Balayı için tur ile İtalya düşünüyoruz fikri olan var mı ?

Tayland vize istemiyor aslında uygun olabilirdi. Ne zaman gidiyorsunuz? Yunanistan'ı da düşünebilirsiniz Santorini adası çok güzel. Filipinler sessiz sakin tam balayı çiftlerine uygun bence, deniz tertemiz, fiyatlar ucuz. Çok uygun oteller bulabilirsiniz.
Ağustosta düğünüm ama o aylarda yapışlı diyorlar dediğiniz yerler hem filipinleri araştırmamıştım hiç uçak fiyatları nasıl ya da ortam

İtalya eğlence ve tatil için harikadır, hiç sıkılmazsınız, etkinlikler, yemekler, geziler hiç bitmez :)

Gerçi neresine gideceğinize de bağlı

Ben Romada yaşıyordum ancak hemen her yerini gördüm (bu arada yukarıda bir yorumda birisi küçük bir yer demiş ama roma çok büyük bir şehir ve yer yer tehlikeli olan kısımları mevcut) Türkiyeden çok yerini bilirim İtalyanın

Siz neresine gideceksiniz?
yani turla gitmeyi düşündüğümüz için her yerini gezmek istiyoruz roma floransa venedik milano falan fılan :)

En sevdiğim ülke. Mümkünse toscana bölgesine gidin bence turla en romantik kısmı gibi geliyor bana. Chiantide şarap bağları, siena'daki ortaçağ evleri ve en güzeli de floransa. Floransaya ben resmen aşık olmuştum.
Ama tabii turla kaç gün geziliyor bu da önemli. Bazı turlar yarım gün bir gün duruyor hop başka şehire. O tip hızlı gezliler hem keyifsiz olur hem de gezip keyif alamazsınız.

Ben gittim harikaaa :) ama ben yildonumu için gittim balayına gerek var mı ki yurtdışına. Ne bileyim başbaşa olsanız bence daha mantıklı olur. Ben ets tur ile gittim. Venedik floransa ve Roma. Ahhh aklima geldi şimdi de harikaydı :) 550 euroydu kişi başı şimdi bilmem. Bakarsın tür programlarında yazar ets nin. Tur rehberi de çok önemli bize şansa çok iyi çıktı.
balayını yurtdışı istedik :) yani bizim öylr düşüncemiz yok kimsenin olmadığı yer olsun falan biz aksine hem eğlence hemde değişik yerler görmek istiyoruz bu yüzden dubai italya arasında kaldık :)

En sevdiğim ülke. Mümkünse toscana bölgesine gidin bence turla en romantik kısmı gibi geliyor bana. Chiantide şarap bağları, siena'daki ortaçağ evleri ve en güzeli de floransa. Floransaya ben resmen aşık olmuştum.
Ama tabii turla kaç gün geziliyor bu da önemli. Bazı turlar yarım gün bir gün duruyor hop başka şehire. O tip hızlı gezliler hem keyifsiz olur hem de gezip keyif alamazsınız.
haklısın iyi araştırmak lazım turlarıda :)

Ağustosta düğünüm ama o aylarda yapışlı diyorlar dediğiniz yerler hem filipinleri araştırmamıştım hiç uçak fiyatları nasıl ya da ortam

Eylül-Ekim'de Yunanistan - Santorini güzeldir aslında, uygundur yağışlı olduğunu duymadım hiç. Hem de o dönemler daha serin olur, bunaltıcı sıcağı olmaz hem de daha ekonomik olur. Filipinler'de de zannediyorum uçak bileti fiyatları Endonezya'yla falan aynıdır. Filipinler'e tabi yaz mevsimi gitmemek lazım, tayfun mevsimi kötü olabilir. Ama Eylül-Ekim gibi gidilebilir oraya da.

yani turla gitmeyi düşündüğümüz için her yerini gezmek istiyoruz roma floransa venedik milano falan fılan :)

Anladım daha çok kuzey diyorsunuz.

Ancak diğer arkadaşların yazdığı gibi turla zorlanabilirsiniz çünkü erken yatıp kalkacaksınız.

Ben keyif alırdım ama lüks bir balayı hayal ediyorsanız memnun kalmayabilirsiniz.

Bana kalırsa Milanoyu atabilirsiniz, alışveriş yapmayı düşünmüyorsanız öyle romantik, açık hava müzesivari bir havası yok :KK53:

Floransa, Venedik, Roma fikri güzel

Deniz tatili için Sicilyayı da düşünebilirsiniz aslında, Catania falan veya Siracusa adası, Realmonte veya orada Türk merdivenleri de var :p :)

En çok uyarmak istediğim şey o kalabalıkta çantalara dikkat diyorum :KK53: Çok sık oluyor da.

roma ve venediğe gittim
Eger muze tarih seven insanlarsaniz romayi tercih edin derim
Ama amaciniz sadece ruya gibi romantik bir tatilse venedik cidden daha dogru bir tercih
Ayrica dil bilmiyorum diye uzulmeyin,italyada ingilizce bilen insan bulmaz zaten coooook zor.
Bence harika bir secim,simdiden iyi tatiller

Eşimle Dubai'de tanıştık, bu yüzden de ailesi nikahımızı Dubai'de yapmayı teklif etti evlenirken. Ama ikimiz de şehirden hiç hazetmediğimiz işin ucunda romantizm de olsa hayır dedik. İtalya'ya gelince, her şeyiyle seviyoruz orayı. İki yıldır gidiyoruz, bundan sonra da her sene gitmek istiyoruz. Ama tur tavsiye etmem. Diğerlerinin de söylediği gibi çok yorucu olur ve memleketin ruhuna aykırı. Venedik'i, Sicilya'yı ağır ağır gezmek, güzelce yiyip içmek var. Dili de çok sorun etmeyin, beden dili evrensel Umarım çok eğlenirsiniz

roma ve venediğe gittim
Eger muze tarih seven insanlarsaniz romayi tercih edin derim
Ama amaciniz sadece ruya gibi romantik bir tatilse venedik cidden daha dogru bir tercih
Ayrica dil bilmiyorum diye uzulmeyin,italyada ingilizce bilen insan bulmaz zaten coooook zor.
Bence harika bir secim,simdiden iyi tatiller
teşekkür ederiz :)

y
Eşimle Dubai'de tanıştık, bu yüzden de ailesi nikahımızı Dubai'de yapmayı teklif etti evlenirken. Ama ikimiz de şehirden hiç hazetmediğimiz işin ucunda romantizm de olsa hayır dedik. İtalya'ya gelince, her şeyiyle seviyoruz orayı. İki yıldır gidiyoruz, bundan sonra da her sene gitmek istiyoruz. Ama tur tavsiye etmem. Diğerlerinin de söylediği gibi çok yorucu olur ve memleketin ruhuna aykırı. Venedik'i, Sicilya'yı ağır ağır gezmek, güzelce yiyip içmek var. Dili de çok sorun etmeyin, beden dili evrensel Umarım çok eğlenirsiniz
ani dubayi yi önermiyor musunuz hem pahalı mı dedikleri kadar dubai ye gidersek hem denize gireriz hemde gezeriz diye düşündük ama anladığım kadarıyla italya daha iyi

balayını yurtdışı istedik :) yani bizim öylr düşüncemiz yok kimsenin olmadığı yer olsun falan biz aksine hem eğlence hemde değişik yerler görmek istiyoruz bu yüzden dubai italya arasında kaldık :)[/QUOTE
Dubai ye gidenler çok memnun değil hiç bişey yok ve cok asırı pahalı diyor. O zaman italya ya gidin ama yorucu olur sabah erken saatlerde başlıyor tür akşama kadar :KK66:

y

ani dubayi yi önermiyor musunuz hem pahalı mı dedikleri kadar dubai ye gidersek hem denize gireriz hemde gezeriz diye düşündük ama anladığım kadarıyla italya daha iyi
Evet Dubai'de yeme içme gerçekten pahalı. Deniz tatili için de çekici gelmedi bana. Kumsalından, sahilinden pek zevk almadım. Gitmeden önce senelerce merak ettiğim bir yerdi ama şehir ruhsuz geldi. Her şey istemediğiniz kadar lüks ama gittiğiniz restoranda, bindiğiniz takside güler yüz beklemeyin. Belki de bana öyle denk geldi.

balayını yurtdışı istedik :) yani bizim öylr düşüncemiz yok kimsenin olmadığı yer olsun falan biz aksine hem eğlence hemde değişik yerler görmek istiyoruz bu yüzden dubai italya arasında kaldık :)[/QUOTE
Dubai ye gidenler çok memnun değil hiç bişey yok ve cok asırı pahalı diyor. O zaman italya ya gidin ama yorucu olur sabah erken saatlerde başlıyor tür akşama kadar :KK66:

Evet Dubai'de yeme içme gerçekten pahalı. Deniz tatili için de çekici gelmedi bana. Kumsalından, sahilinden pek zevk almadım. Gitmeden önce senelerce merak ettiğim bir yerdi ama şehir ruhsuz geldi. Her şey istemediğiniz kadar lüks ama gittiğiniz restoranda, bindiğiniz takside güler yüz beklemeyin. Belki de bana öyle denk geldi.
Anladım kafam karıştı gerçekten italyayı düşüneyim ben o zaman :)

Eylül-Ekim'de Yunanistan - Santorini güzeldir aslında, uygundur yağışlı olduğunu duymadım hiç. Hem de o dönemler daha serin olur, bunaltıcı sıcağı olmaz hem de daha ekonomik olur. Filipinler'de de zannediyorum uçak bileti fiyatları Endonezya'yla falan aynıdır. Filipinler'e tabi yaz mevsimi gitmemek lazım, tayfun mevsimi kötü olabilir. Ama Eylül-Ekim gibi gidilebilir oraya da.
ağustosun başında olduğu için düğün o zaman gitmeyi planlıyoruz :) eylül ekim geç oluyor phukete de devamlı hava durumuna bakıyorum yağışlı gösteriyor malssef

Ne kadarlık bir bütçe ayırdınız? İtalya harika bir yer ama balayında kültür turu çok yorucu oluyor. Bir akrabamız yaptı italyayı hiç sevgiyle anlatmıyor. Turla gitmek demek sabah erken saatlerden akşama kadar grupla gezmek demek.
tursuz gidersek nasıl olur ki hiç bilmediğimiz yer ingilizce az

X