Bana güvenip geliyorlar, bıktım artık

çok rahat edemediler aslında, şuana kadar gelenler 😅.. Ben çok minimal yaşayan biriyim. Çok eşyam yoktur. Arkadaşım geldiğinde 'panduf terliğin varmıığğğ, ben çok üşürüm pandufsuz' diyordu. Haspamın ayakları üşürmüş.. bendede panduf manduf yok, cıbıl cıbıl evde gezmeye bayılırım. Morali bozuldu. bir akşam 'makyaj temizleme medilin varmığğğ' diye sordu. 😅 ben makyaşımı pamuğa sıvı sabun sıkıp onla temizlerim hep.. Ona da bozuldu 😅.. bi gün tamponun var mı diye sordu. o da yoktu o an. markette bulduğu tamponda çok pahalısına geldi. aldı söylene söylene -bu nasıl pahalıymış beaaa- diye, onu en azından ben ödemedim, ama morali bozuldu yine... Bence tatili boyunca zaten hiçbişeye mutlu olmadı, harcadığı toplam 30 eurodur, ama yinede mutlu olmadı hiçbişeyden, sonrada defolup gitti,
Allah'ım ne biçim insanlar var yahu. İnanamıyorum 😲 insan utanır be. Yüzsüz parazitler.

Ben okurken size daha çok kızdım ya...
Niye siz ödüyorsunuz her şeyini. Şehir dışında olsa bile en fazla misafir edilir ne demek yol parasıdır yeme içmesine kadar her şeyini ödemek bi sizde duydum gördüm :KK70: Cidden bunu yaptınız mı? Şaşkınlıkla okudum çünkü. Tanımadığınız insanların gelmesi ayrı bir saçmalık ki babanızın zaten en başta engel olması gerek. Birde kuzeniniz ve eşiniz 5 yıldızlı otele her şey dahil gelmiş gibi nasıl konaklıyor? Ay ben sinir oldum valla :KK70: Böyle insanları tabi ki kabul etmeyin ne münasebet. Sevdiğiniz biri olur gelir ama biletini alır gelir ve orada harcayacağı şeyleri az çok hesaplar ona göre gelir parası yoksa kimse güvenip gitmeyecek. Ben evime gelen kuzenimin bile full yan gelip yatmasından rahatsız olup kabul etmemiş biriyim çünkü bu tarz insanlar senin misafirperverliğini, iyiliğini suistimal edip fırsata çeviriyorlar ve inanın ne derseniz diyin asla bunu hata olarak görmezler çünkü yüzsüzler. Allah aşkına kullandırtmayın kendinizi afedersiniz g*tüne güvenmeyen gelmesin.

hayır hiçbirşey getirmediler...
Hayır demeyi öğrenmelisiniz gerçekten şart bu. En kötü bahane uydurun yine anlarlar zorla gelecek değiller ya. 1 2 hafta yokum arkadaşta olacağım diyin, seyahate çıkıyorum diyin. Hayatımda hiç sevmediğim şeydir habersiz gelmeler ve ısrarla yüzsüzce gelmeler. Nasıl becerebiliyorlar bu kadar arsız olmayı cidden onu asla anlayamayacağım :KK70: Dayımda öyle çat kapı gelirdi her gün bize sormadan bizde kalırdı annemde siz gibi kardeş diye diye sınırını koyamadı ben koydum çok şükür artık yerini biliyor. Bi kuzenim tam 2 saat boyunca abartısız kapıdan ayrılmadı. Ben duştaydım çıkıp açacaktım lakin ısrarla sürekli kafamı delen o zil sesini sanki hayaletler kapıyı er geç açacakmış gibi zorlaması beni öyle öfkelendirdi ki açmadım. Ve gitmedi de. Oda babasının kızı işte kan çekiyor demek böyle huyları :) Ben hiç yüz vermem böyle insanlara.

yok cidden bunların hiçbiri olmadı. Sadece arkadaşım 1 paket türk kahvesi getirmişti, gururluca 'canın çekiyordur diye sana kahve getirdim baaak' dedi. Ama kahvede zaten o daha gitmeden bitti, hatta sabahları benden önce kalkıp o kehveyi yapıp içiyordu, bir nevi kendine getirmiş aslında.. Düşünen insan 3-4 paket getirir sonuçta ben ha diyince bulamıyorum burada 😅
Ahahah yengemin marketten kola alıp içtiği şişeyi bize bırakması aklıma geldi ayyy hatırladıkça kötü oluyorum :KK70: Her yer varlar cidden.

Ben yurtdışında yaşıyorum 3 yıldır. Burada okuyordum ve daha birkaç ay önce işe girdim.

İki ay önce kuzenim ve eşi geldi ve benim evimde kaldılar. Bana 1 hafta öncesinde söylediler 'aaa biz vize aldık geliyoruz' diye.. Şaşırdım ve sevindim.. Onları iyi ağırladım tabi evde ama geliş amaçları turistikti, oraya buraya gitmek istediler. Otobüs biletine müze biletlerine kadar ben ödedim hiç atılıp ödemediler. O ay onlar gittikten sonra o kadar ekonomik zorluk yaşadım ki.. ben buranın zengini değilim. Tabi euro yu tl ye çevirince benim gelirimin zengin geliri olduğunu ve bana koymayacağını düşünüyorlar muhtemelen, ama burada ben euro harcıyorum.. neyse..

Bir arkadaşım, son iki üç aydır, ay oraya gelcem gelcem seni çok özledim diyordu. Bende gel dedim. 5 gün kaldı ve o da elini hiç cebine atmadı. 'ay buradaki şu yemeği çok merak ediyordum, gider miyiz' 'ay şu içeceği çok seviyorum ben içer miyiz' 'ay akşam eğlenmeye gidelim mi' .. İstiyor diye hadi gidelim edelim falan dedim. ama yiyip içip gezip, hiç bir şey ödemedi. Yine havaalanı otobüs biletine kadar ben ödedim, hiç interneti açıp nasıl neyle gidilir nasıl ödenir zahmetine girmedi. ben açtım interneti 'bak senin uçağın yarın arın şu saatte şimdiden otobüs bileti almak lazım, ben ödeyeyim şimdi buradan istersen'.. tepki yok, sadece 'aa teşekkür ederim çok iyi olur' ...Hiçbir ısrar 'aaay ben ödücem sen misafirsin' durumuda olmadı, sadece elini hiç bir durumda cebine atmadı bile.

Son zamanlarda çok oluyor beni arayıp 'aaayyy seni özledim gelmeyi planlıyorum' diyenler yada alakasız alakasız dıdısının dıdı insanlar, birşekilde beni duyup, alakasızca tatil planlayıp buralara geliyorlar. Hatta 2 hafta sonra babamın kuzeninin kuzeni tatile buraya gelecekmişşşşte, o babamın kuzeni benim numaramı istemiş, bide bana yazdı, 'onları ben ağırlayabilirmiymişim??????' ... Vizeyi uçak biletini bilmem ne bile almışlar. ama hayatımda hiç görmediğim tanımadığım insanlar... Türkiyede insanlar kafayı yemiş galiba. Onlara yurtdışındaki her birey zengin geliyor ve bu yolla bedava yurt dışı tatili yapmayı planlıyorlar falan herhalde.

Cidden sinirlerim çok bozuk. En son o alakasız babamın kuzeni olan kız bana, daha kabul etmediğim halde 'ev adresini verir misin her ihtimale karşı eğer onları havaalanında bulamazsan direk oraya gelirler' diye. Yav aptal, ben daha kabul bile etmedim. Ben tanımadığım insanı bide havaalanına gidip niye alıyorum? Bunu konuşmadık bile.

cidden aptal saptal şeyler oluyor hayatımda, ve keskince bıçak gibi kesip atabileceğim durumlar olmuyor, bir nevi mecbur kalıyorum
Valla euro o kadar pahalı ki biz türkiyedekiler oralara gelirken sadece uçak biletini karşılayabiliyoruz . O yüzden bedava ulaşım yemek ve kalacak yer lazım. Eskiden tenezzül etmeyecek kişiler bile artık bu hesaplara girdi. Çünkü fakirizzz
En iyisi sen tam da onların geleceği hafta iş için şehir dışına falan çıkıyor ol, mesaide ol vs.

çok rahat edemediler aslında, şuana kadar gelenler 😅.. Ben çok minimal yaşayan biriyim. Çok eşyam yoktur. Arkadaşım geldiğinde 'panduf terliğin varmıığğğ, ben çok üşürüm pandufsuz' diyordu. Haspamın ayakları üşürmüş.. bendede panduf manduf yok, cıbıl cıbıl evde gezmeye bayılırım. Morali bozuldu. bir akşam 'makyaj temizleme medilin varmığğğ' diye sordu. 😅 ben makyaşımı pamuğa sıvı sabun sıkıp onla temizlerim hep.. Ona da bozuldu 😅.. bi gün tamponun var mı diye sordu. o da yoktu o an. markette bulduğu tamponda çok pahalısına geldi. aldı söylene söylene -bu nasıl pahalıymış beaaa- diye, onu en azından ben ödemedim, ama morali bozuldu yine... Bence tatili boyunca zaten hiçbişeye mutlu olmadı, harcadığı toplam 30 eurodur, ama yinede mutlu olmadı hiçbişeyden, sonrada defolup gitti,
Böyle konuştuğunuza göre en yakın arkadaşınız değilmiş.
Sınırınızı baştan çizin ki sonradan insanların arkasından konuşmayın
Siz elalem ne dercisiniz galiba. Aman ayıp olmasın diye diye kendinizi saf yerine koydurmayın

Bize de Avrupa'daki gurbetçi akrabalar çok geldi gitti,ellerini hiç ceplerine atmadılar. Ayıptır ya misafirlik zaten yük bana göre. Bir de üstüne hesap odetiyorlar bu saçmalığın bitmesi lazım. Ben hiç sevmem yatılı misafir. Benim de işim olsa başka şehirde ucuz kamu misafirhanelerine bakarım millete güvenmem. Kabul etmeyin bence bahane uydurun

Bize de Avrupa'daki gurbetçi akrabalar çok geldi gitti,ellerini hiç ceplerine atmadılar. Ayıptır ya misafirlik zaten yük bana göre. Bir de üstüne hesap odetiyorlar bu saçmalığın bitmesi lazım. Ben hiç sevmem yatılı misafir. Benim de işim olsa başka şehirde ucuz kamu misafirhanelerine bakarım millete güvenmem. Kabul etmeyin bence bahane uydurun
Gelenler de hep babamın akrabaları idi bu arada. Bazılarının hijyen kültürü de zayıf, işin yoksa misafir arkası bklu tuvaleti temizle. En nefret ettiğim şeyde ilk üçe girer baba tarafı yatılı misafiri

yok girmedik 😅 .. Ben dedimki 3 yıldır burada yaşıyorum bu müzeye hiç girmedim bu süre boyunca, hem bana fazlaca pahalı geliyor, ve müzelerle çok ilgilenmiyorum zaten' dedim. Onlarda hak verdi 'evet evet çok mantıklı bizcede' diye. Ama o para benden akşam yemeğinde yine çıktı 😅
Eee sizde Türkiye tatilinizde kuzeninize ve arkadaşınıza misafir olun bilumum müze konser tiyatro ne varsa gezin, ben senin misafirinim ayağına elinizi cebinize atmayın 😄😄 durum eşitlenir

Ben de yurtdisinda yasiyorum ve bizim esimle bu konuda tavrimiz cok net. 'Ebeveyn ve kardesler haric hickimseyi evde yatili agirlamiyoruz, ama gelirseniz bir aksam yemege agirlamak isteriz'. Bu cumle harici hicbir sey soylemiyoruz, israr etmeye kalkan olursa Dedigim gibi...diye baslayip ayni cumleyi tekrarliyoruz. Otel yok baktik falan diye israr etmeye calisanlar ciddi manada sokakta kalir, kimse icin evimin kurallarini esnetemem, evde esim ben ve kopegimiz yasiyoruz ve yatili misafir sevmiyoruz. Ozellikle bedavaci tayfayi hic cekemem.

yok çok şükür uçak biletlerini bana ödetmeye kalmadılar henüz 😅. ama uçağa giden yolda, türkiyedeki havaş a benzer bir otobür şirketi var burada da . bakıyorum son gün gelmiş hiçbişey yapmıyo aptallar, aha işte bu otobüs şirketinin sitesi ordan bilet alman gerek önceden yoksa uçağa yetişemezsin diyorum. Tık yok yine 😅 ben aldım otobüs biletiniiiii, sırf gitsinler diye
Ya afedersinde gercekten bu durumda aptal onlarmi oluuor? Hala yok henuz ucak biletlerini bana odetmediler diyip gulmussunuz biz burda size sayfalarca yazsak bos.demekki millette huyunuzu suyunuzu bildigi icin oyle rahat gelebiliyor yoksa tanismadigim bir akrabam bile ne munasebet evime gelipde kalicak. Gercekten hos degil ya otel gibi

ay ama neyle çıkarıyım makyajımı, benimki anadan gelen bir alışkanlık, hep pamuğa sıvı sabun sıkıp çıkarırım kendimi bildim bileli, ve diğer herşey gereksiz masraf ve yük gibi gelir 😅
Nooooo nooooo!!! Su butun topikte beni en cok bu mesaj etkiledi :) yapmayn yavruum yapmayn guzuummm! 3 eyro 5 eyro bi makyaj temizleyici, al nivea garnier bisi ama litfen sici sabun yuze suyulmez. Cildimdeki tum yararli herseyi sokup aliyorsun o sivi sabunla yapma kuzum.

Aileniz neden bu uzaktan akrabalara numaranızı veriyor?
Aileniz niye buna izin veriyor size yazık değil mi?
Hayır demeyi öğrenin vize alan bilet alan hayli hayli otel de bulur gezecek para da . Bırakın annesi değilsiniz kimsenin. Asalak insanlara sinir oluyorum

Ben yurtdışında yaşıyorum 3 yıldır. Burada okuyordum ve daha birkaç ay önce işe girdim.

İki ay önce kuzenim ve eşi geldi ve benim evimde kaldılar. Bana 1 hafta öncesinde söylediler 'aaa biz vize aldık geliyoruz' diye.. Şaşırdım ve sevindim.. Onları iyi ağırladım tabi evde ama geliş amaçları turistikti, oraya buraya gitmek istediler. Otobüs biletine müze biletlerine kadar ben ödedim hiç atılıp ödemediler. O ay onlar gittikten sonra o kadar ekonomik zorluk yaşadım ki.. ben buranın zengini değilim. Tabi euro yu tl ye çevirince benim gelirimin zengin geliri olduğunu ve bana koymayacağını düşünüyorlar muhtemelen, ama burada ben euro harcıyorum.. neyse..

Bir arkadaşım, son iki üç aydır, ay oraya gelcem gelcem seni çok özledim diyordu. Bende gel dedim. 5 gün kaldı ve o da elini hiç cebine atmadı. 'ay buradaki şu yemeği çok merak ediyordum, gider miyiz' 'ay şu içeceği çok seviyorum ben içer miyiz' 'ay akşam eğlenmeye gidelim mi' .. İstiyor diye hadi gidelim edelim falan dedim. ama yiyip içip gezip, hiç bir şey ödemedi. Yine havaalanı otobüs biletine kadar ben ödedim, hiç interneti açıp nasıl neyle gidilir nasıl ödenir zahmetine girmedi. ben açtım interneti 'bak senin uçağın yarın arın şu saatte şimdiden otobüs bileti almak lazım, ben ödeyeyim şimdi buradan istersen'.. tepki yok, sadece 'aa teşekkür ederim çok iyi olur' ...Hiçbir ısrar 'aaay ben ödücem sen misafirsin' durumuda olmadı, sadece elini hiç bir durumda cebine atmadı bile.

Son zamanlarda çok oluyor beni arayıp 'aaayyy seni özledim gelmeyi planlıyorum' diyenler yada alakasız alakasız dıdısının dıdı insanlar, birşekilde beni duyup, alakasızca tatil planlayıp buralara geliyorlar. Hatta 2 hafta sonra babamın kuzeninin kuzeni tatile buraya gelecekmişşşşte, o babamın kuzeni benim numaramı istemiş, bide bana yazdı, 'onları ben ağırlayabilirmiymişim??????' ... Vizeyi uçak biletini bilmem ne bile almışlar. ama hayatımda hiç görmediğim tanımadığım insanlar... Türkiyede insanlar kafayı yemiş galiba. Onlara yurtdışındaki her birey zengin geliyor ve bu yolla bedava yurt dışı tatili yapmayı planlıyorlar falan herhalde.

Cidden sinirlerim çok bozuk. En son o alakasız babamın kuzeni olan kız bana, daha kabul etmediğim halde 'ev adresini verir misin her ihtimale karşı eğer onları havaalanında bulamazsan direk oraya gelirler' diye. Yav aptal, ben daha kabul bile etmedim. Ben tanımadığım insanı bide havaalanına gidip niye alıyorum? Bunu konuşmadık bile.

cidden aptal saptal şeyler oluyor hayatımda, ve keskince bıçak gibi kesip atabileceğim durumlar olmuyor, bir nevi mecbur kalıyorum
alma evine kabul etme sende hayır diyemiyorsun bu kendine vermiş oldugun en büyük zarar onlar kırılmasın diye sen kendin kırılıyorsun ne gerek var

X