Bayram ziyareti sonrası rezillik kavga utanç

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aile olay olsada defolup gitse diye bekliyormuş resmen,, göz devirmeni asla savunmuyorum ama senin ailene duyurmamaları gerekiyordu büyük ihtimalle sınav var diye cok içlerine girmedin gelip gitmiyorsun diye hazır cocukta yok kurtulalım bundan demişler ya da ayağını denk al abimi yönetmeye kalkarsan baba evine postalanırsın demek istediler sende geri dönerek yağ sürdün ekmeklerine bari bu saatten sonra kocanı kendine bağlada ailesiyle muhatap olma birkac yıl ava giderken avlanmış olsunlar dicemde senin mal kocan da iş yok
Göz devirmeyi görmeselerdi yarın bir gün yine ufak sebepten bu duruma getirirlerdi, benim kaynanam bile melek kaldı şu an pes🥴

Bi bildikleri varmış demek ki. Bu 2.gidişin sonrası hala arkandalarsa bence şükret ve ailenin kıymetini bil. Bu kadar aşağılandığın yere neden dönmek istersin ki?
Çünkü uyuyamadım kötü hissettim hep kayınvalidem konuştu eşimle baş başa konuşmak istedim ne yapacağımiza ikimiz karar verelim istedim neden birilerinden haber bekleyelim ki kayınvalidem ne zaman git kızı al dese o zaman eşim gelse işte o zaman kıymetim olmazdı gibi geldi hem benim evimden kimse beni kovamaz ki istedikleri zaman baba evine bırakacaklarını sanarlar o zaman da

Zorla götürüldüm mü yazmış?

Zorla götürüldüm mü yazmış?
Arabadan inip kendim gitcem diyince niyetim baba evine gitmekti zaten. Ama onlar götürmek isteyince karşı çıktım aileme karşı küçük düşmek istemedim evimin anahtarını vs aldılar ne yaptıysam da olmadı,,,

Bak kopyala yapıştır yaptım zorla olmuyor mu bu???

Çünkü uyuyamadım kötü hissettim hep kayınvalidem konuştu eşimle baş başa konuşmak istedim ne yapacağımiza ikimiz karar verelim istedim neden birilerinden haber bekleyelim ki kayınvalidem ne zaman git kızı al dese o zaman eşim gelse işte o zaman kıymetim olmazdı gibi geldi hem benim evimden kimse beni kovamaz ki istedikleri zaman baba evine bırakacaklarını sanarlar o zaman da
Kayınvalidenin demesiyle gelip seni alacak kocaya da koca diyorsun yani. Ne diyim devam et böyle

Aile olay olsada defolup gitse diye bekliyormuş resmen,, göz devirmeni asla savunmuyorum ama senin ailene duyurmamaları gerekiyordu büyük ihtimalle sınav var diye cok içlerine girmedin gelip gitmiyorsun diye hazır cocukta yok kurtulalım bundan demişler ya da ayağını denk al abimi yönetmeye kalkarsan baba evine postalanırsın demek istediler sende geri dönerek yağ sürdün ekmeklerine bari bu saatten sonra kocanı kendine bağlada ailesiyle muhatap olma birkac yıl ava giderken avlanmış olsunlar dicemde senin mal kocan da iş yok
Sizce kocasinda hata yokmu kazık kadar adam anne ve kız kardeşin istediği gibi davranacak kendi kararlarını alamıyor mu ?
Ben iki gelinimiz var hiç yorum yapmam çünkü onlar iyi olur ben kötü olurum hiç gerek yok
Bide erkek omurgalı olursa kimse tek laf edemez
Benimde 5 görümcem var yorum yaptıklarında ki çok nadir görüyoruz birbirimizi cevap veriyorum kırmadan eşim hiç müdahil olmuyor
Yeri gelince haklı isem savunuyor da haksız isemde ben karışmam kendin çöz meseleni diyor
Hepsi benden büyükler 5 görümcemin 2 si vefat etti digerleri de benden yaşça büyükler öyle kıskançlık vs gibi mevzular olmuyor herkesin torunu gelini çocuğu damati vs var onlarla meşguller

Son düzenleme:
Merhaba uzatmadan konuya girmek istiyorum çünkü olay daha dün yaşandı ve hiç sağlıklı düşünemiyorum.
Ben 8 aylık evliyim eşimle ilk kurban bayramımız daha önce ki konumda yazmıştım kpss çalışıyorum diye arkadaşlarımla vs buluşmuyorum kendimi bu süreçte eve kapattım gibisinden... Sınava 1 ay kalmışken kayınvalidem bizim akrabalar seni görmek çok istiyor köyümüze gidelim bu bayram diye ısrarı üzerine eşim de istekli olunca lanet olsun ki okeyledim.
Normalde arabamız olmadığından otobüsle gitmeyi düşünüyorken görümcemin kayınvalidesi de o köyde olunca beraber gideriz muhabbeti oldu. Neyse gittik herşey çok güzeldi 2 gün olacak ziyaret 4 gün sürdü hiç problem değildi. Ta ki görümcegille dönüş için arabaya bindik benzin için istasyona yaklaştı eşi, eşim de kayınvalidemin isteği üzerine ödemek istedi ben de normal şartlar altında asla takmicağim hatta olması gereken birşey diyeceğim konuda sinir oldum eşimle göz göze gelince göz devirdim görümcem de görmüş bunu.

((Sinir olmam sebebim kayınvalidem aşırı cimri ben size birşey yapmak zorunda değilim der evet haklı yapmak zorunda değil zaten birşey isteyen de yok ondan ama görümceme aynı değil mutfak yiyeceğine eşyasına aydan aya harçlık vermesi bizim evimiz ona daha yakınken gelmeyip görümcemin başka şehirde olmasına rağmen gitmesi ve olsun bunlar sanırım beni kıskandırdı yanlış farkındayım ama eşime hep bunları dile getirdim))

Neyse arabadaki konuya geri gelirsek suratım düşünce kayınvalidem hemen neyin var dedi ben de " ben de yok birşey yol yorgunluğu vs " diye geçiştirmek istedim görümcem de "abim para verdi diyedir... Bilmiyoz mu salak mıyız biz " diye yanımda sesini yükselttince ben de bağırma bana diye sesimi yükseltince olanlar oldu yazarken bile utanıyorum... Kayınvalidem görümcem eşi en önemlisi eşim hepsi bir oldu ben kötü oldum. Arabadan indim kendi gitcem beni bırakın gidin desem de olmadı daha fazla rezillik çıkmış oldu ilk defa bu kadar öfkelenip kendimi kaybettim dönüş yolunda bir de beni baba evine getirip kayınvalidem başladı ağlamaya sizin kız şöyle böyle bir sürü şey diyip bir süre burda kalsın dedi...

Dedikleri şeyler
1- evlendiğimden beri çalışmiyormuşum laf etmediği için iyi kayınvalidemiş bundan sonra çalış dicekmiş
2- suratsız olduğum için evime gelmiyormuş
3- kendimi kaf dağında görüyormuşum
4- kızını kıskanıyormuşum
5- psikoloğa gidim parasını o ödicekmiş (bunu düşüncem)
6- anlaşmıyorsanız boşanın dedi beni gelin diye aldıklarına pişmanlarmış
( Biz görücü usulü değil eşimle kendimiz tanışıp severek evlendik biz onlar sayesinde evlenmişiz diye davrandılar daha öncesinde sevgiliyken ayrılmıştik eşimle onlar sayesinde eşim benle barışmış dediklerine göre)

Neyse eşim de kafa dinle sakinleşince seni almaya gelcem dedi ama ben akşam herkes uyurken çıkıp eşimin yanına geri geldim biliyorum bizi ayırmak için dolduracaklardı onlar istedi diye niye boşanim eşimle hiç bir sorunumuz yoktu tek hatam ailesinin yaptıklarını eşime sürekli anlatmam bu saatten sonra nasıl tekrar bir araya gelcez nasıl yüzyüze bakcaz bilmiyorum. Eleştiriye açığım hatalarımın da farkındayım yaşananları ve zamanı da geri alamıyorum dünden beri harap oldum ağlamaktan kafam zonkluyor.
Hatamın farkındayım dediğin için çok üstüne gelecek yorumlardan kaçınarak ifade etmek istiyorum açıkçası. Ama düşünce yapında genel olarak bir sorun olduğu aşikar , bizde eşimin ailesiyle, ablasının arabasıyla tatile gittiğimiz oluyor ve eşime ben diyorum benzinine destek olalım, markete gidelim alışveriş yapalım diye. Kendim öyle daha rahat hissederim açıkçası , bedavacı gibi yanlarında gezme hissi beni huzursuz eder. Ödemesinden rahatsız olma durumunuzu anlayamadım. Sanırım sizi kendileri ısrarla çağırdılar diye herşeyi kendileri ödesin düşüncesine girdiniz ama bu çok yanlış . Sonrasında yaşanan olaylar çok nahoş ve eminim ki bir daha eskisi gibi asla olamazsınız. Ama samimiyetle ailesiyle oturup konuş ve hatalı olduğunu ifade ederek genel bir gerginlik sonucu vs diye toparlamaya çalış. Eşin de muhtemelen artık senin sürekli art niyetli düşündüğünü düşünecek ve her söylediğin şikayet doğruysa bile kötü yorumlanacak. Çok fazla alttan almalı ve iyi niyetli yaklaşmalısın. Allah yardımcın olsun

Sizce kocasinda hata yokmu kazık kadar adam anne ve kız kardeşin istediği gibi davranacak kendi kararlarını alamıyor mu ?
Ben iki gelinimiz var hiç yorum yapmam çünkü onlar iyi olur ben kötü olurum hiç gerek yok
Bide erkek omurgalı olursa kimse tek laf edemez
Mal kocanda iş yok demişim yorumumda asıl hatalı koca zaten,, bi höst noluyo lan karımın üstüne gitmeyin deseydi evde karısıyla baş başa konussaydı kimse çıtını çıkaramazdı zaten, mal bu erkekler yaa yemin ediyorum sabah sabah sinir oldum konu mankeni gibi durmuş foni diyorum ben bunlara tasma ya karısında ya ailesinde oluyor bunun ki ailedeymiş malesef

İlk mesajda babamgile gideceğim dediğinizi yazmışsıniz ikinci de kendi evime demişsiniz sizin çantanızdan anahtarınızı alırken fark edemeyecek kadar kendinizi mi kaybettiniz acaba
İlkinde kavga sırasında kendim gitcem dedim sonrasında onlar bırakmak isteyince eve aileme laf söylicekler diye karşı çıktım evime gecicem sonra gerekirse kendim gecicem dedim anahtar alınmış altınlarımı da almiyim diye almış olabilirler eşim uyuyor diye gidip bazanin altına bakamıyorum şuan orda saklamıştım

evimin anahtarını vs aldılar

anahtar yok boşuna inme dediler
Yuhhhh! onlar kim sizin evinizin anahtarını alıyorlar rezillik rezillik, kocanızda da iş yok bu duruma sessiz mi kaldı? sizin kendi evinize girmenizi engelliyorlar. Bu olay olmasa başka olayda yine yaparlardı yapacaklarını çünkü kafalarına koymuşlar ana kız belli. Kocanız zaten süs bebeği

Onların yanında susup kaldılar mı onu sormustum ben😳
Herkesın ıcınde sen istedin cek deyıp bıde onların ekmegıne yahg bal surer gıbı öğüt mü verdı
Öğüt verilecek olan senmıymıssın
Dişlerini nıye gostermedıler ya oglan ailesine
Baskına gelır gıbı ailenizin evine gıdılmıs bıde Ustelık
Ay cıldırcam artık
Olay olurken babam yoktu annem ve küçük kardeşim vardı annem de eskinden çok ezilmiş çok haksızlık edilmiş gene de babamdan dolayı katlanmış öyle olması gerekiyor kafasında. Zaten hatalarım da var ondan hiç arka çıkmadı çıksaydı belki olaylar daha da büyürdü onu istemedi.

evimin anahtarını vs aldılar ne yaptıysam da olmadı o olay yaşandı namussuzluk etmişim gibi köpek gibi bırakıp gittiler.
Ya sende koşa koşa döndün buna rağmen , valla ne yaşarsan müstahak hak etmişsin . Seni paspas eder bunlar artık . Hiç mi aklın yok be kızım , konuş hemen eşinle bu terbiyesizliğin hesabını sor evet ben hatalıyım ama böyle mi muamele edilecekti de, sonra da kalk git dön babanın evine . Saçmalama bu nasıl tavır 🤬 babana da ayıp etmişsin ayrıca gece çıkıp gitmek ne o adamın bu tıyniyetsiz için ezmişsin. Of bi otur düşün dediklerimizi yap belliki senin kafan şu an pek basmıyor. Hata üstüne hata yapıyorsun .

Olay olurken babam yoktu annem ve küçük kardeşim vardı annem de eskinden çok ezilmiş çok haksızlık edilmiş gene de babamdan dolayı katlanmış öyle olması gerekiyor kafasında. Zaten hatalarım da hiç arka çıkmadı çıksaydı belki olaylar daha da büyürdü onu istemedi.

Valla sana kızmıştım ama gerçekten gönülden de üzüldüm arkadaşım, tamam sende az değilsin ama karşı tarafta çok tehlikeli…
Evliliğini gözden geçirmeni tavsiye ederim çünkü kv ne yapıyorsa oğluşundan aldığı güç ile yapıyordur her zaman bunu unutma inşallah hayırlısı olur…

Hazmedilir yanı yok, baba evine anahtarı elinden alıp bırakmak çok aşağılayıcı..

O kadar asagilayaci olsa gece vakti anahtarinin alinip gelme denilen yere koşarak geri kacmazdi.
Herkes bir noktada kendi degerini kendisi belirler zamanla.
Adama salak filan diyenler olmuş ben hiçte salak bulmadim.

İlkinde kavga sırasında kendim gitcem dedim sonrasında onlar bırakmak isteyince eve aileme laf söylicekler diye karşı çıktım evime gecicem sonra gerekirse kendim gecicem dedim anahtar alınmış altınlarımı da almiyim diye almış olabilirler eşim uyuyor diye gidip bazanin altına bakamıyorum şuan orda saklamıştım
Altınlar için mi geri döndünüz?
Ben boşandım ilk evliliğimden inanin o kadar zor ve kötü idi ki altın vs aklıma gelmedi zaten ortada altın vs de kalmamıştı
Bundan sonrası için ne yapmayı düşünüyorsunuz?
Aileniz ne dedi ben onları da merak ettim

Tamam başta hatalısın okey, çok hatalısın ama böyle anahtar almalar eşinin susmalar keşke babanlar da kalsaydın…

Hatalısın diye de kendini perişan etme biraz kendine değer ver dik dur diyeceksin ki ”hatalıyım ama karşılığı bu kadar olmamalı”
Daha da pısırık durursan boşanma dilekçesi verirler bunlar eline. Aşağılamalarına daha fazla müsade etme z
Eşi susmamış ki o da sayıp döktü her şeyi diyor konu sahibi,belki babasına bırakalım fikri bile eşinden çıkmıştır o kargaşada.
Olayın sonu hoş olmamış, herkes eşe giydirmiş de konu sahibi kaba tabir ama resmen beleşçi olmuş.Gidelim gezelim benden para çıkmasın.Eşi de çok zor durumda bırakmış , herkesin farkedeceği şekilde tepki vermiş anlaşılan.
Kendileri götürseydi onları ,enişte elini cebine atmasaydı yine göz belertirdi eşine.
İnsan davranışın azıcık sonunu düşünür,bazen hakettiğini yaşıyor insan.Ben eşe de kızamadım üzgünüm

Altınlar için mi geri döndünüz?
Ben boşandım ilk evliliğimden inanin o kadar zor ve kötü idi ki altın vs aklıma gelmedi zaten ortada altın vs de kalmamıştı
Bundan sonrası için ne yapmayı düşünüyorsunuz?
Aileniz ne dedi ben onları da merak ettim
altınlar için değil ana kuzusu kocasıyla başbaşa konuşabilmek için dönmüş.
Ha bu arada gece gidince ne konuştunuz tam, ne dedi kocan?
Niye döndün be kızım o eve, valla düşündükçe sinirlendim sana

Valla sana kızmıştım ama gerçekten gönülden de üzüldüm arkadaşım, tamam sende az değilsin ama karşı tarafta çok tehlikeli…
Evliliğini gözden geçirmeni tavsiye ederim çünkü kv ne yapıyorsa oluşundan aldığı güç ile yapıyordur her zaman bunu unutma inşallah hayırlısı olur…
Oğlu müsade etmese yapamaz zaten oğlu her sorunu gidip anneye anlatıyorsa kadında dolmuş bilenmiştir
Burada eşi dengeyi kurmalı idi
Maalesef böyle bir karakterle bende yıllarımı heba ettim hatta çok sonra anladım meselenin kaynana değil eş olduğunu

Yani maşallah hiç durdurak bilmeksizin hareket etmis tüm aile siz de dahil.Düşünüyorum ben refleks olarak öyle bir hareket yapsam görümcem bunu dillendirmez. Yengem yapsa benim yanımda ben utanır bunu söylemem. Ben en cok olayın başlangıcına saskınım. İkinci olarak eşinizin sizi baba evine götürmesi evet hata ama belki herkesin içinde iyice kavga etmeyi istemedi. Eşinizle güzel güzel konusurken ’evet ben refleks gibi düşünmeden bunu yaptım da ailen bunu nasıl dillendirdi ve üstüne içinde birikenleri bu kadar bana kustu’ ana fikrini güzelce bir ifade edin derim. Cunku burda bir pusuda beklemek var. Ama tabi ses yükseltmeden umarım hersey toparlanır

Onur gurur meselelerinde insan altın düşünmez de neyse onlar senin veremeyecek insanlarsa ki öyle gözüküyor al muhafaza et.

Ama ben bunları yaşasam yeminle altın görmez gözlerim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X