Baş Belası Abi !

andie

Kendime yenibir ben lazım
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2009
1.399
291
Merhaba hanımlar,
Bunalımdayım, çok büyük sıkıntıdayım, içimden her an ağlamak geliyor bugün
sorun, başlıkta da belirttiğim gibi abim.
Kendisi yıllar sonra bulunduğumuz şehre atama istedi ve eve döndü.
ve geldiği günden beri evde huzur yok .
yüksek sesle müzik dinler, dizi film izler kim uyuyor başkaları rahatsız mı oluyor umurunda olmaz
yediği tabağı masada bırakır kalkar toplamaz annem toplayacak ya da ben hizmetçiyiz ya...
banyoya girer kirli kıyafetleri ortada kirli sepetine bile atmaz
yıllardır memur ve anneme para vermez arada istediklerini alır
eve zaten ufak tefek erzak aldığının dışında bir hayrı yok
bunun dışında ışıkları açık bırakır yine sizin uyuduğunuzun rahatsız olduğunuzun hiçbir önemi yoktur
musluğu iyi kapatmaz o musluk şıp şıp damlatır
iyi kapanmayan kapıları vura vura kapatır yine çevrenin rahatsızlığı zerre umurunda değildir
en son olarak ve en hazmedemediğim kendi evindeki interneti getirdi ben bunu kullanıcam dedi ben çok söyleniyormuşum benimle aynı interneti kullanmayacakmış ama şimdi ne yapıyor dersiniz kapattı kendi getirdiği modemi evdekini kullanıyor. Hakkıma giriyor beni gerizekalı yerine koyuyor ya dayanamıyorum hazmedemiyorum. Yine de sesimi çıkarmadım.
Ve dün gece buna artık sabredemeyen dayanamayan ben ışıkları açık bırakmasına kızıp söylenince
odanın kapısını kapat unutuyorum ne var kalk kendin kapat sanki herkesi düşünüyor musun gibi sözlerle karşılaştım . Rica etmesini öğrenip öyle gidecekmişim yanına.
tamam kabul ediyorum benim tepkim zamansızdı aslında tüm bu yaptıklarından dolayı başka bir zaman diliminde sakince konuşmayı planlıyordum olmadı nefsime yenik düştüm her şeyi berbat ettim
hatamın farkındayım fakat dünden beri ağzımı açsam ağlayacak durumdayım
1 aydır uykusuzum ben bunun yüzünden sabretmekten yoruldum,bittim,tükendim adam olmuyor
ben iyi kötü bir gün (inşallah) çıkar giderim bu evden ama annem ne yapacak
işin kötüsü o kadar düşüyor ki üstüne abimin şımarıklığı biraz da ondan
kızlar bilmiyorum ne yapacağımı nefes alamıyorum artık
her gün dua ediyorum Allah'ım ıslah eyle diye ama yok tık yok hiç gelişme yok
biliyorum 2 günde yoluna girmez her şey sabır lazım ama ben bittim tükendim kalmadım.
Yardımınıza çok ihtiyacım var konuşmuyorum şu an bundan sonra ne yapacağımı bilmiyorum .
Akıl verin,fikir verin lütfen zira bende kalmadı.

Valla siz kendinizi kurtarmaya bakın.

Anneniz ne yapacak diye düşünmeyin; bu kadar şımartmasaymış.

Bu abi evleneceği kızı da o eve getirir bak.

yok o kadarını yapamaz da keşke yıllarca yalnız yaşadıktan sonra eve hiç dönmeseydi...

valla böyleleri pek laftan anlamıyor sürekli söylene söylene yola geliyorlar
rahatsız olduğunuz anlarda söyleyin derim ama siz önce konuşup sonra uyaracaksınız galiba olur o da olur

Evlendirin onu ya.
Böyle kardeşine anasına kök söktüren adam karısına ses çıkaramıyor genelde. O adam eder.
Bu arada annene üzülme bu konuda. Şımartan o.

Şımartan o ama hareketlerinden şikayetçi olan ve şikayetini oğlunun yüzüne açık açık söylemeyen yine o
o kadar büyük bir yük var ki üzerimde anlatamam
Ah uğraşıyoruz yıllardır sürekli birileriyle tanışıyor ama olmuyor
hakkında hayırlısı olur tez zamanda mutlu bir yuva kurar inşallah ona da üzülüyorum bazen

valla böyleleri pek laftan anlamıyor sürekli söylene söylene yola geliyorlar
rahatsız olduğunuz anlarda söyleyin derim ama siz önce konuşup sonra uyaracaksınız galiba olur o da olur

amacım yavaş yavaş uyararak karşıma alıp konuşarak biraz olsun yola getirmekti
başaramadım...
hırsıma öfkeme yenik düştüm keşke sabredebilseydim.

Abim yok benim. Ama sıkça abiler hakkında bu tip şikayetler duyarım. Gelmeseymiş iyiymiş aslında. Evlenmeyi düşünmüyor mu?

Hepsi annenizin sucu. Bu evin kurallari var deyip karsisinda dimdik dursa bu kadar rahat davranamaz.

Beleş yaşıyor; interneti bile sizden arakladığına göre, para biriktiriyor. Umulur ki evlenip gitmek gibi planları vardır.

umarım tez zamanda hakkında hayırlısı olur
hayır kardeş işte ömür boyu yanında uzak durayım konuşmayayım da yapamıyorsun arada anne baba var

Abim yok benim. Ama sıkça abiler hakkında bu tip şikayetler duyarım. Gelmeseymiş iyiymiş aslında. Evlenmeyi düşünmüyor mu?

çok söyledim tayin istemeden önce gelme dedim bu yaştan sonra aileyle yaşanmaz dedim kendine ayrı ev tut geleceksen de dedim yok dinlemedi ben başımıza gelecekleri biliyordum uyardım ama bir işe yaramadı
evlenmek için çaba sarfediyor ama o konuda da şanssız olduğunu düşünüyor

Hepsi annenizin sucu. Bu evin kurallari var deyip karsisinda dimdik dursa bu kadar rahat davranamaz.

Annem mi mümkün değil
geceleri yürüyüşe çıkıyordu abim ne telefon ne anahtar almadan yanına
biz beklemek zorundayız onu çünkü
annem gelip bana söylenir gelmedi de benim uykum geldi de sen kapıyı duyar mısın diye bana satmaya çalışıyor
ama çıkarken anahtarı al ben yatıcam demiyor
sanırım dün söyledi ben uyardıktan sonra yatıyordum ben tam bilmiyorum
bizim ailede çok büyük iletişim sorunu var çok !

neden sizle yaşıyor?
1+1 eve falan çıksın

bilmiyorum öyle ailesine kul köle olan bir tip de değil ki bizden ayrı kalamıyor diyeyim
kötü düşünmek istemiyorum ama umarım kira su elektrik vs vermemek için değildir...

bilmiyorum öyle ailesine kul köle olan bir tip de değil ki bizden ayrı kalamıyor diyeyim
kötü düşünmek istemiyorum ama umarım kira su elektrik vs vermemek için değildir...

annen her işini yapıyor mu abinin?
oğlum oğlum diye yaptıklarına göz yumuyor mu?

Anneniz birsey demiyorsa abinizi degil annenizi suclayin bence. Ayrica abinizin pisligini arkadan siz toplamayin. Kim simarttiysa o toplasin.

annen her işini yapıyor mu abinin?
oğlum oğlum diye yaptıklarına göz yumuyor mu?

yapıyor söylene söylene yapıyor ama yine de yapıyor
oğluna aşkı tarif edilemez
aslında abim bile rahatsız bu durumdan
şöyle örnek vereyim mesela dün abim kahvaltı yapacak
annem kahvaltı hazırlayım mı diye atağa geçti
o da yok ben hazırlıyorum dedi
ne yiyeceksin dedi annem bu defa
abim patladı sanane hazırlıyorum işte diye
ikisinin davranışı da doğru değil ama annemin genel huyu bu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…