiz hic iyi gecmedi ..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Baharyagmuru35

Guru
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2011
14.264
14.661
Iyi bayramlar
Bayramda sehIr dışından ablamlar geldi eşi ve 3 yaşında kızıyla.
Arefe günü geldiler annemlerde kalıyorlar bizim ev de annemlere arabayla en az 30 40 dk yani uzak .
Arefe günü gittik. Eve döndük gece ertesi gün bayram da da gittik eve döndük gece ertesi günde onları çok güzel bi yere denize götürdük.
Gittik annemde geldi. sandalye şemsiye kurduk kilim serdik deniz dibine gittiler ( deniz dibinde olsa neyse ) denize 400 500 m uzakta şezlong kurmuşlar baya uzak ordsn sezlong tuttular .
Ee beraber geldik ayrı mi takilicaz diye benim cnm sıkıldı . Kurduklarimizi bozduk biz de ne yapalım onların oraya kurduk asmziye kilim sandalyeleri filan . Su biraz soğuktu . Ama çok temizdi . Cocuk giremedi pek soğuk diye . Ablamda çocuğu bırakamadı çok huysuzluk.yapti yeğenim çok hareketli zaten o da başından ayrılamadı . Enistem de ablam kapris yapacak diye yanından ayrılamadı . Bende biraz kıyıda yanlarında durdum ama sonra ileri gidemedikleri için onlar arada yüzdüm . Arada yanlarına gittim . Sonra onlar gitti oturdular saatlerce . Etraftaki heryer soğuk deniz sadece tek bi yer var orasida çok sıcak ama çok pis. En az 100 km.yol gitmişiz . Saat 13 de gittik zaten 16 da hadi gidelim daha sıcak olan yere dediler . Bizde sıcak deniz sevmiyoruz . Hadi hatırları için tmm gidilir ama pis orası çok onlar bilmiyorlar . Annem diyor temiz diye ama değil . Ben dedim orda yüzmem orası çok pis siz bilmiyorsunuz hem bu saatte dönsek saat 6 olur bi de beğenmezsek eve mi donecegiz hiç burda giremedik zaten dedim yinede dinlemediler . Ben de kusura bakmayın sorun çıkaran biri olmak istemem ama orası gerçekten kötü ben orda yüzmem dedim kaldık . Yarın gideriz dediler bizimde yarın başkasına sözümüz vardı. Onu söyledim. Bugün kendileri ta öğlen 5 bckta denize gitmişler hava aşırı sıcak denizde aşırı sıcakmış ( hava sıcak deniz sıcak nerede serinler ki inSan. Tercih meselesi ama bize uymuyor neyse) pişmiş öyle dediler . Ama beğenmişler neyse . Bizde onlarla gitmedik . Bugün bizim söz verdiğimiz plan da iptal oldu cumartesiye ertelendi . Ama bu planın iptal olduğundan ablamın haberi vardı . Öğlen biz denize gidiyoruz diye aradı nasılsın diye evde oturuyorum dedim tmm dedi kapattı . Eşine söylememiş onlar evdelermis gitmemişler diye neyse . Biz eşimle.evde oturduk akşam dolaştık. Onları yakın bi yere cagirdik gelmediler. Neyse biz hadi yine gidelim görelim diye yanlarına gittik . Ablam çocuğu uyutmak için odaya girdi biz geldikten yarım saat sonra . Cocuk da uyumak bilmedi tam 2 saat. Banada ben sonra da uyuyacagim zaten iyi geceler dedi odaya girdi . Yarindan sonra gidiyor . Ve senede iki kere geliyolar. Neyse yine görüşemedik ablamla .
Annem babam süs pus oturuyor . Enistem ile eşim cok iyi anlaşıp Surekli gülüp sohbet ediyolar . Ablamda yegenimle uğraşıyor mecbur ,uğraşmasa da zaten soğuk bi yapısı var sıcakkanlı değil, beni çok takiyo gibi durmuyor, çok kaprisli ,herşeye şikayet eden,hiçbişeyden mutlu olmayan , Surekli olumsuz , beş karış süratli, çok alıngan bi yapısı var benden 8 yaş büyük ama huyları böyle yani . Hatta babamlada hiç anlaşamıyorlar. Babam onun huylarını hiç sevmediği için Surekli onunla uğraşıyor dün tartıştılar ablam zaten 4 gün geldik biraz sabret gidicem dedi babama, babamda sessizce sıktır git zaten istemiyorum dedi duydum ben annemde duydu babama bağırdı sus diye . Neyse doğal olarak aBlamlada konuşmayınca ben tek kalıyorum ve çok sıkılıyorum. Ve her seferinde gidip yanlarına stres oluyorum bu sefer de gitmek hicbrsey yapmak istemiyorum onlarla . Neyse bugünde döndük eve . Yarin da başka bi yere denize gideceklermiş . Enistem eşime siz dr gelin demis . Eşim de herşeyi dosdogru anlatmış . O zaman senin eşin istiyorsa arasin karimi ikna etsin gelelim ben yoksa gel gidelim demem demis o da tmm demis . Bence ablam.beni arayıp gel kardeşim.gidelim demez yarın . Esim bence der o kadar da değil diyor bende görürsün bence aramaz dedim .
Biz onlar gelecek diye plan yapmadık onlarla da zevklerimiz uymuyor çocuk da hiç durmuyor ablam cocukla uğraşıyor ki çocuk yokken de pek istekli değil eşimle eşinin iyi anlaşıp eşini eşimden kıskanıp eşimi sevmiyor . Boyle oluncada ben yalnız kalıp eylenemiyorum. Boyle oluncada beraber bir şeyler yapamıyoruz . Yapıncada çok zevksiz güzel olmuyor .
Ablam da benim.gibi böyle güler yüzlü sicakkanli muhabbet eden biri olsa o zaman süper olurdu .
Birde size genel birşeyler anlatayım .
Biz 2 yil önce anlamlara gitmiştik kalmıştık ertesi gece yılbaşıydı . Enistem çok kalın dedi beraber yılbaşı gecirelim dedi ablam bi kere bile kalın demedi kal kardeşim demedi . Bizde kalmadık .
Mesel a bu bayramda bi, eşimin memleketine gidecektik ablama belki gidebiliriz dedim . Hiç bizi görmeden mi gideceksiniz , 1 2 gun bari görüşelim öyle gidin kardeşim d3medi . Ben de gitmiyoruz siz geliyorsunuz diye sonraya erteledik dedim ki gitsem bile hiç kardeşim git.eyin sonra gidin demiyorsun aşk olsun ozlemedin mi kardesini diyorum ben siizn plânınıza birşey diyemem diyor bana .
Yarın aramaz bence ama ararsa siz olsanız gider miydiniz ?
Sorunlu burda kim ?
Ayrıca ablam geçen gelip kaldığında hergün annemle anlaşamayıp annemi aglatmisti. Hersyein altında birşey arayıp yanlis anlayıp kapris yapip laf sokup insani dslirtiyor . Asla haksiz olduğunu kabul etmiyor . Asla hicbir oneridde bulunamiyoruz hep o hakli cunku .
Eleştiride bulununca sen de böyleydin seni de görücez sen dr şöyleydin gibi şeyler söylüyor. Ne halin varsa gör durumuna getiriyor insani en sonunda . Genelde kötü kalpli biri değil .
Iyi biridir . Ama huyları böyle olunca zor . Sıcak olamıyoruz bi türlü . Aslında telefonda hergün konuşuruz 10 dk en az ama genelde hep o anlatır ben dinlerim . Bir gün sıkıldım karşılıklı sohbet edelim dersem bundan sonra kimse kimseyle konusmasin der yüzüme kapatır mesela anlatamazsin asla derdini . Hep o haklıdır hep ..
Bende sabırsız, konuşkan, sıcakkanlı, uyumlu,bende şikayet çok ederim malesef kötü huyum yani ,herkesin sevdiği, herkesle iyi anlaşan biriyim .
Bu durum hiç hoşuma gitmiyor .
Biktim bu ailemin sıkıntısından . Ablam.geldimi sorun başlıyor . Babam onunla uğraşıyor o da onunla tartışıyor . Ben de geriliyorum bu ortamda annemide ağlattiyorlar ben çıldırıyorum..
Bütün bayramımı mahvettilerya.
Birde ablam kocasına beni farklı yansitmis. Koskoca adam benden çekiniyor. Hayatımda ilk kez bi insan beni kimseyle hiçbirşey yapmak istemeyen, kimsenin sevmediği, uyumsuz biri saniyor .ben gelince konusuyorsa susuyor .
Eşim anlatsa da benim karım öyle değil diye beni kendi eşi gibi sanıyor. Yani ablam gibi .ikimizin dr şikayet etme yönü benzediginden. Bazen ben de şikayet ettiğimden beni de onum aynısı sanıyor .
Mesel ablam eşini eşimden kıskanıyor bizle.hiçbirşey yapmak istemiyor Enisteme kardesim istemiyor diyormuş .
Benim eşim de diyor ki mavi95 istiyor senin eşin istemiyor diyor Enistem inanmıyor.
Beni öyle biri sanıyor ama beni tanımıyor .
Hayatta herkes beni çok seviyor .ailem eşim eşimin bütün akrabaları beni çok seviyor .daha bayramda eşimin teyzesi herkesin içinde mavi çok doğal çok iyi ailemize sans getirdi diyordu kayinvalidem övüyordu.
Sizce ben nasıl davranayim iyice sasirdim ablam istemiyor mi anlamadım gerildim sıkıldım hiçbirşey yapmak istemiyorum artık bu durumlardan dolayı

Usenmedim hepsini okudum .sizde en az ablanız kadar kaprislisiniz . Üzgünüm
Hic kaprisli biri değilimdir . Etrafimda hic kimse simdiye kadar bunu söylemedi. Burada iki satır yazıyla bunu kimse belirleyemez zaten .
Biraz beni anlamaya çalışın . 10 kere ayaklarina gidiyorum hicbir ilgi değer göremiyorum gel bunu yapalım yok gel buraya gidelim yok gel yegenime beraber bakalim yok herseye yok ben ne yapicam peki baska

Bu kadar uzun yazmaya gerek var mıydı ?
Hep aynı şeyleri yazmışsınız.
Şunu anladım ailecek tuhafsınız.
Siz sürekli benim dediğim olsun kafasındasınız. Ablanız da istemiyorum deyince surat yapıyorsunuz.

Küçük hanım dünya sizin etrafınızda dönmüyor .

Anladım ben kendimi ifade edememişim

Bir insan ablasını bu kadar yerip kendini bu kadar övebilirdi sanırım.

Kardeşlik böyle bir değil yahu, hayatına berbat dediğiniz ablanizla görüşmeyin..
Malesef olanı yazdim kendi kötü huylarımı d yazdım ama siz de gece gece yorum yapip yardim yerine elestri yaparak kendi stresinizi atma yöntemini bulmussunuz orası belli

Burdan bu mu cıktı şimdi yok kiskanmiyorum berbat hayatını nasıl kıskanayım
Bir kardeşe yakismicak bir cümle bu mesela .sizce uygun bir üslup mu bu ? Ablanizin BERBAT hayatına güzel dokunuşlar yapmak için ona destek oldunuz mu hiç ? Yoksa siz prenses sendromunda bir kız kardeş misiniz ?

Hepsini okuyamadım kusura bakmayın. Çok uzun ve aşırı detaylı yazmışsınız.
Bu kadar küçük şeylere takılmış olmanız beni çok şaşırttı.
Madem ablanızdan bu kadar şikayetcisiniz o zaman ona göre davranın, mesafeli olun veya sizin planınız bize uymuyor kusura bakma diyip gitmeyin.
Benim 2 ablam var biri 8 diğeri 11 yaş büyüktür benden. Doğal olarak onların sözü geçer hep. Bu zamana kadar küçük olan ben olmama rağmen ikisine karşı da çok olgunluk gösterdim, alttan aldım, mutlu olmadığım durumda bile idare ettim. Kardeşiz biz sonuçta.
Bence ablanız için söylediğiniz şeyler sizin için de çok farklı değil üzgünüm.

Burdan bu mu cıktı şimdi yok kiskanmiyorum berbat hayatını nasıl kıskanayım
Hayatta herkes beni çok seviyor .ailem eşim eşimin bütün akrabaları beni çok seviyor .daha bayramda eşimin teyzesi herkesin içinde mavi çok doğal çok iyi ailemize sans getirdi diyordu kayinvalidem övüyordu.
butun bir konu boyunca ablanizi yermiş yermiş sonuna bunu ilistirmissiniz ustune birde su ustteki yorum
nasil berbat bir hayati var mesela?

Kendimi anlattım övmedim görürseniz olumsuzlarda var orda

Yoo üşenmedim okudum, baya baya kendinizi övmüşsünüz.. Hatta ablanızı yererek övmüşsünüz bu daha kötü.. Ortamlarda da böyle yapıyorsanız ablanızın sizinle aynı ortamda durmak istememesi normal bence...

Ayrıca yorumların birinde "berbat hayatını neden kıskanayım ki" demişsiniz.. Bu cümleden bile hisleriniz anlaşılıyor.. Üzgünüm

Bir kardeşe yakismicak bir cümle bu mesela .sizce uygun bir üslup mu bu ? Ablanizin BERBAT hayatına güzel dokunuşlar yapmak için ona destek oldunuz mu hiç ? Yoksa siz prenses sendromunda bir kız kardeş misiniz ?
Babası ablasına küfür etmiş ya hanımefendi de keyfe gelmiş resmen.
Evin sevilen ponçik kızı sendromu bu. Herkes en çok beni sever , ben evin göz bebeğiyim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…