Basit Atipisiz hiperplazi teşhisi konanlar

elmelisa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2014
24
9
38
Hanımlar daha önceden rahim kalınlaşması sebebiyle rahimden parça aldırıp patoloji sonucu basit Atipisiz hiperplazi olan varmı?Ne gibi tedaviler baslanıldı ve sonraki takip süreçlerinde alınan parçalar Atipiliye döndümü?Progesteron hormonu tedavisine basladım 3 ay sonra tekrar parca alacaklar ve bu takip süreci daha sürecekmi merak ediyorum.Aynı durumu yaşayanlar lutfen yazabilir mi?En son çarenin rahimin alınması olduğunu söyledi doktorum.Bu son duruma gelenler oldumu aranızda ?

Merhaba çok geçmiş olsun bende de 1 buçuk aydır kanama oluyordu. Doğuma bağlı parça kalması olabilir filan denildi biyopsi yapıldı. Sonuç benimde aynı basit atipisiz endometrial hiperplazi çıktı. 6 ay tarlusal kullanacağım sonra 7.ayda biyopsi tekrarlanacak. Doktorum dedi ki dua et bu yaşadığın kanamalar tekrar etmesin o zaman sıkıntı. Sizin neden 3 ay acaba tedavi süreci? Ben de atipisizin atipiye dönmesinden korkuyorum öyle bir ihtimal oluyor mu?

Çok geçmis olsun size de.Benim adet dönemi kanamalarım yogun oluyordu.17gün sonra tekrar adet goruyordum.Bu sebeple histereskopi yapıldı parça alındı durum Atipisiz hiperplazi.Takip edilmezse Atipiliye dönebiliyormuş .Doktor 3 ay duphaston verdi sonra tekrar parça alip patoloji sonucu görelim dedi.Verdiği ilacın sonucunu gözlemlemek icin 3 ay sonra görüselim parcamizi da alalim dedi.Bakalım bi degisiklik olacak mi

Bana da doktor duphaston vemişti başka doktora gittim o da tarlusal daha iyi olur demişti. 14 gün bekleyip kullanacaktım. Ama bekleyemeden kanamam durmadığı için hormonlu spiral takıldı. Şuan lekelenme gibi kanamam. Spiral takılalı 5 gün oldu. İnşallah sonuçlarımız normale döner

İnşallah

3 aylık Duphaston sonrası kalınlaşma normaldi fakat patoloji sonucum yine atipisiz hiperplazi çıktı Hormonlu spiral takalım dedi ama ben istemedim çocuk düşünebilirim diye.Birazda ticarete döndürmüş gibi hissettim çok ısrarcıydı çünkü.Aynı ilaçla bi 3 ay daha devam edeceğim kızlar sonuçlarımızı paylaşalım

Şuanda nasılsınız

Şu an durumunuz nedir?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…