Bana hep eğitimi benden düşük birileriyle tanıştırmaya çalışıyolar

the secret ( çekim yasası )
bence insanlar iyi ve güzel şeyleride kötü şeyleride kendine çeker...
mevlanamız ne demiş gül düşün gülüstan olsun.
yeterki hayırlı güzel şeyler düşünelim ve isteyelim...

Ben üniversite mezunuyumda ne oluyor? Hz mevlana'nın bir sözünü aklıma getirdi bu soru.'Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok,ne elbiseler gördüm içinde insan yok'

önemli olan insan olmak.liseli olmuş üniversiteli olmuş hiç farketmez.unutmayalımki istatistiklere göre karısına en çok dayak atan erkekler üniversite mezunu olanlarmış.bu ne demek oluyor ne elbiseler görüyoruz içinde insan yok. Konumuza dönersek... Üniversite mezunu bir eş tabiiki iyi olur fakat üniversite okumayanlara da 2. sınıf insan muamelesi yanlış olur.diploma hikaye.Sadece "kariyer" yapmış oluyosunuz.Üniversite insanı kültürlü yapmıyor.

"Ne demişler ! Okumak cahilliği alır ....... baki kalır", insanoğlu diplomayla evlenmiyor ya.bi kere bu başlık yanlış olmuş bence.mezun olmak veya olmamak neyi değiştirirki.her mezun kaliteli anlamına mı geliyor.ya da mezun olmayan kalitesiz anlamına mı geliyor:uhm:evlilik bu arkadaşım bilgisayar oyunu değil. üniversiteli olması gerekmiyo adam olsun yeter...üniversite okuyupta adam olamayan insanlar var...

Bu arada madem üniversite mezunusun madem çok bilgilisin kariyerin varr ve kendi düzeyinde kişilerle evlilik düşünüyorsun ozaman sen seçiceksin, kendi düzeyindeki kişlerle arkadaşlık kurup onların ortamında olucaksın.. çevrene söyle sana çöpçatanlık yapmasınlar yapıcaklarsada al eline bir kağıt kalem yaz kriterlerini ve ver onlara onlarda bu kriterlere göre adayları seçsin...

Son düzenleyen: Moderatör:
belinay hoşgeldin sende... bütün arkadaşlar sabahtır bundan bahsediyoruz ama valla bir yere varamadık...:nazar:

vayy beee ne kadar da çok yorum yapılmış bi anda gözde başlık olmuş :kahve:

Annem Lise Mezunu Babam İlkokul Bu Yüzdende Anlaşamadıklarını Görmedim Hiç. Şuandada Ben Ünv. Mezunu Sevgilim Ortaokul Ama Bana Şimdiye Kadar O Kadar Çok Şey Öğretti Ki Bunu Hiç Bi Okul Öğretmez. Hiç Bi Zaman Aklımın Ucundan Geçmedi Aman Ben Ünv. O Ortaokul Nolcak Diye. İnsanın İçine O Aşk Ateşi Düştümü Statüymüş Falan Dinlemez Hem Ne O Öyle Fabrikaya Sipariş Verir Gibi Kriterler Falan laelaelaelaelae

eğitimli olup işsiz gezen bir sürü kişi var
bence iyi bir iş sahibi olmasıda önemli......

Kesinlikle olmaz ne mi Üni mezunu bir bayanla lise ortaokul mezunu bir erkeğin birlikteliği... Evet maalesef toplumumuzda erkeklerin bu tür kompleksleri var. Eşi kendinden okul olarak maaş olarak yada kültğr olarak yüksek olan erkekler bu duruman rahatsız oluyorlar. Hatta sırf eşi bir konuda başarılı oldu takdr gördü diye ona şiddet uygulayanlar var.
Hayatın gerçeklerini görün artık....
Evet önemli lan eğitimden önce insanlıktır, insanın kendini geliştirmesidir, içindeki cevherdir,kültürdür ama... ama maalesef Türkiyede yaşıyoruz, ve Türkiye gerçekliklerinde durum maalesef sizin pembe gözlüklerle baktığınız manzaraya uymuyor. Haa hiç mi mutlu evlilik yoktur böyle tabii ki vardır, istisnalar kaideyi bozmaz.
aten ortada ak olsa bu konu sözkonusu edilmezdi. Ama arkadaşları biriyle tanıştırmak istediklerinde ortaa kriterler konablir, bu çok normal...

Ben üniversite mezunuyumda ne oluyor? Hz mevlana'nın bir sözünü aklıma getirdi bu soru.'Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok,ne elbiseler gördüm içinde insan yok'

önemli olan insan olmak.liseli olmuş üniversiteli olmuş hiç farketmez.unutmayalımki istatistiklere göre karısına en çok dayak atan erkekler üniversite mezunu olanlarmış.bu ne demek oluyor ne elbiseler görüyoruz içinde insan yok. Konumuza dönersek... Üniversite mezunu bir eş tabiiki iyi olur fakat üniversite okumayanlara da 2. sınıf insan muamelesi yanlış olur.diploma hikaye.Sadece "kariyer" yapmış oluyosunuz.Üniversite insanı kültürlü yapmıyor.

"Ne demişler ! Okumak cahilliği alır ....... baki kalır", insanoğlu diplomayla evlenmiyor ya.bi kere bu başlık yanlış olmuş bence.mezun olmak veya olmamak neyi değiştirirki.her mezun kaliteli anlamına mı geliyor.ya da mezun olmayan kalitesiz anlamına mı geliyor :uhm:evlilik bu arkadaşım bilgisayar oyunu değil. üniversiteli olması gerekmiyo adam olsun yeter...üniversite okuyupta adam olamayan insanlar var...:kızgın:

Bu arada madem üniversite mezunusun madem çok bilgilisin kariyerin varr ve kendi düzeyinde kişilerle evlilik düşünüyorsun ozaman sen seçiceksin, kendi düzeyindeki kişlerle arkadaşlık kurup onların ortamında olucaksın.. çevrene söyle sana çöpçatanlık yapmasınlar yapıcaklarsada al eline bir kağıt kalem yaz kriterlerini ve ver onlara onlarda bu kriterlere göre adayları seçsin...

kimseyi küçük görmem, lise mezunu, ilkokul mezunu vs. herşey olabilir
arkadaşlık ederim, görüşürüm, akıl alırım
ama eşim olacaksa en az benim kadar okumuş olmasını isterim ki bu çok doğal
az okumuş ama çok iyi insan adam gibi adam vs. bunlar yeterli olmuyor işte evlenirken, şimdi sorun çıkmasa ilerde çıkıyor, mutlaka farklılıklar oluyor
istisnalar var diye bu şekilde her evlenen mutlu olur diyemeyiz, zor bana göre

Olurmu cnm hiç? Herkes kendi dengiyle birlikte olmalı. Sen o kadar üniv oku iyi bi meslek sahibi ol aldığın kocan bir üniversite mezunu bile olamasın..Saçmalık..[/QUOT
öncelikle cok dar bir bakış açısı ..neyse sevgili sanat böyle seylere takılma..kendine kalıplar koyarsan ve onların dışına cıkmazsan mutlu olamazsın..şimdi biriyle karşılaşsan ilk anda carpılsan ve deli gibi aşık olsan bir memur olsa mesela adam..
ve sonra öğrensen ki lise mezunu biri yok olmaz mı diyeceksin sanki?sana ilkokul mezunu işsiz güçsüz birini al demiyorum ama hiç deeeeeeee büyük konuşmamak lazım...nasip bu işler...şimdilik ertele ya da arkadaslarına ölçütlerini söyle olsun bitsin..

Bo konular yüzünden zaten insanlar mutsuz ve bekar kalabiliyor cidden ...belli bi yasa gelince de arkadaslar inanın mandıracı bile istemez..:))evliliği çok ertelemiceksin aslında..muhasebecileri de begenmedin bi baksaydın ya belki de hoşlanıcaktın iyi bir meslek oldugunu zor oldugunu kafası olamayan adamın bu işi yapamayacagını düşünüyorum...yani eşin muhasebeci olunca ne oluyor yaaa anlamadım cidden önemli olan huyu insanlığı değil midir?

Kesinlikle olmaz ne mi Üni mezunu bir bayanla lise ortaokul mezunu bir erkeğin birlikteliği... Evet maalesef toplumumuzda erkeklerin bu tür kompleksleri var. Eşi kendinden okul olarak maaş olarak yada kültğr olarak yüksek olan erkekler bu duruman rahatsız oluyorlar. Hatta sırf eşi bir konuda başarılı oldu takdr gördü diye ona şiddet uygulayanlar var.
Hayatın gerçeklerini görün artık....
Evet önemli lan eğitimden önce insanlıktır, insanın kendini geliştirmesidir, içindeki cevherdir,kültürdür ama... ama maalesef Türkiyede yaşıyoruz, ve Türkiye gerçekliklerinde durum maalesef sizin pembe gözlüklerle baktığınız manzaraya uymuyor. Haa hiç mi mutlu evlilik yoktur böyle tabii ki vardır, istisnalar kaideyi bozmaz.
aten ortada ak olsa bu konu sözkonusu edilmezdi. Ama arkadaşları biriyle tanıştırmak istediklerinde ortaa kriterler konablir, bu çok normal...

Yok güzelim yok burda almanyadada bol bol var o dediklerinden...esini kendinden maas ve kültür bakimindan yüksek görmek istemeyenlerden...bunlar alman...italyan...polonyali....rus vs. vs. her memleketen olabilir....kompleksli bir insan türkde olsa almanda olsa egitimlide olsa egitimizde olsa komplekslidir arkadasim...bunu neden hep türkiyeye ve bir erkegin aldigi egitme baglarsiniz anlamiyorum...:nazar:

Bu bir karekter yapisidir...insanin icinde olan birseydir..okumusu okumamisi olmaz bunun...üniyi bitirmis bir erkekde cok geri kafali....kaba....kendini kadindan üstün gören..zorbanin teki olabilir.....:kahve:

Birde isin kötüsüde ne biliyormusun...aldigi egitime bakip he tamam bu okumus tahsili bir erkek beni her konuda destekler, ayni dünyalarin insaniyiz nasil olsa diye düsünmek..... öyle bir yanilabilirki insan essekten düsmüs gibi olur vallaha...:nazar:

Anlayis, Insanlik, Dostluk ve Sevgi bunlar egitimede bakmaz...Memleketede....Mesleyede...bircok kez buna sahit oldum:nazar:

Son düzenleme:
anlatılamayan şu arkadaşlar... kimse, lise mezununa ,ortaokul mezununa ,tükaka demiyor...
bu bir seçim.. . bu kriterleri içinde seçecek aradığı erkeği. karaktersiz insan ,üniversite de bitirmiş olabilir ,ilkokulda..kimse üniversitenin ,o kişinin içindeki kötülüğü değiştireceğini söylemiyor ki zaten. ruhu kaba olan ,kötü olanı hiçbir güç değiştiremez ki,yaradandan başka...
ama üniversitenin insana çok şey verdiği de aşikar. ....hayata bakış açısını değiştirdiği ve ufkunu açtığını da yadsımamamız gerekir..
demin de dediğim gibi,bu bir seçim,bir istek. bu arkadaşımız,o kriterlerinin arasında bay doğruyu seçmeye çalışacak.umarım, aradığını bulur

Anladım ben seni tamam diyorsun ki okumayanları küçük görmüyorum ama benim yanımda olacak insan dengi dengime olsun, olmaz olmaz da yarın öbür gün evliliğimde statü farkı yaşamayayım olabilir buna saygı duyarım amma iyi hoşta güzelim onca sene dirsek çürüttün çaba sarfettin vs. de koca bulmak içinde biraz kendin çaba sarfetsen de boşu boşuna bana dengimi bulmuyorlar diye böbürlenmesen.

anlatılamayan şu arkadaşlar... kimse, lise mezununa ,ortaokul mezununa ,tükaka demiyor...
bu bir seçim.. . bu kriterleri içinde seçecek aradığı erkeği. karaktersiz insan ,üniversite de bitirmiş olabilir ,ilkokulda..kimse üniversitenin ,o kişinin içindeki kötülüğü değiştireceğini söylemiyor ki zaten. ruhu kaba olan ,kötü olanı hiçbir güç değiştiremez ki,yaradandan başka...
ama üniversitenin insana çok şey verdiği de aşikar. ....hayata bakış açısını değiştirdiği ve ufkunu açtığını da yadsımamamız gerekir..
demin de dediğim gibi,bu bir seçim,bir istek. bu arkadaşımız,o kriterlerinin arasında bay doğruyu seçmeye çalışacak.umarım, aradığını bulur

iyi dileklerin için sağol inşallah sen de gönlüne göre birini bulursun veya bulmuşsundur:Saruboceq:

insanı insan yapan statüsü, işi, maaşı, tipi jeepi değildir
hala bunu ogrenemeyenlerin olması ne garip :kahve:

X