Bana akıl verin

tavsancan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2010
2.630
1.191
42
Kızlar öncelikle okuyorsanız şimdiden teşekkür ederim. Hamdetmem gereken ve şükür ettiğim bir hayatım var, evlenemem çocuğum olmaz diye düşünürken ailem var annemler sağ, ama annem anasız babasız büyümüş o yüzden de benim araştırmalarıma göre anne baba sevgisini görmediği için bize de sevgiyi tam yansıtamıyor. Eşimden sürekli ayrılmam gerektiğini söylüyor, erkek arkadaslarımdan da ayırırdı kötulerdı de evlenırken hızlı davrandım karısamadı, normalde ben bekarken çalıştığım paramı aıleme verırdım borç harc her sey kapanırdı gezmeme de ızın vermezlerdi evlenınce derlerdi, şimdi de gezmıyorum alıskanlık artık disko hasretıyle yanıp tutuşurdum diskoların ismi clup olmuş zaten ben gıdemedıgımle kaldım, neyse ezıklık duygusu benle yaşamımda sürüp gidiyor, hatta bu duygudan dolayı psikolga gıtmek ıstıyorum cocugumu da ezık yetıstırmemek ıcın, kım ne yapsa herkese mübah bana hiçbir şeyi haketmıyormuşum gıbı gelıyor. Onu bir atmam gerek ama annem sürekli benı durmadan asagılayınca da bunu yapamıyorum, eski sevgılımı annem hıc sevmedı bu arada eskı dedıgım 15 yıl öncekı sevgılım, hıc sevmezdı ama sureklı evlen derdı aılesını de kötulerdı tam tezat, benım de aklım yenı basıma geldıgı ıcın eskıden bu yaptıklarını oturtamazdım kafamda, ne yapsa ne dese ınanırdım, önce bıraz ınatcılık sonra ne derse yapardım sımdı yıne yapıyorum ama ben bosanayım da yanına oturayım dıye yapmadıgı kalmıyor, sımdı de eşimle benden daha samımı oluyor kı ben onla kavga edıyorum dıye bak kızım aslında kötu olan sen bunu hak etmıyorsun dıyebılsın dıye, seytana pabucunu ters gıydırır bır kadın cunku, yuzum falan baya çöktu 35 yasımdayım ama 45 gosterıyorum mutsuzluktan dolayı yuzum cızgı cızgı
bu eskı 15 yıllık sevgılımı övup durdu hep, evel gun kavga edınce de eşime soyledım bundan dolayı senı ıstemıyor senle yakın olup benı kötuleyecek dedım ama cocuga facede baktıgımı da soyledım baktım cocugu var zaten dedım yani bır sekılde eşimle arama grdı sımdı eşimle de küstuk haliyle yüzüne bakamıyorum.
bana akıl verın ne yapıcam bır şekılde cıldırtıyor benı, annem bendeydı gelırken de dedım kı sakın mutfaga gırme ıs yapma ıyı gırmem dedı, ben hıc dememısım gıbı tum mutfagı degıstırmıs. gelınce de durmaksızın bagırdım, eşim dıyor kı ıyı nıyetle yaptı, ıyı guzel de yapma dıye aradım yarım saate de geldım. Uzak durmaya calısıyorum ama kayınvalıdenız kötu olsa mesela ne kadar uzak durabilirsenız o kadar uzak durabılıyorum annemden de. bır de hayatımızda hep yönlendırıcı olmuştur dominant biri.
oof kendımde buluyorum suçu boyle olunca, ne yapıcam bılmıyorum.. akıl verırsenız mutlu olucam

eşinize neden eski sevgilinizin profiline baktığınızı söylediniz ki,ne için baktınız? Ayrıca anneniz böyle giderse sizi ayıracak benden demesi.. Yakın mısınız?

sürekli o bence seni istıyordur hala unutamamışltır diyor ve onun aldıgı hedıyelerı ben evlenmeden önce anneme vermıstım, hepsını takıp takıp gelyor bunu kım aldı nerden aldın aa o mu aldı dıyor ben soylemeyınce zorluyor öf anne takma şunu falan dıye kızdırıncaya dek soruyor mesela, bence baskasıyla evlendıyse pısman olmustur falan dedı durdu aylarca en sonunda baktım cocugu var evlı mıdır bılmıyorum bunu da soyledım o kızgınlıkla eşime annem damarıma nasıl basacagını cok ıyı bıldıgınden durmadan çalışıyor

Esine niye eski sevgili olayini anlatiyorsun bi de baktim diyorsun tabi ki sogukluk girer Annen cok tuhaf amaci ne seni bosatip parani yemek mi?

evet ayrı eve de cıkma derler gel bızde para kazan bırıktır falan der, cocugu da emınım kı eşime bıraktırır yanına alma bılmemne bır yıgın sey der zaten plan bıle yaptı bır ara, ama emınım evde oturtur dışarı da gezme dulsun laf ederler der maasımı guzelce yer gezer tozar ben saftirk bır yasam surerım emınım
ki ben kötulemıyorum esımı herkesın anlattıgı kadar anlatıyorum,
zaten bırıktırdıgımı yerler şu an bıle kendı aldıklarımı alıyor elımden acıtasyonla ben kıyafetsız falan kalıyorum umru degıl bır sekılde alıyor, saf gıbı büyüdüm cok ıyı oynatabıldıgı ıcın benı bır de anne tabı ınsan hep en ıyısını yapsın falan ıstıyor ya ınsan cocuguna yapar bunu ona ben oyle davranıyorum rezalet allah kahretmesın.

eski sevgilinizin maddi durumu şimdiki eşinizden yüksek olabilir mi? bu yüzden anneniz böyle bişey söyluyor sanki? Ayrıca eşinize eski sevgilinizin profiline baktığınızı söylersenz tabiki araya soğukluk girer , aynı şeyi eşiniz yapsa? kızlar acaba beni aldatıyor mu eski sevgilisiyle görüşüyor mu dersiniz...! Maden bunu şunu kim aldı diye soruyor ben aldım deyin çok mu zor ? İlla ki ''X'' kişi aldı demek zorunda değilsiniz? Ne yapın edin eşinizin gönlünü alın bence,geçmiş gitmiş çoluğa cocuğa karışmış bir kişi için eşinizle aranızı açmaya değmez! annenizi de kendinizden biraz uzak tutun çünkü sonu hiç iyi değil bu gidişin

siz neden eski sevgilinizin aldıklarını annenize verdiniz ki atmayı tercih etmek yerine ? ayrıca neden eşinize eski sevgilinizden bahsettiniz? aslında bence en yanlış olan evli çoluk çocuk sahibi bir insan olarak neden eski sevgilinizi merak edip baktınız? anneniz bunu size söylese bile sert bir dille onu uyarıp konuyu kapatmak zorundaydınız bence. konunun eşinize kadar gitmesi çok kötü olmuş. aynısını eşiniz yapsa eski kız arkadaşına baksa size bunları söylese kayınpederiniz aranızı bozmaya çalışıp size yakın olmaya çalışsa sizin ne kadar hoşunuza gitmez sizi üzerse eminim eşinizde o kadar üzülmüştür.

Saf olma arkadasım, karşındaki annende olsa seytan gibi , çok güzel taktik geliştirmiş ,seni de oynatmaya çalışıyor . Sende akıllı davran, bu böyle değişmez , ailene eşine sahip çık ve koru. Aynından bende de var, Benimde senin gibi gözüm sonradan açıldı, yaptıkları normal sanardım, eşim ve ailesini gördükçe anladım ki öyle değilmiş. Mesafeni koru, hiçbir zaman güvenme, biliyorum merhamet yapıyorsun ama karşındaki çok güzel oynuyor. Hiçbir sırrını verme, ailende olanları anlatma. Ne derse he he anne de , kendi bildiğini yap, keşke imkanın olsa başka şehire taşınsan. Başka türlü her tür mesafeye rağmen yine etkiler seni, benimki de öyle çünkü. En son beni kardeşimin eşine kötülemiş, gelini de bana kötüler , Allah'tan kız biliyor da inanmıyor, bana da öyle iyi davranıyor ki dışardan bakan dünyanın en iyi annesi sanar

Yuh ya insan evli kızına eski sevgilisini över mi, ne kadar vicdansızmıs
Hiçbirşeyini anlatma, ne iyi ne kötü, herşeyi sana koz olarak kullanacak, hiçbirşeyini paylaşma

üzüldü eminim ben de üzüldüm yüzümüze bakamıyoruz resmen evde birbirimizin, iki gün oldu hala bakamıyoruz hiç böyle olmamıştık. kayınpederim bana yakın olup da kocamı kötulemeyı planlasa eşim bana söylese kayınpederıme karsı en azından bır ard nıyet beslemeye baslarım cok ıyı bırı olmadıgını düşünürüm. eşim annem hakkında çok ıyı dusunuyordu ne yapsa sen yanlış anlamışsındır dıyordu bana o yuzden o boyle bırı degıl bak eskıyı hatırlatıp senle ayrılmamı ıstıyor dedım bunu anlattım ama cok kötu anlatmıs oldumm. eski aldıkları da kıymetlı olanları sakladım aslında gumus ve altın olanları verdım maddı degerı var dıye gumuscuye gıt baska seyler al veya genckız falan bulursan ver dedım ama cıkarıp takmayı yegledı taksa tamam da sormasa o mu almıstı dıyor bır de,ne guzel seyler almıs kıymetını bılememıssın falan dıyor degıl dıyorum ama sinirlerımı gerıyor sormakla bıle sınırlendırdıgını bılıyor.

Yuh ya insan evli kızına eski sevgilisini över mi, ne kadar vicdansızmıs
Hiçbirşeyini anlatma, ne iyi ne kötü, herşeyi sana koz olarak kullanacak, hiçbirşeyini paylaşma

saftırık yetıstım dıyorum ya, sımdı ben bunları yıne uc bes aya kadar unutucam veya anneler gununde gıdıp yıne pahalı bır seyler alıcam sevgı beklıycem. annem anne babasız buyudugunden bıze de sevgı veremıyor ben de haliyle ona karsı sevgı arsızı buyudum ondan sevkat beklıyorum sevsın dıye de önune para pul döktum hep ne ıstedıyse aldım. ya cocugum dogdu bır eve kap yemek getırsın, bır baksın sen cık gez kızım desın ama onun yerıne benı buraya götur buraya gezdr der hep .. ıstedıgını de yapmıslıgım oldu.. oof ama şu an bu buyuk bır olay bunu yapmayı beklemezdım

Birisinden zarar geliyorsa bu anne bile olsa uzak durmalı, çok tehlikeli bir kadın, direkt evliliğinize oynuyor. Çok mu sessizsiz, niye susturamıyorsunuz? Benim annem böyle yapsa çok net almam evime.
1-2 ay görusmedıgım oldu, eşim arasana annelerı gıdelım hadı cagır hadı dıyor,
ben de yalan soyleyemıyorum gercekten arıyorum... sımdı düşündüm de konustuk bız telefonda cok ıyılermıs falan dıyeyım hep, aradım gelın dedım gelemıyorlarmıs dıyeyım, eşim de küslüğe gelemıyor cunku yalan soylemeyı de ben beceremıyorum soylesem de gerı duzeltıyorum ama yapsam ıyı olucak böylece gorusmeyeyım uzun sure gercekten de. ruyamda bıle hıncımı alamadım dun gece.

aahhh aynını anlattın ya,
dışardan melek, bak eşim dıyor kı annen ıyı nıyetle yapmıstır ama ben ona özellıkle sakın yapma dedım ve hemen eve geldım koşara k yapmıs sakın yapma dedıgımı ben cıldırayım dıye, tüm gun oturmus ben sakın yapma dıye aradıgımda koşarak yapmıs, bılıyor nasıl pıslık yapabılecegını bana karsı.
bızım de gelını ve benım abımı bıle durmadan bana kötülüyor ve benım kuaförume bıle gıdıp kötuluyor benı karsı komsumla küstürdü, teyzemle konusuyorduk kuzenımle onla da küstük hatta benı kustürdü sebebını ben ögrenemedım bıle ama onla konusuyorlardı sonra sanırım gercegı anladılar küstüler annemle de en son. yani herkesle aramı kötü edıp kendı ıyı oluyor hatta ben asosyal ve arkadasız bırıyım hepsıyle aramı açar kötüler, gecen hafta bır arkadas edındım kendıme ve soylemedım ona ne yapıyorsun dedıgınde bugun dışarda alışverıs falan yapıcam vs dedım ki aramasın aniden gelmesın dıye. yapışkan da... evel gun ben bagarırken ısyanları oynarken bıle gıtmedı durdu daha dur kızm şunu da yapayım dıyor daha da delırttı benı kı bılerek daha ustume vardı allahım ınanamıyorum . baska sehır denedık olmadı gıtmedık ama ayrılamadık da burdan eşimin işi bagladı bızı yoksa benım düşüncem oyleydı.

Cok kurmussun kafanda. Dusunduklerini dogru kabul edip hareket etmissin. Annenin davr art niyetli oldugunu esine kanıtlamaya niye cslistin. Eski sevgilini niye konu yaptun ve eski sevgilinin profiline niye baktini soyledin.

O kadar benziyor ki anlatamam. Aynı şeyler aşağı yukarı.
Benim senden tek farkım, kayınvalidem arkamda durdu, 1-2 kez sert çıktı , ondan korkuyor, çünkü ben ne kadar mesafe koysam da kapıdan girip bacadan çıkıyordu. Bende artık hediye vs almıyorum, mümkün olduğunca aramıyorum, face hesabından filan hiç eklemedim

İşte eskilerin bir lafı vardı bir lafı 2 kere düşün sonra söyle diye söyleyeceğiniz hatta söyleyeceğimiz her şeyin sonunu düşünsek aslında sorun yaşayamayacağız. Anneniz bahsettiğimiz kişi atamazsınız ama ilişkinize mesafe koyun. Ve evet belki o takıları vermek de size göre haklı bir sebebiniz vardı ama bence yinede atmalıydınız. Bana manevi değeri olmayan insanın maddi eşyaları hiç umrumda olmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…