Bakteriyel Vajinit -Gardnerella vajinalis olanlar

gulsah034

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2011
110
1
arkadaşlar bende yaklaşık 1-5 yıldır bu rahatsızlık var. ve gitmediği doktor kalmadı. En son bir doktora gittiğimde bana vajinit kültürü yaptı ve duyarlı olduğum ilaçların isimleri ile birlikte sonucumu aldım. Cipro 500 mg ve vagihex fitil kullandım. Geçmedi yine aynı doktora gittim ve bana iğne yazdı ve yine geçmedi.
belirtilerinden anlaşılıyor. özellikle cinsel ilişki sırasında bayatlamış balık kokusu karşınıza geliyor ve ağrı oluşuyor. bu durumla karşılaşanlar bana yardım edebilirmisiniz? gittiğiniz doktor kullandığınız ilaç ve ya bitkisel bir yöntem.

bende bir enfeksiyon geçirmiştim ginoflor diye bir fitil ve antibakteriyel bir jel kullandım şikayetim son buldu..son semear sonucum temiz çıktı şükürler olsunn :) çok geçmiş olsun umarım tez zamanda kurtulursun kadın olmak çok zor :KK43:

Canım ben bunun için gitmediğim doktor kalmadı malesef
Geçmedi en son dr dediki kronikleşmiş artık yerleşmiş bakteri buna hiçbirşey yapamayız..
Ben ilk evlendiğimde üşütmüştüm başladı ve 4 senedirde devam çok çok fazla akıntım oluyor :KK14:
Bebeğimde olmuyor buna bağlımı bilemiyorum..
Senin şikayetlerin neler???
Benim ilişkide ağrı vee günde 4 5 çamaşır değişcek kadar akıntı hatta üzerime bile geçiyor..

Canım ben bunun için gitmediğim doktor kalmadı malesef
Geçmedi en son dr dediki kronikleşmiş artık yerleşmiş bakteri buna hiçbirşey yapamayız..
Ben ilk evlendiğimde üşütmüştüm başladı ve 4 senedirde devam çok çok fazla akıntım oluyor :KK14:
Bebeğimde olmuyor buna bağlımı bilemiyorum..
Senin şikayetlerin neler???
Benim ilişkide ağrı vee günde 4 5 çamaşır değişcek kadar akıntı hatta üzerime bile geçiyor..

kronikleşmesi çok kötü olmuş benimde bu gidişle o olucak diye korkuyorum. ya çocuğun olmaması buna bağlı olur dedi doktor. sperm rahime ulaşmasını engelliyormuş bu bakteriler 15 aydır çocuğum olmuyor. bende koku oluyor ilişki esnasında kötü koku.

kronikleşmesi çok kötü olmuş benimde bu gidişle o olucak diye korkuyorum. ya çocuğun olmaması buna bağlı olur dedi doktor. sperm rahime ulaşmasını engelliyormuş bu bakteriler 15 aydır çocuğum olmuyor. bende koku oluyor ilişki esnasında kötü koku.

Hıı canım ben ilk evlendiğim hafta gitmeye başladım hastaneye
Fitil antibiyotik herşey kullandım yokk geçmedi nasıl illet bişeyse
Benimde 4 yıldır olmuyor tüp bebek denedik yine olmadı .
Bana bazı dr lar etkiler bazıları etkilemz bebek olmasını dedi..
İnşallah atlatırsın canım benim ilişkide koku olmuyor ama ağrım oluyor çokk..

Hıı canım ben ilk evlendiğim hafta gitmeye başladım hastaneye
Fitil antibiyotik herşey kullandım yokk geçmedi nasıl illet bişeyse
Benimde 4 yıldır olmuyor tüp bebek denedik yine olmadı .
Bana bazı dr lar etkiler bazıları etkilemz bebek olmasını dedi..
İnşallah atlatırsın canım benim ilişkide koku olmuyor ama ağrım oluyor çokk..

İnşallah sende atlatırsın. Bir Kadın olarak zor bir durum. Hele ki bir çocuğa sahip olamama korkusu. herşey allahtan. Rabbim hepimizn gönlüne göre versin.

[SUP][/SUP]

merhaba bende de enfeksiyon çıkmıştı bundan 2 ay önce. tetradox diye bir antibiyotik kullandımi bir de fitil. sonraki kültür testinde çıkmadı çok şükür.
bu arada antiyotiği eşinizin de kullanması gerekiyor. belki ondan size geçen bir enfeksiyon olabilir diye.
geçmiş olsun hepinize kızlar.

antibiyotik eşime uygun görmedi eşle tedavi şimdilik yok. ama sürekli tekrarlayan bir iltihap fitil kullandım geçiyor regl döneminden sonra tekrarlıyor

benimde evliliğimin ilk günlerinde oluştu ilişki sırasında yanma oluyordu smear testi yaptırdım smeari alırkan korkunç bir kanamam oldu doktor enfeksiyona bağlı bir durum dedi..ama o kanamanın ardından ben bayılınca ipler koptuu..reçetemdeki ilaçlarımı kullandım ve birdaha o doktora gitmedim soğudum resmen bayıltacak kadar acı ve kan olmaması gerekiyormuş başka bir doktora gittim bu sene tekrar rutin smearimi yaptırdım Allaha şükür enfeksiyondan kurtuldum..inşallah sizde kurtulursunuz ve bir daha oluşmaz..

gerçekten arkadaşlar kadın olmak çok ama çok zor...neredeyse her gün bendede aynısı oluyo.:KK43::KK43: ilişki sırasında yanma,,kötü koku,,ve akıntı..çözümü nedir bilen varmı? neo-penotran fitili kullandım ama geçmedi :KK43:

gerçekten arkadaşlar kadın olmak çok ama çok zor...neredeyse her gün bendede aynısı oluyo.:KK43::KK43: ilişki sırasında yanma,,kötü koku,,ve akıntı..çözümü nedir bilen varmı? neo-penotran fitili kullandım ama geçmedi :KK43:

Mutlaka bir çözümü vardır diye düşünüyorum. Ama Bana daha işin ehli bir doktor rast gelmedi. Herşeyin çözümü var artık. Artık herşeyden soğudum. Artık Geçsin İstiyorum

merhabalar.
doktorum bu ay asılamay gececkti öncesnde benden kan vermemi istemsti hastaneye gttim doktorum yoktu başka bi doktora çıktım bnm doktorun telefonu üzerine akıntımn cok olduğunu syledim muayne olmak için doktrda benden kültr testi aidı sonucumda bu enfeksiyon cıktı ve cok üzüldüm bu akıntımın nrmal bi durum olduğu sanıyodum meğerse bakteriymiş.bana ve esime hap verdi bugun bakalım hyrlısı

valla ben öyle sizin gibi cinsine kadar bilmiyorum bakteriyi ama ben de vajinal enfeksiyon geçirdim uhuu hem de kaç kez :KK53: ayda bir gidiyodum yani doktora en az kendime fitil atmaktan gına gelmişti şimdi yok tabi cinsellik olmayınca tekrarlamıyor pek :KK70:

bende aylardr iğne tedawısı göruyrm çocuk için yumurtalarımı büyütüyolr ilişki veriyolar tutmuyo 4 defadr.aklıma soru işareti düştü bugun arastrdıktan sonra spermleri engelliyomus bu bakteri :KK43: bende muayne olmk için akntım var demstım rastgele kültr testi yaptı iyikide yapms gerçekten benm akıntım oluyo hep ama normal dıye doktoruma söylemiyodum bugun resmen yıkıldm

Bendede var bekarken başladı kasıntıyla başlıo. Krem filan.. akıntıya çevirdi bekarsn ne muayene ne kültür. Evlendim devam edio fitil kremhap... değismedi. Sürekli üreyen akteri var dedi. Tekrar gel dedi verdiği ilaçları kullanıp... gitmedm. Çocuğa engel oldugunu sanmyorm 2aylk evliyken hamile oldum.takmayın. günlük ped iyidir. Her kadın yasıyor. Evt çok rahtsz edici...

Bence kadın doktor hangi antibiotik sizin o mikroba dirençli olduğunuzu bulması gerek ona göre antibiotek yazmalıdır , bir tüp alıp genelde analiz merkezine yolluyorlar ordada direnç testi yapıyorlar sonra doktor ona uygun antibiotek hap yazıyor , bende geçti yani doktorun iyisine mümkünse özele gitmen gerekecek

arkadaslar ben daha dr a gitmedim sikayetlerm yeni basladı internetten arastırdıgıma göre vajinite benzio. yazdıklarnızı okudum ben de yeni evliyim kötü bi koku olmadı daha hiç ama bekarken böle bişe de hiç olmamıstı. evlendkten kısa bi süre snra ilişki esnasında beyaz peynir kesiği gbi akıntı geldi ve simdi aylık olarak tekrarlıo bi hafta sürüyo yaklasık devamlı bi yanma var tuvaletimi yaparken ve ilişki sırasında. koku yok. elimi deysem acıo kronikleşmesnden korkuyorm :KK43:

arkadaşlar bende yaklaşık 1-5 yıldır bu rahatsızlık var. ve gitmediği doktor kalmadı. En son bir doktora gittiğimde bana vajinit kültürü yaptı ve duyarlı olduğum ilaçların isimleri ile birlikte sonucumu aldım. Cipro 500 mg ve vagihex fitil kullandım. Geçmedi yine aynı doktora gittim ve bana iğne yazdı ve yine geçmedi.
belirtilerinden anlaşılıyor. özellikle cinsel ilişki sırasında bayatlamış balık kokusu karşınıza geliyor ve ağrı oluşuyor. bu durumla karşılaşanlar bana yardım edebilirmisiniz? gittiğiniz doktor kullandığınız ilaç ve ya bitkisel bir yöntem.
Aslında kapsamlı inceleme yapılmış size gecmesi lazımdı. Bakın ben de çok uzun zaman uğraştım hala da uğraşıyorum bu dertlerle fakat ben farkettim ki iyileşme oluyor ama tuvaletten tekrar kapiyorum farkında bile olmadan. Biz hissetmiyoruz ama tuvaletten sicrayan en ufak bir damlacik bile enfeksiyon yapiyo. Benim bu yüzden tekrarlayip duruyo napsam sicramalara engel olamadım. Sizin de belki bu yüzden iyilesmiyordur.

bende de sarı renkte hiç geçmeyen bir akıntı vardı tam 1,5 senedir. artık kronikleştiği için ne hap ne fitil ne de iğne fayda etmedi. gitmediğim doktor kullanmasığım ilaç kalmadı. en son internetten araştırırken adaçayı yağını gördüm. uzun boy tamponlardan aldım adetim biter bitmez yumurtlama günlerime kadar 15 gün boyunca her gün yağa batırıp hazneye yerleştirdim. sapsarı iltihabı söktü döktü ve şimdi çok rahatım

X