Bale günah mı?

senden bosaninca hakime rusvet verip araya tanidik sokup cocugunu kacirma planlari yapan adamla nasil evliligi surdurebiliyorsun? nasil.ayni yataga girip sevisiyorsun, nasil keyifli bir an yasayip gülebiliyorsun?
bence ikili iliskide en onemli sey guvendir. sen nasil guvenebiliyorsun iyiyken iyi olan ama kotuyken canavar olacak adama?
Ya walla ben de merak ediyorum, bu mendeburla en son ne zaman yakınlaştı ?

Ben de alamıyolar sanıyodum ama meğer kendileri almak istemiyormuş. Çocuklar babanın ismini alıyor, bu sadece iş olsun diye yapılan basit bişey değil. Ataerkil çekirdek aile sisteminde çocuklar, erkeğin çocuğudur
Bu cahillikle bu yaşa iyi gelmişin. Sus da belli etme bari

Ay adam bana babamı hatırlattı annemle evlendiklerinde gayet normal bir insanmış sonra dinle kafayı bozup hayatı hepimize zindan etti ve zamanla talepler de artıyor küçük çocuktum yazin kısa kollu giymemiz sorun oluyordu. Sonradan şiddet vs o kadar arttı ki tehditleri umursamayın ayrılın en büyük korkum eşimin bu şekilde değişmesi. O bana göre daha dine düşkün bir insan ama beni tanıdığı korkularımı bildiği için ben evdeyken dini dizi bile izlemez. Çünkü gördüğüm zaman hemen tetikleniyorum. Kardeşlerim ve bende babam öyle büyük travmalar bıraktı ki bunları hala aşamıyoruz çocuğunuz için bu evliliği bitirin 🙏🙏

Evet manyak bi kocanız var, kızı hafiz yapacak, ana avrat hepinize küfür ediyor, eski sevgilisinin heykelini dikmek istiyor falan ama sen her şey normalmiş gibi kızı baleye göndermek istediğini söylüyorsun. Bence sen de bir doktora görün, algilarinda bir sorun var gibi duruyor. Evde kadir misiroglu dinleyen adama kızı baleye göndeririz diyip sonra da verdiği cevaba mi şaşırdınız gerçekten? Peki

Ablam her derdin bitmiş de bale sorunu bardağı taşıran son damlaymış gibi konuşmuşsun. Boşanmaz, çocuğu alır, bana hayatı zehreder falan bunları bir geç. Sen önce davanı aç, şikayetçi ol, uzaklaştırmanı al sonrasını sonra düşün. Hakime para veririm falan hiç dünyadan haberi olmayan biri gibi konuşuyorsunuz. Dilan Polat davası görmeyecek hakim, kocanız da onlar kadar zengin değildir herhalde. 20-30 bin için "rüşvet" damgası yediğine değmez.

Boşanmak isteyen bir şekilde boşanır. Hem siz hem de çocuğunuz da bu adamla heder olursunuz. Muhafazakar insan anaya babaya saygılı olur, ölünün arkasından hele ki bu kişi Atatürk ise konuşmaz, keşke Yunan galip gelseydi diyen adamın fikrinden gitmez aklı selim olur. Kocanız kafa yemiş sapığın teki.

Diyorum ya benimle alkol alırdı, konsere gelirdi, kıyafetime karışmazdı, kendi yeğeni var 10 yaşinda jimnastik yapıyor, ata biniyor, ok atma kursuna gidiyor yüzmeye gidiyor onun için canavar gibi derdi ben de kızımı öyle yetiştireceğim derdi, benim kedim vardı, kedileri severdi kediyle yaşamayı kabul etti, sonra bir baktım hooop ben işteyken kediyi ailemin evine götürmüş.. Bunun gibi bir çok değişme.
Ruhsal bir rahatsızlığı olabilir mi

6 aylık bebeğimiz var, 3 yıllık evliyiz.
Kısaca eşim evlenmeden önce bambaşka biriyken evlendikten sonra 180 derece değişti. Ben onun bu kadar muhafazakâr olduğunu bilmiyordum öncesinde.
Şimdi tartışma sebebimiz şu; öyle sohbet ederken , ben kızımızı ileride baleye göndermek istediğimi söyledim. Vay efendim balede ne işi varmış, o külotlu çorabı, bale kiyafetlerini giyemezmiş. Sonra paylaşmak istermiş paylaşamazmış. Nasıl tutacakmışız bu çocuğu. Tutamazmışız.
Geçenlerde de bekar halamın evinde yatılı kalmak istedim bir gün. Benim çocuğum orda kalamaz dedi. Başladı çocuğu sağa sola taşımaya ileride nasıl zapdedicez falan diyor.
Arkadaşlar öyle trajikomik olaylar yaşıyorum ki gerçekten psikolojim hiç değil.
Boşan derseniz boşanamıyorum, iki keredir ailemin evine gidiyorum kararımdan da dönmüyorum ama binbir türlü tehdit ediyor beni çocuğu sana vermem diye. Sonradan söyledi mahkemede hakime rüşvet vermeyi düşünüyormuş, tanıdıkları varmış vs vs.

Biz evlenmeden önce alkolde içerdik, konsere de giderdik, her şeyi yapardık. Şimdi adam hoca oldu kafayı kırdı iyice. Atatürk deyince tüyleri diken diken oluyor,Kadir Mısıroğlu diye bir hoca var ama onun bütün kitapları evde dolu. Her gün videolarını izliyor.

Ben zaten işten ayrıldım, artık sürekli evdeyim, evde bebek, temizlik, yemek, çamaşır, bulaşık kafayı sıyırmak üzereyim.

Üstüne üstlük daha 6 aylık bebeğin hafızlığından bilmem nesinden bahsetmesi bende kafamı duvarlara vurma isteği oluşturuyor. Benim annem de kapalı ikisi de namazlarını 5 vakit kılar, ama bu kadar ileri seviye beni çıldırtıyor.

Sizce bale kötü bir şey mi? Günah mı?

Bu arada ben hiç instagram açmamıştım kullanmıyordum şimdi bebeğim olunca onun o sevimli anlarını paylaşmak istiyorum instagram açmak istedim ve ona bile binbir türlü laf etti. Çocuğunun fotoğrafını paylaşamazmışım, neden herkes her istediğinde tıklayıp çocuğunun fotoğrafını görebilecekmiş. Ee kendi fotoğrafımı da paylaşamıyorum aynı şekil. Onu da açmadım.

Ot gibi bir hayat sürüyorum, artık çok darlandım. Onunla bunları konuştuğumda ise benim ruh hastası, sorunlu, her zaman mutsuz olabilecek bir sebep bulabileceğimi, onda hiç bir sorun olmadığını, dışarıda ne kocalar olduğunu, onu mumla arayacağımı, hiç bir şeyden haberimin olmadığını, çocuk olduğumu söylüyor. 25 inden sonra çocuk yetiştiriyormuş (25 te evlendik benden bahsediyor. )

Biraz içimi döktüm, azıcık dertleşmek istedim. Tez zamanda kurtulmak istiyorum bu adamdan. Çok pişmanım evlendiğime..
Evde ayaklı psikolojik işkence aracı var resmen hele ki kafa yapısı tamamen zıt, yandın bacım. Rüşvet vs hiç bir halt da yapamaz kanma bu laflara. Bu kafası kırıkla büyütme çocuğu

Ay ben boyle adami hic acimaz fetocu diye sikayet ederdim coktan. Kadir Misiroglu mu? Ataturk'ten nefret eden biriyle ayni havayi solumak mi? Tovbe estafurullah yani.

Bu arada evlenmeden once baskasi gibi davranip, evlendikten sonra baskasina donusmesi yani takiyye yapmasi cok tipik fetocu davranisi.

Benim de o o onun videolarını açarken tüylerim diken diken oluyor.

Ayrıca eşimi tanımıyorsunuz hanımefendi. Yarına çıkmak nasip olmasın ki ben iki kere gittim ailemin evine ne aradım ne sordum avukatla görüştüm, kendisi davayı açacağını söyle bekle dedi avukat da bekleyelim onun gönderdiği tebligata göre biz de düzenleriz ya da geri açarız dedi bekledik gelmedi bin bir türlü tehditler. Benim mahkemeden yana korkum yok. Bana verirler çocuğu, ama sonrasında mahkeme ömür boyu beni koruma garantisi verebilecek mi?
Bu adam bana çocuğum için cinayet çıkartırım demiş insan, bana benim çocuğumu alıp götüremezsin ömür boyu huzur vermem, seni yalvartırım diyen insan. Ben ailemin evinde bu laflarından sonra çocuğumdan ayrılma düşüncesiyle sinir krizi geçirdim. Çocuğunuz var mı bilmiyorum ama, çocuktan önce ben de "çocuğum için katlandım" Diyen annelere karşı çok önyargılıydım ama ben de onlardan biri oldum onları iyi anlıyorum.

Yukarıda yazdığımı okur musunuz...

Hay ağzınıza sağlik... Ben ona neler söylesem de kadir mısıroğlu kafasını bilirseniz eğer onun ağzından konuşuyor hep. Atatürk ün gizli mektupları olduğunu bile iddia ediyor. Benim kanıtım var diyor.. Bu kadar insan aptal bir tek o akıllı

Şart değil tabii ki de. Boşanabileceğin insanla evlen demişler. Benim kocam Bahar dizisindeki Timur'dan bile beter.
Mahkeme bana çocuğu verdi boşandık. Sonrasında bu adamın yapacaklarının haddi hesabı yok. Ne görüş saatine uyar, çat kapı gelir çocuğumu istiyorum der, velayet davası açar, beni deli göstermek ister, uğraşır da uğraşır yani

İnanın ben de kendisinden tiksiniyorum.
Yorum yapmıştım bunlara istinaden bir kaç şey daha yazmak istedim babam annem ayrıldığında ve ayrılmaya çalıştığında çok uzun zaman tehdit etti belki yılda 3-4 kere taşıdığımız oldu ve ayrılana kadar çalışmasına izin olmadığı için 3 çocukla 5 parasız kaldı. Babam okulumuzu her öğrendiğinde okul değiştirdik aylarca okula gitmediğimiz oldu eğitim hayatımız mahvoldu sonrasinda asla dogru düzgün toparlayamadık yillarca yilda 3-4 okul degistir adres degistir okula aylarca gitme inanilmaz zor bir durum. Çocuğunuzun ileride bunları yaşamasını istiyorsanız devam edin. Hayalinde ki mesleği hiçbir zaman yapamayacak dizi film izlemesi yasak olduğu için sürekli genel kültür olarak geri kalacağı okul gezilerine gidemeyecegi bir hayat. Öyle ki 23 nisana annem gizlice sokardı babam öğrenecek diye korku ama hevesle katılırdik. Bir gün okul gezisine giderken babam okulda gezi olduğunu öğrendi diye apar topar eve döndüm arkadaşlarımın gözünde nasıl gözüktüm ve o hisleri unutamam. Daha küçükken misafirliğe gidince erkek çocuk varsa konuşup oynarsak(5-6yaşlarindan itibaren) babam eve gelince ya sopayla döverdi ya da çoğu zaman annem engel olurdu ama o dayak yerdi.

Bu arada babam annemle evlenmeden önce hatta evliliklerinin ilk yıllarında gezip eğlenen alkol alan sigara içen bir adammış. Diyeceklerim bu kadar.

Bir de adam sizin kedinizi sizden habersiz götürmüş. Kavga etmiş olsanız dahi onun dediği olmuş. Demek ki zamanında boyun eğmişsiniz. Üstüne de çocuk yapmışsınız. Şimdi olayın janjanı gelince de "Aaa ödev mi vardı?" diye şaşıran öğrenci gibi davranıyorsunuz. Hiçbir şeyini anlamamanız bu kadar normal değil. Hiç mi video izlerken görmediniz? Hiç mi sohbet etmediniz bu adamla çocuk planlayana kadar?
Benim adam kedimi sepetleyecek ben de gidip ondan çocuk yapcam... Siz de suçlusunuz.

Yok olur mu ya Atatürk zorla kadınların g. Tünü açtı, camileri tekkeleri kapattı, din düşmanı. Böyle söylüyor. Ben ilk kez Atatürk ile ilgili bir podcast dinlerken gel beraber dinleyelim dediğimde böyle tepkiler verdiğinde öğrendim daha yeni yani asla topluluk içinde bu düşüncelerini de dile getirmiyor ama Atatürk'ten nefret ediyor. Evlenmeden önce asla yapmadığı şeyleri yaparak bana kendini bambaşka biri gibi gösterdi şimdi ise beni de kendine benzetmeye çalışıyor. Önceden açık giyiniyorken şimdi giydiğim pantolona kıyafete kadar laf ediyor, hayır giyicem desem kavga kıyamet. Sapık bir zihniyet.
Salın ipini.
El kadar bebeği kimse babasına vermez zaten merak etmeyin.
Korkunç bir zihniyeti var eşinizin ve üzülerek söylüyorum,sapkın insanlar bu tiplerden çıkıyor genelde.
Kızım baleye gitti 5 yaşındaydı o dönem ilk başladığında,ben baktığimda sevimli bir çocuk görüyordum,bu tipler bakınca ne görüyor bale yapan çocuğa. Halihazırda Voleybol oynuyor hem okul takımında hem bir kulüpte, (12 yaşında şu an)minicik taytlar giyiyorlar,ben kızıma ve arkadaşlarına bakınca gencecik pırıl pırıl sporcu,atletik kızlar görüyorum ,bu zihniyet kimbilir ne görüp hissediyor. Böyle bir adamla çocuk yetistirmek düşüncesi bile korkunç.

Eğer baba isterse çocuğu alır çünkü ataerkil evlilikte çocuklar babaya aittir ve onun soyadını taşır. Genellikle erkekler istemediği için çocuklar anneyle kalıyor. Dünyanın her yerinde böyle... Erkek istediği takdirde çocukları almama ihtimali yok
Ya bi git, ne biliyorsun da konuşuyorsun? Mahkeme kararı var mı örnek. Akrabam boşanıyor, kadın çocukları bırakıp bastı gitti. İstemiyorum da dedi, buna rağmen sosyal hizmetler görevlisi gelip çocukların ifadesine başvurdu. Çocuğa şiddet, annelik görevlerini yerine getirmeme ve terketme yüzünden velayet babada kaldı. Kadın çocukların kafasına ayağıyla basıyormuş, pahalı diye bit ilacı almamış çocukları pislik içinde bırakmış. Bunlar kanıtlandı da öyle aldı baba velayeti. Kim demiş baba isterse çocukları alır diye. Kim kandırdı seni.

Çocuğu bahane etmeyin Allah aşkına ya.coxuk o adamla daha tehlikede.bor arada yaşadığınızda sizden intikam almak için çocuğu oldurmeyecegi ne malum.adamda o kapasite var

Konu sahibi bu adamın kuru tehdit savurmadığından emin misiniz, erkekler boşandıktan sonra çocuklarını aramıyor bişe çoğu zaman, boşanamayın diye korkutuyor olamaz mı sizi, çoğu erkek öyle yapıyor çünkü. Narsist olduğunu düşünüyorsunuz ama narsistler kendi başlarını yakacak bir şeyi asla yapmaz, bunu da unutmayın

Herkes boşan boşan demiş ama ülkemizin de bazı gerçekleri var konu sahibi öldürülmekten korkuyor ki gerçekten de bazı erkekler direkt buna teşebbüs ediyor. Konu sahibi senin yerinde olsam ilk önce bu adamın gerçekten bunu yapacak potansiyeli var mı ona bakardım. Daha önce şiddet uyguladı mi kendisine ya da sana? Yoksa ici boş tehdit mi?
Zaten bunu boşanmada yaparım şeklinde tehdit eden insan evlilik birliği içerisinde de yapmayı düşünecektir ve ufak ufak sinyallerini vermiştir/verecektir. yani her halükarda adam sizden uzak olmalı. Bir de bana adam narsistten daha büyük psikolojik sorunları var gibi geldi

Az önce bi çocuğun 2 sevgilisini parçalayıp yola attığı haberi okudum, gerçekten kanım dondu, her ne kadar böyle şeyleri haberlerden görsek de bunlar gerçek yaşamda var olan şeyler, umarım başınıza bir şey gelmeden bu adamdan boşanıp mutlu mesut yaşarsınız

Eğer baba isterse çocuğu alır çünkü ataerkil evlilikte çocuklar babaya aittir ve onun soyadını taşır. Genellikle erkekler istemediği için çocuklar anneyle kalıyor. Dünyanın her yerinde böyle... Erkek istediği takdirde çocukları almama ihtimali yok
Dünyadan bihabersiniz.

X