Başarabilir miyim?

azimlibiri

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2024
7
6
28
Merhaba, okuduğunuz için şimdiden teşekkür ederim.
28 yaşındayım 5 aylık bir kızım var. Marmara Ekonometri bölümünden 2018 yılında mezun oldum ve hemen bir işi girip çalışmaya başladım fakat masa başı işi bir türlü sevemedim o yüzden 2020 yılında İstanbul Üniversitesi Auzef 4 yıllık Çocuk Gelişimi bölümüne giriş yaptım ve bu ay mezun oldum. 2022 yılında işten istifa ettim ve evlendim. 2022 yılından beridir de çalışmıyorum. Şubat ayında kızımı kucağıma aldığımda lohusa depresyonuna girdim. İki Üniversite okumama rağmen ev hanımı olmak sosyal hayatsız olmak ağırıma gitti. Kendimi çok beceriksiz, yetersiz hissetmeye başladım ki hala öyle hissediyorum. Ama artık toparlanmam gerekiyor bir yerden başlamam gerekiyor. Ama o gücü kendimde bulamıyorum. Çünkü evlenene kadar okudum ve çalıştım başka hiçbir şey yapmadım. Bu yüzden evlilik üzerine bir de çocuk çok ağır geldi bana yani beceremedim işte hep bir şeyler eksik kalıyor. İşe başlarsam da nasıl yaparım bilmiyorum.
Oturduğum mahallede rehabilitasyon merkezi var orayı aradım konuştum iş için. Onlar da özel eğitim alanında çalışabilmem için online sertifika programlarına katılıp sertifika almam gerektiğini söylediler. Ben de bu kış sertifikaları alıp ilkbahar gibi özel eğitim alanında işe girmeyi planlıyorum. Kızım da bir buçuk yaşına gelmiş olur o zamana. Kızıma da kapı komşum bakacak güvendiğim biridir o da çocuk gelişimi mezunu.
Tüm bunları söylüyorum ama başaramamaktan korkuyorum daha ev işlerini çocuğu bir arada götüremezken bir de işe nasıl gideceğim diye düşünüyorum.
Benim gibi işe uzunca bir ara verip çocuktan sonra işe başlayanınız var mı? Bu konuda tavsiyelerinize çok ihtiyacım var. Çünkü kendime güvenemiyorum bir türlü bu konuda. Bu arada maddi bir sıkıntımız da yok çalışmak zorunda değilim ama artık evde boğuluyorum artık hem bu yüzden hem de özgüvenimi kazanmak için çalışmak istiyorum.

Uzman öğretici eğitimi başvuruları açıldı, kaçırmayın bu ara halledin o işi bence kışı beklemeyin. Bu kez de online olacak bir sonrakinin yüzyüze olma ihtimali var diye duyduk.

Kurum yapıyor siz bireysel olarak yapamazsınız.
Geç kalmamışımdır umarım. Pazartesi iletişime geçeyim rehabilitasyon merkezi ile. Aslında benden cv istediler attım. Eğitimler için bilgi vereceğiz dediler bana ama dönüş yapmadılar ben de okullar açıldığında eğitimler başlar diye düşünmüştüm.

4.5 Sene ara verdikten sonra başladım çok zorlandim zor iş buldum bana gerizekali muamelesi yapan mudurlerim oldu. Ev işi kaldı çocukla ilgilenemedim üstüne yüksek lisans yaptım o sene tam bir faciaydi. Eve gelmem 10. Yemek yiyip yatıyordum o günlerden kalan 10 kg var hatıra. Cocuk anaokulundaydi baya ödevleri vardı eşim yaptiriyordu. Sonra geçti gitti tekrar işe dönüşümün üzerinden 3.5- 4 yıl geçti kıdemli uzman oldum. Hepsi gelip geçiyor o sudan çıkmış hallerim yok şimdi kazıya kazıya geldim. Hala çok zor ama o günler gecti

Her kurum 2 kişi gönderebiliyor eğitime. Kendi öğretmenlerinden gitmesi gereken varsa dışardan almayabilirler. Benim çalıştığım kurumda 4 kişi istedi ikisini başka şubeye yönlendirdik o yüzden. Size dönmemelerinin sebebi o olabilir. Uzman öğretici olmadan da çalışabilirsiniz ancak alabileceğiniz modüller kısıtlı olduğu için alacağınız ücret de düşük olur. Online olacağı için sanırım cumaya kadar başvuru süreci bu açılacak olana katılsanız sizin için bebekle daha kolay olur.

Tebrik ederim sizi. Aslında homeoffice bir iş de bulabilirim eski işimden dolayı. Raporlama, satış ve veri analizi tarzı ama evden de çıkmak istiyorum. İyice hantal ve bakımsız biri haline geldim. Her gün evden çıkmam için bir sebebim olmalı kendime gelmem için o yüzden özel eğitimden devam edeceğim. Hem sürekli masa başında olmaktansa daha aktif olabilirim.

Baktım da sadece pazartesi günü başvurular alınıyormuş saat 23.59 a kadar. Eğer mahalledeki kurs olmazsa başvurmam zor gibi görünüyor.

Baktım da sadece pazartesi günü başvurular alınıyormuş saat 23.59 a kadar. Eğer mahalledeki kurs olmazsa başvurmam zor gibi görünüyor.
Çok da önemli değil dediğim gibi sadece maaşta sıkıntı olur. Alabilirseniz alın alamazsanız senede 2-3 kez açılıyor zaten. Online olmazsa biraz zor olur sadece gitmesi gelmesi.

Kimler kimler neler yapıyor.

Aslında ilk mezun olduğunuz bölümün de önü açık. Sertifikalarla desteklenirse gönlünüze göre bir iş bulabilirsiniz. Kolaylıklar diliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…