Babam 500 ytl istedi**

Denmur

Popüler üye
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2008
1.260
-10
47
meraba kızlar dün çok sıkıldım babam aradı kardeşim org çalıyo iş bulmuşlar orgu için tesisat gerekiyomuş benden istedi 500 ytl bende çalışmıyorum eşim çalışıyo bende yok dedim kızdı :uhm::uhm:sizce eşimden alıp vermelimiyim bu arada babam bizim için hiç bişey yapmadı :1no2:evimde bi iğnesi yokturbenneyaptımki

valla cnmm zor bi durum..baban senden para istediginde yok demişsin ya ona kızmasına anlam veremedim....yinede babandır kocana sor vereyim derse verirsin,vermessede konusunu bile açmassın ..

Maddi imkanlarınız iyiyse vermen çok iyi olur canım.. Demekki zor durumda kalmışlar ki senden istiyorlar..

cok acil degilse üzme tatli canini...
ama kizmasini bende anlayamadim..
esinden istemek en dogrusu..

Canım bahsettiğin kişi baban. Komşun değil. Bunu unutma.
O sana maddi olarak hiç bişey bile yapmasa sen ona imkanın varsa yapmalısın.
Mesela benim babamında ben evlenirken maddi desteği pek olmamaıştır. Ama başı sıkışsa benimde imkanım varsa asla geri çevirmem.
Unutma o senin BABAN...
Ayrıca kardeşin için istemiş.Kardeşininde mi hatrı yok....

babanız bile olsa biri sizden bir şey istiyor ve siz hayır/yok dediğinizde kızıyorsa, ben asla vermezdim. çalışıyor olsanız, borç olarak diyerekten falan çıtlatıp, yardım isteyebilirdi, kaldı ki çalışmıyorsunuz. yani bu istek doğrudan eşinize aslında. o zaman da eşinizi arayıp, damat böyle böyle bir durum var demesi gerekirdi, tabii o kadar samimiyeti olsaydı.

kan bağı olup-olmaması önemli değildir benim için, her ne olursa olsun emri vakilerlerden hoşlanmam.:1closedeyes:

Sizden para istediğine göre zor durumda olmalılar. Eşinizle konuşup bence o parayı vermelisiniz. Evinizde bir iğnesinin olmaması vermemeniz için bir neden değil bence.

canım ne kadar sizi üzsede maddi anlamda size bir desteği olmasada babanız...yardımcı olun...ama bu konuda eşinle aran açılacaksada hiç lafını etme.....
bir de kardeşin içinmiş...kardeşini düşünerek yapabılırsın...
sevgilerimle

eşim kardeşime gel yanıma bana yardım et sana tesisatını alalım dedi kardeşim gelmedi çalışmayı pek sevmiyo :mymeka:

Sen evlenirken babanın durumu uygun olduğu halde mi hiç birşey yapmadı?
Sık sık senden para istiyorlarsa belki yeter artık diye düşünüp yardımcı olmayabilirsin.
Ama ilk defa istediyse ve verecek durumunuz varsa geri çevirmemek uygun olur.

eşim kardeşime gel yanıma bana yardım et sana tesisatını alalım dedi kardeşim gelmedi çalışmayı pek sevmiyo :mymeka:

Sende babana bunu söyleseydin canım.kaydirigubbakcemile Eşimdende isteyemem deseydin. Daha önce şin teklif etmiş. En azından için daha rahat olurdu:mymeka:

Esinin tutumu nasil bu tür konularda bilmiyorum canim ama keske önce esine sorsaydin konussaydin ona göre babana var yada yok deseydin...

Bazi seyleri insan karsiliksiz yapmali canim, isin icinde Anne Baba Kardes oldumu en azindan...

babam çalışmadığım halde bendende 100 ytl gibi bir miktar kadar borç olarak para istedi.eşime söylememi istedi.en geç şu gün vericem dedi.bende söyledim böyle böyle babmın ihtiyacı varmış diye,eşimde verdi.ama babam borcu ödeme nezaketinde bulunmayarak beni eşime mahçup etti :1ninca:.ha belki o anda yok baba kalsın önemli değil deyip almayabilirdim.ama ihtiyacım varsada alırdım ben yani.benneyaptımki
/FONT]

Sende babana bunu söyleseydin canım.kaydirigubbakcemile Eşimdende isteyemem deseydin. Daha önce şin teklif etmiş. En azından için daha rahat olurdu:mymeka:

söyledim canım dedim 500 milyonluk hatırın yokmu dedi :1no2:

Anne babanın üzerimizdeki hakları hem maddi hem manevi açıdan ödenmekle bitmez ödeyemeyiz..
Bana bir iğne dahi almadı diyorsun güzelim, ama seni dünyaya getirerek, büyüterek zaten gereğinden fazlasını yapmış olmuyormu?
Keşke baba önce bir eşimle konuşuyum deseydin..Eşin vermezsede yapacağın bir şey yoktu zaten..

Benim yasim daha 21 yani böyle pek tecrübelri degilim. Ama ben olsaydim ve maddi dururum buna izin verseydi yardim ederdim. Babam bana yardim etmemis olsa bile, büyüklük bende kalsin diye en azindan bir kere yardim ederdim...

sana kızmasına anlam veremedım bende sonucta sen calısmıyorsun esıne soyleseymı madem belkı verırdı dıycea ama bıleıyorum

söyledim canım dedim 500 milyonluk hatırın yokmu dedi :1no2:

500 milyonluk hatırın yokmu derken doğru mu anladım:uhm:
Senin mi eşinde hatırın yok mu dedi:uhm:
Yoksa benim mi hatırım yok demek istedi baban:uhm:
Ona göre cvp yazıcam canıma.s.

eğer parayı vereceksen geri almayı bekleme unut derim ama kafam takarım uyyamam dersen hiç verme daha iyi verdiğin sevaptan daha çok günah işlersin ha verecek neden vermedi zaten böyleydi filan diye düşünerek ne huzurun neden işledeiğin sevabın kalır canım...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…