Bana hep eğitimi benden düşük birileriyle tanıştırmaya çalışıyolar

sırf kalbime söz geçiremiyorum diye
ben kusurluyum lisans mezunu herhangi birine layık değilim (lisans mezunları çok üstün ya) ve kendimi rezil ediyorum öyle mi. bu haretleri ettikten sonra senin özür dilemen lazım

ya arkadaşım cidden konuyu çok fazla abarttığının farkındamısın
orda sana söylenen şey kinayeydi senin kinayeyi anlamanı beklemiyorum
konu başlığında yaptığın anlatım bozukluğundan ötürü
türkçen pek iyi değil sanırım
hüzün yılı kusura bakma senin adına konuşuyorum ama
cidden yazmadan edemedim
yazdıkların çelişiyor ayrıca kimse sana hakaret etmiyor
konunun kapatılmasını istemiyorsan biraz sakin
sakin ol...

Kompleks çok kötü bir duygudur arkadaşlar.Yer bitirir insanı sengözlerimebaksanab

Mantik aramaya calistim bu yazdiklarinda ama bulamadim...Üni mezunu...Mühendis..genc ve güzel bir bayansin....egitim durumu senden düsük insanlarla zaten bir araya bile gelmek istemiyorsun...ama kendin arasan en olmadik kisiyi bulursun?CADIARZU

Ayrica görücü üsülü gibi cogunlukla ilk okul mezunu zihniyetinde olan insanlarin düsüncesini makbul ve dogru buluyorsun...??:uhm:

Bu ne perhiz bu ne lahana tursusu...:nazar:

İşt cevap buuuuuuu

ben ne dedıgımı cok ıyı bılıyorum canım gerektigi yerde özur dılemeyıde bılırım ben tekrar soyluyorum ben hakaret etmedım elestırı yaptım senın yazdıkların uzerıne ama sen hala anlamamakta ısrar edıyorsun nıye bu kadar zoruna gıttı anlamadım cunku sende bılıyorsunkı senın gormek ıstemedıgın gerceklerı soyledım sanakaydirigubbakcemile

niye mi zoruma gitti lisans mezunu rastgele birine layık bile olmadığımı söyledin anlayamıyomusun niye zoruma gittiğini. söylediğinden haberin yok mu senin.
ben de canım senin üniversite okumamamanın içinde ne yaralar açtığını gördüm de söyledim . inşallah hayalindeki eğitimi gerçekleştirirsin. böylece lisans mezunlarını o kadar gözünde büyütmezsin becerikiszlere de layık olup olamadıklarını anlarsın

eşim lise ,ben üni. mezunuyum.eşim denizci astsby ,ben evde oturuyorum :))
kendi dengini istemekte haklısın tabii ama bazen bunları görmüyor insan.ufak şeyler bazen sorun olmuyor.insan sevdikten sonra görmüyor.bizim aramızda çok fark yok ama senin açından sen nasıl istiyorsan o şekilde çevrene belirt.

biri ile arkadaş olmak/evlenmek için bir kağıt parçası asla kriterler arasında bulunamaz diye düşündüğümden/düşündüğümüzden lise mezunu/ilkokul mezunu ama anlaşabileceği, maddi açıdanda rahat edeceği biri ile evlenebilir dedik..zaten siz bu kağıt parçasını kriter olarak görmüyorsanız ve önemsemiyorsanız ,insanları kişiliklerine göre değerlendiriyorsanız pot da kırmazsınız herhalde

nesrin
o diplomaya kağıt parçası demeyelim o kadar da değil.
onu elde edebilmek için,ne uykusuz geceler geçirdik ,ne emekler sarfettik..
sabahlara kadar ders çalıştık. onu elde edebilmek o kadar kolay değildi.senelerimizi verdik. o yüzden bizim için,o bir kağıt parçası değil...

niye mi zoruma gitti lisans mezunu rastgele birine layık bile olmadığımı söyledin anlayamıyomusun niye zoruma gittiğini. söylediğinden haberin yok mu senin.
ben de canım senin üniversite okumamamanın içinde ne yaralar açtığını gördüm de söyledim . inşallah hayalindeki eğitimi gerçekleştirirsin. böylece lisans mezunlarını o kadar gözünde büyütmezsin becerikiszlere de layık olup olamadıklarını anlarsın

1. sen kendı agzınla becerıksız oldugunu soyledın
2. sen kendınden dusuk sevıyelı ınsanları begenmıyorsun ama bırılerı sana cıkıpta senı senden yuksek sevıyede bırılerıyle yakıstıramayınca zoruna gıdıyor
ıstersen artık uzatma kendını pasıf duruma dusuruyorsun yazdıkların bırbırını tutmuyorkaydirigubbakcemile

ya arkadaşım cidden konuyu çok fazla abarttığının farkındamısın
orda sana söylenen şey kinayeydi senin kinayeyi anlamanı beklemiyorum
konu başlığında yaptığın anlatım bozukluğundan ötürü
türkçen pek iyi değil sanırım
hüzün yılı kusura bakma senin adına konuşuyorum ama
cidden yazmadan edemedim
yazdıkların çelişiyor ayrıca kimse sana hakaret etmiyor
konunun kapatılmasını istemiyorsan biraz sakin
sakin ol...

senin türkçen çok güzel ve zekan süper öyle mi kendini bu kadar üstün gördüğüne göre bi kaç kitap yazdın galiba. burdaki hakareti göremecek kadar türkçeyi anlamadığın belli

cevap yazmıyım yazmıyım diyorum ama anlamadığım kıza niye kabul ettirmeye çalışıyorsunuz denk olmayan birini..yani bekliyorsunuz ki sanat düşüncesinden vazgeçip evet siz haklısınız artık lise mezunlarıylada görüşücem tanışıcam..kız kriterlerini belirtmiş.evet diploma önemli demiş.o iyi huylu insanları diplomalılar arasından aramak bulmak istiyorum demiş.iş ne boyutlara ne tartışmalara kızın beceriksizliğine ve lise mezunu üni mezunu tartışmasına döndü burası.her kafadan bir ses çıkıyor.ve her zaman yapılan hata yapılıyor karşı tarafa illa kabul ettirmeye çalışılınıyor kendi düşüncelerimiz.arkadaşlar daha önce dedim şimdidde diyorum herkes kendi düşüncesini söylesin çekilsin kenara.burada haksız yok.
illa yok efendim lise mezunu olabilirmiş kendini eğitmiş olabilirmiş bilmem ne...
ben kendim bazen aşağılamak değil ama bu konu hakkında bilgisi yok atıp tutuyor diyorum pot kırmış oluyorum birilerinin yanında.ee bu kız da yrn öbürgün lise mezunuyla evlendiğinde üni okumamış olmakla ilgili bir konuşma başladığında kendini zor tutacak konuşmamak için bi konuşsa pot kırmış olacak eşinin yanında sora eşinin gönlünü almaya çalış uğraş dur...demek istemiyor daha niye üsteliyruz ki...en doğal hakkı kriterleri olması..
bir arkdaşın dediği gibi inançlı istiyorum diyen kişiye aaa yok inançlı olmayanlarda iyi olabilir diye tutturmak gibi bişi bu..

arkadasım burda biz ona sen illakı sunu sec demıyoruz ki.. tabıkı herksısn krıterleri olacak..
buraya bir konu acılmıs isteyen istedigi yorumu yapabilir olumlu yada olumsuz.. ama konuyu acan arkadasımız bunları bilerek bu konuyu actı zaten..

haa bu arada konu lise-lisans arasındakı gergınlıgıde , konu sahıbı arkadas baslattı...
önce kendine ''becerıksızım'' dedi, sonra baska bi arkadası hedef alarak aslında onunla aynı fıkırde olmayanlara '' kızım sana soyluyorum , gelınım sen anla'' ifadesınde herkese hakaret etti..
hala dahada dıyor sen bana sunu dedın bunu dedın yahuuu insan kendı yazdıgını bılmezmı hem hakaret, hem iftira...
zeytinyagı gibi uste çıkıyor !!!

huzun_yılı arkadasımızı burda goruyorum sanmayınkı yakın arkadasım.. hayır değil ama burada konu sahıbı haksızlık yapıyor...
kendıde konusundan dolayı işin içinden çıkamadı ..
hayyydii bu sefer '' sen bana bunu dedın sunu dedın'' konu zaten saptı saptıgı kadar..
ama bunu bizler değil kendı başlattı...

1. sen kendı agzınla becerıksız oldugunu soyledın
2. sen kendınden dusuk sevıyelı ınsanları begenmıyorsun ama bırılerı sana cıkıpta senı senden yuksek sevıyede bırılerıyle yakıstıramayınca zoruna gıdıyor
ıstersen artık uzatma kendını pasıf duruma dusuruyorsun yazdıkların bırbırını tutmuyorkaydirigubbakcemile

ben yukarıda bütün düşüncelerimi yazdım okursan anlarsın bi daha yazmıycam. beni kırdığını sen de biliyosun.

Arkadaşlar gerçekten üzüldüğümü söylemek istiyorum.:1closedeyes:
Neler oluyo ya ,şimdi de eğitim seviyelerimizi mi tartışacağız ya da kim kime layık onu mu tartışacağız.
1-Konu sahibi arkadaşım çoğu kişi seni yanlış anlamış ve küçümsediğini düşünmüş belli ki,burda bi düzeltme yapabilirsin.
Konun iyice dağılmış başka yerlere gitmiş.Herkes sana yardımcı olmak için zaman ayırıp yazı yazıyor bunun farkına varmalısın diye düşünüyorum.
2-Diğer arkadaşlarıma söylüyorum,herkesin ne demek istediği anlaşılmıştır canlarım.İsterseniz diğer sıkıntısı olan arkadaşlara yazalım,bizden yorum bekleyenler var burada.

Kimse kimseyi kırmasın !!! Lisans mezunu ,lise mezunu veya ortaokul mezunu hiç farketmez ,hepimiz burada bu güzel yorumları yapabildiğimiz için gayet de akıllı ve sağduyuluyuz ya önemli olan bu değil mi???
:enbuyukkk:

nesrin
o diplomaya kağıt parçası demeyelim o kadar da değil.
onu elde edebilmek için,ne uykusuz geceler geçirdik ,ne emekler sarfettik..
sabahlara kadar ders çalıştık. onu elde edebilmek o kadar kolay değildi.senelerimizi verdik. o yüzden bizim için,o bir kağıt parçası değil...

tabii ki canım orası öyle..bende çok uğraştım ..kağıt parçası demekle sadece ,evlilik için önemsiz bir ayrıntı demek istemiştim..o kadar..yoksa kıymetli tabiiki

arkadasım burda biz ona sen illakı sunu sec demıyoruz ki.. tabıkı herksısn krıterleri olacak..
buraya bir konu acılmıs isteyen istedigi yorumu yapabilir olumlu yada olumsuz.. ama konuyu acan arkadasımız bunları bilerek bu konuyu actı zaten..

haa bu arada konu lise-lisans arasındakı gergınlıgıde , konu sahıbı arkadas baslattı...
önce kendine ''becerıksızım'' dedi, sonra baska bi arkadası hedef alarak aslında onunla aynı fıkırde olmayanlara '' kızım sana soyluyorum , gelınım sen anla'' ifadesınde herkese hakaret etti..
hala dahada dıyor sen bana sunu dedın bunu dedın yahuuu insan kendı yazdıgını bılmezmı hem hakaret, hem iftira...
zeytinyagı gibi uste çıkıyor !!!

huzun_yılı arkadasımızı burda goruyorum sanmayınkı yakın arkadasım.. hayır değil ama burada konu sahıbı haksızlık yapıyor...
kendıde konusundan dolayı işin içinden çıkamadı ..
hayyydii bu sefer '' sen bana bunu dedın sunu dedın'' konu zaten saptı saptıgı kadar..
ama bunu bizler değil kendı başlattı...

başka arkadaşlara bişey demedim hüzün yılı beni beğenmiyo. bana haksızlık yapılıyo ben sanki berbat bi insanım da lisans mezunlarını hak etmiyorum diye yazıyo.ve lisans mezunları en iyiyi hak eden ulaşılmaz insanlar gibi yazmış

senin türkçen çok güzel ve zekan süper öyle mi kendini bu kadar üstün gördüğüne göre bi kaç kitap yazdın galiba. burdaki hakareti göremecek kadar türkçeyi anlamadığın belli

arkadaşım saldırma çok rica ediyorum
yorumlarını daha makul yap
tükçemin güzel olduğunu varsayalım bu benim zekamın süper olduğunu anlamına gelmez bu bir
ikincisi evet konu başlığını her okuduğumda gülüyorum bunu sen istedin sen bana saldırırsan bende gerekeni yaparım bak canım bana değil beni yükleme kimi diye sorduğun zaman bana diye cevap olmaz beni diye cevap vermen lazım bu iki
özne yüklem uyuşmazlığı diyoruz biz buna
ayrıca sana yapılan yorumda neyden bahsedildiğini bile anlamıyorsun sen kendin diyorsun beceriksizim diye sonrada kalkmış vay efendim niye bunu dedin
türkçe çok kapsamlı bir dildir nereye çekersen oraya gider
lafını seçte konuş bunlara maruz kalmak istemiyorsan

en az üniverste mezunu olacak diyom cevap insan okula gitmeden de kendini yetiştirebilirmiş.
çatamıyom ki bebişim beceriksizim ben :)

sinem sakin ol yaw biz öyle bişey demedik ama erkek kadından daha eğititimli ya da eşit olmalı diye düşünüyorum. erkekler bu sefer ilerde sorun yapabilirler bunu diye düşünüyorum a.s.

ee şimdi sen senden düşük eğitimli birisini istemiyorsun ama senden yüksek eğitimli birisi seninle olabilir..aslında kendi düşüncene göre bu cümleyi yazmaman gerekirdi..

X