Babamın torununa garip davranışları hakkında

bebekannessi

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2024
29
-31
Merhaba arkadaşlar. 15 aylık bir bebeğim var aileme çok yakın oturuyorum haftada 1 2 kez gidiyoruz oturuyoruz vakit geçiriyoruz gündüz annemle çok huzurlu oluyorum o mutfakta yemek yapıyor bizde kızımla yanında şenlik oluyoruz yardım etmeye çalışıyorum torununu seviyor. Ama akşam olup babam gelince huzurum kaçıyor. O da seviyor kucağına alıp gezdiryor konuşuyor vs ama sanki çocuk gibi hareketleri oluyor. Çizgi film açıyor ilk bir şey demiyorum sonra baktım kapatmıyor baba hipnoz oluyor gerek yok bizimle oynasın diyorum bi şey olmaz diyor kırmakta istemiyorum ama çocuğuma da zarar gelsin istemiyorum. Zararlı şeyler vermek istiyor kola gibi. Kuş var evde çocuk korktukça dibine sokuyor. Dün çoraplarını çıkarıp çocuğun önüne attı bakalım ne yapacak diyor. Aldım kenara attım ağzına atacak yapma baba diyorum. Telefonun flaşını açıp gözüne gözüne tutuyor öyle dikkatli bakıyor diye hoşuna gidiyor ama ben engel olmasam yapmaya devam ediyo. Sanki kedi gibi davranıyor bu bebek ben anlamıyorum ben mi abartıyorum biz nasıl büyüdük takılma bu kadar diyorum sonra da korumak istiyorum bir süre akşam olmadan eve gelmeyi ya da hiç gitmemeyi düşünüyorum yanlış mı yapıyorum

Yeme içme ve tvye takılmazdım.
Kirli çoraplar ve gözüne ışık tutma konusunda direk derdim baba yapma diye.
Bunun için tamamen gitmemeyi düşünmek bence fazla abartı.

Bir süreliğine gitmiyim özlesin dedim ama bende dayanamam giderim

Sorun özlemede değilki. Bi süre görmese görünce muhtemelen yine aynı davranır çünkü ona göre belki o tarz şeyler sevgi göstergesidir. Yani garip olduğunun farkında değil. Annene söylesen o konuşsa babanla veya kendi birşey dese o anlarda seni katmadan?

Diyor annem sürekli yapma diyor çocuğu uyarır gibi hatta sigara içtikten sonra ellerini yıkamadan kucağına alınca ben artık sürekli laf söylüyor olmamak için bir şey demiyorum annem benden daha çok laf söylüyor ama anlamıyor adam

İnsanlar yaşlandıkça çocuklaşıyor. Sanki 10 yaşında birinden bahseder gibisiniz, davranışları öyle. Ben de dayım, oğlumu severken çok gerilirim. Her an ters bişey yapacakmış gibi. Takipte olacaksınız sürekli

Bir de 50 yaşında bu adam öyle yaşlı da değil yaşlılık halini düşünemiyorum. Bize gayet sert hiç şaka yapmadan büyüten insan şimdi çok çocukça davranıyor torununa

Babanız bebek ve çocuk sevmeyi bilmiyor. Bebeğinizi koruyun.
Sizi de muhtemelen anneniz büyüttü babanız işten eve evden işe olsa gerek ki nasıl buyudunuz görmemiş ya da unutmuş.

Çok garip babanızın dürtüsellik sorunu var sanırım .. şaka bir yana bence bir bebekle nasıl oynanacagini bilmiyor . Siz büyürken iş güçten ilgilenememis sizinle şimdi siz öğretin nasil oynanacagini.
TV, kola ,çorap ışık tüm mevzulara itiraz eder önlerine beraber oynayacakları kule küp LEGO yapboz top vss alıp koyun.. Yada hamur güzel bir aktivite olurdu. Hem kaliteli zaman gecirirler . B bebekannessi

Kuzum bizim çocukluğumuzda da öyle değil miydi yani onlar bizim gibi bilgili olmayabilir dikkatini çekmek istiyor olabilir yani anlattığınız hareketler eskilerin çocuklara davranışlarına benziyor safça ve biraz cahilce ben bi art niyet almadım takdir senin tabi. Akşama kadar otur sen de o gelince biz de tam cıkıyoduk baba akşam oldu deyip evine geçersin

Neden bu davranışların çocuğuna yapılmasına izin veriyorsun? Adamın yaptıkları baştan sona yanlış, daha kendi evinde, yanındayken çocuğuna yapılana ses çıkarmayıp korumuyorsun niye annelik yapıyorsun. Yerinde başkası olsa o telefonun alır parçalar.

Bu çocuk sevmek onunla oynamak değil.

Ben direkt uyarıyorum ya.Cok faydasını gördüm.Anlamazlarsa daha da sert uyardım.Gelmem dedim gitmezdim de...Bence uyaramiyorsaniz , ya annenize söyleyeceksiniz o anlatacak.daha da olmazsa babanız gelince evinize döneceksiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…