Bat'ı kasımın ilk günleri olan hanımlar, gelin bebişlerimizi birlikte bekleyelim!!!

Yumurtlamadan (ovulasyon) adete kadar hangi belirtileri yaşadınız ve hamile misiniz?

• Ankete Katılan
    54
sizin maaşlar az o zaman.düğünleri aileler yaptı şükür.ilk nikah yaptık.eşim belini incitti işinde.1 ay yattı işsiz kaldı.orda burda çalıştı olmadı.şimdi burdaki işinde çalışıyor parası az ama en azından sigortası yatıyor. aralıkta 800 lira borç bitecek.şükürler olsun.bu kadar bitti ya gerisi gelir

çokda az değil ama eşim evlendikten soonra askere gitti tek başıma borçları ödemekte zorlandım, birikti, işsiz kaldık birikti,
ama Allaha şükürler olsun çalışıyoruz artık hepsi ödenir elbet

bu süreç nasıl oluyor. bana anlatır mısın?bende bu hafta doktordan bu tedaviyi istemeyi düşünüyorum

canım ben de pko var.adetlerim ilaçsız gününde hiç gelmez.şubatta 15 gün arayla regl oldum.o zaman 6 ay falan korunmadan deneyin demişti doktorum.ben de şubatta gittim.

ilk ay doğum kontrol hapıyla siklusu düzene soktuk.nisanda ilk kez günde 1 serophene kullandım ama maalesef yumurta büyümedi ve reglim gecikti.mayısta doktor farklı bir ilaçla regli düzene soktu ve haziranda günde 2 serophene verdi.yumurta yine büyümedi.temmuzda 3 doz içtim ve 17mm tek yumurtam oldu.ovitrelle çatlatma iğnesi kullandım ama tutmadı maalesef.ağustosta yine günde 3 içtim 19mm tek yumurtam oldu.pregnly çatlatma iğnesi oldum.yine olmadı ve doktorum hsg kararı verdi.bu arada eşim de martta sperm testini yaptırdı bir sorun yoktu.

ağustosta adetim bitince hsg çektirdim.sol tüpümde yapışıklık varmış.canımı yaka yaka açtı doktorum filmi çekerken.film çekildiğim ay ilaç kullanmadım.ve 45 gün sonra 7 ekimde regl oldum.günde 3 serophene başladık yine.20mm tek yumurtam oldu ve doktorum preglny vurdu ptesi.şimdi beklemedeyim.

ben de pko olduğu için aynı zamanda glukofen kullanıyorum.o da iyi geliyor bana.şeker ilacı

11 kişi okuyor.ben tek başıma yazıyorum :)

okumak iyi geliyor galiba:)) hepnasip nerde ya ben burada geçen bi hikaye yazmıştım bi evli arkadaşım 1 ay boyunca hep çalışma yapmışlar diye , hepnasip in hoşuna gitmişti bu durum aklımın bi kenarında dursun demişti :)) heralde çalışıyor bunlar:))

okumak iyi geliyor galiba:)) hepnasip nerde ya ben burada geçen bi hikaye yazmıştım bi evli arkadaşım 1 ay boyunca hep çalışma yapmışlar diye , hepnasip in hoşuna gitmişti bu durum aklımın bi kenarında dursun demişti :)) heralde çalışıyor bunlar:))

ara vermeden mi :)

günün nasıl geçiyo gelip gittin sanki

evet canım arada lavabo ihtiyaçlarını görüyormuşlar:)9iyi geçiyor canım veli ziyareti yaptık bugün o yüzden fazla ilgilenemedim canım...nasılsınız adet oldun mu canım?

evet canım kırmızılandık bugün :) hayırlısı buymuş.
evdeydim sıkıntıdan patladım tüm gün eşim kpss için dershaneye başladı

evet canım kırmızılandık bugün :) hayırlısı buymuş.
evdeydim sıkıntıdan patladım tüm gün eşim kpss için dershaneye başladı

evet tatlım hayırlı neyse olsun...bende %80 adet olurum hamile kalsam mucize olacak sanırım:SS dershaneler kalkmaz inş kalkacak falan diyorlar bu kadar öğrenci ne yapacaksa..

evet tatlım hayırlı neyse olsun...bende %80 adet olurum hamile kalsam mucize olacak sanırım:SS dershaneler kalkmaz inş kalkacak falan diyorlar bu kadar öğrenci ne yapacaksa..

o kararın onaylanması yıllar alır bence..

canım bizim gibi acele edip test yapma, test yaptıkça strese girdik, üzüldük, bekledik.

canım ben de pko var.adetlerim ilaçsız gününde hiç gelmez.şubatta 15 gün arayla regl oldum.o zaman 6 ay falan korunmadan deneyin demişti doktorum.ben de şubatta gittim.

ilk ay doğum kontrol hapıyla siklusu düzene soktuk.nisanda ilk kez günde 1 serophene kullandım ama maalesef yumurta büyümedi ve reglim gecikti.mayısta doktor farklı bir ilaçla regli düzene soktu ve haziranda günde 2 serophene verdi.yumurta yine büyümedi.temmuzda 3 doz içtim ve 17mm tek yumurtam oldu.ovitrelle çatlatma iğnesi kullandım ama tutmadı maalesef.ağustosta yine günde 3 içtim 19mm tek yumurtam oldu.pregnly çatlatma iğnesi oldum.yine olmadı ve doktorum hsg kararı verdi.bu arada eşim de martta sperm testini yaptırdı bir sorun yoktu.

ağustosta adetim bitince hsg çektirdim.sol tüpümde yapışıklık varmış.canımı yaka yaka açtı doktorum filmi çekerken.film çekildiğim ay ilaç kullanmadım.ve 45 gün sonra 7 ekimde regl oldum.günde 3 serophene başladık yine.20mm tek yumurtam oldu ve doktorum preglny vurdu ptesi.şimdi beklemedeyim.

ben de pko olduğu için aynı zamanda glukofen kullanıyorum.o da iyi geliyor bana.şeker ilacı

sanırım adetin 5.günü başlanıyor bu ilaçlar. ilaç içmeye başlayıp sonra kaçıncı gün doktora gidiyorsun?

olabilir.cuma gitti hala yok ortada :)

o kararın onaylanması yıllar alır bence..

canım bizim gibi acele edip test yapma, test yaptıkça strese girdik, üzüldük, bekledik.

evet canım 2 yıldır bat beklemedn bıktım usandım ya...artık bat günüm gelir 1 gün geçerse o zaman yaparım canım bakalım ya nasipte varsa olur yoksa yapacak bir şey yok...

sanırım adetin 5.günü başlanıyor bu ilaçlar. ilaç içmeye başlayıp sonra kaçıncı gün doktora gidiyorsun?

bu ay 5.gün başladım.daha önce 3.gün başladığımda olmuştu.ilaç bitince gidiyorum yumurta varmı yok mu bakıyor.sonra 12.gün falan gidiyorum.büyüklüğüne bakıyor.yeterliyse iğne veriyor yeterli değilse 2 gün sonra tekrar çağırıyor.bu ay ilk kez iğneden sonra da çağırdı.çatlama olup olmadığına baktı.3.gün başladığımda 13.gün falan yeterli büyüklüğe ulaşıyor.bu ay 14.günde iğne oldum

X