bayram bile burnumuzdan geldi

amanede

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2011
794
4
iyi akşamlar arkadaşlar
cümleleri toparlayamadığım için direk konuya giriyorum umarım bu stresle yeterince düzgün anlatabilirim derdimi ve saglıklı yorumlar alırım
arefe akşamından kaynanama gittik kalmaya.bildiğiniz üzere eşimin abisi ve yengesiyle kavgalarımız oldu ve görüşmüyoruz.eşimin abisi kaynanamı aradı biz geliyoruz kim var diye,kayanamda biizm orda olduğumuzu söyledi kapadılar.
sonra kayınpederi aradılar bizle aynı ortama gelmek istemiyolarmıs biz varsak onlar gelmiyceklermiş...biz uzak yerden geliyoruz falan diye çıkıştılar (heralde kayınpedern bizi yollamasını beklediler akıllarınca)k.pederde burası baba evi bu aksam herkes toplanacak bugn gelmiyosanız hiç gelmeyn dedi.aradılar kapattılar bisürü kavga ettiler telefonda.sonra biz eşimle markete indik o arada gelmişler.içerde hararetli konuşuyolardı eşim gitti ne baırıosun telefonda kavgaya geldysen buyur edelm demiş cevap alamamış.sonra ben grdm içeri çocuklarını aldım kucağıma hoşgeldiniz dedim insanca sadece yüzüme baktılar cevap yok..bi süre aynı odada oturuldu herkes kendi alemnde iyi kötü kmse konusmadı.k.pederim diğer kaynımıda aradı herkes burda sizde geln oturcaz konuscaz diye.(bu kaynımla bizim küs olduuğumuz kaynımda görüşmüyor)neyse geldiler
biz ayrı odada görüşmediğim eltim ve k.validem ayrı odada erkekler ayrı odada oturdular.erkekler konussunlar kardesler barssın diye k.pederm topladı hepsini.tabi her zmnki gbi erkekler konusamadı sadece görüşmediğimiz kaynım konuştu sürekli benim eşim şöyle benm eşim sizn için zmnında şöyle yaptı vs diye.benm eşim konusmaya kalkınca boşboş konusma o konulara girme diye kestrip attı.niyeti karısını aklamaktı yani kardesleryle barsmak değil.büyük kaynım ben sennle grsürüm kardesler olarak biz grselm ama eşinle grsmem tm laf gelimi hepsi el kızı bnm kardesm önmli olan dedi.diğer kaynım karımla görüşülmezse bende grşmüyorum bu iş kadınlarda bitiyor annem hepsini toplasın konussun falan dedi.bu şeklde konuyu halletmeden dağıldılar yani aynı ev içinde herkes farklı yerlere dağıldı..
biz eşimle balkona çıkacaktık küs olduğum eltimde balkon kapsının önnde çocuğuna mama hazırlıyodu mutfakta onun eşi ve k.pedermde vardı.ben gecerken çeklmediği için elim değmiş.döndü sinirli sinirli eline dikkat et diye çıkıştı bana.dikkat edicem ama ne zmn bilmiyorum artık dedim bnde sinrli bi şeklde sen ne diyosun fln gbilernden yne basladı bağırmaya..kardeselrn barscağını anladınya kavga arıyosun dmi ortalığı karstrmadan duramazsın illa çatacaksın dedm.defol gt dedi.kimin evnden kimi kovuyosun derken kavga kızıstı o bana ben ona hakaretler bağırışmalar derken eşim beni tuttu balkona çekti otur hamilesin fln diye.k validem eltimin agzını kapadı bi anlık sonra balkona gecti bana bağırıyo sus diye.eltim saydı döktü sonra babam var burda edepsizlk yapamam ben terbyesiz falan gbi hanım pozlarına grdi.ben balkondan bağırıyorum o içerden sayıyo ama akıllı davranarak!sonra eşi geldi dikildi karsıma karısını savunmaya.hep susmustum abi saygısızlık etmek istemiyorum demiştm zamanında bisürü hakaret yemiştim ondan.bu sefer susmadım benm eşim grmiyosa sende girmyceksin karsmıycaksın kadınlarn arasına grme diye bağırdım.onun bana cvp vermesine frsat kalmadan diğer eltmle kavga ettiğim eltm basladı busefer kavgaya hemde saç saça başabaşa.
o hengamede k.validem bayıldı eşim tembhlediği için tüm bnlar olurken balkondan hiç çıkmadım.(düşük tehlkem var)
kavga ettiğim eltm çocuğunun kıyafetlerni bile gydrmeden çekti gtti..k.validem kendine geldi k.pederle odaya gectiler bzde eltm kaynım eşim ben mutfakta oturuyoruz ben sinrden söyleniyorum kendi kendime.k validem bağırmaya basladı içerden kapa çenenei diye kapatmıyorum artık susmuyrum yeter dedim.gidin hiç birinizi istemiyorum gidin diye bağırıyor.(her zaman aynı şey ne zmnla eltmle sorun yasasam evden kovuluyorum)evinin meraklısı değilim dedim gttim üstümü gyndm gidiyorum ben dedim eşim diğer eltm falan saknleştrip oturrtular.neyse hep beraber bzde k.validemlern yanına gectk.
k.peder bana diyoki eln çarpms madem k.bakma diyemednmi konusmalarına dikkat et vs yani yine suçlu ben oldum bana yüklendi.eşimde sende ordaydın görmedinmi en basta o sardı amanedenin ne suçu var hep bu kız kabahatli oluyo dedi.o geldi millet barısmasın diye karstrdı ortalığı bilerek kavga çıkardı bağırındı dedi.k.pederim hala kim bağırındı senin karın bağırınıyodu vs diye eltimi koruyo.
tm hayatım dedim eşime sus benm kendimi açıklamama gerek yok allah görsün dedim sende hiç konusma boşver kapat dedim.k.pederede senn gözüne perde inmiş baba ben susuyorum allah görüyo nasılsa dedim.bize gidin istemiyorum diye bağıran k.validem eltimin çocuğunun eşyalarını almış kaçar gbi gttiler diye aglıyo!...malesefki o gece orda kaldık ertesi gnde bayramlştık kahvaltı ettik çıktık...
iyice kendilerinden soğuttular adalet duygusu kalmamaıs hiç birinde allaha havale ediyorum hepsini..çok uzun oldu zahmet edip okuyan olursa yorumlarını esrgemesn lütfen
sağlıcakla

okurken şok oldum vallahi. ne diyeceğimi bilemedim önceki konularını da tamamen bilmiyorum ama sizde kopan bağlar kolay kolay birleşmez. belki barışırsınız ama bu günleri unutmanız zor olur her iki tarafında. yani yapmacık bir barışma olur bir nevi. hayırlısı olsun.

dediğiniz gbi umraım herşeyin hayırlısı olur.olanlara eşim için çok üüzldüm ben.yoksa onlarla görüşmediğimiz sürece çok mutluyum.ne zmn baraya gelsek huzurumuzu kaçrıyolar.
açıkçası bu olaylarda benim taktığım sadece iki şey var eşimin üzülmesi ve anne babasının her zmnki gbi beni kötü ilan edip eltimi savunması.bu hallerini düşündükçe yüzlerini görmek ble gelmiyor içimden.bu kadar kopuk bi ailede eşim bide anne babasından olursa çok çok üzülürüm ama bu hallerine tahamülüm kalmadı

canım siz iyice yüzgöz olmuşsunuz, kanlı düşman gibisiniz...bu kadar küslük ve kavganın ardından barışma girişimlerinin negatif olacağı belli zaten....kp in barıştırmaya çalışması da çok komik gerçekten, barıştırmaya çalışan kişi biraz mutedil olmalı...arayı yapıcı konuşmalı ve davranmalı....sana gelip sen bağırdın, ona gidip sen hakaret ettin diyerek barıştırılırmı ya allah aşkına...yangına iyice körükle gitmiş....
eltinin nasıl biri olduğunu okuduğum konularından biliyorum az çok...ama tabi hiç bir zaman tek taraflı yorum yapmam, acaba onu dinlesek senin hakkında neler diyecek muamma orası...
sizin işinizin çözümü kalmamış...düzelecek bi mesele değil zaten, kökten yanlış ve hatalı....
insanlar kırılır gücenir küser ama aklı başında insanlarsa düzelmek için çabalar düzelir...ama siz düzelmeye çalışmıyorsunuz ki, sizin amacınız hazır bir araya gelmişken üç beş daha laf sayayım, laf açılmışken hakaretimi de yapayım pozlarına giriyorsunuz...böyle barışma yoluna gidilmez....eltin kötü veya iyi bilemem orasını ama senin elini çarpma meselen de pek masum değil...kavgalı bir ortamda el çarpma, omuz atma, yok bana baktı, yok bana güldü diye kan çıktığı bile olur...ki sen belkide o anlık sinirinle elini bilinçli çarptın..o sana dayılandıysa sende geçemedim kusura bakma demeliydin..madem barış sağlanmasından yanaysan azcık gururu bi kenara bırakıp orta yolu bulucu tavır sergilemen gerekirdi...
sizin işin çözüleceği yok...bence görüşmeseniz daha hayırlı iki taraf için...hatta üç taraf için...

Son düzenleme:
Canım sizin aile ilişkisi çığrından çıkmış ,bence sen aranı k.v,k.p ile iyi tut ,gerisini zamana bırakın.

yorumun için teşekkür ederim.. elimi çarpma olayım masum olmasaydı dediğin gbi gercekten seve seve omuz atardım iteler geçerdim vs.ama benim elim geçerden poposuna değdi.çarpma bile değil sadece değdi.evet haklısın herkes bende dahil braz daha laf söyleyip içini dökme derdnde.ama gercekten sabrımın son noktsına kadar kendimi tuttum.geçipte karsıma bilinçli bi şeklde kavga isteyen birinede daha fazla susamazsım.niyetim barsımak yada ne bileym en azından kardeslern barsması olmasaydı öncesnde bana dünya hakaret etmiş insanlara h.geldin demezdm ztn.o yzden içim rahat ama yalan değil bağlar bu kadar kopmuş geri dönülmez bi yola grmişken keske bende atsaydım bi tokat .böyle kendimi yemezdm allahın bildiğini kuldan saklamıyım

madem kv eltini tutyor savunuyor falan....o zaman bırak mutlu mesut yaşasınlar...sende kocanı tak koluna keyfine bak...bu kadar geçimsiz insanlarla aranı neden düzeltme çabasındasın??
bzen olmayınca olmuyor işte....sen ayağının altını öpren yaranamazsın bazen....bırak burnu kalkmış insanları kendi haline...
kp ve kv den de arayı düzeltmeye kalkışırsa eğer, önceden olanları biliyorsunuz hala neyin derdindesiniz....onlar beni istemediler bu zamana dek, bundan sonrada ben onları istemiyorum, geliyorlarsa biz kalkalım de ve kapat konuyu...artık münakaşaya girme...tartışma laf yetiştirme...çünkü lafla peynir gemisi yürümez...yapacağını yapar karşındaki....
bu kadar denemeyle gördün işte...çabalama bırak...eşinde madem senden yana...o zaman var git koy onları kendi hallerinde.....keser döner sap döner, gün gelir hesap döner demişler....
gün gelir kıymetini anlarlar...
ve sakın unutma kv nin laf kondurmadığı eltinle gün gelip saç saça baş başa girişeceği gün yakın gibime geliyor...
bu kadar savunmaya karşılık kv den ondan üstün bir alaka bekliyecektir, eltinde de maşallah dil pabuç, hiç ayrıcalık göstermeyeceği için kv ne, ipler kopacak ve kv den seni mumla arayacak gibi....genelde öyle olur çünkü...örnekleri çok çevrede...

Amanedenin konularıyla dalga geçip ona doktor tavsiye etmek de kk forum geleneğidir zaten.

Hadi yine bozulmadı gelenek.

Zaten bu hikayede de herkes çok süper akıllı, dengeli, bir amanede dengesiz.

ben konuya yorum yapan arkadaşların hemen geçmişteki konuya bakıp ona göre değerlendirmelerini etik bulmuyorum,açılan konuya göre değerlendirilmeli,hatta ve hatta şunuda yapıyorlar ,yorum yapıyosun alıntı yapıyorlar ,sende yapıyorsun hemen geçmişine bakıyorlar kimsin nesin diye ,seni böyle değerlendiriyorlar ve hatta dalga geçiyorlar ,her konuda seviyeli hareket etmeliyiz bence,sevgiler.

Daha sevgililikten süre gelen bir husumetiniz var.
Kusurabakmayın ben bu duruma hiç şaşırmadım.
Birde kayınvalideniz ve kayınbabanız size kızmakta tabiki haklı. eltinizi kötüleyip sizi mi övecek mesefali denge kurmaya çalışıyorlar.
Eminim eltinizede aynı davranışı sergilemişlerdir,(tabiki siz yokken)
Bu konuda en ufak tavsiye veremeyeceğim.
Hayırlısı ne ise o olsun

ovvv bu ne böyle görüşmeyin küs kalın daha iyi
herkes ayrı ayrı takılsın yahu illa sevgi kelebeği bi aile olmak zorunda değilsiniz

iyi olmamış amanade hic iyi olmamış senin bütün konularını biliyorum karşındaki insanları niyetlerini biliyosun artık keşke bi araya gelmeseydinizkaynana kaynatan ayrımcılığın alasını yapıyorlar bu durum değişeceğe benzemiyor keşke hic eltine cevap vermeseydin ama olan olmuş artık bir araya gelmeyin bence bu kavgalar bitmeyecek gibi uzak dur artık görüşsende kocanın yanından ayrılmadan o şekılde git gel allah kolaylık versin sana

teşekkür ederim.zaten niyetleri belli olduğu için bi araya gelmeyi bende istemiyodum ama içten içe eşi,min abisiyle barsmak istediğinide biliyodum belki düzelir dedim benm hatamda bu oldu malesef

eltime aynı davranışı sergilediklerine hiç inanmıyorum.k.pederimin tavrından çok belliydi suçlu biiz gördüğü.varsın görsünler gercekten ispat gereği duymuyorum artık

evet canım ailelerde dargınlıklar küslükler olmasa ama işte oluyor bizdede var eşimde abisiyle pek görüşmez bayramdan bayrama keşke bizde sık gidip gelsek eltimle anlşsak arkadaş olsak kardeşler görüşmeyince olmuyor işte sen yinede kaynanana tek gitme eşinle git gel eltinle karşılaşırsan konuşma görmezden gel bulaştırma kendine hadi kendine iyibak bebişede

teşekkür ederim cnm inş sizinde sıkıntılarınız bi an önce çözülür dediğin gbi keşke olmasa böyle şeyler ama b kere kopuncada bdahası olmuyo herseyn hayrlısı

adaletin, saygının olmadığı yerde herşey oluyo işte öyle...
allah sana sabır kolaylık versin kardeşim....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…