Bakım yapmaya üşenen hanımlar!!

açıkcası konuyu beğendim konu sahibhi arkadaşım :hulya:
bakım konusunda maalesef çok yanlışlar var biline
bence bakım ruj,far allık,fondoten,pudra değildir..

bence bakım ilk başta temiz olmakla başlar..evinde eşofmanınıda giyersin ,şık bir elbisede..

temiz olsun yeter..üstünde delikli lekeli,çamaşur sulu damalamış bir şey istediğin kadar makyaj yap üzerinde durmaz..

saçlarınız bakımlı olsun.. kaşlarınız alınmış olsun,üstünüz temiz olsun,ağdanız yapılmış olsun

hafif birde makyaj tamamdır...

çok görüyorum kızlar ya etrafta ellerinde kırmızı oje yarısı çıkmış yarısı kalmışşş

çok ağır bir parfümmm sokağı kokutana kadar...

makyaj tonlaa suratlarında ıyykkk diyosun resmenn

kesinklikle katılıyorum dediğimn gibi ruj far dan ibaret değil temiz giyinmek temiz olmak bnm bakım anlayışım da budur

bende tembelimm aslinda ya tam yapiyorum ya hic yapmiyorum..ortasi yok..
evde insan alisiyor zamanlaa esine saliyor kendini..sevgiliyken bulusacazz diyee heyecan oluyor sanirimm.gamyoncuiremsu

benim eşim bakımlı olmamdan hoşlanıyorrr....gözü gönlü açılıyormuş. hafif bir makyaj uzun bukle saçlar böyle gördümü beni değmesin keyfine.
ben çalıştığım için zaten hergün hafif bir makyaj yapıyorum hergün ama beni öyle ancak akşam 1 saat görüyor kaydirigubbakcemile3 çünkü bütün gün öyle gezdiğim için akşam ağırlık yapyor suratımda hemen çıkartıyorum. rutin yaptığım bakım ise (bakım denilirse gerçi) hergün süt,tonik nemlendirici, haftada bir kere banyodan önce yüz maskesi ve vücut kremi. önce vücut kredim sürüp sonra parfüm sıkınca daha kalıcı oluyor. onun dışında kaş,byık,ağda zaten ayda bir kere kesin. kaydirigubbakcemile3
benim bey en ufak kıldan hoşlanmıyor kaydirigubbakcemile3

insanın canı her zaman bakım yapmak istemiyor....

çalışan kadınlar belki bu konuda daha dikketli ama vakit açısından bizde zorlanabiliyoruz.....

ama canım isteyincede vakit makit görmüyor gözüm...:lepi:

insanın canı her zaman bakım yapmak istemiyor....

çalışan kadınlar belki bu konuda daha dikketli ama vakit açısından bizde zorlanabiliyoruz.....

ama canım isteyincede vakit makit görmüyor gözüm...:lepi:
makyaj yapıcam diye servisi birkaç kere kaçırmışlığm vardır benimde :roflol:

oooooooooo oyle salan kadın yok artık kendını bence...
millet süs püs peşinde kocasını kaptırmama derdinde
akıılıı olmak lazım kolay değil bu işler...

erkeklerede desek bunları. neden hep kadınlar bu kadar özverili olacak. oda kendine dikkat edecek. saç sakal karışmayacak. temiz olacak. kilo almayacak. göbek yapmayacak. dışardada çok yakışıklı baylar var. alimallah ,eşleri kendini salan erkekleri gözden çıkarıverirler birden. her 2 cinste kendine bakmalı. erkek kendini bırakıp ,illa kadından bakım beklemeyecek.parfümünü sürecek,giyimine dikkat edecek.
hep kadın hep kadın . yok öyle dava...

makyaj yapıcam diye servisi birkaç kere kaçırmışlığm vardır benimde :roflol:

allah iyi etsin kız seni....

benim gibi wcde yapcen makkajı....

benimde eşim kıskanıyo sabah süslenemiyom onun yanında....

bende iş yerinde wcde yapıyom ne ediiim...:roflol:

erkeklerede desek bunları. neden hep kadınlar bu kadar özverili olacak. oda kendine dikkat edecek. saç sakal karışmayacak. temiz olacak. kilo almayacak. göbek yapmayacak. dışardada çok yakışıklı baylar var. alimallah ,eşleri kendini salan erkekleri gözden çıkarıverirler birden. her 2 cinste kendine bakmalı. erkek kendini bırakıp ,illa kadından bakım beklemeyecek.parfümünü sürecek,giyimine dikkat edecek.
hep kadın hep kadın . yok öyle dava...

kızz benim eşim benden daha bakımlı...kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

kadın çalışıyor eve geliyor evde çalışıyor yemek bulaşık ütü temizlik çocuk varsa çocuk,koşturma koşturma koşturma,
erkek çalışıyor eve geliyor geçiyor tv nin başına.
kadın çalışıyor .markete uğruyor alışveriş yapıyor eller dolu.eve geliyor. çocuğu kreşten yada büyüklerden almış .üstünü değiştirip,çocuğunda.
doğru, mutfağa.
erkek uzanıyor. dinleniyor. kadın yemek pişiriyor yada işten dönüp bir gece uykusundan fedakarlık edip yaptığı yemeği ısıtıyor salata yapıyor . ızgara yada... sofrayı hazırlıyor. erkek haberlere bakıyor.
kadın sofraya çağırıyor. erkek yemek yiyor kalkıyor. kadın sofrayı topluyor bulaşıkları yıkıyor. evi toparlıyor. balkonda asılmış çamaşırları topluyor. ütüye girişiyor. diğer yandan çocuklada ilgilenmesi gerek. o ara onuda yapıyor.oara erkek koltukta kestirmekte.
bu böyle devam eder bu örnekler de böyle,çoğalır gider.
vede kadından bakım makyaj giyinmek istenir. o kadın 2 işte çalışıyor ev ve iş.birde çocuk bakımı. ettimi 3 .

erkek öyle değil.
dışardaki kadınların çoğu evli değil. böyle bir temposu yok. sadece baksın kendine giyinsin süslensin. evli erkekleri ayarlasın.
o kadın evli olan üstüne bir şey alacağna yada bir krem ,çocuğuna süt yada mama neyse kıyafet alıyor. kendinden kısıyor.
hep özveri hep özveri.
madalyonun bir yönünü de göstermek istedim konu sahibine...

kadın çalışıyor eve geliyor evde çalışıyor yemek bulaşık ütü temizlik çocuk varsa çocuk,koşturma koşturma koşturma,
kadın çalışıyor .markete uğruyor alışveriş yapıyor eller dolu.eve geliyor. çocuğu kreşten yada büyüklerden almış .üstünü değiştirip,çocuğunda.
doğru, mutfağa.
erkek uzanıyor. dinleniyor. kadın yemek pişiriyor yada işten dönüp bir gece uykusundan fedakarlık edip yaptığı yemeği ısıtıyor salata yapıyor . ızgara yada... sofrayı hazırlıyor. erkek haberlere bakıyor.
kadın sofraya çağırıyor. erkek yemek yiyor kalkıyor. kadın sofrayı topluyor bulaşıkları yıkıyor. evi toparlıyor. balkonda asılmış çamaşırları topluyor. ütüye girişiyor. diğer yandan çocuklada ilgilenmesi gerek. o ara onuda yapıyor.oara erkek koltukta kestirmekte.
vede kadından bakım makyaj giyinmek istenir. o kadın 2 işte çalışıyor ev ve iş.birde çocuk bakımı. ettimi 3 .

erkek öyle değil.
dışardaki kadınların çoğu evli değil. böyle bir temposu yok. sadece baksın kendine giyinsin süslensin. evli erkekleri ayarlasın.
o kadın evli olan üstüne bir şey alacağna yada bir krem ,çocuğuna süt yada mama neyse kıyafet alıyor. kendinden kısıyor.
hep özveri hep özveri.

alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis tek kelimeyle mükemmel anlatmışsın. Eve gel yemek yap, evi topla onu yap bunu yap bazen ağda yapmaya bile vakit bulamıyorum özellikle cumartesi çalıştığım zaman.

bakımlı olmak için illaki kokoş olmamıza da gerek yok :)
ben de evli değilim ama bi gün evlenirsem annem gibi vs. olmuycam. Mesela annem son 3 yıldır çalışıyor. ama evde otururken de biliyorum hep ev kıyafetleriyle dururdu. evde araç gereç bulunmasına rağmen ne bi krem sürerdi ne makyaj yapardı.....

ben ise evde bile güzel giysiler giyip hazırlanmayı çok severim. hele bi gün evlenirsem o zaman 24 saat bakımlı dolaşırım herhalde.

Mesela ben banyodan sonra yüzüme nemlendirici krem, vücuduma vücut losyonu, saçlarıma saç bakım kremi vs. sürüyorum. tırnaklarımı törpülüyorum düzenli bi şekilde. hafif bi makyaj yapıyorum. bunlar kendimi çok daha iyi hissetmemi sağlıyor. Önce kendimi ben sevmeliyim değil mi ? :)

Gerçi kendini ihmal etmek zorunda kalan bayanları da anlıyorum. Ev işleri, yemek, çocuklar..... ama yine de insan her zaman kendine zaman ayırmalı.

Evlerimizi bile neredeyse her gün temizliyoruz, kendimize aynı özeni neden gösteremeyelim?

allah iyi etsin kız seni....

benim gibi wcde yapcen makkajı....

benimde eşim kıskanıyo sabah süslenemiyom onun yanında....

bende iş yerinde wcde yapıyom ne ediiim...:roflol:

valla fosur fosur uyudğu için beni gözü görmüyor sabah kaydirigubbakcemile3
tesadüf mini etek falan giyiyorum bazen iş yerime uğrayacağı tutuyor o zaman yakalanıyorum vıdı vıdı ediyor sadece :dance:
bu arada eşim benim çok süslüdür kapıda 1 saat onu beklerim evden çıkmadan, ben hayatımda bu kadar bakımlı erkek bir kocamı gördüm bazen sıkıyor ama zaten babasıda 60 yaşında hala saç bıyık boyuyor evde anneside beklermiş babasını kapıda çok. ona çekti herhalde :roflol:

bakımlı olmak için illaki kokoş olmamıza da gerek yok :)
ben de evli değilim ama bi gün evlenirsem annem gibi vs. olmuycam. Mesela annem son 3 yıldır çalışıyor. ama evde otururken de biliyorum hep ev kıyafetleriyle dururdu. evde araç gereç bulunmasına rağmen ne bi krem sürerdi ne makyaj yapardı.....

ben ise evde bile güzel giysiler giyip hazırlanmayı çok severim. hele bi gün evlenirsem o zaman 24 saat bakımlı dolaşırım herhalde.

Mesela ben banyodan sonra yüzüme nemlendirici krem, vücuduma vücut losyonu, saçlarıma saç bakım kremi vs. sürüyorum. tırnaklarımı törpülüyorum düzenli bi şekilde. hafif bi makyaj yapıyorum. bunlar kendimi çok daha iyi hissetmemi sağlıyor. Önce kendimi ben sevmeliyim değil mi ? :)

Gerçi kendini ihmal etmek zorunda kalan bayanları da anlıyorum. Ev işleri, yemek, çocuklar..... ama yine de insan her zaman kendine zaman ayırmalı.

Evlerimizi bile neredeyse her gün temizliyoruz, kendimize aynı özeni neden gösteremeyelim?

valla ben evimi hergün temizlemiyorum kaydirigubbakcemile3 ama sabah 6 da işe gidip akşam 8:30 da eve gelip o hızla mutfağa dalp yemek yapp yiyip, ortalığa toplayınca saat 10 oldumuyduuu bakm falan hak getire tam tersii pas pasa dönüyorum :hulya:

doğru, mutfağa.

erkek öyle değil.

hep özveri hep özveri.

dışardaki kadınların evli olmanyarı süslenip süslenip adamlarımı ayartıyor
barı genellemeseydiniz allah aşkına
birde dışardaki kadın dediğiniz çalışan kadın mı
tabirlere düşünceye barkmısınız yazıkkk

valla ben evimi hergün temizlemiyorum kaydirigubbakcemile3 ama sabah 6 da işe gidip akşam 8:30 da eve gelip o hızla mutfağa dalp yemek yapp yiyip, ortalığa toplayınca saat 10 oldumuyduuu bakm falan hak getire tam tersii pas pasa dönüyorum :hulya:

:)) canım, anlıyorum çalışan bayan olmak çok zor, ama işin iyi yanı çalıştığın için zaten işe giderken kendine özen gösteriyorsundur. giyimin olsun, bakımın saçın başın olsun. yani zaten çok abartmaya da gerek yok değil mi :)
insan eşinden sevgilisinden önce kendi için yapmalı bazı şeyleri. iyi hissetmek için.
özgüveni yüksek olan bir bayan zaten yeterince çekicidir her zaman (bence)

yerimseniben

dışardaki kadınların evli olmanyarı süslenip süslenip adamlarımı ayartıyor
barı genellemeseydiniz allah aşkına
birde dışardaki kadın dediğiniz çalışan kadın mı
tabirlere düşünceye barkmısınız yazıkkk
anlamadım ne diyorsunuz siz. ben dışarda evli erkeklere bakan onla ilişkiye giren kadınlardan bahsettim. çoğu evli değil. çoğunun amacı süslenip püslenerek evli erkekleri ayartmak. çünkü boş vakitleri çok. amaçlarına odaklanmışlar.
eee. ne var. bunda.

X