Gebeliğe Hazırlık Bat mayıs 2018 / yakı ile hamile kalınır mı?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
O ağrı bitince mi ilişki olması gerekiyormuş bebek düşününce :)

Bugun adetim biteli 3. Gun aksam yaki yapistircm 3 gun acaba iliski olsa sonrasinda mi yaki yapistirsam.karar veremedim.nasil yapayim yumurtlamaya kadar 2 sefer yapmak gerekiyomus çünkü sizce nasil yapayim canlar
Ben yumurtlama günlerimde yaptım 5 gündür hala takılı. Sanırım yanlış yapmışım ama kayın validem ve yapan kişi benim yanlış yapmadığımı söylüyorlar bakalım

Merhaba canim.bugun adetim.biteli 3. Gün ne zaman yapistirayim yakiyi ve yakidan once bel.cektirmek gerekir mi bel de boşluk olunca da tutunmuyomus bebek nasil yapayim ben
Kadın benim belime önce masaj yaptı belimden başlayıp yukarı doğru derimi çekti kıt kıt sesler geldi ondan sonra yakı yapıştırdı

Merhaba canim.bugun adetim.biteli 3. Gün ne zaman yapistirayim yakiyi ve yakidan once bel.cektirmek gerekir mi bel de boşluk olunca da tutunmuyomus bebek nasil yapayim ben

Yapıştır canım şimdiden yumurtlamaya kadar dursun sonra çıkar, bel.çektirme 1 yıl falan olmayanlarda duydum çektiriyolar .. benim yakıyla olmuştu, bi regl olsam yine denicem hemen

Ben yumurtlama günlerimde yaptım 5 gündür hala takılı. Sanırım yanlış yapmışım ama kayın validem ve yapan kişi benim yanlış yapmadığımı söylüyorlar bakalım

Canım senin belini çekmişler sanırım belki farklı bir olay vardır onda, normalde ben inan çok araştırdım 3 yıl önce yani tesadüf kalan vardı ama dr lar bile spermler sıcak sevmez yumurtlamadan sonra sıcak du falan alma sakın derdi, inş seninki de vesile olur bi dahaki ay uğraşmazsın ya inş bebiş haberini verirsin bize ama senin belini çekmişler ya o yüzdrn belki 10 gün falan kalması gerekiyodur

O ağrı bitince mi ilişki olması gerekiyormuş bebek düşününce :)

Cumartesiden bugüne kadar ağrıdı benim bugün öğlen kesildi demekki çatlama olayı gerçekleşti :) o ağrı başlayınca.gün aşırı ilişki olması gerekiyor, ağrı bitince tabii yumırtlama bitmiş oluyor ama yinede 36 saat daha önemli :) 15-19 günler arası benim önemli günler demekki önümğzdeki ay değerlendirelim bakalım :)

Evet belimi çekti sanırım inşllah işe yarar hani açıkçası ben hiç araştırmadım duydum yapayım dedim. Büyüklere güvendim bakalım sonucu ne olacak inşallah işe yarar ve o sıcaklık zarar vermez umarım

Agrı bitince herşey olacak yani :) benim 3-4 çok ağrıdı. Biz 2-4-5 i değerlendirdik en azından öğrenmiş oldum bakayım bu ay olmazsa :)

Agrı bitince herşey olacak yani :) benim 3-4 çok ağrıdı. Biz 2-4-5 i değerlendirdik en azından öğrenmiş oldum bakayım bu ay olmazsa :)

Tabi tabi dua edelim şimdilik ağrıdan anlıyoruz yumurtlamayı, genelde ağrı mağrı hissetmiyo kadınlar :) inş tutmuştur senin, önce sizin olsun sonra bize sıra gelsin inşallah :)

Ya kizlar benim kafam.karisti simdi hem adetten 3 gun sonra yapiliuo 3 gun kaliyo diyelim.buraya kadar tamam o 3 gunun sonunda iliski olacak tamam sonra tekrar mi takacagiz bu sefer iliski suresi uzuyo ve bu sefer spermlerin hareketi azaliyo arti tekrar takinca yine bekliyosun bu sefer de iliski olmamasi gerekiuo ayy anlatirken bile karisik oldu şaştım valla bu arada anneme.belimi.cektirdim ama yaki yapistirmadik ve akintim kahverengi acaba ebru destanin cayini kullanıyorum ondan mi birşeyler mi söküyo içimden neyse bunay da böyle gecsin yumurtlamaya kadar cay içeyim.sonra yaki yapayim artik napim

Bu kadar düşünme plan yapma gerçekten kötü etkiliyor ister istemez stres oluyoruz akışına bırak , ne zaman istersen gir iliskiye canin istemezse takma kafana bırak herşey olucagina varır , Allah nasip ettiyse ne olursa olsun olur. İstersen ayda bir kere iliskiye gir , Ama rabbim ol dediyse kaçış yok :) Zikir cek bol bol hem rahatlarsın, dua et.
Ben stresimi bu şekilde yenmiştim, dua edince rabbim her duayı işitir bana hayırlı sağlıklı evlat dilerse nasip eder dilemezse etmez buda imtihanım demekki dedim. Çaba tabiki gerekli ama dua en güzel gayret bence.
Sen sadece dua et, ek olarak sadece süt maydonoz buharını dene onun faydası olur onu yaptıktan sonra iliskiye gir , tıkalıysa eğer açar.
Hamile kaldığım ay bunu denemiştim, yumurta catladigi zaman şiddetli agri hissettim. Her ay olmuyor o agri , bu ayda o buhari denedim yine ayni agri oldu. Sende dene , yakıyı da bilmiyorum ben denedim ama faydasını görmedim gören olmuş tabi ama bilemiyorum yine de

Tabi tabi dua edelim şimdilik ağrıdan anlıyoruz yumurtlamayı, genelde ağrı mağrı hissetmiyo kadınlar :) inş tutmuştur senin, önce sizin olsun sonra bize sıra gelsin inşallah :)
İnşallah tutmuştur isteyen herkese versin rabbim çok düşüncelisin inşallah bekletmez Allah kimseyi :)

Bence ne olursa olsun sen yumurtlama dönemini boş geçirme :) benim doktorumun dediğine göre adetten sonraki 10 gün gün aşırı ilişki olsun diyor ama benim yumurtlama günüm bir kaç gün sonra oluyor. Yani denk gelmiyor. O yüzden Bence sen içinin rahat ettiği şeyi yap

Ne güzel anlatmışsın bence de biz elimizden geleni yapalım gerisini olacağına bırakalım ne planlı programlı şu gün ilişki olacak diye planlayalım ne de emek vermeden olmasını bekleyelim. :)

Ne çayı kullandın canım çok da karışık uygulama Allah korusun ters tepmesin her ay 1 şey uygula bari, yakı yapıştırma sen o zaman madem çay içiyosun akıntında var .. bu ay olur inş ama olmazsa eğer öbür ay yakı yap bende öbür ay yapacağım ramazanda ..
Şimdi adetimiz bitti ya temizlendik, süt buharı yada normal buhara oturucaksın tüpler falan açılıyor böyle, sıcak duş akacaksın, beline yakıyı takıp yumurtlamayı bekleyeceksin. 3 gün sonra yumurtlama yoksa eski yakıyı çıkarıp bi daha yeni yakı takıyosun zaten 3 gün sonra yumurtlama oluyordu benim, yumurtlaöadan sonra sakın takma sıcağı sevmezmiş döllenmiş yumurta .. yumurtlamayı ağrıdan ve ovulasyon testlerinden yakalayabilirsin .. gerisi Allahtan hayırlı sağlıklı bebek dilemek dua etmek :)

Cep telefonumu uygulama indirdim ben. Uygulamanın içindeki takvime adet dönemlerini, şiddetini, vs pek çok bilgi girebiliyorsunuz ayrıca ilişkiye girdiğiniz günleri de takvime ekliyorsunuz. Zaten size yumurtlama ve döllenme olabilecek bir hafta on günlük periyordu gösteriyor. Yumurtlama testiyle de doğruladım bir kez şaşmıyor. Takibi uygulamadan yaptım hep ve 6 ay içinde üç kere oldu döllenme. Öneririm sizlere de

Hangi uygulamayı kullanıyorsun her uygulama doğru olmuyor çünkü

Ben de merak ettim hangi uygulama. Ben de Flo ve Pepapp var. Pepapp adet gününü tam tutturuyor ama Flo hep bir iki gün sonraya tahmin veriyor. Ama yumurtlama günlerini ikisi de aynı gösteriyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…