Babama istemeye geleceklerini söyledim..Of! Of!

Biraz aceleci davranmışsın bence böyle şeyleri zamana bırakırsan herşey yerine tek tek oturur ve babanda ikna olur ama herşeyin zamanı var. 8 ay olmuş sözü atalı baban bir bakımdan haklı aslında biraz oluruna bırak gelmesinler demiş ama olmaz öyle şey asla gibi sert çıkmamış. Sende tamam de gelmesinler şimdi annen güzel bir dille anlatır babanda bir süre sonra kabullenir. Şimdi gelirlerse hem baban herşeyi bir anda öğrenecek daha kötü olur.
Zamana bırak çözülür herşey üstüne gitme ısrarcı olma baban zannediyorum annenle konuştuktan sonra da alır seni karşısına güzelce konuşur. Hakkında hayırlısı neyse o olsun canım. Sevgiler...

acele etmeyin sizde, bekleyin biraz ara ara babana konuyu acar bi yoklarsın. hem o sirada birbirnizi daha iyi tanimis olursunuz. 8 ay önce söz atıp tekrar evlenmeye niyetlenince babanda sasirmis dogal olarak.

canım allah kolaylık versina.s

sıkma canını baban konuyu biliyor ona düşünmesi için biraz zaman ver :uhm:

sonrasında annen konuşur tekrar a.s

konuyu duyunca kızmamış olması senin için bir şans zaten geriside olur merak etme kaydirigubbakcemile5

ama sende iyi düşün ikinci bir şok yaşatmamak için ailene:1hug:

sevgiler a.s.

bencede biraz zaman gerekli söz attığınız için babnız sizi düşünüyor,
zamanla kabul edicektir,
ne demişler zaman herşeyin ilacıdır:nazar:

Bizim ailede bir laf vardır şeytanın en çok istediği şey eşi vefat etmiş adamın ikinci eşi olmak diye.. Çünkü o zaman erkek kıymet bilirmiş..

evet haklısın biraz aceleci davrandık sanırım:KK43: ama bıkmıştım artık gizli gizli evden çıkmaktan babama yalan söylemekten :KK43: bir an önce adı konsun istiyoruz ondanda acele ettim biraz.

böyle bir şeyi babanızdan herzaman saklayamazsınız
ve saklamamalısınız da...yıllarca bakıp büyüten babanın bunu
bilmeye herkesten daha çok hakkı olduğunu düşünüyorum
gerçekler gün yüzüne çıkmaya mahkumdur
annenizin de böyle bir yalana ortak olması ilginç geldi doğrusu

♥gözyaşı♥;4635976 .!.:
Bizim ailede bir laf vardır şeytanın en çok istediği şey eşi vefat etmiş adamın ikinci eşi olmak diye.. Çünkü o zaman erkek kıymet bilirmiş..

evet gerçekten o kadar kıymet biliyo ki anlatamam yaa

böyle bir şeyi babanızdan herzaman saklayamazsınız
ve saklamamalısınız da...yıllarca bakıp büyüten babanın bunu
bilmeye herkesten daha çok hakkı olduğunu düşünüyorum
gerçekler gün yüzüne çıkmaya mahkumdur
annenizin de böyle bir yalana ortak olması ilginç geldi doğrusu

yok her zaman saklamayacağız tabikide. ama en azından bi erkek arkdaşımı görsün tanısın, ondan sonra anlatacağız

en son söylemeniz gerekeni ilk başta söylemişiniz.

önce babanıza sevgilinizi gıyabında tanıtmalıydınız ki adam karşısına kimlerin çıkacağını öğrenseydi bi.
diyelim ki babanız gelmelerine razı oldu ve sizi verdi. 2 gün sonra geçmişteki evliliğini öğrendiği zaman bunu neden bana daha önce söylemedin demez mi? sizin buna cevabınız ne olur? babanızın size güveni kırılır.

bence sakin bi anında isteme olmadan önce sevgilinizi tanıtın babanıza. kim olduğunu, ne iş yaptığını, önceki evliliğini anlatın.

Ahh ahh birden kendi babam geldi aklıma. Benim tek fark abim söylemişti babama.
Babamın ilk söylediği kelime de gelmesinler yahuu bende verilecek kız yok daha olmuştu :roflol:
Akışına bıraktık, biraz annem biraz abimler derken babamda kabullendi ve oldu.
Ama şunu unutma ki babaları kızlarına asla kıyamazlar ve başka bir erkek fikri her zaman onları ürkütür. Sadece zaman gerekiyor biraz.

evet haklısın biraz aceleci davrandık sanırım:KK43: ama bıkmıştım artık gizli gizli evden çıkmaktan babama yalan söylemekten :KK43: bir an önce adı konsun istiyoruz ondanda acele ettim biraz.

Evden gizli gizli çıkmak şimdi güzel canım benim evlenince bunlar olmayacak tatlı heyecan gibi düşün şikayet etme boşver zamanına bırak sevmenin ve sevilmenin kıymetini bil tadını çıkar

Cnm belliki baban aynı şeyleri( bir önceki sözünde yaşadığın şeyleri yani)tekrar yaşamaktan korkuyor bu çok normaldir
ama annene anlattığın konuyu babana nasıl anlatacaksın
büyük konuşmamak gerek herkesin başına gelebilir sevgilinin yaşadıkları
ama baban bu durumu nasıl karşılar bilemiyorum yani :sm_confused:

İnşallah öncelikle Allah tamamına erdirsin ,gönlünüze göre versin inşallah....belkşi bu isteme işinin biraz erteleyebilirsiniz bu durumda hani arkadaşınızı bir kaç kere eve getirseniz ailenizle bir konuşsa,sohbet ortamı olsa en azından anneniz tecrübelidir bir konuşsabilse karşılıklı size daha çok yardımcı olabilir yol gösterebilir diye düşünüyorum...ama eski yaşadıkları sonuçta herkesin başına gelebilir sizin için problem değilse zaten kimse birşey diyemez bence...Allah yardımcınız olsun.

Cnm belliki baban aynı şeyleri( bir önceki sözünde yaşadığın şeyleri yani)tekrar yaşamaktan korkuyor bu çok normaldir
ama annene anlattığın konuyu babana nasıl anlatacaksın
büyük konuşmamak gerek herkesin başına gelebilir sevgilinin yaşadıkları
ama baban bu durumu nasıl karşılar bilemiyorum yani :sm_confused:

evet babamda kendine göre haklı tabiki
off off bende bilemiyorum babam bu durumu karşılar..ahh bir bilebilsem
babam onu tanıyıp sevecektir eminim, sanırım ondan sonra anlatacağım herşeyi başka çarem yok

en son söylemeniz gerekeni ilk başta söylemişiniz.

önce babanıza sevgilinizi gıyabında tanıtmalıydınız ki adam karşısına kimlerin çıkacağını öğrenseydi bi.
diyelim ki babanız gelmelerine razı oldu ve sizi verdi. 2 gün sonra geçmişteki evliliğini öğrendiği zaman bunu neden bana daha önce söylemedin demez mi? sizin buna cevabınız ne olur? babanızın size güveni kırılır.

bence sakin bi anında isteme olmadan önce sevgilinizi tanıtın babanıza. kim olduğunu, ne iş yaptığını, önceki evliliğini anlatın.

haklısınız ama bunu babama anlatmak o kadar zor ki :KK43:(

İnşallah öncelikle Allah tamamına erdirsin ,gönlünüze göre versin inşallah....belkşi bu isteme işinin biraz erteleyebilirsiniz bu durumda hani arkadaşınızı bir kaç kere eve getirseniz ailenizle bir konuşsa,sohbet ortamı olsa en azından anneniz tecrübelidir bir konuşsabilse karşılıklı size daha çok yardımcı olabilir yol gösterebilir diye düşünüyorum...ama eski yaşadıkları sonuçta herkesin başına gelebilir sizin için problem değilse zaten kimse birşey diyemez bence...Allah yardımcınız olsun.

evet bende böyle olmasını çok istiyorum aslında.istemeye gelmeden önce sevgilim babamla otursun sohbet etsin konuşsun, tanısın babam onu..ama babam bu olaya nasıl bakacak bilmiyorum light bi baba deil çünkü babam :KK43: annem babamı ikna etmeye çalışacak bakalım bu konuda.. yok benim için problem değil.zaten en başından beri biliyordum erkek arkdaşımın böyle şeyler yaşadığını

haklısınız ama bunu babama anlatmak o kadar zor ki :KK43:(

madem böyle bir yola çıktınız zor da olsa anlatacaksınız.
çoğu kadın için zor olmuştur babasının karşısına çıkıp evlenmek istediğini, sevgilisini anlatmak

ben babanızın çok da sert, asabi olduğunu sanmıyorum.
öyle olsa ilk istemeye gelicekler dediğinizde farklı yaklaşırdı size.

cnm en azından annen elinden geleni yapıyor.baban gerçekten haklı.biraz daha bekleseniz.yada abinle konuşsan oda razı olduğunu bildirse babanıza.işin zor kısmı bitmiş gibi görünüyor.ancak babanı, bazı şeyler olup bitmeden ikinci evlilik konusunda bilgilendirin.sonradan duyması baba kız ilişkinizde sorunlar yaratabilir.umarım tahmininden daha kolay atlatırsın durumu.ve de bunca mücadeleye değen biridir sözlün.mutluluklar dilerim cnm

X