Bayram ziyareti sonrası rezillik kavga utanç

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba uzatmadan konuya girmek istiyorum çünkü olay daha dün yaşandı ve hiç sağlıklı düşünemiyorum.
Ben 8 aylık evliyim eşimle ilk kurban bayramımız daha önce ki konumda yazmıştım kpss çalışıyorum diye arkadaşlarımla vs buluşmuyorum kendimi bu süreçte eve kapattım gibisinden... Sınava 1 ay kalmışken kayınvalidem bizim akrabalar seni görmek çok istiyor köyümüze gidelim bu bayram diye ısrarı üzerine eşim de istekli olunca lanet olsun ki okeyledim.
Normalde arabamız olmadığından otobüsle gitmeyi düşünüyorken görümcemin kayınvalidesi de o köyde olunca beraber gideriz muhabbeti oldu. Neyse gittik herşey çok güzeldi 2 gün olacak ziyaret 4 gün sürdü hiç problem değildi. Ta ki görümcegille dönüş için arabaya bindik benzin için istasyona yaklaştı eşi, eşim de kayınvalidemin isteği üzerine ödemek istedi ben de normal şartlar altında asla takmicağim hatta olması gereken birşey diyeceğim konuda sinir oldum eşimle göz göze gelince göz devirdim görümcem de görmüş bunu.

((Sinir olmam sebebim kayınvalidem aşırı cimri ben size birşey yapmak zorunda değilim der evet haklı yapmak zorunda değil zaten birşey isteyen de yok ondan ama görümceme aynı değil mutfak yiyeceğine eşyasına aydan aya harçlık vermesi bizim evimiz ona daha yakınken gelmeyip görümcemin başka şehirde olmasına rağmen gitmesi ve olsun bunlar sanırım beni kıskandırdı yanlış farkındayım ama eşime hep bunları dile getirdim))

Neyse arabadaki konuya geri gelirsek suratım düşünce kayınvalidem hemen neyin var dedi ben de " ben de yok birşey yol yorgunluğu vs " diye geçiştirmek istedim görümcem de "abim para verdi diyedir... Bilmiyoz mu salak mıyız biz " diye yanımda sesini yükselttince ben de bağırma bana diye sesimi yükseltince olanlar oldu yazarken bile utanıyorum... Kayınvalidem görümcem eşi en önemlisi eşim hepsi bir oldu ben kötü oldum. Arabadan indim kendi gitcem beni bırakın gidin desem de olmadı daha fazla rezillik çıkmış oldu ilk defa bu kadar öfkelenip kendimi kaybettim dönüş yolunda bir de beni baba evine getirip kayınvalidem başladı ağlamaya sizin kız şöyle böyle bir sürü şey diyip bir süre burda kalsın dedi...

Dedikleri şeyler
1- evlendiğimden beri çalışmiyormuşum laf etmediği için iyi kayınvalidemiş bundan sonra çalış dicekmiş
2- suratsız olduğum için evime gelmiyormuş
3- kendimi kaf dağında görüyormuşum
4- kızını kıskanıyormuşum
5- psikoloğa gidim parasını o ödicekmiş (bunu düşüncem)
6- anlaşmıyorsanız boşanın dedi beni gelin diye aldıklarına pişmanlarmış
( Biz görücü usulü değil eşimle kendimiz tanışıp severek evlendik biz onlar sayesinde evlenmişiz diye davrandılar daha öncesinde sevgiliyken ayrılmıştik eşimle onlar sayesinde eşim benle barışmış dediklerine göre)

Neyse eşim de kafa dinle sakinleşince seni almaya gelcem dedi ama ben akşam herkes uyurken çıkıp eşimin yanına geri geldim biliyorum bizi ayırmak için dolduracaklardı onlar istedi diye niye boşanim eşimle hiç bir sorunumuz yoktu tek hatam ailesinin yaptıklarını eşime sürekli anlatmam bu saatten sonra nasıl tekrar bir araya gelcez nasıl yüzyüze bakcaz bilmiyorum. Eleştiriye açığım hatalarımın da farkındayım yaşananları ve zamanı da geri alamıyorum dünden beri harap oldum ağlamaktan kafam zonkluyor.
Normal bir şey eşinizin ödemesi benzini. Onların arabasıyla gitmişsiniz. Kayinvalidenizin bunu hatırlatması da absürt değil. Keşke göz devirmeseydiniz. Olayların bu kadar büyümesine üzüldüm

Hastalısinin alttan alin. He bu sizin karakteriniz se hem başkasının arabasına binip hem para ödememek tekrarlanır ama yanlış anladınız vs evet hatalıyım diyip bir özür dilerseniz.

Bunun onceside var belli konu kpss değil.
Öncesinde var evet ama o konuları kapatmıştık görümcem abisine kızıp bana saydırıp bizi her yerden engelleyip sonrasında eşimin eski nişanlısı ile takiplesmeye başladığını öğrenince o günden beri kin besliyorum her herhalde

Evden çıkmadan sürekli ders çalışmak çok zor. Biraz kafa dağıtmak iyi gelir. Tanıdığım biri var,o da ders çalışıyor. Belli günler aktiviteleri var. Kafam dağılıyor, daha rahat çalışıyorum, diyor

İnşallah şok olmuştur da anne ağzına bakan bir ergen değildir :)
Ama karakteri konusunda büyük bir ipucu da olabilir bu mesele
Tabi ilişkilerinde meseleleri vs bilmiyoruz bu duruma gelmelerinin nedeni ne idi bunu konu sahibi bilir ama çok zor artik bir kere yüz göz olunmuş

Merhaba uzatmadan konuya girmek istiyorum çünkü olay daha dün yaşandı ve hiç sağlıklı düşünemiyorum.
Ben 8 aylık evliyim eşimle ilk kurban bayramımız daha önce ki konumda yazmıştım kpss çalışıyorum diye arkadaşlarımla vs buluşmuyorum kendimi bu süreçte eve kapattım gibisinden... Sınava 1 ay kalmışken kayınvalidem bizim akrabalar seni görmek çok istiyor köyümüze gidelim bu bayram diye ısrarı üzerine eşim de istekli olunca lanet olsun ki okeyledim.
Normalde arabamız olmadığından otobüsle gitmeyi düşünüyorken görümcemin kayınvalidesi de o köyde olunca beraber gideriz muhabbeti oldu. Neyse gittik herşey çok güzeldi 2 gün olacak ziyaret 4 gün sürdü hiç problem değildi. Ta ki görümcegille dönüş için arabaya bindik benzin için istasyona yaklaştı eşi, eşim de kayınvalidemin isteği üzerine ödemek istedi ben de normal şartlar altında asla takmicağim hatta olması gereken birşey diyeceğim konuda sinir oldum eşimle göz göze gelince göz devirdim görümcem de görmüş bunu.

((Sinir olmam sebebim kayınvalidem aşırı cimri ben size birşey yapmak zorunda değilim der evet haklı yapmak zorunda değil zaten birşey isteyen de yok ondan ama görümceme aynı değil mutfak yiyeceğine eşyasına aydan aya harçlık vermesi bizim evimiz ona daha yakınken gelmeyip görümcemin başka şehirde olmasına rağmen gitmesi ve olsun bunlar sanırım beni kıskandırdı yanlış farkındayım ama eşime hep bunları dile getirdim))

Neyse arabadaki konuya geri gelirsek suratım düşünce kayınvalidem hemen neyin var dedi ben de " ben de yok birşey yol yorgunluğu vs " diye geçiştirmek istedim görümcem de "abim para verdi diyedir... Bilmiyoz mu salak mıyız biz " diye yanımda sesini yükselttince ben de bağırma bana diye sesimi yükseltince olanlar oldu yazarken bile utanıyorum... Kayınvalidem görümcem eşi en önemlisi eşim hepsi bir oldu ben kötü oldum. Arabadan indim kendi gitcem beni bırakın gidin desem de olmadı daha fazla rezillik çıkmış oldu ilk defa bu kadar öfkelenip kendimi kaybettim dönüş yolunda bir de beni baba evine getirip kayınvalidem başladı ağlamaya sizin kız şöyle böyle bir sürü şey diyip bir süre burda kalsın dedi...

Dedikleri şeyler
1- evlendiğimden beri çalışmiyormuşum laf etmediği için iyi kayınvalidemiş bundan sonra çalış dicekmiş
( Biz görücü usulü değil eşimle kendimiz tanışıp severek evlendik biz onlar sayesinde evlenmişiz diye davrandılar daha öncesinde sevgiliyken ayrılmıştik eşimle onlar sayesinde eşim benle barışmış dediklerine göre)

Neyse eşim de kafa dinle sakinleşince seni almaya gelcem dedi ama ben akşam herkes uyurken çıkıp eşimin yanına geri geldim biliyorum bizi ayırmak için dolduracaklardı onlar istedi diye niye boşanim eşimle hiç bir sorunumuz yoktu tek hatam ailesinin yaptıklarını eşime sürekli anlatmam bu saatten sonra nasıl tekrar bir araya gelcez nasıl yüzyüze bakcaz bilmiyorum. Eleştiriye açığım hatalarımın da farkındayım yaşananları ve zamanı da geri alamıyorum dünden beri harap oldum ağlamaktan kafam zonkluyor.
Kusura bakmayın ama kayınvalidenin maddeleri baya haklı galiba.Olayda zaten haksızsınız, bazen kadınlar ezilmemek ile hadsizlik arasındaki farkı ayırt edemiyor,siz de onlardansınız anlaşılan.

Öncesinde var evet ama o konuları kapatmıştık görümcem abisine kızıp bana saydırıp bizi her yerden engelleyip sonrasında eşimin eski nişanlısı ile takiplesmeye başladığını öğrenince o günden beri kin besliyorum her herhalde

o zaman bir duruşunuz olmalıydı otobüsle gidelim biz demeliydiniz eşinize. kin beslediğiniz insanın arabasında ne işiniz var?
kv niz görümcenizi kıskanıyor olmanız konusunda haklı diğer söylediklerini bilemiycem.
kadının kızına daha sık gitmesini bile kıskanmışsınız çok garip mesela bu.
benzin meselesine gelince son derece haksızsınız ve bu düşüncenizi açıklama cümlelerinizde kv nin kızını kayırdığı temeline dayanıyor. neticede görümcenize olan kıskançlığınızı kontrol altında tutamamışsınız destek alın. hayat birilerinin kendi kızlarını sizden fazla sevmesi değer vermesini kıskanarak geçmez. sağlıklı bir düşünce şekliniz yok.

Normal gezme vs. Olsa tamam gitmeyin ama, ciddi bir sorun yoksa bayram ziyaretine gitmeyecek kadar abartmaya gerek yok. 3-4 gün eş ailesini idare edemiyorsak neden evleniyoruz?

Hı onur kırıcı durum olmuştur öncesinde veya aşırı huzursuz bir ortam var ise eyvallah ama, öbür türlü bu kadar prenses olunmaz.

Eşim, ailemi bir yere götürse yani gezmek maksadı ile ortak karar alınan bir yer ise, babam muhakkak elini cebine atar. Eşimin ihtiyacı yok, ben çalışıyorum ama yok illaki verecek onu. Bazen kızıyorum "Baba çok abartıyorsun" diye o da "Kızım, kocan çok iyi ama, dünyanın binbir türlü hali var. Yarın kötü Olsan başına kalkar belki, hiç gerek yok" der.

Kimle giderseniz gidin ödemek vazifeniz zaten (ortak) bunun için göz devirirseniz evet haksızsınız.

Erkekler bazen düşünemiyor. Kv. de, görümcenizin eşi belki bir şey der diye hatırlatmış ne var bunda? Siz teklif edip kv. Yi konuşturmasaydınız.

Eşinizin, baba evine bırakırken pasif kalması harici diğerlerinde sizi haksız buldum.

Ama karakteri konusunda büyük bir ipucu da olabilir bu mesele
Tabi ilişkilerinde meseleleri vs bilmiyoruz bu duruma gelmelerinin nedeni ne idi bunu konu sahibi bilir ama çok zor artik bir kere yüz göz olunmuş

kendisi yazmış konu sahibesi sürekli şikayet ediyordum diye. adam bezmişte olabilir. birde o benzin meselesi çok çiğ bir hareket sonrası yaşananlar ise berbat. oturup düşünsün kendine çeki düzen versin istemiş olabilir.

Valla kin besledigin insanin arabasina da binmeyeceksin o halde
Otobusle gideceksin kafan rahat olacak
Ayrica esin de ailesiyle bir olup seni baba evine birakmis
Biraz burda kal nedir, ariza veren mikser misin de getirip birakiyorlar
Ve sen herkes uyurken geri donuyorsun
Kocani doldururlar korkusuyla
Doldurusa gelen biriyse basinda bile dursan duzelmez
Ne bu kocayi aklama modu anlamiyorum

kendisi yazmış konu sahibesi sürekli şikayet ediyordum diye. adam bezmişte olabilir. birde o benzin meselesi çok çiğ bir hareket sonrası yaşananlar ise berbat. oturup düşünsün kendine çeki düzen versin istemiş olabilir.
Evet öncesinde de sorunlar varmış dediğiniz gibi olmuş bencede

Ayrıca kızsanız bile (haksız bir kızma) evinizde kızın. Aile içinde böyle yapmışsınız olaya aileler dahil olmuş. Eşle sorun çözmek nerde? Aileler dahil olunca çözmek nerde? Resmen kaos yaratmışsınız. Böyle yüz göz olmuşsunuz iyice. Şimdi nasıl toplayacaksınız? Haksızlığınız yüzünden kendi aileniz bile nasıl üzüldü şimdi?

Kayinvalideniz size gelmeyip kizina gidiyor diye kiskanmissiniz. Siz ders calisiyorum diyorsunuz gelseydi bu sefer ders calisamiyorum bana gelip duruyor diye soylenirdiniz. Benzinin parasini odemeside gayet normal. Sizi ailenizin evine birakmislar hatali oldugunuzu kabul edip ozur dileyip geri donmek yerine gece yarisi herkes uyurken donmussunuz. Esiniz sizi karsisinda gorunce ne dedi ne yaptiniz hatanizi kabul ettiniz mi?

Valla kin besledigin insanin arabasina da binmeyeceksin o halde
Otobusle gideceksin kafan rahat olacak
Ayrica esin de ailesiyle bir olup seni baba evine birakmis
Biraz burda kal nedir, ariza veren mikser misin de getirip birakiyorlar
Ve sen herkes uyurken geri donuyorsun
Kocani doldururlar korkusuyla
Doldurusa gelen biriyse basinda bile dursan duzelmez
Ne bu kocayi aklama modu anlamiyorum
Evet adam bir kere kafada bitirirse anne vs de etki etmez bide madem dolmasından korkuyorum diyor o zaman mesele çıkarmayacak eşini tek bırakmayacaktı bide kendi ailesine de saygısızlık bu adamın yanına ailesi uyurken kimseye haber vermeden gitmesi
Bu meseleler artık sen ben savaşına dönüşüyor yani eşini sevdiğinden vs değil ben kazanacağım benim dediğim olacak vs gibi güç gösterisi vs

Dedikleri şeyler

Ayyy irite oldum size görümceniz çok haklı! Terbiyesizlik yapmışsınız rezilliğide siz çıkartmışsınız ama kayın valideniz sizi niye baba evine götürmüş onu anlamadım. Bazı kadınlar eşlerinin ailesini bozmak için evleniyor. Hayır benzini doldurmak için göz devirmek nedir ya nasıl bir cimriliktir?

Siz mi istediniz beni babamın evine götürün diye ?
Arabadan inince kendim giderim diye demiştim onlar baba evine götürmek isteyince istemiyorum kendi evime gitmek istiyorum sonra gitmek istersem giderim desem de dinleyen olmadı. Tamam hatalı olduğumu biliyorum ama bu kadarını da hakketmedim belki de hakkettim ne yapcam nasıl geçecek bu süreç bilmiyorum böyle olmasını istemezdim sağlıklı düşünemedim işte şuan ki kafa ile dün ki aynı değil

Kayinvalideniz size gelmeyip kizina gidiyor diye kiskanmissiniz. Siz ders calisiyorum diyorsunuz gelseydi bu sefer ders calisamiyorum bana gelip duruyor diye soylenirdiniz. Benzinin parasini odemeside gayet normal. Sizi ailenizin evine birakmislar hatali oldugunuzu kabul edip ozur dileyip geri donmek yerine gece yarisi herkes uyurken donmussunuz. Esiniz sizi karsisinda gorunce ne dedi ne yaptiniz hatanizi kabul ettiniz mi?
Kendi ailesi ne dedi acaba ?
Yarın bir gün ciddi bir mesele olsa insanlar artık güvenemedikleri için yeterli desteği gösteremeyecek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X