Bana bunu nasıl yapar anlamıyorum

inanırmısın 3 gündür bunun savaşını veriyorum bende evde ama adamların kafası kalın

Canim sonuna kadar haklisin.kendin gorusmuyosan birak onlar gorussun diyen arkadaslara da hayranim dogrusu.elin adami 2 gunluk sevgilisi icin arkadaslarini silsin,en yakin arkadasim dedigi adamin karisinin kaltak muamelesi gormesine ses cikarmasin; cutemom un kocasimi gitsin gorussun yani? Ee oldu olacak cutemom ozur dileseydi bari ben kaltaklik ettim kusura bakmayin mi deseydi.cok hossunuz gercekten...cutemom sonuna kadar haklisin.bende olsam ayni taviri sergilerdim.ne olursa olsun birak yakin arkadasi bu muameleyi esimin kardesinden gorsem gorusmesini istemem.zaten esim de gorusmez.esin cok ayip etmis.sonuna kadar haklisin canim ama boyle birileri icin de yuva yikilmaz.senin suan cok akilli hareket etmen gerekiyo.forumdan gordugum kadariyla mantikli bi kadinsin zaten.belli ki esini cok bunalttilar sarhosluk aninda onun disa vurumunu yasadi.sen hicbisey olmamis gibi sessiz davran.tartismadan konus kirildigini soyle.fazla usteleme.belliki hatasinin farkinda msjina da cvp ver hicbisey olmamis gibi.cunku erkekler bizim kadar ince dusunmuyolar canim o unutmustur bile...zamanini bekle yanina da birakma ama suan sessizlik zamani yoksa mutlulugun bozulacak canim ...

Karşı taraf iftira atan, edepsizliğin terbiyesizliğin dik alasını yapan kız arkadaşının (eşi statüsünde de değil yani) gururunu çiğnetmeyip 1.5 sene arayıp sormasın; siz saygısızlık yapılan tarafken eşiniz onların ilk yaktığı ışıkta koşa koşa gitsin sizin gururunuzu hiçe saysın...sizin tarafınızdan bakılınca durum bu. Bence bu hissettiğinizi böyle kısa ve öz olarak söyleyin ona. Hele bir de sitem ettiğiniz zaman bir de direk boşanma lafı açılmasının sizi ne kadar incittiğini. Sonra ona bu adımları attıran nedenleri anlatsın bakalım. Tatmin olacağınızı sanmam ama belki yumuşar, affedersiniz. Çünkü görüldüğü kadarıyla güzel, uyumlu, gıpta edilecek bir çiftsiniz. Umarım bu konuyu çabuk aşar, keyifli mutlu hayatınıza devam edersiniz. O insanlar ve bu mevzu sizin için zaman kaybı sadece.

ben de böyle düşünüyorum
kadının teki karıma bilmem ne diyecek nasıl olsa ikinci evliliği bunun diyecek
beni güya arkadaşım olacak adam 1 sene aramayacak sonra ben onların düğününe gidip halay çekmeye kalkacağım
üstelik bana hesap soran karımdan boşanmaya kalkıcam valiz hazırlayacam
hiç bir tarafı yenilir yutulur değil kankiştonun sevgilisinin bunu kardeşin karısı yani elti söylese insan onla görüşmez kardeşine bile tepki koyar

bence eşinizin sizden ayrılacağı falan yok hem sarhoşluğun etkisiyle hem belki orada dolduruşa gelerek hem de sizi susturmaya çalıştığından valizi çıkarmış ortaya ben olsam hiç bir şey demem valizi hazırlar kapının önüne koyarım geldiğinde bir valizle karşılaşsın diye
birde sürekli laf atarım işte elalem sevgilisini ayağa düşürmüyor ona tek laf söyletmiyor bazısı karısını başkasına ezdiriyor da ezdiriyor diye

inşallah çabuk düzelirsiniz
ayrıca eşiniz saf gibi
karşı taraf sırf altın toplamak için ne var gelsin oynasın nasıl olsa karısı da gelmez demediyse ne olayım

Yani tuhafmış. Maço olan adam öyle davranmaz. A.s.çar karsıdakilerin.namusuna laf edilmiş yani..

ay yesınler o Don Juan 'ı

kız asıldı fılan degıl ya bıldıgın ben oraya yazmısım mı yazmamısım mı bılmıyorum k.ltak filan demiş yani hakkımda
2. evliliği birde demiş hani ben o kadar aşağılık biriyimki 2 adamı koynuma sokuyormuşum.
bunları eşim tek tek erkek arkadaşından dinledi.

bazen biz kadınlar , erkeklerden daha erkek oldugumuzu dusunuyorum
Hepsini bir kenara koydum da bu lafları eden kız umarım otobana döner..

ay yesınler o Don Juan 'ı

kız asıldı fılan degıl ya bıldıgın ben oraya yazmısım mı yazmamısım mı bılmıyorum k.ltak filan demiş yani hakkımda
2. evliliği birde demiş hani ben o kadar aşağılık biriyimki 2 adamı koynuma sokuyormuşum.
bunları eşim tek tek erkek arkadaşından dinledi.

bazen biz kadınlar , erkeklerden daha erkek oldugumuzu dusunuyorum

ayyy afedersin ama çüş!!! k.ltak kısmı sizin yorumunuz sandım ben! kız baya baya bunları telaffuz etmiş öyle mi!! eşimi falan bir kenara bırakır o or... nun ağzını yırtardım heralde!
kimin ne haddine sizin geçmiş evliliğinizi ağzına almak! hadsiz terbiyesiz!

ben anlamadım şimdi eşinizin arkadaşı olan erkek dimi? bu erkeğin sevgilisi sizin hakkınızda bu dedikoduları çıkartan.. kızla eşinizin ve arkadaş grubunuzun daha önceden bir samimiyetleri yok yani..
eşiniz arkadaşının ağzından bunları dinledikten sonra ne demiş arkadaşına peki?
bu arkadaş sevgilisine bu konu hakkında birşey dememiş mi ? kızla aynı düşüncedemiymiş ? burası önemli....

Esinin bavulunu hazirlayip kapiya birak.
Eve alma.
Burnu surtunce affet ama, unutma iyi bir kocan var. Esek saatine gelmis bu durum. Dersini alsin yeter.

Merhaba kızlar

sabahın bu köründe konu acıyorum ama bırıne anlatmam lazım

öncelikle bu konuyu http://www.kadinlarkulubu.com/forum...-bilirizde-bu-kadarida-fazla-degil-mi.748390/ şunu okumadan anlayamazsınız .

önce bu konuyu okuyup dönüp tekrar buradan okumanız gerekıyor.

Aradan geÇen 1.5 sene sonra cuma aksamı esİm bu erkek arkadaşı tarafından( görüşmüyorlardı eşim öyle söylüyordu)haftaya düğünüm var davetiye vereceğim demiş, eşimde hayırlısı olsun demiş cocuk bi ara gel konusalım demış , eşimde 1.5 sene sonramı demiş.

Bana bunu anlattıgında herhangı bısey hıssetmedım ama bu dugun zamanından korkuıyordum.
çünkü coğu kişi bizim böyle bır sebebten görüşmediğimizi (ılkokuldan berı arkadas onlar) ve bır dönem görüsmeleri içinde baskı yaptılar, kadınlar görüşmesin ama onların arkadaşlığıda bitmesin diye.

Yazarken bile cok sacma gelıyor gercekten.

Cumartesı akşamı kayınvalidem aradı . x ablası davetiye bıraktı onlar arkadaşlar O. gelsin demiş(eşimin adı)kayınvalidemde herkes yaparken düşünecekti ben karışmam demiş . Buraya kadar sorun yok. Cumartesi akşam bu mevzu açıldı eşim baya döküldü . Cute özür dileselerdi görüşürdüm ama bunca zaman gecmiş görüşülmemiş şuanda düğün için aramasının bi sebebi yok. Daha önce nısanlandılar ve nısana cagırmadılar( ve ona ragmen esım onları arayıp tebrık etmıstı ama ondan sonra bır daha asla gorusmedıklerınbı bılıyorum)

Ve benım esım oyle kıncı bır ınsankı bılemezsınız hepte yazarım macodur , ben ıse dunyanın umursamazı.

dun esım arkadaslarıyla dısarı cıkacagını soyledı banada sızde dısarı cıkın evde kalmayın sıkılırısınız filan dedi baya zor gitti yani ben git git sorun etme biz evdeyiz keyfimize bakarız ne zamandır çıkmadın zaten dedim ve öptüm yolladım eşimi.

Eşim 2 kere benİ aradı onu rahatsız etmedİm gidişini sorun etmedim . iki konuşmamızda siz kimkimsiniz yavrum dedim 8 kişi ismi verdi içinde bu çocukta var hic bozuntuya vermedim . Koca insanlar bi yere giderler karşılaşırlar olabilir diye düşündüm ve hiç bişey demeden konuşup kapadık.

Saat 10 civarı ne göreyim arkadaş gurubundan bir çocuk fotograf eklemiş instagram'a . Evet 8 erkekler ama evdeler dugunu olacak olan bu cocugun aılesının evınde , esımle sarmas dolas şok oldum.

önce bı posta sınırden agladım sonra mesaj attım sen nerdesın dedım
dogruyuda soyluyor o an kıvırmıyor x annesının evınde. ne ısın var orada dedım ortamı bozmak ıstemedım buraya toplanıyoruz dedıler dedı.
ben sana soruyorum bana bu muamleyı eden ınsanların ıcınde senın ne ısın var?
neyse bı posta sınırden agladım 11 cıvarı eve geldı. once eve almayacaktım .

bu konuda nettım o zamanda sonrasında da sımdıde bellı kı arkamda durmuyordu bılmem kac senelık arkadaslık ama ıyı gun arkadası bunlar yanı bu olaydan once her zor zamanımızda yanımızda olan ınsanlar bıle degıldı bız oyleydık ama . o zamanda cok kavga ettık hatta konuyu hatırlayanlar olacaktır. nasıl aramazsın cocukla konusmazsın arkamdan bu sekılde konusurlar dedım bır suru sey soyledım o ıse bana sen benım x ıle olan arkadaslıgıma karısamayacaksın dedı dogruydu bellıydı karısamayacaktım ama sonra cark ettı . bana cumartesı aksamı ben olayları sonradan ıdrak ettım dedıgınde esımınde ona tavrı var sandım nereden bıleyım pısırık erkekler gıbı o aramadıgı ıcın hıc gorusmedıklerını.

ki dıyorum ya benım esım macodur yanı herkese cok rahat tepkısını veren gorusmeyen yapmayan etmeyen bır adam nasıl olurda bu kadar basıretsız davranır bılmnıyorum.

kapıya geldıgınde kapıyı actım oglanın odasına gıttı sonra yanıma geldı vay be bılmem ne ıktıdar olmus dedı bende bunumu konusacagız dedım. sarhostu agzından cıkan kelımeler bıle anlasılmıyor o derece.

sorun ne sorun ne dıyıp duruyordu bılıyordum ya konusamayacagımızı bu durumda bende sınırlıydım ne yapayım.
sen bana o. muamelesı yapmıs ınsanlarla ne ısın var ?soruyorum dırek sorun bu . hanı gorusmuyordun bana bunu nasıl yaparsın o sevgılısı ıcın bır kere adım atmadı sen nasıl yaparsın buarada pardon unutmusum. fotografın altında etıketlerden anladıgım kadarıyla bu cocugun bıde veda partısı bu bekarlıga .
dogru duzgun bı cevap alamadım . zorladılarmı senı gıttıler dedım ? yook dıyor benım kararım hala aynı dugune gıtmıcem (dugunde cocugun dırek basroldekı sevgılısıde olacagı ıcın sanırım tesellı olmam gerekıyordu) baya tartısttık ne kadar tartısılırsa sarhos adamla.
ıcım almıyor gercekten bu durumu .

sonra ne oldu bı anda bıttı bu evlılık dıye kalktı bende pesınden tabı tuttum kolundan sen benı onlar ııcn bırakamazsın onlar ne zaman vardıkı allah askına hangı sıkıntıda vardıda bunu yapıyorsun yok dıyor sen benı anlamıyorsun ya ne dedınde anlamıcam soyle pısmanmısın gıttıgıne zorlamı gıttın dıyorum hıc bısey yok bu sefer basladı aglamaya . o aglıyor ben sınırımden aglıyorum sevıyorum ama bana guvenmeyen bırıyle olmam dıyor. eyvallah sagol yanı cok guven gerecek bı ortam varmıs gıbı .

sonuc olarak tatlıya baglanmadan cok sarhos oldugu ıcın kı uzun zamandır bu kadarını gormemıstım yataga yattı uyudu . o uyudu ben tum gece uyuyamadım kafam oldu kazan gıbı.

hala o resme bakıp bakıp sınır oluyorum ya kızlar benım kocam ya nasıl bu kadar etkısız kalabılır bana bunu yapan ınsanlarla bır araya gelebılır sonrasında ıse bu olaydan sonra bıttı bu evlılık dıyebılır ıcım almıyor . cok kızgınım .

saglıklı dusunemıyor olabılırım kendınızı benım yerıme koymanızı ıstıyorum sız kocanızın arkanızda olmasını beklemezmıydınız? bu dedıkodular karsısında onlara karsı bısey yapmasa alınmazmıydınız? alındım cok alındım alındıgımıda cok ıyı bılıyor . suanda bana nasıl yapar bunu ya sınırden yıne aglıyorum . esım o benım ya yere cıkardıgı corabı ben topluyorum beraber ekmegımızı kırıp yıyoruz ona benım kız arkadaslarımdan bırı yapsa ısterse 10 senelık arkadas olsun ben gorusmem ya tukurdugumu yalamam nasıl bu kadar adamlıktan uzak olabılıyor lutfen soylermısınız?
onceki konunu okudum resmen senin namusuna laf etmisler esinde sirf onlarla girusme dedigin icin bosanalim diyor keske bosanalim dedigin gule gule deseydim seni dis kapinin dis mantallari icin sende bosanmak istiyor sana bosan diyemem ama esin iyi bir dersi hakediyor

ayyy afedersin ama çüş!!! k.ltak kısmı sizin yorumunuz sandım ben! kız baya baya bunları telaffuz etmiş öyle mi!! eşimi falan bir kenara bırakır o or... nun ağzını yırtardım heralde!
kimin ne haddine sizin geçmiş evliliğinizi ağzına almak! hadsiz terbiyesiz!
bılerek soylemıs evet k.ltak ve kaşar demiş bana ya benide görseniz öyle bi tipimde hal hareketimde yok

ben anlamadım şimdi eşinizin arkadaşı olan erkek dimi? bu erkeğin sevgilisi sizin hakkınızda bu dedikoduları çıkartan.. kızla eşinizin ve arkadaş grubunuzun daha önceden bir samimiyetleri yok yani..
eşiniz arkadaşının ağzından bunları dinledikten sonra ne demiş arkadaşına peki?
bu arkadaş sevgilisine bu konu hakkında birşey dememiş mi ? kızla aynı düşüncedemiymiş ? burası önemli....

hepımız grup olarak gorusuyorduk
tabı bız bu sevgılıden onceden berı tanısmıstık . bende yanındaydım esımın hıc bısey demedı
ben sonrakı gun kendım hallettım ısımı.

bu erkekte sevgılısıne benı savunmus yanı duyan ınsanlar boyle dedi ama bu kızı ıyıce cıleden cıkarmıs fakat bana gore bısey yapmadı veya yapamadı 3. şahısların arasında beni bu şekilde dedikodumu yapmasına musade etmişse benim için bitmiştir.

Esinin bavulunu hazirlayip kapiya birak.
Eve alma.
Burnu surtunce affet ama, unutma iyi bir kocan var. Esek saatine gelmis bu durum. Dersini alsin yeter.
bu akşam annem bizi yemeğe çağırmış. ben o. aradım buraya geliyorsunuz akşam dedi.
acaba gitmesem mi kendi aileme hiç kıyamıyorum aramız bozuk anne gelmicem desem annem kahrolur annemı ıdare etsem babam yemez. ama bıldıgın gıdesım yok oynayamıcam orada normalı ya da anneme cıtlatsam mı durumu?

bu akşam annem bizi yemeğe çağırmış. ben o. aradım buraya geliyorsunuz akşam dedi.
acaba gitmesem mi kendi aileme hiç kıyamıyorum aramız bozuk anne gelmicem desem annem kahrolur annemı ıdare etsem babam yemez. ama bıldıgın gıdesım yok oynayamıcam orada normalı ya da anneme cıtlatsam mı durumu?
bence citlat baban esinle konussun seninki iyi bir dersi hak ediyor

Bence esinizin arkadasinda cok da suc yok. Sorun onun sevgilisinde. Esinize bu kadar buyuk muamele etmeniz yanlis olmus. Ayrica bence esin sarhos oldugu icin ayrilalim falan demis. Kendine gelince sakince konusursunuz. Bu kadar buyutulecek bi olay degil bence. Siz o kizla konusmazsiniz ama esinizin arkadasligina karismamaliydiniz. Siz kendinizi bildikten sonra gerisi bos bence

bence citlat baban esinle konussun seninki iyi bir dersi hak ediyor
babam kalp hastası sureklı kalp krızı gecırıyor o yuzden babamın hıc stres olmaması lazım kı babama soylesem kahrolur adam
benım ve koca sorunlarımla ılgılenemeyecek kadar kotu cunku
ama annem bılse bılsem kı babama soylemıcek son anda gıtmem ben oda oturur aılemle bır guzel vakıt gecırırken ben evde beklerım onu pıslık

Hata sende bu lafı duyduğun gibi ağzını burnunu ayıracaktın o kızın
Bazen kendi işini kendin göreceksin , şimdi hem senin kafan rahat olurdu hemde kız hakettiğini almış olurdu
Hanımefendi çizgimden kaydırmayın beni
cok farklı yorumlar var ne yapacagımı sasırdım
agır konustugumu dusunen var , gorussun normal dıyen var
hak veren var

Hanımefendi çizgimden kaydırmayın beni
cok farklı yorumlar var ne yapacagımı sasırdım
agır konustugumu dusunen var , gorussun normal dıyen var
hak veren var
Gorusun normal diyenlere ve hak verenlere aynini yasamalarini dilerim.
Kizin soylediklerinin yenir yutulur tarafi yok ama onun demesiyle oyle mi oluyorsunuz? Zaten siz cizginizi korumus, gorusmemek gibi kaliteli bir cevap vermissiniz zaten, daha fazlasina gerek de yokmus.
Esiniz her erkek gibi basit ve detaysiz bakmis olaya. Biz kadinlar daha detayci (soylenen sozlerin detayina kadar hatirlamamiz bundandir) oldugumuzdan ve hormonal farkliliklarimizdan dolayi daha duygusal yaklastigimizdan ayni yaklasimi erkekler gostermediginde uzulup yipraniyoruz. Halbuki esinize sorsak, ne var bunda bu kadar buyutecek, ben o kizla gorusmedim ki diyecek (bu kadar basit cunku onlarin gozunde :)). O yuzden bazen bizim de biraz basit bakmamiz lazim olaya. Esinizi bu vakitten sonra daha fazla kirmanin bir anlami yok, ama sizi dusurdugu durumu anlatmaniz iyi olur. Ama kirici olmadan, yapici bir sekilde konusun, birbirinizi dinleyin. Anne ve babaniza da yansitmayin, hic gerek yok..
Sevgiyle..

X