Baş Belası Abi !

Insallah en yakin zamanda ya siz ya da abiniz evlenir. Abiniz evlenirse siz de anneniz de rahatlar. Yaslariniz kac.

yapıyor söylene söylene yapıyor ama yine de yapıyor
oğluna aşkı tarif edilemez
aslında abim bile rahatsız bu durumdan
şöyle örnek vereyim mesela dün abim kahvaltı yapacak
annem kahvaltı hazırlayım mı diye atağa geçti
o da yok ben hazırlıyorum dedi
ne yiyeceksin dedi annem bu defa
abim patladı sanane hazırlıyorum işte diye
ikisinin davranışı da doğru değil ama annemin genel huyu bu

o zaman iyice boğun bari abiyi
sen sürekli söylen
annen de boğsun böyle istemeden :KK70:
belki kaçar gider

bence siz kendi hayatınıza bakın. abiniz yokmuş gibi davranın. çekmek zorunda değilsiniz.

ama maalesefki onu bu hale getiren anne ve babanız.

bu bekar abi annesinin babasinin evinde yasamiycakta nerde yasiycak.anlasilan sizin rahatiniz bozuldugu icin istememissiniz.yaptigi bazi hatali davranislarida guzelce abi sunu yaparmisin edermisin diye soyleyin.yap et diyerek sinirlenirseniz insanin yapasi gelmez zaten.

Anneniz birsey demiyorsa abinizi degil annenizi suclayin bence. Ayrica abinizin pisligini arkadan siz toplamayin. Kim simarttiysa o toplasin.

genelde toplamam zaten ama evin bütün işini annem yapıyor elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum ben
yaşlanıyor artık diyorum iki ucu b.klu değnek ben de ne yapacağımı şaşırdım.

Insallah en yakin zamanda ya siz ya da abiniz evlenir. Abiniz evlenirse siz de anneniz de rahatlar. Yaslariniz kac.

ben 27 yaşındayım o 33
ben çok istiyorum hayırlısıyla evlenip kendi yuvamı kurmayı ama o yönde de bir şey yok şimdilik maalesef
inşallah sağolun

o zaman iyice boğun bari abiyi
sen sürekli söylen
annen de boğsun böyle istemeden :KK70:
belki kaçar gider

o kadar rahat o kadar umarsız vurdumduymaz bir insan ki üste çıkar emin ol işe yaramıyor ben en başından beri sabrediyorum üstüne gitmeyim diyorum ama gidince de bişey değişmiyormuş Allah ıslah etsin benim elimden bir şey gelmiyor duadan başka çok yoruldum artık

bence siz kendi hayatınıza bakın. abiniz yokmuş gibi davranın. çekmek zorunda değilsiniz.

ama maalesefki onu bu hale getiren anne ve babanız.

maalesef babam çok ilgisiz davrandı eskiden böyle değildi sonradan böyle can sıkıcı bir tip oldu çıktı
babam büyürken ilgilenmedi hiç aşağıladı beğenmedi annem de aksine korudu kolladı eh dengesiz oldu çıktı sonunda
aynı evde yaşamasak inan her şey çok daha kolay olacak o etkileniyorum şu önümüzdeki zaman diliminde evime anneme babama kendi geleceğime odaklanacağım zaten onun yanında olan sohbet eden destek olan bir kardeşi yok kaybetti en azından bir süreliğine

bu bekar abi annesinin babasinin evinde yasamiycakta nerde yasiycak.anlasilan sizin rahatiniz bozuldugu icin istememissiniz.yaptigi bazi hatali davranislarida guzelce abi sunu yaparmisin edermisin diye soyleyin.yap et diyerek sinirlenirseniz insanin yapasi gelmez zaten.

Haklısınız ben başka yerde yaşasın demiyorum ki
ayrıca söylemediğimi ne biliyorsunuz o bu evde yaşamıyorken tatile geldiği zamanlarda da aynı şeyleri yapardı uyarırdım
ilk defa uyardım da cevabı alınca silip attım gibi bir şey söz konusu değil
açık bırakılan ışık sizin odanızın karşısı olsa o ışık sizin gözünüze girse ve uyuyamasınız ama bir gün değil her gün
siz sabah uyurken yüksek sesle müzik açılsa
yan odada anne babanız uyurken yüksek sesle dizi izlense
kullandığı peçeteleri bulaşık tezgahının üzerine atıp gitse birileri
açtığı gazoz şişesinin kapağını ve şişeyi çöpe atmasa yine tezgahın üzerine bıraksa
ve şikayet ettiğinizde unutuyorum ne var sen yap dese yine de aynı şeyi düşünür müydünüz?

ha bu arada evin çalışan çocukları bildiğim kadarıyla eve yardımcı olur hadi babaya olmayabilir ama anneye aydan aya para verebilir diye biliyorum en azından benim etrafımdaki herkes öyle yapıyor ama bizde o da yok aksine annem güne gittiğinde parası olmayınca istemiş banane bana mı sordun güne girerken demiş
daha sonra vermek istemiş ama annem almamış bu kez ben ufak tefek şeyler için buraya konu açacak bir insan değilim inanın içim acıyor çaresiz kaldım sizin fikirlerinize ihtiyacım var.

3 ay geçti koca 3 ay değişen hiçbir şey yok ve ben tükendim artık
Bugün anneme bağırınca ben müdahale ettim sen her şeye karışma diye bana bağırdı ağza alınmayacak şeyler söyledi
Bıktım ben artık bela okumak istemiyorum aylardır dua ediyorum kabul olmuyor
Susayım diyorum güzellikle halledeyim diyorum hareketlerine tahammül edemiyorum
Nefret ettim defolsun gitsin artık!
Elimden bir şey gelmiyor.
Hiçbir şeyi değiştiremiyorum.

3 ay geçti koca 3 ay değişen hiçbir şey yok ve ben tükendim artık
Bugün anneme bağırınca ben müdahale ettim sen her şeye karışma diye bana bağırdı ağza alınmayacak şeyler söyledi
Bıktım ben artık bela okumak istemiyorum aylardır dua ediyorum kabul olmuyor
Susayım diyorum güzellikle halledeyim diyorum hareketlerine tahammül edemiyorum
Nefret ettim defolsun gitsin artık!
Elimden bir şey gelmiyor.
Hiçbir şeyi değiştiremiyorum.
Sizin adınıza gerçekten çok üzüldüm. Eğer maddi durumunuz iyiyse ayrı eve çıkmayı deneyin derim. Annesi tarafından şımartılmış bir abiyle baş etmek zorunda değilsiniz kendi hayatınıza odaklanın,kimsenin dadısı değilsiniz.

İstemiyorsanız siz ayrı eve çıkın, abinizin olmadığı kadar sizin de eviniz sayılmaz.
Hiç bir şeyini yapmak zorunda değilsiniz, biraz rahatınız bozulmuş yani aman aman abartılacak bir şey yok gibi ama sizin tepkiniz sanki özgürlüğünüz elinizden alınmış gibi.

Yok, sanmam ben bunun düzeleceğini. Annen çok şımartmış, yüz vermiş. Bende de bu kadar çılgın olmasa da bir dayı var, 30'una geldi hala daha 4 yıllık fakülteyi bitiremedi yani, sırt dayamak maksat. İş başa düşünce kendi yediğini falan toplar ama ne bileyim su içtiği bardağı falan yerine koymaz, ortada bırakır. Kirlilerini atar ama lavaboda hep kıl bırakır. Anneanneme söyleyince anneannem hep onu korur falan. Odasında yüksek sesle müzik dinler, normalde kapıyı kapatınca sorun değil de hava sıcak olduğu için kapılar açık, yazları çekilmiyor. Benim odamdan bi ses yükselse hemen kulaklık tak falan der, biz ona bişey deyince ya trip yapar ya da kaale almaz yani. Bütün gün evde ama bakkala dahi gitmez. Eve kim ne almışsa yer ama teşekkür etmez, beraber içelim diye kola bile almaz. Ama alınan kolayı en çok o içer. Anası şımartmış, biz bişey yapamıyoruz. Değişmez bunlar sen kendini kurtarmaya çalış.

33 yaşında çalışan bir erkek ayrı evde değil de ailesinin yanında yaşıyorsa sırtını yaslamak içindir muhtemelen. Aksi takdirde ya birikim yapıyor bişeylere niyeti var ya da borç harç ödüyor. Kadınların aksine erkeklerde biraz daha vardır o rahatlık, özgürlük düşkünü olma durumları. Yani şunu demek istiyorum, çalışan, maaşı olan işi de garanti olan bir erkek kendine göre 1+1 falan bir ev tutsa, evine istediği gibi misafirleri gidip gelse, özgürce yaşasa kendi sınırları dahilinde fena mı olur?

Malesef boyleleri huylarindan vazgeçmiyor . Abiniz kaç yaşında?

M
Sizin adınıza gerçekten çok üzüldüm. Eğer maddi durumunuz iyiyse ayrı eve çıkmayı deneyin derim. Annesi tarafından şımartılmış bir abiyle baş etmek zorunda değilsiniz kendi hayatınıza odaklanın,kimsenin dadısı değilsiniz.

Maalesef işim yok gidemiyorum puanım düşük atanamıyorum elim kolum bağlı yoksa 1 dk durmam dua ediyorum hep Allah nasip etse de gitsem keşke

İstemiyorsanız siz ayrı eve çıkın, abinizin olmadığı kadar sizin de eviniz sayılmaz.
Hiç bir şeyini yapmak zorunda değilsiniz, biraz rahatınız bozulmuş yani aman aman abartılacak bir şey yok gibi ama sizin tepkiniz sanki özgürlüğünüz elinizden alınmış gibi.

Keşke gidebilsem elimden gelmiyor maalesef
Evet rahatım bozuldu evimizde huzur kalmadı bereket kalmadı
Her şeye karışıyor annemin yaptığı yemeğe bile
Yemeği beğenmiyor annemin yüzüne karşı olmamış diyor gidiyo dışardan yiyor
Akşama kadar yatıyor sabaha kadar oturuyor
Evin içinde geziyor sürekli gürültü kendi uyumadığı gibi uyutmuyor da
Hiçbir şeyini yapmak zorunda değilim evet ama annemi hiç düşünmüyor annem çok yoruluyor ne yapayım ben de yardım etmeye çalışıyorum anneme içim elvermiyor ben tükendim artık

M

Maalesef işim yok gidemiyorum puanım düşük atanamıyorum elim kolum bağlı yoksa 1 dk durmam dua ediyorum hep Allah nasip etse de gitsem keşke
İnşallah atanırsınız ve mümkünse şehrinizin dışında güzel bi yere bence bu durum sizi gaza getirmeli ve atanmak için çok çalışmalısınız. Allah kolaylık versin size.

X