Babam annemi aldatıyor!

Dedektif tutun. Aklima bir tek bu geldi.

Sizin adınıza çok üzüldüm.. Çok zor bir durum. Ben de yaşadım hatta yaşamaya devam ediyorum.
Ortaokuldayken fark etmiştim. Evin en küçüğü bendim. Bir farklılık vardı babamda görebiliyordum. Sonra yakaladım. Bir gün baş başa dışarı çıkalım dedim. Neden bize bunu yyaptığını sordum ağladım bağırdım çağırdım. Yanlış anladığımı söyledi. Bir şekilde hayatımıza geri döndük. Anneme söyledim farkındaydı biliyorum ama çoğu Türk kadını gibi yapamadı. Ama karşımdaki o halini, gözlerindeki mahcubiyeti bir ömür unutamam. Sizinle benzer bir özelliğimiz daha var babaneme bebekler gibi bakıyordu. Babam ona hep minnetardı. Ne oldu derseniz hala evliler 35 yılı devirdiler. Babam hala değişmedi. Ara ara fark ediyorum aynı kadın olmasa da farklı kadınlar var. Görüşmüyor eminim dışarı o kadar az çıkıyor ki. Yıllar içinde anladığım şey şu : bir kere yapan yine yapar.
Nedenini çok düşündüm. Hatta ara ara fark edip yüzüne tekrar tekrar vurdum. Sizinle aynı yaşlardayım. Ağlayarak neden yapıyorsun baba yapma artık dur dedim defalarca. Özürler diledi ağladı bizleri ne kadar sevdiğini söyledi. Bir süre duruldu da ama sonra yine aynı.
Bu konu yüzünden ergenlik dönemimde yardım bile aldım ama kimseye söylemedim nedenini. O zamanlar terapistim bana babamla geçirdiğim vakitleri sormuştu. Gerçekten çok özeldi aramızdaki bağ. Bu masalsı baba kızlardandık. Hala iyidir aramız. Terapistim bana hayatta hepimizin bir sürü rolü olduğunu her zaman her rolde iyi olamayacağımızı söyledi. Yani iyi bir evlat olabilirsin ama iyi bir öğrenci olduğunu göstermez bu dedi. "Baban iyi bir eş değil ama iyi bir baba"dır eş rolü anneni ilgilendiriyor, seni yaptığı babalık ilgilendirir dedi. Bu sözlerden sonra olaylara bakışım değişti. Çok okudum çok araştırdım herşeyi emin olun. Bu arada babamın bize olan sevgisine babalığına asla laf söyleyemem. Allah bin kere razı olsun çok şanslıyız . Çoğu kişi imrenir hayatıma belki de bu yüzden.
Tekrar söylüyorum annem farkındaydı ama sanki öyle bir şey yok gibi davrandı her zaman. Bizim karşımızda küçük düşmemek için belki de. Bu arada babamında bazı sorunları olduğunu ve interneti bu sorunlar yokmuş gibi kendini avutmak kandırmak için kullandığını anladım. Asla doğruluğunu savunmuyorum ve bu içimde hep bir yaradır. Asla geçmedi geçeceğini de düşünmüyorum. Sadece savunma mekanizması olarak kullandığını anladığımı söylüyorum.
Artık görmezden geliyorum çünkü nefret ederek yaşamak çok zor. Yaşları ilerledi ne kadar zamanımız kaldı beraber bilmiyorum. Belki bende savunma mekanizması olarak bastırmayı kullanıyorumdur baba kız ilişkimiz kaybolmasın diye.
Kısacası anneniz mutlaka farkındadır. Çok üzüldüğünüzü biliyorum ama insan bazen çaresiz kalabiliyor. Ben denedim senelerdir olmadı. Huylu huyundan vazgeçmedi. Umarım babanız bu yoldan döner. Allah yardımcınız olsun

Sakin kalıp bütün parasını bahaneler ile alın ev aldırın araba aldırın sonra da anneniz boşansın babanız yaşlı anasıyla kalsın bakalım kim bakacak ona kusura bakmayın babanız annenizi kullanıyor anasına hizmetçi ediyor

Gerçekten çok benzer şeyler yaşamışız, Allah sizin de yardımcınız olsun. Babamla ilişkimiz bu kadar iyi olmasa hiç düşünmez doğrudan annemle konuşurdum. Babalığına bir şey diyemem ama annemi kandırıyor olması her şeyin önüne set çekiyor şuanda. Annem bilse babama bu kadar sıkı sarılamazdı, kendinden çok onu düşünemezdi buna eminim. Ben durumu biliyorum ve görmezden gelirsem o kandırmaya ben de dahil olacağım maalesef. Bir kere yapanın tekrar yapacağı konusunda kesinlikle katılıyorum. Yasak olan şeylerin cezbedici tarafının tadını alan bırakamıyor herhalde. Sadece utanmıyor mu onu merak ediyorum.

Aynı hisleri paylaşıyoruz. Çok ama çok iyi bir baba hakkını asla ödeyemem ama annemin yaşadığı acıyı düşündükçe tüm o yaptığı babalığı içimden siliniyor sanki. Bir anda öfke doluyorum. Annem cesaret edemedi. Bizler küçüktük ,maddi imkanı yoktu. En önemlisi ne olursa olsun sanırım çok seviyordu babamı. Yoksa nasıl katlanıyor inanın ben de bilemiyorum.
Utanma kısmına geçine ben şunu düşünüyorum. İki hayatları olduğunu düşünüyorlar ve buna inanıyorlar sanırım. İki farklı karakter. İki farklı dünya. Bir süre sonra bu onlara normal geliyor. Yoksa bizlerin suratlarına bakamazlardı eminim.

Babanızın tel program falan kurmayın goreceklerinizi kaldırabilecek misiniz hat alıp aramakta bana doğru gelmiyor gizli numaradan aradığınızı babanızın annenizi aldattığını söyleyen bir kadın olsun annenize söyleyin rahat bıraksın bizi diyor diye bakalım sonra tepkisi ne olucak sonra takipte kalın mutlaka açık vericektir

Annenin kandırılmasına daha ne kadar göz yumacaksın çok zor bi durum evet ama ilerde pişman olursun keşke daha önce söyleseydim diye ..çünkü er yada geç gün yüzüne çıkacak bu mevzu bugün değilse yarın ve annen daha çok üzülecek bu durumda anneni kendinin yerine koy kendini de Annenin senin çocuğun aldatıldığını bilseydi ve sussaydı senin için sence daha mı iyi olacaktı

Annem gerçekten bilmiyorsa ne yapmamı önerirsiniz? Susmam gerçekten mümkün değil, annemin yüzüne bakamam bir süre sonra. Babanızla aranızdaki ilişkiyi düşünerek doğrudan konuşabilir miydiniz, yoksa başka biri ağzıyla mı tehdit ederdiniz?

Açıkçası bu konuda sizi ve ailenizi tanımadığım için yorum yapamıyorum. Ben anneme yaşım çok küçükken söyledim. Bir ergen cesareti belki de. Ama olmadı. Annemin eli kolu bağlıydı. Şimdide olan oldu seneler geçti torun torbaya karıştılar diye sanırım sesini çıkartmıyor.
Annenizin bilmediğini düşünmüyorum. Biz kadınlar hissediyoruz bir şekilde. İlk başlarda hissetmese de daha sonra hissetmiştir. Ama tekrar belki bildiğini babanıza söylememiştir. Daha çekinerek yaşasın bazı şeyleri diye. Açık seçik yaşamasın diye. Çünkü yüzleşip boşanmazlarsa babanız ne de olsa benimle hala diyip çekinme ve saklama durumunu azaltabilir. Ayrıca siz kardeşinizle ayrı evdeymişsiniz evde neler oluyor siz yokken bilmiyorsunuz. Belki sizin yanınızda dikkatliler bilemiyorum. Mesaj ya da tehdit edin diyemem ama sanırım ben açık açık konuşurdum. Yaşınız malum iş güç sahibi bir genç kadınsınız. İsyan ederek ağlayarak değil ama gayet sakin ve soğukkanlılıkla "neden baba" diyebilirsiniz. İnkar etmesinin boş olduğunu ve her şeyi bildiğinizi söyleyip sadece bana mantıklı sebepler ver diyebilirsiniz. Ama yine de oturup iyice düşünün. Bir haber anlatır gibi annenizin tepkisini ölçebilirsiniz önce. Allah yardımcınız olsun

Annemin üzüntüden hasta olmasından çok korkuyorum, kardeşimin sınavı da mahvolur. İnsanın başına gelince gerçekten bambaşka oluyor
Bazen ezilecegini bilsende yükü sırtlamak gerekir evet cok buyuk değılsin ama buyumek zorunda olmak var babanla zaten senin icin hic birsey eskisi gibi olmayacak yuzyuze konusamazsin diyeceklerin bogazinda dugum olur icine taş olur sen ilk mesaj at onemli birsey yaxacagini net bir cvp vermesi gerektigi sonuca gore annenle kardesininin bu konuya dahil olacagini soyle sonra yaz yuzune bakarak konusmaya utandığını da yaz ama degisirmi nacizane degismez fikrim bu yonde ama yureginde taş taşıma derim..

Çok teşekkürler. Haklısınız biraz daha düşünmeye ihtiyacım var doğru adımın ne olduğunu bulabilmem için

Babanızı tehdit de etseniz, karşısına geçip vicdanına da oynasanız en fazla yapacağı şey, ortalık durulana kadar dünyanın en mahcup, en pişman insanını oynamak olacak. Yıllar önce annenize yaptığı gibi. Bi insan bunca fedakarlık karşısında eşine minnet duyacağı yerde hala onu aldatabiliyosa karısı boşamış, kızı küsmüş bunların hepsini göze almış demektir. Evet sizi seviyo olabilir, hatta annenizi bile seviyordur ama kendinden, kendi arzularından, kendi nefsinden çok değil demek ki. Babam bildim bileli annemi aldatır. Beni öptüğünde kalkar yüzümü yıkarım. Onun bizi sevdiğine beni kimse inandıramaz.

Aslında bi ebeveyn aldatınca sadece eşine ihanet etmiş olmuyor. Babam bize de ihanet etti. Bizi yaralı, kin dolu bi anneyle, huzursuz bi ailede büyümeye mecbur bıraktı. Neler yapmadık ki, nelerle tehdit etmedik. Ama asla vazgeçmedi. Bugün 58 yaşında adım gibi eminim hala face'ten kadın kovalıyordur :)

Verecek tavsiyem yok ama acınızı en derinden hissediyorum. Umarım en doğru kararı verebilirsiniz. Neyse ki yaşınız büyük, daha az hasarla atlatacağınızı umuyorum.

O kadar haklısınız ki. Üstelik ikinci defa yapıyorsa kesinlikle her şeyi göze almış demektir. Kendimi ve kardeşimi geçtim, tek düşündüğüm annem şuanda. Nasıl kaldırır kendisine tekrar yapılan bu hainliği

Bulunduğun durum Beni çok üzdü. Analitik düşünmeye ihtiyacın var. Sabit olanları yazalım: baban aldatmaktan asla vazgeçmeyecek. Neyle tehdit edersen et. Kadını tehdit edersen kadın direk babana söyleyecek ve baban kadına daha çok yaklaşacak. Bu koşullar altında kararı annene bırakmak istersen anneni bilgilendirmek için 2 bilgiye ihtiyacın var . 1-bu kadının kim 2- babanla ilişkisinin derinliğini nedir bunları tespit ettikten sonra anneni bilgilendirmelisin. Kadını nasıl bulabilirsin ( evli erkeklerle flört eden kadınlara lanet olsun) elinde bir fotoğraf ve telefon numarası var. Kadın telefon numarasını belki sadece baban İçin kullanıyordur. Özel hat gibi. Kadını arayarak isim soyismi elde edemezsin gibi. Kimse söylemez.ama arayan numarayı bulan programlar var. Bu programı bi arkadaşına yükle. Arkadaşından Kadını bikaç kez çaldır. Kadı bu numaraya dönerse program çalışır ve ismi çıkar. Eğer şanslıysan tabi. Şimdilik aklıma gelen bu . Canım ya. İçim acıdı.

Yavrum bu nasıl hikaye.ciğerimi deldin. Allah rahmet eylesin.mekanı cennet olsun. Anneciğinin yüzü gülsün öteki tarafta.

Hangi program acaba adını hatırlıyor musunuz? Tavsiyen üzerine CIA yı denedim fakat maalesef orda bilgileri çıkmadı

Babana bıle guvenmeyeceksın lafına malesef cuk oturan bır konu..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…