Bayram ziyareti kayınvalide ve kayınpeder mevzusu.

Aferin sana git kv nin elini op bayramda

eşiniz gitsin siz gitmeyin madem . Ayrıca sessiz mi kalıyorsunuz anlamadım . Valla bende eşimin tarafına gitme taraftarı değilim. Ama eşim gitmek istiyor mecbur onunla gidiyorum . Çünkü kurban bayramında da benim ailemin yaşına gideceğiz . 3müz farklı şehirlerdeyiz .. ben bi de hamileyim yok onu aldım yok bnu aldım sormak yok . Gitmiş marketten kıyafet almış kayınvalide tamam almış söyleyecek lafım yok düşünmüş sağolsun . Bende görüntülü konuşurken telefonda söyledim anne sağolasın ama o pamuklu tada koton değildir diye görümce atladı oradan saten giydir saten diye oralı bile olmadım cahil cahil konuşmalar çünkü . Hee gittiğimde tekrar söylerse cvbı yapıştırırm bak normalde de aramazlar sormazlar asla ne yaptın ne ettin nasılsınız bebek nasıl ama gel gör şimdi gidince kv oğluna oynayacak bana bi
İyi davranmalar yok öyle yok şöyle ayağına gidince yani valla umurumda değil sizinde olmasın ve sizde sessiz kalmayın yani .

Bayram günü gider oradan aileme geçerim.
Ne münasebet ailemin olmadığı bir bayramı hayatım bayram saymak.
Valide sizi beğenmiyorsa çirkin değilsiniz.
El kızı siz el oglu da kendi doğurduğu oluyor bu kadar basit.
Yemek pişirmek bir si.ik yarışı ise bırakın çok becerikli sansın kendini ama tek çizgim ailemdir.
Bayramda ölüm yoksa gidilecek bukadar keskinim.

Ay cokkk haklısın ama keşke bu bayram kendi ailene gitseydiniz ellemeyin ağlasın evladı gelini gelince onları huzursuz edici cümleler kullanıyorsa yalnız kalmaya mahkum aslında . Sen karışma eşin desin anne eşimin ailesune gidemedik oraya gidicez diye bu kadar alıştırmayin

Evet onların ogluşu kukla siz oynatıyorsunuz var mı ötesi.bayramda insan edepsiz olmaz bayramda terbiyesiz olmaz ya.

Yine kötü olan bir şekilde ayağına getirmiş. İyi sessiz sakin aile sırf beddua etmiyor diye 2 bayramdır evladını göremiyor. Ayrıca böyle tavır sergiledikçe dediklerini yapmaya devam ederseniz her gitmediğinizde aynı muameleyi göreceksiniz. Zorla getirmeye çalışacaklar sizi.

Ben olsam gitmezdim siz de bir tuhafsınız yani...

Kendi kendinize iş çıkarmışsınız. Adamın gidesi yokmuş. Niye zorluyorsunuz ki eşinize mi yaranacaksınız?
Ben gidelim desem eşim giderdi, istekliydi. Üç gün için gitmeyelim dünya benzin parası dedim. Özel dersler devam ediyor dedik geçtik gitmeyeceğiz.
Ararlarsa da bir açarız ikinci de açmayız. Böyle her ağladıklarında giderseniz daha çok ağlarlar gelin diye. Akılsızlık etmişsiniz.

Çocuğum olunca hep böyle bahaneler sunacağım valla o zaman sesleri çıkmıyor hiç.

ya tecrübesizlik, laf edecekler korkusu insan bazı şeyleri zamanla öğreniyor herhalde ya da yapı meselesi mi bilimiyorum, laf söylicekler oğlumu kendi anasına götürdü dicekler diye hep korkuyorum
Yahu yapsanız da laf söylerler yapmasanız da , keyfinize bakın hiç kafa yormayın...

Pamuklu ve koton aynı şey zaten. Koton pamuğum İngilizcesi.
Ayrıca marketlere de gelebilir yüzde yüz pamuk ürün. Açıp etikete bakmadan bozarsanız görümceden de öyle laf işitirsiniz. Gidince bakarsınız etikete pamuklu değilse kibarca teşekkürler der alır giydirmezsiniz. Bunun için kalp kırmaya değer mi?

diğer konularda belki haklısınız aile dinamiklerini bilemem ama aldığı hediye ye laf söylemeseydiniz keşke içinden gelmiş almış :)

Neden size saygı göstermeyen insanlara bu kadar çok değer veriyorsunuz? Gidip kendi ailenizle bayramlaşın. Eşiniz tek gitsin, her gelişinde eşimin burnundan getiriyorsunuz o yüzden gelmek istemiyor bu eve diyede söylesin hatta. Ezdirmeyin kendinizi bu kadar.

Ben sizi anlayamadım. Eşiniz gitmek istememesine rağmen ısrarcı olmuşsunuz resmen. Hem şikayet edip hem aksiyon almayan insanları pek haklı bulamıyorum.

Ayrıca iki bayramdır kendi ailenizi ziyaret etmiyorsunuz, kayın ailenizin “senin tek ailen artık biziz, evlenince evden çıktın gerçek ailen biziz” demesinde çok da gariplik yok bu durumda. Aksi bir izlenim de yanıt da vermiyorsunuz belli ki.

Doğru yani yorumunuzda haklısınız ben, arkamdan konuşurlar laf ederler diye sularına giderek gönüllerini yaparak doğru olanı yapmamışım herkes sizinle aynı düşünüyor kendimi savunamıcam bu durumda...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…