Babam...

Şu yazdıklarınızın çıktısını alın ve babanıza verin.
Lütfen okur musun? diye de söyleyin...

nasıl bir yardım bekliyorsunuz?
sizde farkındasınız ki bu duruma müsaade eden kendinizsiniz. o yüzden aslında bu öfke kendinize.
destek almışsınız faydası olmamış zira kapalısınız çözüme çünkü çözüm sizde, istiyorsunuz ki ben babamla konuşmayayım yumruğu masaya vurmayayım öyle yapamam böyle diyemem ama sorunum çözülsün. 29 yaşında meslek sahibi kendini yetiştirmiş bir insan olarak sizin aklınız alıyor mu babanızın sihirli bir değnekle değişeceğini.
neden kendinizi babaya bu kadar ispat peşindesiniz. belki önce bunun sebebini bulmalısınız.babam benim canımdır bu tarz baskılarda yaşamadım ona rağmen istediğim değil de onun istediği bölümü okumazdım. sizin teslimiyetiniz çok eskiye dayanıyor yani.
2 evladım var küçüğü geçen sene 1 e başladı okulda klüp dersini bile benim istediğimi seçtiremedim.
sizde istekleriniz konusunda diretin. ilk hayır da kabuğunuza çekilmeyin.
bu hayat sizin herşey de gençlikte güzel. ipleri elinize siz almazsanız kimse buyur sen sür demez.

1. Babaniz iyi bir adam degil cunku bana gore ele iyi olan adam evede iyi olursa iyidir.yani babaniz el adami ev adami degil.
2. Olayi tam anlayamadim sizinle ayni yasta 3 cocuk sahibi olan kim ?
3.insallah sizi babanizla tehdit eden kisiyle hala beraber degilsinizdir.
4. Babaniz tavri sizin ufak bir cinnetinize bakar.
5.bol dua okuyun.kuzenlerle kardeslerle gezmeye baslayin alisacaktir

Babam dışarıda çok iyi bir insan olsa da bizimle sağlam iletişimi olmayan ve kısıtlayan bir insan. Babam 29 yaşındayken 3 cocuga sahipmis demek istedim. Beni tehditle zorla tutan insandan ilk fırsatta kurtuldum cok şükür. Sanırım cinnetlik olucam zaten:) çok teşekkürler cevabınız için

Benim babam da böyleydi. Eğitimciydi ancak hiç yol göstermedi. Oku dedi demesine de lafta. 3 kere sınava girdim, olmadı. Eksiklerim vardı telafi etmeme yardımcı olmadı, kitap dahi almadı. Eşimle o zamanlar tanıştık, açık öğretim okuyordum. Evlendikten sonra devam eder bitiririm diye düşündüm. Babam, iş sahibi ol sonra istersen evlen, demişti. Olmadi.. Evlendim, eşim o kadar kısıtlayan biri değil. Ancak pes peşe çocuklarımız oldu. Onlardan dolayı kıpırdayamıyorum.

Benim babam da bana güvenir, kimseyle görüşmemi istemezdi. Güvenilir biriydi eşim, söz verdik ikimiz de genç yaşta evlendik. Babam da karşı çıkmadı. "Bu insanlardan zarar gelmez, iş sahibi olsan iyi olurdu, hayırlısı olsun" dedi.

Bence düzgün biriyle evlilik niyetiyle konuşup görüşür, babanın karşısına çıkarırsan seni rahat bırakır. Eşinin kafa dengi olması lazım. Seni daha evlenmeden dövüp tehdit eden birinden hayır gelmez. Korkma. Baban seni kötü insanlardan korumak istiyor, sen o kötülere fırsat verme. Şartlarını bilmiyorum, yargılamıyorum da seni. Kötü insanlardan uzak dur, mesafeli ol erkeklere karşı. Seni hak eden biriyle yuva kur.

ben de böyle düşünüyorum, cinnet şart. çünkü cici kız olmak gördüğünüz gibi ise yaramıyor. babanız çok iyi bir insan olabilir dışarıya karşı ancak evlatlarıyla günaydın iyi gecelerden öteye diyalog kuramıyorsa çok büyük psikolojik problemleri vardır.
bildiğiniz bütün yöntemleri unutun.
ben olsam evden bir şekilde çıkardım - yani taşınırdım. birinin yanına ev arkadaşı olarak ilk etapta, sonra küçük de olsa ayrı eve çıkardım.
buna maddi gücünüz yoksa para biriktirin biraz sabredin.
basta kötü olursunuz ancak sonra affedilir.
yıllar geçiyor, siz de demissiniz, onun mutluluğu için omrunuzu feda etmişsiniz ancak sonuç? koca bir mutsuzluk, hapis hayatı.
zincirleri kırmak lazim, zorluk olmadan güzellik olmuyor.

Engüzel zamanlarınız kısıtlanarak geçmiş muhtemelen kurtuluşu evlilikte bulup o evden çıkıcaksınız

Bazı erkekler babalar hava kararmadan eşini çocuğunu evde ister

Babamda bunlardan biridir amcamın 2 kızı var kendi babaları asla karışmadı eve giriş saatlerine sabaha karşı gelirlerdi babam kızlar nerede diye kudururdu
2002 yılıydı sanırım annemin günü vardı kışgünü saat 4,30 5 zifiri karanlikti eve donuste babamla karsilastik ( bende arkadaslarimin yanindan geliyorum) eve girdik ve bu saatte eve gelinmez kararmadan geliceksiniz birdaha gormiyim dedi
Annem ogun bosanicak noktaya geldi derdin baskaysa mahkemede cozelim demisti asla taviz vermedi
Mesela bende bekarken isten cikinca hergun ya gezer ya arkadaslarimla sevgilimle bulusurdum birgun hemen eve gittigimi bilmem hergun soylendi isten cikan eve gelir dedi haftasonu gezilir dedi orali olmadim kazanan benim

Soylensin sende soylen kazanan sen ol

Şiddet durumu yoksa yavaş yavaş yğkseltin çıtayı. 7 de evde ol mu dediler 8 de dönün haber vererek. İşim biraz uzadı gecikicem diyin. Babanızla siz sohbet etmeye çalışın. O konuşmuyorsa siz anlatın. Siz sorun, o anlatsın. İstnbula gitmek için siz plan yapın ailenizle beraber bir haftsonu tatili mesela. Artık bu yaşta herşeyi anne ve babadan beklemeyin. Benim tavsiyelerim böyle.

Yardımcı olmak icin, destek vermek icin yazan, ufacık samimiyetini esirgemeyen herkese tesekkur ediyorum. Arada bazı insanlar vardı ki ben bu mesajı yazarken de tahmin ettim. Onların yargılayıcı uslubu, kendi sevilmemisliklerinden dolayı bu hassas konuda bana yonelttikleri sozler beni fazlasıyla incitti. Bana söylediklerinden daha ağır birsey söylemedim ama ban yedim. Yillar sonra belki bu sayfaya denk gelirim diye bunları yazmak istememistim, burda o kadar yargilandim ki farkli sehirde yasama hayalleri kurmaya başladım. Evden kaçmayı bile hayal ettim, oysa benim dizi dizi ameliyat gecirmemi gerektiricek hastalıklarım var. Babamı üzmek istemememi neden anlayamadiniz? Babamın da bir takım sağlık sorunlari var. Yardımcı olabileceklerden yardım istedim, geri kalanindan herhangi bir beklentim yoktu. Bunları da duygu sömürüsü icin yazmıyorum, sizin sacma yargılarınız yüzünden yuzeyselliginiz yuzunden hastalığımı hice saydım. Neden? Siz yargılamayın diye. Ailemden ayrı eve cikamamami yadirgamayin diye. Tek başıma geçimimi saglayamami yadirgamayin diye. Durup napiyorum ben dedim, ne kadar kolay konuşuyorsunuz oturdugunuz yerden. Kötüsünüz, hem de cok. Sizden sıyrılıp babamın belki beni hiç özgür bırakmadığı ama temiz kalbiyle dolu dünyama geri dönerim. Yardımcı olmak isteyen herkese teşekkür ediyorum. iyi ki varsınız! Hoscakalin

İnsanlar karşı çıkın buna izin vermeyin dediği için onları “sevilmemiş” olmakla hatta “kötü” olmakla suçlayamazsınız,meslek sahibi olsanız da birey olamamışsınız belli ki,muhtemelen hiçbir zaman da özgür olamayacaksınız. Belki evlenirsiniz ve boyunduruğunuz ipleriniz el değiştirir sadece. O zaman neden konu açtınız neden yorum istiyorsunuz derdiniz ne diyesim geliyor ki aslında en büyük kötülüğü kendine yapan birini niye sorguluyorum ki diyorum,sonuç olarak diyorum ki “yav he he bacım he he”

Aşırı korumacı bir baban var demekki aynı benim eşim gibi laftan anlamıyorsa bu açtığın konuyu babana okut kafasına dank etsin başka bir çare görünmüyor maalesef

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…