bana akıl verin canlarım yaa :(

ailemin yanına dönsem bir süre bişeyler değisirmi acaba çünkü cok sıkıldım artık odamdan cıkmaz oldum yaa konusmak bilae istemiyorum onlarla konusmuyorumda ya hanımhanımcık birisi degilim biley denilince susayım oturayım laf söyleyene biin basıyorum vallaÇok üzgünüm çoookÇok üzgünüm çoook

Eşinizin ailesi size kötü mü davranıyor? Bunu bilmiyorum ama bir süreliğine de olsa ailenizin yanına gitmeniz hiçte hoş değil. Eşinizi bırakıp gitmek sorununuza çare olmaz. Eşinizle konuşun ayrı eve çıkın, günahıyla sevabıyla her şeye katlanın.
Baştan kendiniz ev alabilmek için yani maddi açıdan bir şeyler yapabilmek için böyle bir çözüm bulmuşsunuz. Anladığım kadarıyla eşinizin ailesi gelin bizle oturun dememiş. Yapılacak iki şey var, ya katlanacak yada evden ayrılacaksınız. Ama ailenizin yanına gitmenizi hiç önermem.

Arkadaşım seninle benzer durumları şuanda bende yaşıyorum.
Üstelik 11 yıl kendi evimiz düzenimiz olduğu halde, son bir yıldır
kayınvalidemlerin yanına taşındık beraber oturuyoruz. Allah nasip
ederse bir kaç ay sonra ayrılacağız ama aynı buhranları bende yaşadım,
yaşıyorum ve bu dönemde şuan inandım hoşgörümü ne kadar yüksek
tutarsam o kadar mutlu, huzurlu oluyorum. Sadece sizin için değil
eşinizin ailesi içinde zor bir durum evlerinde yeni bir düzen var ve
unutmayın onlarda birşeylerden taviz veriyorlar bu durumda.
Ben kendi düzenimde bu düzene geçiş döneminde çok zorlandım
çünkü hiç bir şey alışık olmadığım şekildeydi, bu evi benimseyemedim;
çünkü bu evin ne misafiri ne evsahibiydim. Kendi kendime düşündüğümde
onlar içinde kolay bir dönem olmadığını anladım ve bazı şeyleri
duymamaya bazı şeyleri görmemeye başladım inan ondan sonra ancak
huzuru yakaladım bizimde pekçok sorunlarımız oldu ama bunları
kafama taktıkca kendimi ve eşimi yıpratmanın ötesinde birşey elde edemeyeceğimi
anladım. Şimdi daha rahatım en azından beklediğim bir şey var. Benden size tavsiye
kendinizi çokta sıkmayın o yaşta insanları olduğu gibi kabul edin, zaten etmesenizde
yapabileceğiniz çok şey yok. Üstelik şöyle düşünün bu durumu kendi ailenizin
yanındada yaşasaydınız inanın yine sorunlar çıkacaktı. Çünkü ev ev üstüne olmuyor.
Bu gerçeği kabul ederek ve ılımlı yaklaşarak belki sorunlarınızı daha kolay çözersiniz.
Allah yardımcınız olsun.

az aşım agrisiz başim demişler..kira öder gibi ev sahibi olma olayina girebilirsiniz..böylece hem ayrilmiş olursunuz hem ev sahibi olmuş olursunuz..

canım eşine karşı çıkma bence doğrusu bu.eğer para biriktiriyosanız tabi.ama ev için bi çaba yoksa çık ayrı eve ve bunu eşinle mutlaka konuş

Canim yaa ilk basta evlenelim mutlu olalimda gerisi onemli degil diye dusunuluyor ve kaynanayla bile oturma fikri kabul ediliyor
sonu husran
2 3 yila garantimi var da canim kabul ettin
bak simdi adi bile yok ortada diyorsun
ne ayni evde oturmak istedim nede esya esim tek basina yapti herseyi 1 kurus gormedik kimseden.
Ne dugun oldu ne bir sey takildi nede kendi gelinligim.ellerden odunc aldim
tek esimle evimizi bilelim dedim,simdi herseyim var cok sukur rabbime
ailesini cok sevmeme ragmen 2 senede nefret ettirdiler kendilerinden 5 senedir gorusmuyorum artik
birde ayni evde kalsaydim neler olurdu kim bilir???
Siz bunu bilerek kabul ederek evlenmissiniz esinize cok yuklenmeden sakince konusun bence
esinizide kendinizide uzmeyin hakkinizda hayirli olsun insaallah

seni cok iyi anliyorum canim ayni olmasada benzer bi durum benimkisi ben 2.5 senelik evliyim bende borcumuz var diye beraber kalmayi kabul ettim ama 1seneligineydi kaynanam olunce mecbur kaldik kayinbabami yalniz birakip cikamiyoz ama rahatmisin drsen HAYIIR degilim ama bence biraz sabret bakalim esinide zorda birakma ailenin yanina giderek donusu olmayan bir yola girebilir iliskiniz esine guzellikle anlat ev ev ustune olmaz olmuyo en buyuk suc ailenin onlar yardim edip ayri ev doseselerdi ne bizim gibi olan gelinlere olmayacakti nede kendileri nefret kazanmayacakti anlatabildim galiba bende cok doluyum cunku bu konuda ALLAH sabir versin ne deyim

Hayır anlamıyorum evlenmeden deseydin ki ben ayrı ev istyorum baştan madem kabul ediyorsunuz niye söyleniyorsun ki şimdi üstelik öğrencisin öyle yazmışsın okulu bitirseydin de iş bulsaydın ya ben hep bu konularda söylenip çalışmayan bayanlara kızıyorum para önemli arkadaslar calışsan şimdi tutardın bi ev cıkardın ama şimdi napacaksın nereye gideceksin ne acelen vardı da bile bile evlendin ?artık tek yapacagın şey eşinin dedği gibi alttan almak başka yol yok..

şimdi canlarım üç aylık evliyim ve kayınvalidemlerle birlikte kalıyoruz bir kaç yıla kadar ev almayı düşündüğümüz için beraber kalmaya karar nerdik ama ben hiç memnun degilim hayatımdan ev alana kadarda dayanabilecegimi sanmıyorum kayınpederimle falan tartıstıgımızzda esime söyledim pişmanım bu evde kaldığıma diye ama o allttan al falan dedi .. bunaldım artık evde.benneyaptımki. bu yüzden pişmanım evlendiğime desem yeridir valla artık ev alana kadar bekleyemiycem veayrı evde kalmayı düsünüyorum ama eşime bunu nasıl anlatayım veya acıklayayım bilmiyorum :sm_confused::sm_confused:

:eek: tüh çok üzüldüm yaaa
baştan kabul etmişssin sen çok yazık
kaynana evdekiler için hizmetçi gibisindir yıka ütüle vs ev işleri 2 kat atmıştır
eşinle aran nasıl peki?
iyi ise ikna etmen çok kolay baş başa kalamıyoruz felan de ben senin dizine başımı koyup yatmak istiyorum felan böyle şeyler de annenler varken yapamıyorum de
kirada oturalım felan de
inşallah iyi olur herşey

eşin memnun mu babasının evinde :uhm: hiç bir yeni evli çift babasının evınde kalmak istemez daha yeni evliyken istediğin gibi hareket edemezsinz..
ama şu ki ev alana kadar sunu yapana kadar diye başlarsanız orda kalırsınız
eşine güzelce anlatabilrsin ben rahat edemiyorum ayrı eve çıkalım diye anlat durumu..

X