Babam...

Iyi de baglamam suç olurdu asıl
Ok Görüşürüz sonra

Göze alamadığınız adımlar sizi cıkma bir kuyuya sürüklüyor.. (babanızı karşınıza almayı göze alamamak gibi) zira mantıken ilk adım ayrı bir yer hayat ev görünürken yapamam babamı karşıma almayı göze alamam derseniz bu işin sonunda babanızı sizsiz bırakacaksınız bunu fark edin.. Önce siz olmalı önceliğiniZ.babanızon istediği hayatı yaşadınız mutsuz oldunuz üstelik babanız da mutsuz bir de kendi hayalinizi yaşayın belki hem siz hem o mutlu olur? Kardeşlerinize ön ayak olun

Şimdi ilk iş o manyak sevgilinden ayrılıyosun, bırak babana anlatsın patlasın olay! Senden korktugum ıcın tehtıt ettı ayrılamadım ama yediğim dayaklara daha fazla dayanamadım de. Bu yasadıklarımın sebebi sensin de

Ali Rıza Bey sendromu gördüm. Ama kızını dayakçı sevgiliden koruyamamış.
Hayatınızın kontrolü için o adamdan kurtulun. Bir yerden başlamazsanız hayatınıza alacağınız bütün adamları otorite figürü olarak göreceksiniz.

Bir şey yapmazsanız bu hep böyle gider
Babanızın değişeceğini düşünmeyin
Sadece kabullenebilir
Sürekli sınırı zorlayın
Mesela arada 7 değil de 8 de gelin
Sonra 8.30
Sorunca işten sonra arkadaşlarla buluştuk diyin geri adım atmayın
Biraz kırılıp küssün bişey olmaz
sizi döverek eve kapatacak hali yok
Böyle böyle alıştıracaksınız
Giderek hayatınız hakkında daha az hesap ve ayrıntı verin
Başkaldırmadığınız sürece gözetim altında yaşamanız kaçınılmaz.
İsyan her zaman gürültüyle olmaz kendi sessiz devriminizi yapmalısınız

Ben evlenmenizi tavsiye etmem zaten. Kendi hayatınızın ipini babanızdan alıp başka bir adama vermiş olursunuz şu durumda. Önce kendi elinize alın o ipleri, sonra zaten sevgili/eş seçimleriniz daha doğru seçimler olur.

Babanızla çok konuşmuşsunuz ama siz konuşunca onun değişmesini, "kızım haklı bundan sonra kafasına göre davransın" demesini bekliyorsunuz. O yüzden "konuştum, işe yaramadı" deyip duruyorsunuz. Bu şekilde işe yaramaz zaten.
Konuşup derdinizi anlatacaksınız. "Ben artık yetişkin bir insanım. Beni bu şekilde kısıtladığınız sürece hayatı tanıyamıyorum" vs derdiniz neyse anlatacaksınız. Sonra da hiçbir şey için izin almamaya başlayacaksınız.
Anladığım kadarıyla babanız zaten size şiddet uygulayacak, yaka paça evden atacak bir insan değil.

Mesela "Bugün bir arkadaşın doğum günü var oraya gideceğim, merak etmeyin" deyin. Saat sorarlarsa saat söyleyin. Hiçbir zaman izin alır gibi konuşmayın. Bilgi verir şekilde konuşun.
İtiraz ettiklerinde gerekirse tartışın ama geri adım atmayın. Planınız neyse o saatte dönün.
Bunları kavga etmeyi göze alıyorsanız yapın. Siz geri adım atmadıkça onlar yumuşamak zorunda kalacaklar bir süre sonra.

Eğer 7de evde olmazsanız veya sözünden çıkarsanız babanız şiddet uyguluyor mu ya da ne yapıyor? Tam olarak çekinceniz ne?

Konu sahibi eğer troll değilse gerçekten çözüme çok kapalı ve agresif biri. 29 yaşında çalışan bir kadın olarak hala; “Yapamam, edemem.” diyip durmanız kabul etmesiniz de babanızla beraber sizin de ortak suçunuz.

Hak verilmez, alınır arkadaşım. Sen tahakküm altında yaşamayı kabul etmişsin bir kere. Baban da olsa sana bu baskıyı yapamaz, gerekirse onu hayatından çıkarmayı göze almalısın. Babana yapamıyorsan yarın öbür gün bir de koca çıkar başına bu karakterde. Annen de senin gibi sanırım, daha doğrusu anneden ne gördüyseniz onu uyguluyorsunuz kardeşler olarak. Baban da olsa resti çekmeli ve o evden taşınmalısın. Yüzüme bakmaz diyorsun. Ebeveynlik sınırlarını, çocuğun haklarını bilmeyen bir baba çocuğunun suratına bakmasın bir ömür boyu kardeşim, ne olacak yani! (Ayrıca merak etmeyin öyle olmuyor o işler, resti çektiğinizde bir süre tepkili davranıyor bu tarz babalar, sonra alışıyorlar yeni duruma.)

Siz buraya çözüm bulmaya değil, insanlara had bildirmeye mi geldiniz. Şu yaptığınız çok ayıp. İnsanlar size öyle ya da böyle yardım için mesaj atıyor siz insanlara kötü kalpli ve hadsiz diyorsunuz.
Bu kadar öfkeli olduğunuza göre arkadaşlar haklı demek.
Siz bu tavırla sosyalleşemezsiniz zaten.

Babasının bir bildiği var ki bu kadar kısıtlıyor. Hanım kızımız baya öfkeli biri.

annenizle iletişiminiz nasıl?bu konuda annenizden yardım isteseniz

Babanız iyi bir komsu iyi bir burs veren iyi bir patron iyi bir kardes iyi bir evlat olabilir annesi babası kardeşleri komşuları ondan razı olabilir.Ancak sizin de dediğiniz gibi babanızla ne sohbet edebiliyorsunuz ne de yanında rahatça gulebiliyorsunuz. Bu durumda aklıma su geliyor muhtemelen babanızın babası da bu sekilde dominanttı o da babalıgı böyle ögrendi.Cesaretınızı toplayıp buraya yazdıklarınızı babanıza soyleyin. Tek care bu

Babasının bir bildiği var ki bu kadar kısıtlıyor. Hanım kızımız baya öfkeli biri.
Bu yazdığınız çok çirkin, isterseniz babam tarafından kisitlandigim icin kalkın oynayın. Yukarıda da belirttim tavırlarına sinirlendigimi, ortada herhangi bir yardım yok. Ben sosyalim merak etmeyin sıkıntım babamla sadece. Çok saygisiz ve kötüsünüz

Teşekkür ederim cevabınız için, haklısınız sanırım herseyi göze alıp konuşmalıyım inşallah yavaş yavaş sınırlarımı aşabilirim

Çok haklısınız en sonunda patlamaya kalmadan ve ömür de bitmeden varsa bi mutluluk şansım onu denemeliyim. Cevabınız icin tesekkur ederim..

Çok şükür zor oldu ama kurtuldum ondan

Çok şükür ki kurtuldum o kişiden. Eskiden daha farklı kafam vardı şimdi değişti ysni aslında psikolojik olarak yanlış seçimler yapabileceğimi düşünmüyorum ama hayat tabi.. Teşekkür ederim cevabınız icin.

Cevabınız için teşekkür ederim sanırım kendi sessiz isyanımı başlatıyorum :) umarim sonuç güzel olur..

Babanla konus demeyin denedik olmadi..demissin

Baska ne yapabiliriz ki sana burdan?
Bilmiyorum ben de ayni durumları yasayan birileri cozum olabilir diye düşündüm çünkü ben çok defa konusmaya çalıştım olmadi malesef

Eğer 7de evde olmazsanız veya sözünden çıkarsanız babanız şiddet uyguluyor mu ya da ne yapıyor? Tam olarak çekinceniz ne?

Babam bu zamana kadar bana da kardeşlerime de anneme de hiç şiddet uygulamadı ama anlamadığım bir şekilde sanki şiddet uygulayacakmis gibi tetikte hep. Bağırıyor en fazla vuracakmış gibi yapıyor

Benim suçum değil demiyorum. Bu kadar yargılı olmayın lütfen bunlar çözüme götürecek seyler olmadığı icin agresif olabilirim. Kimse çözüm ararken suclanmak istemez, e tamam ben sucluyum da napabilirim çözüm ne? Konuya sen suclusun demek icin gelen insanlara teşekkürler tatlım demediğim icin agresif olabilirim.

Haklısınız, başka şehirde işe başlamayı deneyeceğim, ebeveynligin de evlatligin da sınırı var ve turkiyede biraz bilinmiyor malesef

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…