Azosperm ve varikosel

nazoli33

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2023
80
32
30
Buralara 5.5 ay önce gebelik testi vs diye de konu açmıştım ama dün öğrendik ki eşimde azosperm ve varikosel var 3.derece o kadar üzgünüz ki ne yapmamız gerektiğini bilmiyoruz buraya ultrason sonucunu da koyacağım varikosel azosperm yapmaz diyolar Ankara’da bildiğiniz iyi bir doktor var mı yaşlarımız genç ben 30 eşim 32 yaşında başından böyle bir olay geçen var mı ona belli etmek istemiyorum ama çok üzülüyorum.eşim benden daha çok çocuk isteyen bir insandı o da yıkıldı

Azospermiye varikosel etki etmez ancak değerini düşürür diyolar eşim inanılmaz üzgün nasıl bu hale geldik anlamıyorum ben de gizli gizli ağlıyorum direk tüp bebek diyolar tabi daha neden azospermi onu da bilmiyoruz araştıracağız

Merhabalar öncelikle ben de 1 senelik evliyim. Hayatım boyunca bebekten başka bir şey düşünmedim resmen hastasıyım bebelerle ilgili Her konuyu bilirim. Daha evlenmeden hep hayalimizdi bu yüzden hiç korunmadık tabii hep mutluyduk. taa ki 8 ay olmayınca dayanamayıp doktora gittik benim bir sıkıntım yoktu şükür ama eşim azospermi çıktı. Hiç beklemeden eşim takviye almaya başladı. İzmir de irenbe tüp bebek merkezine gittik ilk genetik testleri istedi ikimizden. Mutlaka ilk onlara baktırın çünkü sonuçları 1 2 ayı buluyor. Sonra o doktordan memnun kalmadık tek çare mikro tese ameliyatı dedi. Bizim varikosel yok hormonlar genetik ne varsa temiz sadece fsh 25 çıktı yüksek. Yani tıkanıklığa bağlı değil. Bu yüzden İstanbul bahçeciye gidicez insallah yüzümüz güler orada. Ben 25 esim 29 yaşında. Bence ilk önce azospermin sebebini bulun sadece varikosel var diye mi acaba yoksa başka sebebi var mı? Biz bahçeci tüp bebek merkezi Bülent erol a gidicez. 4 5 aydır uğraşıyoruz bakalım insallah sprem çıkışı olur bizim testlerde hiç çıkış yok.

Bende de bir sorun yok sizin gibi ama sizin hormonlara bağlıysa ilaçla çıkış olması ihtimali de var değil mi o kadar şoktayım ki koptum yani herşeyden soğudum mikro tesede de bulunmama ihtimali var diyolar maddi manevi çok yorucu bir süreç

Bu azosperminin çoğu zaman da bir sonucu olmuyormuş bu tüp bebek vs süreç beni o kadar korkutuyor ki yine kesin değil hiçbişey zaten

Çok geçmiş olsun, Ankara da a life da semra sertel varmış, gitmedik ama eşim için araştırıken çok duydum. Biz ankara da olmadığımız için oraya gitmedik. Ama sizin azosperm sebebiniz tıkanıklık kaynaklı sanırım yani üretim var ama tıkanıklık olduğu için dışarı çıkamıyor gibi anladım ben. Bizde mesela varikosL yok ama sperm de bulunamıyor. Üretim olduktan sonra bir şekilde tüp bebek hatta varikosal ameliyatından belli bir süre sonra normal yolla da olma şansı var

Varikosel 0 yapmaz diyorlar ama biz ilk testimizi devlet hastanesinde verdik tamamen ilkel yöntemlerle bakılıyormuş biz de küçük bir şehirde yaşıyoruz Ankara yakın o yüzden Ankara’da araştırıyorum bulunduğumuz yerdeki tek özel hastanede de yarın test vereceğiz eğer bulunursa sperm direk varikosel ameliyatı olacak eşim zaten dua ediyorum inşallah bulunur sperm

Siz oldunuz mu mikro tese ameliyatını onu söylüyorlarmış hemen

Bu süreçte umarım herşey sizin için de çok güzel olur çok fazla sabır ve maddi güç isteyen bi durum bazen insan sorguluyor neden benim başıma geliyor diye ama elden ne gelir işte
Amin canım tüm isteyenlere nasip olur inşallah. Ne diyeyim sınav işte Allah beterinden korusun müge de esra da denk geliyorum bazen de bu insamlar ne kadar kolay sahip oluyor çocuğa ve kıymet bilmiyorlar.

Amin canım tüm isteyenlere nasip olur inşallah. Ne diyeyim sınav işte Allah beterinden korusun müge de esra da denk geliyorum bazen de bu insamlar ne kadar kolay sahip oluyor çocuğa ve kıymet bilmiyorlar.
O kadar iyi anlıyorum ki sizi görüyorum sokaklarda sorguluyorum ama Allahın gücüne gider daha büyük bir dert verir diye de düşünmemeye çalışıyorum

Doktor hormonlara bağlı demedi. Tüm hormonlar iyi çıktı sadece fsh 25 çıktığı için tıkanıklığa bağlı değil üretim sisteminde bir sıkıntı çıkarsa eğer fsh yüksek çıkıyormuş. Çok zor 5 aydır hayatım bozuldu cidden bazen güçlü mutlu oluyorum bazen depresyondayım. Kalabalığa giresim gelmiyor bazen evden çıkmıyorum. Temmuz da İstanbul bahçeci de Bülent erol da başlıcaz allahım insallah güzel geçer insallah biz de kavuşuruz bebeklerimize

inşallah biz de mesut tül e başlayacağız aynı durumdayız sizinle eşimin fsh 20 diğer herşeyi normal tıkanıklığa bağlı değilmiş bizim de bir iki doktor çok umutsuz konuştu değer çok yüksek micro tese ile bile %40 şans verdi umutlarımız yıkıldı genetik test yaptıracağız genetik bir sıkıntı var mı diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…