Bale günah mı?

Siz nerede yaşıyorsunuz? Hukuktan haberiniz olmadığına göre şimdi ülke adı saymayayım.

Atatürk düşmanı olduğunu önceden bilmediğinizi sanmıyorum, bunu bile bile evlenmişsiniz. Bu asla kabul edilemez benim açımdan, bunun dışında eşiniz pedofili bir sapık bile olabilir dikkat edin.

Eşiniz dindar veya muhafazakar değil, öyle olsaydı sizi bu denli üzmezdi, rüşvet gibi çirkin şeylerle tehdit etmezdi sizi.

Bence ya bi gruba dahil oldu ya da internetten denk geldiğini şeylere kaptırdı kendini. Sonradan "dindar" olanlar bazen aşırıya kaçıyorlar.

Benimde bi kızım var, ileride hobilerini yeteneklerini keşfetmesi için farklı alanlara yönlendirmeyi hayal ediyorum şimdiden ama kız çocuklarının o kadar açık, dar giyindirilmelerini bende üzücü buluyorum. Neden diye sorguluyorum.

Siz nerede yaşıyorsunuz? Hukuktan haberiniz olmadığına göre şimdi ülke adı saymayayım.
Ben de alamıyolar sanıyodum ama meğer kendileri almak istemiyormuş. Çocuklar babanın ismini alıyor, bu sadece iş olsun diye yapılan basit bişey değil. Ataerkil çekirdek aile sisteminde çocuklar, erkeğin çocuğudur

senden bosaninca hakime rusvet verip araya tanidik sokup cocugunu kacirma planlari yapan adamla nasil evliligi surdurebiliyorsun? nasil.ayni yataga girip sevisiyorsun, nasil keyifli bir an yasayip gülebiliyorsun?
bence ikili iliskide en onemli sey guvendir. sen nasil guvenebiliyorsun iyiyken iyi olan ama kotuyken canavar olacak adama?

Bir anda nasıl bu kadar değişebiliyor? Evlenmeden önce aile yapısı ile ilgili bilginiz var mıydı? Bir araya geldiniz mi hiç? Ya arkadaş çevresi tamamen değişti o da neyin içinde olduğunun farkinda değil ya da çok iyi bir oyuncuymus.. Allah kurtarsin

cahilliginden operim.
heee heee oyle.
kocan böyle mi kandiriyor seni?

25 yaşından sonra çocuk yetiştirmekte ne varmış onu anlamadim.

Cemaatlere falan mı takılıyor?

Cocuk ya sessiz, ozguvensiz, vur kafasina al ekmegini olur ya da 15 yasinda serserinij tekine kaçar. Bu kadar baskiyla buyuyen cocugun mantikli kararlar verip saglikli bir birey olmasini beklemeyin.

Erkekler boşandıktan sonra yeni bir kadın bulmak istedikleri için çocukla uğraşmak istemiyor. Kendileri bırakıyor. Istese alır. Ataerkil kültürde mahkemeler asla kadını kayırmıyor
Çok şükür ki biz hala bir hukuk devletindeyiz. Istese alır, çocuk erkeğin malı diye bir şey yok bizde. Çocuk için en iyisi neyse mahkemenin odak noktası o, şunun ya da bunun "malı" olması degil. Sizse fazlasıyla merrily hanımın kocasıyla aynı zihniyettensiniz gibi duruyor. Soylemleriniz hem sığ, hem çiğ. Bahsettiğiniz gibi ülkeler var tabii ki, ama asla onlar gibi olmayacak bizim ülkemiz, kimse boşuna beklemesin. İlk banım da bu vesileyle gelebilir ama zoruna gidenin de münasip bir tarafına girsin.

Merrily hanım siz de bu zihniyetin içinde bir çocuk yetiştirmeyi düşünüyorsanız kızınıza çok ama çok yazık. Kendinizi kurban edebilirsiniz istediğiniz kadar, sizin kendi seçiminiz, ama pırıl pırıl olabilecekken örümcek kafalı babasının yüzünden başına geleceklerin hepsi sizin vebaliniz.

Bak sen şu işe yav...
Kaynak: Kaba etim

Benim kaba etim daha mantıklı teoriler üretebiliyor.

Evlenicek kadar salak değilim

Zaten evlilik yapmak için ehliyete ihtiyacın olabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…