Babam beni boğazladı sevdiğime vermiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Canim bak sana soyle soyleyim bunu irkcilik olarak kimse algilamasin ama soyle bisey var karadenizliler olarak biz kurtlerle pek anlasamiyoruz yani onlarin kulturleri bizlere cok agir geliyor yasam sekilleri cok farkli aile ici cokca kuralcilar benim bir kiz kardesim en fazla iki sene dayanabildi bosandi iki cocugunu elinden aldilar gostermiyorlar ikinci kiz karkesim nikahdan bir hafta once ayrildi o kendini erkenden kurtardi cunku kulturel olarak gercekden cok farklilar oyle sevgiliyken anlayamiyorsun iclerine girince bize cok tersler bence babanin sozunu dinle inanki babani dinlemezde kacarsan ki onlarda kacip gelince onlara bagimli oluyosun kesinlikle insan yerine bile koymuyorlar egerki kacarsan keske babam beni dayak delisi etseydide evlenmeseydim dersin bunlari tecrubelerimle konusuyorum irkci deyilim ama kulturlerimiz farkli

Acele etmeyin, biraz daha düşünün. Bu süreçte belkş babanızın tavırları düzelir belki düzelmez. Eminseniz karşınızdaki kişiden, evlenirsiniz. Aileye de eşe de muhtaç değilsiniz, işiniz, mesleğiniz var. Her türlü kendi ayaklarınızın üzerinde durursunuz.

Çocuğum asla kabul etmeyeceğim birini de söylese gidip boğazına bıçak dayamazdım babanızın psikolojisi bozuk ve sinir hastası sanırım koca işini rafa kaldırıp acilen babanıza tedaviye başlaması için ısrarcı olun

Evlenince nerede yaşayacaksınız ama ? Nerde yaşarsa yaşasın doğu kültürü demek şive demek değil ki. Gelenek görenekleri farklı. Aile bağları kuvvetlidir iç içe yaşarlar önce bunları düşün. Ayrıca sevgiline tüm ayrıntılarıyla anlatmadın umarım ? Seni kaçırcam falan derse sevgilinede güvenme, önce beni tanısın bi kendimi tanıtayım demesi gerek.
Aileni ezerek evlenme, acelede etme biraz zamana yay. Karadeniz ve doğu bencede hiç uygun değil kültür olarak ikiside baskın kültür

Valla tepkisi feci.Yalniz kaçma fikrinize çok saçma Ne kadar tanıyorsunuz aileyi sulaleyi iyice tanidinizmi.Kimsenin kültürünun kimseye bir fazlası yada eksiği yok.Fakat kültür farkından boşanan çok.O nedenle bence iyi düşünün ne bileyim babanızin hep tepkisi bu şekildemi ilk mi bu .Bu önemli.Elbette yaptigi kabul edilemez.Bir hemşirenin kaçması ve bunu düşünmesi komik kusura bakmayın gerçekten meslek sahibi bir hemşire iseniz Onun dışında kacarsaniz ilerde destek de beklemeyin birde şu var ailenizi dün tanimadiniz hani derler ya birşey nasıl başlarsa öyle gider siz bu evliliği biraz daha zamana yayın.Simdi baba ve ev tü kaka damat sevgili can parçası olur ya.Sonra cam parçası oluyor dikkat edin .İyice taniyormusunuz kesin eminmisiniz sonra gene ailenin ben demiştim dediği yerde bulmayin kendinizi.Simdi çok azimle dağları delersiniz duygular bı tatmin olsun bu sevgili bakalım nedir necidir o zaman belli olur.Bilmiyorum babanız bunu ilk kez mi yapti hep böylemi bu çok önemli.Belkide ben böyle sevgili olaylarında ailenin hep haklı çıktığını gördüğüm için böyle yazdım Bilemiyorum.Sadece sizi seviyorsa gelsin ailenizi ikna etsin görün.Aksi taktirde inanmam ben kimseye.Kacmak falan aileyi ezip geçeni fena ezerler.Bu gün babanızın yaptiginin beterini yaşatmaz hayat dilerim

Harika haklisin benzer yorumu ben yapdim

Canim bak sana soyle soyleyim bunu irkcilik olarak kimse algilamasin ama soyle bisey var karadenizliler olarak biz kurtlerle pek anlasamiyoruz
Doğu anadolu bölgesinde erzurum, erzincan gibi illerde var ve halkın çok küçük bir kısmı kürttür. Her doğulu kürt değildir bilginiz olsun.
Bu arada benimde bi tanıdığım karadenizli biryle evlenmek istedi kesinlikle karşı çıktılar sebebi de neymiş erkekleri tembel olurmuş tarlalarda falan kadınları çalıştırırlarmış gibi. Böyle söylemler hep vardır genele bağlamamak lazım her yerin iyisi de kötüsüde olabilir.

Kürt değiller ama erzurum taraflarındalar

Mesajın sonunu şimdi okudum babam beni dayal delisi etseydide evlenmeseydim ne demek ırkçı değilim diyip diyip gayet ırkçılık yapıyosunuz

İstanbulda yaşayacağız, tamam memleketi kars ve sevgilim benim gibi. Ailesinin doğuyla tek alakası kaz pişirmek

Babam erkek arkadaş bakın sadece arkadaşım bile olsa arayıp bi daha konuşmayacaksın demişti arkadaşıma

Harika haklisin benzer yorumu ben yapdim
Bizim bi arkadaşımız 3 nesildir istanbuldalar ona rağmen düğün dernek gelin alma olaylarında köklerine sıkı sıkıya bağlılar. Doğu diyince bağdaş kuran şiveli konuşan insan sanıyolar heralde. Bence çokta iyi insanlar yardımseverler sadece çok kalabalıklar hep iç içe, kadınları baskın oğullar annelerin sözünden çıkmaz, aileye ataya saygılı çok isyan etmezler.
Karadenizlilerin doğustan kanları deli akıyor yüksek desibel insanlar, iki kültürde çok baskın anlaşabilceklerini sanmıyorum.
Anca uzak oturacaklar işleri güçleri ayrı olacak falan filan

İstanbulda yaşayacağız, tamam memleketi kars ve sevgilim benim gibi. Ailesinin doğuyla tek alakası kaz pişirmek
Aile içine girmeden bilemezsin işte canım benim. Bence babanı en iyi amcalar yumuşatır sen amcanlara git kuzenlerin desteğinide al konuş hatta tanıştır, onlarda kardeşinin huyunu bilir ona göre yumuşatırlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…