Babamız

toredo

Nirvana
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2008
3.001
350
Arkadaşlar aranızda babanızı yada ailenizden yakınınızı kaybeden varmı?varsa bu acıyı nasıl atlattınız??dünyayaı tuhaf görmeye başladınız mı?herşeyin boşolduğunu?yaşayanlar bana duygularını lütfen anlatsın?sankidünyada tek benim başıma gelmiş gibi..

Tşkler

ya gördün mü insan babasını kaybedince nasıl da üzgün oluyor,hayata küsüyor..
daha önce açtığın konuda ,birlikte olduğun kişinin çocuğunu önemsemesi , özlemesi seni sinir ediyordu..öyle yazmıştın...aynı durumu yaşarken nasıl böyle bir cümle kurdun....o çocukta babasını çok özlüyor..

Son düzenleme:
ben geçen sene babannemi kaybettim.çok üzüldüm.babannemi çok severdim ve herşeyimi paylaşırdım.mesela eşimle evlenmemizi babannem kolaylaştırmıştı.ona eşimi sevdiğim
i söyledim babannemde babamın gönlünü bile yapmıştı.benim için çok özeldi.kanserdi öleceğini biliyordum ama hiç yakıştıramadım.1 sene geçti ama her bayramda,yılbaşlarında bir yanımın eksik olduğunu hissederim.o aklıma her gelişinde ağlarım.gerçekten bir yakınını kaybetmek çok kötü.o yüzden seni çok iyi anlıyorum ama alışıyorsun.zamana ihtiyaç olsada özel günlerde hep o acıyı hissedebiliyorsun.ama ne yazıkki ölüme çare yok.allahtan geldi deyip sineye çekiyorsun.birde mezar ziyaretleride iyi oluyor.yoksa onun öldüğünü kabullenmek zor oluyor.bende sık sık mezara gider.dua ederim.benim geldiğimi hissettiğini düşünüp onunla konuşurum.sende bunları yapabilirsin.bol bol kuran okuyup dua ederim onun için.çünkü ölen kişinin arkasından kuran okuyup dua etmek iyi olurmuş.inan şu satırları bile yazarken duygulandım.babannemi hatırladım.mekanı cennet olsun.
sana gelince hiç bir zaman yanlız olduğunu düşünme.bak bizler varız.yaşadıkların üzücü ama tutunacak birşeyler bul kendine.ona dua et.kabrini ziyaret et.onunla konuş.ben yaptıklarımı sana yazıyorum.umarım faydası olur.ilk zamanlar çok zor geçsede ona dua et.allaha dua et ve rahatla.seninde başın sağolsun.

kafamçokkarıştıkafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

Yaşamak zorundasın.. Ben kendime hep bunu tekrarlamıştım.. Bebeğim için canım çocuğum için... Bir yanın hep eksik, hep kederli, kalbinde hançerle dolaşırsın. Ama hayat devam ediyo seni yaşama bağlayan diğer şeylere yönelirsin canım. ben anneciğimi kaybettim. Tek tesellim bir gün yine buluşacağımız. Allah sabır versin..

allah benım omrumu aıleme versın..benım babam ve annem yasıyorlar omurlerı uzun olsun..
ama 10 ay oldu dayımı kaybettım...
abı gıbıydı dayıdan cok....acısı bugun bıle ıcımı yakıyor ...
ama su yalan dunyadakı en hahkiki gerçekte ölüm ve her nefeste tadıcak..
allah sabrınıda verıyor...
basınız saolsun allah bol sabırlar versın..

bizde yakaladıkmı hiç affetmiyoruz......:1ninca::1ninca:şakkıdı

geldiniz geçmişle bagdastırdınız benim ne yaşadığımı bilmeden..zaten ayrıldım o insandan merak etmeyin kimse üzülmücek..

başınız sağolsun ...yapılacak tek şey var dua ve sabır etmek inanıyorsak yapabileceğimiz hiçbir şey yok hayattaki sevdiklerimize sarılmaktan başka... ben e nyakın dedemi kaybettim amam herkesin yaşayacağı ortak acılar bunlar ......şöyle bir söz var ya" Allah sıralı ölüm versin" die bence bu çok doğru .....her şeye sabredirilir ..Allah evlat acısı göstermesin...

ölümde yasam kadar gercek ve mutlaka birgün hepimizin basina geliyor...
yapabilecekk hicbirseyimiz de yok...
hemde gözümün önünde vefat etti babam ve kayinvalidem...
o ani tarif bile edemem yasamayinca bilinmiyor ne oldugu, nasil oldugu...
zaman herseye care, zamanla her aci gibi ölüm acisi da külleniyor.
unutulmuyor ama külleniyor isde...

biraz kadermizi bri gördüm gibi arkadaşım aynısı olmasada.benim babaannemde babam öldü diye fazla kaldıramadı.oğlu niyetine benle avundu hep.ve beni en son çağırdığında yatsı namazı kıldık beraber ve sanki biliyormuşki öleceğini kollarımda öldü.kadın kaldıramadı.allah kimse evlat acısı vermesin ölümle.birgün evvel babamı ziyaret etiiğimiz o tatlı kadın şimdi yanındaki yerde yatıyor.şimdiikiside ahiretteler üzülmüyorum çünkü bu dünyadan iyidir öteki taraf.

HAYYAT EN KORKUTUĞUMUZ ŞEY GÖZÜMÜZÜN ÖNÜNDE OLMUŞ.AMA ALLAH SABIR VERMİŞ.NE ACI DİMİ..BENİMDE BABANANNEM VEFAT ETTİÖLE..HATTA BEN KELİME ŞEHADET GETİRTTİM ANLAMIŞTIM.BANA ÖLE BİR BAKTI Kİ KIZIM BEN ÖLÜYORMUYUM DİYE...benneyaptımki

öncelikle başın sağolsun canım,Allah rahmet eylesin,mekanını cennet yapsın. 7 ay önce babamı kaybettim.daha önce dedemi ve dayımı kaybetmiştim ölüm çok acı bişey ama baba acısı bambaşka birşey,önce hissizdim hiçbişi hissedemedim tamamen hissizdim.sonra sonra zaten içimde varolan o acıyı hissetmeye başladım yavaş yavaş yokluğu koymaya başladı,ve şu an yokluğu kalbimde çok güçlü bi şekilde yer etmiş durumda,o büyük acı da bu yerin içinde.her aklıma geldikçe o yaraya bıçak sokuluyor gibi oluyor,hele hatırladıkça son günlerini son zamanlarını,hastanede yattığı günleri falan onu son görüşümü,tarif edilemez bişey bu.ben kendimi en çok mezarına gittiğimde huzurlu hissediyorum,rahatlamış,mutlu hissediyorum sanki onu oraya gittiğimde yeniden bulmuşgibi oluyorum,garip bir etkisi var mezarına gitmenin bende.çok karışık hisler yaşıyorum o mezarlıkta.onunda beni görüp sevindiğini düşünüyorum,sanki o yaşıyor biyerlerde bende onu gidip ziyaret ediyormuşum gibi oluyor,boşluğa yokluğuna sarılmaktansa somut bişiye yani mezarına sarılmış gibi oluyor insan.Allah kolaylık versin sabır versin sevdiklerini yakınlarını kaybedenlere :Saruboceq:

kim ister sevdiklerinin tırnağına dikenin batmasını kaldı ki ölüm...
Bende amcamı kaybetmiştim.Als (kemik erimesi)hastasıydı gün be gün gözlerimizin önünde eriyordu.Bilen bilir bu hastalığın tedavisi mümkün değil.Keşke yine yatalak olsaydı da öyle oracakta uzansaydı bi soluğu yetiyordu bizlere,gözlerinden boncuk boncuk damlayan yaşlar ne çok kahretsede bizleri böylesi ayrılık ağır geldi.Ama ne mutlu ki En Sevgiliye kavuştu.Temizlenerek ruhunu teslim etti.İsyan etmedi niye ben suçum neydi neden ben bu haldeyim demedi.Bizler razıydık ondan Rabbimde Razı olur inşallah. Zor çok zor kişinin ebedi sevdiğinden , sevdiklerinden ayrı düşmesi. Ama işte dünyanın vazgeçilmez bi kuralı bu Ondan geldik yine ona döneceğiz.Rabbim herkese Tüm ümmet-i Müslüman Din Kardeşlerime hayırlı ömürler/hayırlı ölümler nasip eylesin.Ağlayıp sızlanmak feryad etmek dövünmek ölüye zarar verir eğer siz kaybettiğiniz yakınınızı çok seviyorsanız ağlamak yerine ona bol bol dua edin rahmet isteyin ruhuna Fatiha bağışlayın.Ölüm yok oluş değil ki yeniden doğuş varoluş.Rabbim acısı henüz çok taze olanlara sabırlar ihsan eylesin.

Babamı 2 yaşında kaybettim..
Bundan 4 yıl önce de dedemi kaybettim...
Babamın yokluğunu hiç hatırlatmayan bir dediğimi iki etmeyen canım dedem.. Öldüğünde çok üzüldüm aylarca kendime gelemedim...
Babamın ölümünü ise hatırlamıyorum... Küçük bi bebek olsamda o zamanlar,annem ,daha haber gelmeden sen çok ağlıyordun çok huysuzdun seni hiç böyle görmemiştim hep bişeyler hissetmiş olmalısın der...
Şimdilerde ise hayat normale döndü....
Her acı unutuluyor...
Geriye kalan hatıralar....ve bi boşluk oluyor...

ne mutlu gibi sizin gibi inancı imanı kuvvetli insanların aramızda olmasından.zaten bizimde başımıza gelecek.ama özlüyoruz..çok hemdeee.ve inanıyorum ki bize bu dünyada büyük güzelikler veren ve karşılıksız seven allahımızın rabbimizin bile cehennemi güzel olacağına bu dünyadan bile güzel olduğuna eminim..

Birgün adamın biri ölmüş cehenneme gidiyormuş.sürekli arkasına bakıyormuş.melekler sormuş nicin bakıyorsn.adam ben allahın affediciliğine inanmıştım.belki merhametine nahil olurum diye umut ediyorm demiş.

Inşallah umutlarımız boşa çıkmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…