Bayram ziyareti sonrası rezillik kavga utanç

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba uzatmadan konuya girmek istiyorum çünkü olay daha dün yaşandı ve hiç sağlıklı düşünemiyorum.
Ben 8 aylık evliyim eşimle ilk kurban bayramımız daha önce ki konumda yazmıştım kpss çalışıyorum diye arkadaşlarımla vs buluşmuyorum kendimi bu süreçte eve kapattım gibisinden... Sınava 1 ay kalmışken kayınvalidem bizim akrabalar seni görmek çok istiyor köyümüze gidelim bu bayram diye ısrarı üzerine eşim de istekli olunca lanet olsun ki okeyledim.
Normalde arabamız olmadığından otobüsle gitmeyi düşünüyorken görümcemin kayınvalidesi de o köyde olunca beraber gideriz muhabbeti oldu. Neyse gittik herşey çok güzeldi 2 gün olacak ziyaret 4 gün sürdü hiç problem değildi. Ta ki görümcegille dönüş için arabaya bindik benzin için istasyona yaklaştı eşi, eşim de kayınvalidemin isteği üzerine ödemek istedi ben de normal şartlar altında asla takmicağim hatta olması gereken birşey diyeceğim konuda sinir oldum eşimle göz göze gelince göz devirdim görümcem de görmüş bunu.

((Sinir olmam sebebim kayınvalidem aşırı cimri ben size birşey yapmak zorunda değilim der evet haklı yapmak zorunda değil zaten birşey isteyen de yok ondan ama görümceme aynı değil mutfak yiyeceğine eşyasına aydan aya harçlık vermesi bizim evimiz ona daha yakınken gelmeyip görümcemin başka şehirde olmasına rağmen gitmesi ve olsun bunlar sanırım beni kıskandırdı yanlış farkındayım ama eşime hep bunları dile getirdim))

Neyse arabadaki konuya geri gelirsek suratım düşünce kayınvalidem hemen neyin var dedi ben de " ben de yok birşey yol yorgunluğu vs " diye geçiştirmek istedim görümcem de "abim para verdi diyedir... Bilmiyoz mu salak mıyız biz " diye yanımda sesini yükselttince ben de bağırma bana diye sesimi yükseltince olanlar oldu yazarken bile utanıyorum... Kayınvalidem görümcem eşi en önemlisi eşim hepsi bir oldu ben kötü oldum. Arabadan indim kendi gitcem beni bırakın gidin desem de olmadı daha fazla rezillik çıkmış oldu ilk defa bu kadar öfkelenip kendimi kaybettim dönüş yolunda bir de beni baba evine getirip kayınvalidem başladı ağlamaya sizin kız şöyle böyle bir sürü şey diyip bir süre burda kalsın dedi...

Dedikleri şeyler
1- evlendiğimden beri çalışmiyormuşum laf etmediği için iyi kayınvalidemiş bundan sonra çalış dicekmiş
2- suratsız olduğum için evime gelmiyormuş
3- kendimi kaf dağında görüyormuşum
4- kızını kıskanıyormuşum
5- psikoloğa gidim parasını o ödicekmiş (bunu düşüncem)
6- anlaşmıyorsanız boşanın dedi beni gelin diye aldıklarına pişmanlarmış
( Biz görücü usulü değil eşimle kendimiz tanışıp severek evlendik biz onlar sayesinde evlenmişiz diye davrandılar daha öncesinde sevgiliyken ayrılmıştik eşimle onlar sayesinde eşim benle barışmış dediklerine göre)

Neyse eşim de kafa dinle sakinleşince seni almaya gelcem dedi ama ben akşam herkes uyurken çıkıp eşimin yanına geri geldim biliyorum bizi ayırmak için dolduracaklardı onlar istedi diye niye boşanim eşimle hiç bir sorunumuz yoktu tek hatam ailesinin yaptıklarını eşime sürekli anlatmam bu saatten sonra nasıl tekrar bir araya gelcez nasıl yüzyüze bakcaz bilmiyorum. Eleştiriye açığım hatalarımın da farkındayım yaşananları ve zamanı da geri alamıyorum dünden beri harap oldum ağlamaktan kafam zonkluyor.
Çok üzüldüm sizin adınıza bu olay asla unutulmayacak çok su götürecek yani hep önünüze çıkacak evlilik belki devam eder ama çok sallantıda olur

Arabadan inince kendim giderim diye demiştim onlar baba evine götürmek isteyince istemiyorum kendi evime gitmek istiyorum sonra gitmek istersem giderim desem de dinleyen olmadı. Tamam hatalı olduğumu biliyorum ama bu kadarını da hakketmedim belki de hakkettim ne yapcam nasıl geçecek bu süreç bilmiyorum böyle olmasını istemezdim sağlıklı düşünemedim işte şuan ki kafa ile dün ki aynı değil
Eşin ne dedi sen eve gidince

Siz evde yatcaksiniz kaynana size harclik, yemek vs mi verecek? 😀 Kendinizi kiziyla kiyaslamayin, çok istiyorsaniz kendi annenize soyleyeceksiniz size harclik vs yollasin. Elin kadini size bakmak zorunda degil.

Arabada yaptiginz da ayip. Bedava mi gidecektiniz butun yolu kendi adiniza ödemeniz lazimdi eşinizi de rezil etmişsiniz.

Kardeşime üç kuruş benzin parası verdim diye olay çıkaracak, üstüne hatasını anlayıp özür bile dilemeyecek adamı ben de anasının evine bırakırdım. Üstelik aylardır aile hakkında söylenen bir insanmış.

İstiyorsunuz ki kocalarınız dünyanın en berbat insanı olsanız da, ailesine karşı hatalı olsanız da arkanızda dursun. Durmayınca adam karaktersiz oluyor bir de. Yok öyle bir dünya.

Ayyy irite oldum size görümceniz çok haklı! Terbiyesizlik yapmışsınız rezilliğide siz çıkartmışsınız ama kayın valideniz sizi niye baba evine götürmüş onu anlamadım. Bazı kadınlar eşlerinin ailesini bozmak için evleniyor. Hayır benzini doldurmak için göz devirmek nedir ya nasıl bir cimriliktir?
Bence öncesi de vardır kayınvalidesini bunu dese bile eşi engel olabilirdi ilk mesele ise ama öncesinde de artık doldu ve bardak taştı ise oda birşey diyememiş olabilir
Konu sahibi kendi değerini düşürmüş malesef hem olay çıkarıp hemde gece vakti kimseye haber etmeden eşine giderek
Adam bu artık böyle gider bağırır çağırır sonra geri döner ben bildiğimi okuyayım moduna dönüşebilir

Valla kin besledigin insanin arabasina da binmeyeceksin o halde
Otobusle gideceksin kafan rahat olacak
Ayrica esin de ailesiyle bir olup seni baba evine birakmis
Biraz burda kal nedir, ariza veren mikser misin de getirip birakiyorlar
Ve sen herkes uyurken geri donuyorsun
Kocani doldururlar korkusuyla
Doldurusa gelen biriyse basinda bile dursan duzelmez
Ne bu kocayi aklama modu anlamiyorum

browni ben o olayında öyle olmadığını düşünüyorum ama ispatlayamam tabi.
arabada kavga çıkınca konu sahibesi kendini dışarı atıp ben binmiycem kendim gidicem demiş ya orada bence ailesine gideceğini söyledi onlarda biz götürelim deyip öyle gittiler bence. yoksa hiç konuşulmadan birden evlerine dönerken direksiyonu çevirip ailesine gitmemişlerdir.
ha gitmişken şikayette etmişler.

Kardeşime üç kuruş benzin parası verdim diye olay çıkaracak, üstüne hatasını anlayıp özür bile dilemeyecek adamı ben de anasının evine bırakırdım. Üstelik aylardır aile hakkında söylenen bir insanmış.

İstiyorsunuz ki kocalarınız dünyanın en berbat insanı olsanız da, ailesine karşı hatalı olsanız da arkanızda dursun. Durmayınca adam karaktersiz oluyor bir de. Yok öyle bir dünya.
Malesef en büyük sorun bu evliliklerde çevremde de şahit oluyorum kayınvalidesini kayınbabasi en iyi eşyaları alsın en iyi düğünü yapsın maddi yardımda bulunsun hafta sonu çocuklara baksın ama izinle eve gelip gitsinler hep uzak dursunlar hiç yorum yapmasınlar istiyorlar

Yazık ki şunu unutuyorlar bugün benim için ailesine böyle davranan yarın başkası için benide siler

Merhaba uzatmadan konuya girmek istiyorum çünkü olay daha dün yaşandı ve hiç sağlıklı düşünemiyorum.
Ben 8 aylık evliyim eşimle ilk kurban bayramımız daha önce ki konumda yazmıştım kpss çalışıyorum diye arkadaşlarımla vs buluşmuyorum kendimi bu süreçte eve kapattım gibisinden... Sınava 1 ay kalmışken kayınvalidem bizim akrabalar seni görmek çok istiyor köyümüze gidelim bu bayram diye ısrarı üzerine eşim de istekli olunca lanet olsun ki okeyledim.
Normalde arabamız olmadığından otobüsle gitmeyi düşünüyorken görümcemin kayınvalidesi de o köyde olunca beraber gideriz muhabbeti oldu. Neyse gittik herşey çok güzeldi 2 gün olacak ziyaret 4 gün sürdü hiç problem değildi. Ta ki görümcegille dönüş için arabaya bindik benzin için istasyona yaklaştı eşi, eşim de kayınvalidemin isteği üzerine ödemek istedi ben de normal şartlar altında asla takmicağim hatta olması gereken birşey diyeceğim konuda sinir oldum eşimle göz göze gelince göz devirdim görümcem de görmüş bunu.

((Sinir olmam sebebim kayınvalidem aşırı cimri ben size birşey yapmak zorunda değilim der evet haklı yapmak zorunda değil zaten birşey isteyen de yok ondan ama görümceme aynı değil mutfak yiyeceğine eşyasına aydan aya harçlık vermesi bizim evimiz ona daha yakınken gelmeyip görümcemin başka şehirde olmasına rağmen gitmesi ve olsun bunlar sanırım beni kıskandırdı yanlış farkındayım ama eşime hep bunları dile getirdim))

Neyse arabadaki konuya geri gelirsek suratım düşünce kayınvalidem hemen neyin var dedi ben de " ben de yok birşey yol yorgunluğu vs " diye geçiştirmek istedim görümcem de "abim para verdi diyedir... Bilmiyoz mu salak mıyız biz " diye yanımda sesini yükselttince ben de bağırma bana diye sesimi yükseltince olanlar oldu yazarken bile utanıyorum... Kayınvalidem görümcem eşi en önemlisi eşim hepsi bir oldu ben kötü oldum. Arabadan indim kendi gitcem beni bırakın gidin desem de olmadı daha fazla rezillik çıkmış oldu ilk defa bu kadar öfkelenip kendimi kaybettim dönüş yolunda bir de beni baba evine getirip kayınvalidem başladı ağlamaya sizin kız şöyle böyle bir sürü şey diyip bir süre burda kalsın dedi...

Dedikleri şeyler
1- evlendiğimden beri çalışmiyormuşum laf etmediği için iyi kayınvalidemiş bundan sonra çalış dicekmiş
2- suratsız olduğum için evime gelmiyormuş
3- kendimi kaf dağında görüyormuşum
4- kızını kıskanıyormuşum
5- psikoloğa gidim parasını o ödicekmiş (bunu düşüncem)
6- anlaşmıyorsanız boşanın dedi beni gelin diye aldıklarına pişmanlarmış
( Biz görücü usulü değil eşimle kendimiz tanışıp severek evlendik biz onlar sayesinde evlenmişiz diye davrandılar daha öncesinde sevgiliyken ayrılmıştik eşimle onlar sayesinde eşim benle barışmış dediklerine göre)

Neyse eşim de kafa dinle sakinleşince seni almaya gelcem dedi ama ben akşam herkes uyurken çıkıp eşimin yanına geri geldim biliyorum bizi ayırmak için dolduracaklardı onlar istedi diye niye boşanim eşimle hiç bir sorunumuz yoktu tek hatam ailesinin yaptıklarını eşime sürekli anlatmam bu saatten sonra nasıl tekrar bir araya gelcez nasıl yüzyüze bakcaz bilmiyorum. Eleştiriye açığım hatalarımın da farkındayım yaşananları ve zamanı da geri alamıyorum dünden beri harap oldum ağlamaktan kafam zonkluyor.
Yüzmüş yazmış kuyruğa gelmişsin son dakika gol atmışsın😅 olan olmuş bir süreç ne kadar uzarsa o kadar kaos çıkma ihtimali uzuyor sizinki de öyle olmuş.. şu an yapacak bir şey yok açıkçası eşinle aranı düzelt.. keşke annenler karışmasa idi şimdi en basit olayda boşanma seviyesinde reaksiyon çıkabilir. Ve karşı tarafa acayip bilenecekler.. doğal olarak seni tutacaklar .. Bir araya gelirsin sen şimdi sakinle ortam bir durulsun tansiyon düşsün. Denk geldikçe sessiz kalma artık pat pat yapıştır cevabı usulünce kibarca :)
Ayrıca paraya göz devirdin belki kocanla o an özelinde başka bir şey oldu ona tepki verdin bunlar zaten bir kıvılcım bekliyormuş sen de fırsat verdin ateşlediler.. kv zaten sana ayar olmuş kuş tutsan yaranamazsın zaten sen de sevmiyorsun anlaşılan .. Sen kcanla aranı iyi tut özürünü dile olması gerektiği gibi... geri kalanında bundan sonra saygı çerçevesi haricinde mıç mıç olmal zorunda değilsin.

Bu olay sonrası babana seni şikayet edince kv sanki evine rahatça gelecek :KK70: değişik kafalar.. Sen bir cahillik yapmışsın doğru onlar da sakinleştirip yol göstermek yerine yakmışlar ortalığı
Al sana tüm evlilik boyunca konuşulacak konu döner döner konuşursunuz

browni ben o olayında öyle olmadığını düşünüyorum ama ispatlayamam tabi.
arabada kavga çıkınca konu sahibesi kendini dışarı atıp ben binmiycem kendim gidicem demiş ya orada bence ailesine gideceğini söyledi onlarda biz götürelim deyip öyle gittiler bence. yoksa hiç konuşulmadan birden evlerine dönerken direksiyonu çevirip ailesine gitmemişlerdir.
ha gitmişken şikayette etmişler.
Banada öyle geldi yolda biraksalardi bu sefer tamamen suçlu olacaklardı insanların gözünde

ben olsam zahmet edip anasının evine de bırakmazdım. arabadan çıkıp ben kendim gidicem diye tepindiğinde peki der kapıyı kapatır giderdim.

İyide böyle bi konuda okey tartışıldı anne evine götürmek ne demek. Kocası diyebilirdi biz evde konuşur hallederiz diye. Cahil gibi anne ne derse onu yapmış belli ki.
Gaza gelmiş, kızın babası boşa madem dese ne yapacaksa kocası hiç düşünemiyorlar.. evlilikleri 2 kişilik değil sülalecek evliler

Arabadan inince kendim giderim diye demiştim onlar baba evine götürmek isteyince istemiyorum kendi evime gitmek istiyorum sonra gitmek istersem giderim desem de dinleyen olmadı. Tamam hatalı olduğumu biliyorum ama bu kadarını da hakketmedim belki de hakkettim ne yapcam nasıl geçecek bu süreç bilmiyorum böyle olmasını istemezdim sağlıklı düşünemedim işte şuan ki kafa ile dün ki aynı değil
Ve buna rağmen ezik gibi gece sessizce kocana mı döndün ? Eş ailesiyle bu kadar yüz göz olunmaz , göz devirmen yanlış görümceye bağırman yanlış orda olur mu öyle şey vs diyip idare etsen iş bu noktalara gelmezdi. Seni bi paket gibi eve bırakmaları ve eşinin buna ses etmemesi rezillik resmen , hele de sen istemiyorum dediğin halde . Artık aranızda bi özel ya da sınır olmayacak eş ailesi evliliğinizi yönetecek resmen delilik. Sende gurursuz gibi dönmüşsün az bekle eşin olacak o adam gelip yalvarmalıydı sen kendine bu saygısızlığın yapılmasına izin verdin hem de döndün artık bi kıymetin kalmadı geçmiş olsun . Ben yerinde olsam toplarım pılımı pırtımı babamın evine dönerim , eşim gelip özür dileyene kadar da dönmem , sen hatalısın evet ama onların verdiği tepki o kadar aşırı ki eşinin seni gözden çıkarması bilmiyorum çok ağır . O an evinize gitseydiniz hem kv sen hem görümceden özür dile toparla olayı derdim ama devamı sana daha büyük saygısızlık ve hadsizlik . Yanlış yapmışsın ve yapmaya devam etmişsin.

Ayrıca görümceni kv sen kıskanmak mı ? Kendi kızı o ya saçmalama kendine gel. Tabiki senden farklı bir önemli olacak delirmeyin artık.

Senden bir cacık olmaz diyim. Milletin arabasıyla gidince tabi ödenecek o tutar. Hadi orda birşey dememiş somurtmuşsun! Beni ailemin evine bırakıp elelaleme rezil eden kocadan yeminle boşanırım ki boşandım ama asla böyle birşey yaşamadım. Artık onların nazarında gurursuz yapışkan değersiz bomboş birisin.

Ve buna rağmen ezik gibi gece sessizce kocana mı döndün ? Eş ailesiyle bu kadar yüz göz olunmaz , göz devirmen yanlış görümceye bağırman yanlış orda olur mu öyle şey vs diyip idare etsen iş bu noktalara gelmezdi. Seni bi paket gibi eve bırakmaları ve eşinin buna ses etmemesi rezillik resmen , hele de sen istemiyorum dediğin halde . Artık aranızda bi özel ya da sınır olmayacak eş ailesi evliliğinizi yönetecek resmen delilik. Sende gurursuz gibi dönmüşsün az bekle eşin olacak o adam gelip yalvarmalıydı sen kendine bu saygısızlığın yapılmasına izin verdin hem de döndün artık bi kıymetin kalmadı geçmiş olsun . Ben yerinde olsam toplarım pılımı pırtımı babamın evine dönerim , eşim gelip özür dileyene kadar da dönmem , sen hatalısın evet ama onların verdiği tepki o kadar aşırı ki eşinin seni gözden çıkarması bilmiyorum çok ağır . O an evinize gitseydiniz hem kv sen hem görümceden özür dile toparla olayı derdim ama devamı sana daha büyük saygısızlık ve hadsizlik . Yanlış yapmışsın ve yapmaya devam etmişsin.

Ayrıca görümceni kv sen kıskanmak mı ? Kendi kızı o ya saçmalama kendine gel. Tabiki senden farklı bir önemli olacak delirmeyin artık.
Eşinin gelip özür dilemeyecegi bildiği için geri dönmüş bence
Kuzenimin eşi ortada hiç mesele yokken saçma birşey den olay çıkardı ve eşi evde yokken evi terketti hamileydi giderken tam 1 yıl ayrı kaldılar ve sonunda hiç birşey olmamış gibi geri döndü
Kuzenim çocuk var diye sustu bir kaç yıl böyle inişli çıkışlı bir evlilik oldu şimdi ne yaptı ne söyledi bilmiyorum kuzenim karısının peşinden ayrılmıyor ne dese yapıyor kendi ailesini ilk evliliğinden olan evladını bile görmüyor
Buna çok şaşırmıştım nasıl yapti bunu diye hatta geçen konuşuldu ne yaptı ki oğlan böyle oldu herkesi silse çocuğunu silmezdi vs dediler

ben olsam zahmet edip anasının evine de bırakmazdım. arabadan çıkıp ben kendim gidicem diye tepindiğinde peki der kapıyı kapatır giderdim.
Hehe aynen öyle valla. Kendilerine gelince sonsuz tolerans bekliyorlar eş ailesi söz konusu olunca sıfır tolerans. Gitsin allan benzinliğinden nasıl gidecekse artık 😂

Onu hakediyor aslinda ama suçlu cikarlardi, bi de basina bir sey gelse ugraş dur.
Kendi ailesinin evinden bile gece kaçan biri nerede nasil davranacagini asla bilmiyor normal seyler degil yaptiklari. Sanki sabah gitmek istese zincire vuracaklar.
Bu aile daha çok çeker konu sahibinden adam boşanmadigi surece.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X