Balayı için tur ile İtalya düşünüyoruz fikri olan var mı ?

lady23

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2016
63
3
Balayı yeri seçmem gerçekten zormuş ingilizce fazla olmadığı için tur ile düşündük ama italya doğru seçim mi giden var mı ya da çevresinde gidenler yorumları bekliyorum kızlar :) :)

Kültürel bir tur yapacaksanız güzel tabi, niye güzel olmasın? Ama ben bütçeniz iyiyse Endonezya, Tayland, Filipinler'deki adaları öneririm.

İtalyada yaşadım uzun bir süre, tekrar dönmeyi düşünüyorum

Soruları alayım :-)

Turla Italya'ya gitmis biri olarak yazmak istedim. Italya muhteşem bir ulke lakin dugun yapacaksaniz onca yorgunlugun üzerine tura ayak uydurmakta cok zorlanirsiniz. Her sey saatli ve cok yogun bir program oluyor. Normal zamanda gidin tabi ama balayında tercih etmeyin bence. Sabah 7 de gune baslayip gece 9 da otele donuluyor genelde :)

Balayı yeri seçmem gerçekten zormuş ingilizce fazla olmadığı için tur ile düşündük ama italya doğru seçim mi giden var mı ya da çevresinde gidenler yorumları bekliyorum kızlar :) :)

Ne kadarlık bir bütçe ayırdınız? İtalya harika bir yer ama balayında kültür turu çok yorucu oluyor. Bir akrabamız yaptı italyayı hiç sevgiyle anlatmıyor. Turla gitmek demek sabah erken saatlerden akşama kadar grupla gezmek demek.

Italya guzel secim ama ben olsam turla gitmezdim. Ingilizce problem yaratmaz, Italyanlar da mukemmel degiller bu konuda zaten :)

Turla balayına gitmek fikri çok itici geldi ya.
Sizin Antalyanın kızgın kumsallarından serin sularına alalım bence. Sadece ikiniz olun, canınız istesin gezin dolaşın, canınız istesib otelde kalın :ıslık:

Italyaya kesinlikle gidin ama bence balayı için düşünmeyin.inanılmaz yorulursunuz düğünden sonra.tadına varamazsiniz.ben evlendiğim sene değil.ondan sonraki yaz için tercih etmiştim bu tatili.sizde bir sonraki yaza erteleyebilirsiniz...ve kesinlikle italya ya turla gidin.çünki tarihi dokusu çok fazla.turla daha fazla yeri daha bilinçli ve rehberin anlatımlarıyla gezme imkaniniz olur.denize gireyim gece sabaha kadar eğleneyim diyorsan barcelonada iyi bir seçim ama orası turla nasıl olur bilmiyorum.biz kendimiz gitmiştik

Ben gittim harikaaa :) ama ben yildonumu için gittim balayına gerek var mı ki yurtdışına. Ne bileyim başbaşa olsanız bence daha mantıklı olur. Ben ets tur ile gittim. Venedik floransa ve Roma. Ahhh aklima geldi şimdi de harikaydı :) 550 euroydu kişi başı şimdi bilmem. Bakarsın tür programlarında yazar ets nin. Tur rehberi de çok önemli bize şansa çok iyi çıktı.

guzel secım ama basbasa kalmanız gerekırken turla olucaksınız

Turla nasıl olur bilmrem ama italya gercekten gezilmesi görülmesi gereken bi yer insanları falan cok kibar ve kesinlikle venedige gitmenizi tavsiye ederm
Ancak baya pahalıya patlayabilir

Açılın ben Roma'da evlendim :) yazın çok kalabalık oluyor. Sokaklar dar ve cayır cayır sıcak olduğu için o kalabalık üstüne üstüne geliyor sanki. Ama çok güzel evet. Bence tura hiç gerek yok kocamın da benim de İngilizcemiz feci durumda ama hiç zorlanmadık. Zaten Roma Küçük bir şehir. Biz bir günlüğüne Floransa'ya geçtik orası da öyle. Tur rehberine ihtiyaç duymadan haritaya bakarak her yanı dolaşabilirsiniz. Ama dinlenmeyi düşünüyorsanız Deniz tatiline gidin. Yurtdışı şehir gezileri insanı tazeliyor ama yoruyor da biraz

Kültürel bir tur yapacaksanız güzel tabi, niye güzel olmasın? Ama ben bütçeniz iyiyse Endonezya, Tayland, Filipinler'deki adaları öneririm.
endonezyanın uçak fiyatlarına baktım da baya pahalı yani phuket ise mevsim tutmuyor genelde yağışlı oluyormuş gideceğimiz zaman ben dubai ve italya arasında kalmıştım

İtalyada yaşadım uzun bir süre, tekrar dönmeyi düşünüyorum

Soruları alayım :-)
öncelikle balayı için iyi bir yer mi :) yani ingilizce az olduğundan turla düşünüyorum ama tura bağlı kalmıcaz kendimiz de dolaşıcaz kafamıza göre italya ya da dubai arasında gidip geliyorum sizce

Turla Italya'ya gitmis biri olarak yazmak istedim. Italya muhteşem bir ulke lakin dugun yapacaksaniz onca yorgunlugun üzerine tura ayak uydurmakta cok zorlanirsiniz. Her sey saatli ve cok yogun bir program oluyor. Normal zamanda gidin tabi ama balayında tercih etmeyin bence. Sabah 7 de gune baslayip gece 9 da otele donuluyor genelde :)
yani şöyle düşündük bazı zamanlar tura bağlı kalırız bazı zamanlar kafamıza göre gideriz bir yere diye düşündüm ya italya ya dubai düşünüyorum ama kararsız kaldık :)

Açılın ben Roma'da evlendim :) yazın çok kalabalık oluyor. Sokaklar dar ve cayır cayır sıcak olduğu için o kalabalık üstüne üstüne geliyor sanki. Ama çok güzel evet. Bence tura hiç gerek yok kocamın da benim de İngilizcemiz feci durumda ama hiç zorlanmadık. Zaten Roma Küçük bir şehir. Biz bir günlüğüne Floransa'ya geçtik orası da öyle. Tur rehberine ihtiyaç duymadan haritaya bakarak her yanı dolaşabilirsiniz. Ama dinlenmeyi düşünüyorsanız Deniz tatiline gidin. Yurtdışı şehir gezileri insanı tazeliyor ama yoruyor da biraz
deniz tatili olarak nereyi önerirsiniz peki ? phuket düşündüm mevsim uymuyor yağışlı olduğu için dubai düşünüyorum bir yandan da hem dolaşıp hem denize girme imkanın var diye

öncelikle balayı için iyi bir yer mi :) yani ingilizce az olduğundan turla düşünüyorum ama tura bağlı kalmıcaz kendimiz de dolaşıcaz kafamıza göre italya ya da dubai arasında gidip geliyorum sizce

İtalya eğlence ve tatil için harikadır, hiç sıkılmazsınız, etkinlikler, yemekler, geziler hiç bitmez :)

Gerçi neresine gideceğinize de bağlı

Ben Romada yaşıyordum ancak hemen her yerini gördüm (bu arada yukarıda bir yorumda birisi küçük bir yer demiş ama roma çok büyük bir şehir ve yer yer tehlikeli olan kısımları mevcut) Türkiyeden çok yerini bilirim İtalyanın

Siz neresine gideceksiniz?

endonezyanın uçak fiyatlarına baktım da baya pahalı yani phuket ise mevsim tutmuyor genelde yağışlı oluyormuş gideceğimiz zaman ben dubai ve italya arasında kalmıştım

Tayland vize istemiyor aslında uygun olabilirdi. Ne zaman gidiyorsunuz? Yunanistan'ı da düşünebilirsiniz Santorini adası çok güzel. Filipinler sessiz sakin tam balayı çiftlerine uygun bence, deniz tertemiz, fiyatlar ucuz. Çok uygun oteller bulabilirsiniz.

Turla nasıl olur bilmrem ama italya gercekten gezilmesi görülmesi gereken bi yer insanları falan cok kibar ve kesinlikle venedige gitmenizi tavsiye ederm
Ancak baya pahalıya patlayabilir
turla olacağı için daha uyguna gelir diye düşündüm :) aklımda iki yer var ya italya gezisi ya dubai

X