Bana bir akıl verin 😢

Kyra3400

Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2021
148
151
28
Merhaba kk ailesi öncelikle hepinize hayırlı Ramazan'lar. Rabbim oruclarimizi kabul etsin.Derdi veren Allah derman da verir inşallah.
8 yıllık evliyim 6 yaşını yeni bitirmiş bir kızım var. Eşimle severek evlendik . İkimizde birbirimiz için 2 sene önce ailelerimizi karşımıza alıp İstanbul'a yerleştik. Onlar şuan bize 3 saat uzaklıkta. Ama evliyken çektiğim kredi daha sonra kredi kartım hepsi icralık oldu. Pandemiden dolayı calisamiyoruz. Evimizde kira. Kayınpederime çekmiştim krediyi 15 bin çektim. 2 yıl geçtikten sonra ödedi ama masrafları ödememiş kaç gündür avukat arayıp duruyor bugün kapıya geldiler kapıyı açmadım. Çalışma imkanımız yok İstanbul'da yabancıyım çevrem yok çocuga bakabilecek kimse yok. Esiminde iş sektörü durmuş durumda. Eve 3 gün sonra icra gelicek Çarşamba kesin gelicz dediler çok çaresiz durumdayım. kayinperim bizden sonra emekli oldu halada çalışıyor durumu iyi. Ama yardım etmiyor belediyeye bile başvurdum maddi yardım uygun görülürse çıkar dedi ama yüklü miktarda değil tabi. 5 tane görümcem var beni hiç sevmezler. Kaynanamda gorumcelerimde boşanıp gelirsen kizinida getir bize ver senin borcunu öderiz onunkileri asla odemeyiz diye eşimi tehdit ediyorlar ikilemde bırakıyorlar. Ben zaten senin için ailemi karşıma aldım sende iyisiyle kötüsüyle benimle olmalısın sevgi zaten var birbirimizi çok seviyoruz ama ne yapcam bilmiyorum eşyalarımda çok bişey değil beyaz eşya oturma grubu çocuğumun odası bile yok. Ama nasıl yapcam. Başka nasıl bı yol izlemem lazm Allah aşkına bana bı akıl verin . Kendi ailemden fayda yok istemiyorlar eşimi sevmedikleri için onu sectigim için.

Şunu da belirtmek istiyorum eşimi sevmeme nedenleri 2 sene önce ayrılık aşamasına geldik aileler le. O kendi ailesyle ben kendi ailemle yaşadım bir süre baktık olmuyor kendi çekirdek ailemiz için girdik bir yola. Çünkü sevgi hep vardı. Ayrıca lütfen bana kırıcı yorumlar yapmayın küçük yaşta evlilik meraklısı vs. Kimse kendi hayatını annesini babasını secemiyor.
BEnde öyle babam cahil bir insan lise 3 sınıfta beni zorla tehditle öldürürüm keserim bicerim laflariyla evlendirdi sınıf arkadaşımla. O da şimdiki eşim tabi. Evet biz zaten evlenicektik ama ileride meslek sahibi olunca. Sonunda bizi mafetmis oldu hayaller hayatlar hep yarım kaldı şimdide eksik bir yanı yok. Sadece bizi birbirimize bağlı tutan sevgi.

İcra gelsin , siz taahhüt vermedikten sonra ne alacaklar ? Ya da evinizde iki tane olan eşyalardan birini götürürler. Örneğin ; 2 tv varsa birini alırlar.
Bende öyle duydum ama avukat diyor ki öyle bişey yok kendi maliyetimizi karşılayacak ne varsa alırız

Bu gelen icra kayınpederinizin borcu mu yoksa eşinle sizin mi? Bir de İstanbula iş için mi gittiniz? Sektörünüz ne ki şu an ikiniz de işsizsiniz?
Evet benim adıma çekilmiş bir kredi ikimizde tekstil sektöründeyiz. ben kalite kontrol boya kismindayim ona makina ram üretim kısmında ama işler eskisi gibi değil. İş yok. Biz zaten buradanda iş teklifi geldi diye buraya geldik yoksa daha küçük bı şehire gidecektik. Ama gerçekten olmuyor burda. Kiram 1.100 lira zaten aldığım para işsizlikten 1420 lira çocuk var. Nereye kadar

Bir de bu borç kp mi ?
Onunsa eşiniz arasın istesin.
Onun ama adam çok pis ya herşeyi ben ederim ben bilirim havasında nasıl bişey Allah'tan hiç mi korkusu yok . Odemiyor eşiminde telefonunu açmıyor buraya kapıma gelirse onu öldürürüm demiş eniştesine geçen gün söyledi bize.

Merhaba kk ailesi öncelikle hepinize hayırlı Ramazan'lar. Rabbim oruclarimizi kabul etsin.Derdi veren Allah derman da verir inşallah.
8 yıllık evliyim 6 yaşını yeni bitirmiş bir kızım var. Eşimle severek evlendik . İkimizde birbirimiz için 2 sene önce ailelerimizi karşımıza alıp İstanbul'a yerleştik. Onlar şuan bize 3 saat uzaklıkta. Ama evliyken çektiğim kredi daha sonra kredi kartım hepsi icralık oldu. Pandemiden dolayı calisamiyoruz. Evimizde kira. Kayınpederime çekmiştim krediyi 15 bin çektim. 2 yıl geçtikten sonra ödedi ama masrafları ödememiş kaç gündür avukat arayıp duruyor bugün kapıya geldiler kapıyı açmadım. Çalışma imkanımız yok İstanbul'da yabancıyım çevrem yok çocuga bakabilecek kimse yok. Esiminde iş sektörü durmuş durumda. Eve 3 gün sonra icra gelicek Çarşamba kesin gelicz dediler çok çaresiz durumdayım. kayinperim bizden sonra emekli oldu halada çalışıyor durumu iyi. Ama yardım etmiyor belediyeye bile başvurdum maddi yardım uygun görülürse çıkar dedi ama yüklü miktarda değil tabi. 5 tane görümcem var beni hiç sevmezler. Kaynanamda gorumcelerimde boşanıp gelirsen kizinida getir bize ver senin borcunu öderiz onunkileri asla odemeyiz diye eşimi tehdit ediyorlar ikilemde bırakıyorlar. Ben zaten senin için ailemi karşıma aldım sende iyisiyle kötüsüyle benimle olmalısın sevgi zaten var birbirimizi çok seviyoruz ama ne yapcam bilmiyorum eşyalarımda çok bişey değil beyaz eşya oturma grubu çocuğumun odası bile yok. Ama nasıl yapcam. Başka nasıl bı yol izlemem lazm Allah aşkına bana bı akıl verin . Kendi ailemden fayda yok istemiyorlar eşimi sevmedikleri için onu sectigim için.

Şunu da belirtmek istiyorum eşimi sevmeme nedenleri 2 sene önce ayrılık aşamasına geldik aileler le. O kendi ailesyle ben kendi ailemle yaşadım bir süre baktık olmuyor kendi çekirdek ailemiz için girdik bir yola. Çünkü sevgi hep vardı. Ayrıca lütfen bana kırıcı yorumlar yapmayın küçük yaşta evlilik meraklısı vs. Kimse kendi hayatını annesini babasını secemiyor.
BEnde öyle babam cahil bir insan lise 3 sınıfta beni zorla tehditle öldürürüm keserim bicerim laflariyla evlendirdi sınıf arkadaşımla. O da şimdiki eşim tabi. Evet biz zaten evlenicektik ama ileride meslek sahibi olunca. Sonunda bizi mafetmis oldu hayaller hayatlar hep yarım kaldı şimdide eksik bir yanı yok. Sadece bizi birbirimize bağlı tutan sevgi.
Siz kayınbabanız ıcın kredı cektınız onlar sıze sırt donuyor oylemı ?Madem o kadar sevmıolardı neden kredı cektırdıler?Şaka gıbı

Şimdi eve icra için görevliler gelir.yatak odasına zaten girilmiyor kesinlikle.tv 2 tane varsa birini alırlar.zaruri ev eşyalarını alamıyorlar.bilgisayar varsa almak isteyebilirler ama yatak odasında olursa onu da alamazlar.
Eve gelen görevlilere bir imza atmayın.taahhut imzalamayin.
Hapis cezası yok.sizi sürekli ararlar ödeyin diye.korkutmak için söylemişler.
Onun dışında avukat masraflar yüzünden faiz koyacaktır borca bilginiz olsun.
İşe girip durumunuzu duzeltirseniz yapılandırma yoluna gidin indirim alabilirsiniz.
Bu icra için eve gelmek de tek seferlik olacaktır merak etmeyin daha sonra gelmezler.

Ama 2 sene oldu 2019 dan beri ödenmemiş. Sonunda hapis cezası olur mu aceba icra da olmasa eğer
Sonu hapis cezası olmaz.icra gelse de bişey değişmez.sadece size masraf olarak yansıtırlar.
Sigortalı çalışırsanız hemen maaş kesintisi olur.

İstanbul'da iş bulmak diğer şehirlere göre bir tık daha kolaydır diye düşünürüm hep ama bu her işe razı olmakla da alakalı biraz. sektör dışından da başvurular yapabilirsiniz, çoktan yapmışsınız belki de, zor bir durum gerçekten. siz evden iş bulabilir misiniz, ona bakın. komşularınıza sorun, belki evlere iş veren yerleri bilen vardır, böyle para kazanan çok kadın var diye biliyorum.

hapis gibi bir ceza yok asla, borçtan dolayı hapis çok eskidendi, kaldırıldı. o konuda korkmayın.

ya aileler konusunda da madem adam gibi yanınızda değiller, hatta uzak olmaları bile böyle çirkef şekilde, tamamen kesin iletişimi, bunca dert açmışlar zaten, en azından huzursuzluk vermeye devam etmesinler sözleriyle.

Eşini nasıl arada bırakıyorlar eşin o laflara nasıl müsade ediyor

X