Azosperm ve varikosel

Ameliyatta mikrocerrahide kimisi damarları içerde bırakıyormuş klemp atıp yani kan akışını durdurup, kimisi damarları çıkarıyormuş sizinki nasıl oldu bilginiz var mı
Canm eşim çift taraflı oldu bu yöntemleri çok araştırdık en iyisi damar çıkarma yöntemiymiş başarılı yapabilen de çok az dopplerdi sanırım böyle cihazlar gerekiyor tabi eşim daha hakim duruma ben bildiğim kadar söylüyorum

Bende biraz araştırdım da damar çıkarma yöntemini pek yapan yok sanırım siz nerde oldunuz operasyon

Bende biraz araştırdım da damar çıkarma yöntemini pek yapan yok sanırım siz nerde oldunuz operasyon
İstanbul Esenyurtta Cüneyd Sevinç hoca var çok araştırdık kliniğinde muayene ön görüşme yapıyor hastane ile anlaşmalı ameliyat gerçekleştiriyor biz şimdilik çok memnnnuz inşallah sperm testi sonuçları da bizi mutlu eder

Youtubeda kanalı var detaylı anlatım yapıyor çok önemli operasyon aslında hayatını etkiliyor neticede psikolojik ve ileri dereceyse fiziksel ağrılar vs..

İnşallah tekrar test ne zaman bakılacak buraya da yazarsınız sonuçları bende merak ettim biz istanbuldayız zaten o hocayı da gördüm ama zaten bi o yapıyor damar çıkarma

İnşallah tekrar test ne zaman bakılacak buraya da yazarsınız sonuçları bende merak ettim biz istanbuldayız zaten o hocayı da gördüm ama zaten bi o yapıyor damar çıkarma
Temmuz sonunda bakılacak inşallah biz uşaktan geldik zorlu bir süreçti..tabiki haber veririm

Öncelikle çok gecmis dileklerimi iletiyorum öğrendiğiniz andan itibaren çöktüğügunuzu anlayabiliyorum ama inanin bu durumda olan sadece siz değilsiniz gerçekten sayıca fazlayiz o yüzden bir anlık çözümü bulmamız gerekiyor diyerek ani hareket etmeyin derim ben birden fazla doktorun görüşünü alıp sonrasinda olması gereken mikrotese ne gerekiyorsa yapılsın veya ilk etapta ilaç tedavisi uygulayan doktorlarda var 3 veya 6 aylık süreç şeklinde.Acikcasi mikrotese basit bi ameliyat testis kesilip içinde sperm arıyorlar mikrokopla ama bulunurmu bulunmazmi doktor ne kadar tecrübeli bu çok önemli çünkü ilk yapılan tese de sperm çıkışı yoksa birdaha çok yapmak istemiyor başka doktor o sebeple birden fazla doktorun görüşünü alarak sakince ilerleyin derim eğer sizin amh değeriniz sınırda değilse veya baska problem. Yas sorununuz yoksa .Size benim araştırdığım iletişimde kurduğum doktorların isimlerini yazmak isterim kendinize Uygun olanla iletişime geçin derim
celalettin Peru (İstanbul'da)
Tansel kaplancan (İstanbul
Murat mermerkaya (Gaziantep )bunlar alanında uzman erkek infertilitesiyle ilgilenen benim araştırdığım en iyi doktorlar Instagram üzerinden iletişime geçin cevap veriyorlar sonuçlarınızı yaşlarinizi varsa hormon tahlilleri izi atabilirsiniz cevaplıyor ve yol gosteriyorlar.Dilerim süreciniz kolay geçer Allah kolaylık versin kendinizi hiç üzmeyin o kadar gelismis ki bu alanda sağlık sistemi olmaz denilen kaç tane insanın bile evladı oluyor biiznillah sizinde olur doğru doktor doğru insanlarla yol almanız onerimdir.

Umarım kolaylıkla kazanırız bebeklerimizi

Çok teşekkür ederim siz nasıl ilerlediniz nasıl bir gelişme kaydettiniz saydığınız doktorların hepsine denk geldim eşim de Emre Bakırcıoğlu yla görüşmüş ona ısınmış bildiğim hiçbir problemim yok hormonlarda rahimde 2 ay önce 30 oldum Emre Bakırcıoğlu boşuna umut vermemiş ama olumsuz da konuşmamış test ve tahlil istiyor genetik kan sperm vs tek şansımız 5-6 ayda öğrendik bu durumu o kadar yıkıldık ve üzüldük ki eşim çocukları çok sever bu durum onu daha çok yıktı sonrası da tüp bebek vs tamamen zor bir süreç bu mikro tese ilaç iğne tahlil falan ne kadar tutuyor bi bilginiz var mı acaba

Biz eşimin sperm sayısının az olması sebebiyle tanıştık bu doktorlarla araştırmalarım sonucunda yani .Dediğiniz emre hocayı da inceledim alanında uzman gibi duruyor tecrübesi de vardır yaşi var biraz o yüzden güvenilir geldi.Sizi o kadar iyi anlıyorum ki her bebek gordugunuzde içinizde sizi oluyor kafanizda bir sürü düşünce olurmu olacakmi nasıl olacak insAllah kolaylikla olur herşey .Hocanız ne istiyorsa yaptırın ultrason kan tahlilleri yaptırın tedavisi mümkünse sperm çıkışı olması sağlansın yani eğer varikosel varsa ameliyat sonrasi 3-6ay sonrasında sperm çıkışı olabiliyor en doğrusunu doktor bilir tabiki .Tüp bebek süreci hem çok fazla mesakatli hemde maddi açıdan yüksek meblağ gerekli bı durum o aşamaya gelene kadar tüp bebek merkezleri hocaları araştırabilirsiniz ve çoğu doktorlar ön görüşme ücretsiz gidip konuşabilirsiniz fiyat alabilirsiniz çünkü değişkenlik gösteriyor sizin kullanacağınız ilaclara bağlı her hastanın süreci farklı o yüzden direk tüp bebek alaninda doktorla görüşmeniz daha doğru olur .

Biliyorum yani şöyle biliyorum araştırdığımda sadece tüp bebek için bile 150-200 bin tl gerekecek gibi onun da olup olmayacağı bile belli değil ki bizim o aşamaya bile yolumuz var o kadar üzülüyorum ve korkuyorum ki sanki bir tek benim başıma gelmiş gibi ya deneyince olmazsa boşa uğraşmışız gibi bu bir imtihan mı sonu nasıl bazen keşke hiç öğrenmeseydik diyorum üzüntümden daha yeni yeni çocuk düşünmeye başlamışken çok büyük yıkım oldu en azından bakıyorum burada da benim gibi olan insanlar başarıya kavuşanlar var en kısa sürede netice alırsınız siz de inşallah

İnşaallah herkes istediği neticeye ulaşsın temennim İnanın tek sizin basiniza gelmedi azosperm olan o kadar çok ki bu kadınlar klubunde farklı farklı rahatsızlıkları olanlar var bazılarının testis kanalları yok bazilarinin hormonları hipofiz bezinden salgılanmiyor vs vs bir çok hastalık var bunlarda çocuk isteyip olmadıktan sonra anlaşılıyor ne yazikki insan kendini çıkmaza girmiş hissediyor ve kimseyede anlatamiyor ne yazikkii en azından biraz daha hazmetmek gerekiyor bu süreci kabullenmek gerekiyor .Bende öğrendikten sonra baya bı sure araştırma yapmaktan geceleri uyuyamaz oldum bır sürü farklı bitki ot felan için diyen insanlar var yada doktor bize bunu verdi iyi geldi diyen insanlar oluyor bı umut insanın iyi gelirmi diye düşünüp alası geliyor daha kötüyede gidebilir değerlerimiz diye tabiki herşeyi kullanmıyoruz çünkü sperm değerlerinin düzeltecez diye karaciğeri böbrekleri felan mafedebiliriz yani vücutta ne oluyor bilmiyoz iç kısımda .Hâlada araştırma yapmaktayım iyi doktor nerdedir yada para odaklı değil hasta odaklı olacak tüp Bebek doktorları nerededir kimdir diye çünkü bu duruma düşünce el mahkum her denilen şeyi yapıyor insan ,gerçekten zor bı durum kendimi Meryem suresi okuyarak hafifletiyorum kendimi gün içerisinde bol bol estağfurullah çekiyorum isyana düşmeyin rabbim bekletyorsa daha güzeli olacağı içindir diye teskin edin yoksa insan bazen isin içinden hiç çıkamayacagini düşüyor .

İnanın o kadar haklısınız ki çocuk düşünmezken yolun en başındayken normal yolla hiçbir zaman olamayacağını öğrenmek beni çok ama çok yoruyor ve çok üzüyor uğraşmak mı gerek teslim olup kabullenmek mi eşime destek vermem gerekirken ben ondan çok daha kötüyüm umarım vardır bi çıkış yolumuz

Vardır elbette çıkış yolunuz rabbim dertsiz derman vermez siz bu süreçte eşinizle daha yakın olun destek verin ona çünkü onunda bu konuda yapacak birşeyi yok sizdede problem olabilirdi yani bu sebebten çocuğunuz olmuyor olabilirdi eminim ki oda yaninizda olurdu sizinle yanlizca çocuk için evlenmedigini sizi hala çok sevdiğini söylerdi sizde öyle yapın rabbim bı imtihan verdiyse inşaallah birbirinize dahada yakinlasarak tabiri caizse kenetlenerek bu süreci geçirmeniz çok daha güzel olucaktir.Surecin yarisi psikolojik yarisi maddi kısım çünkü kendinizi motive edin bu gün değilse bile elbet bir gün

Valla sizi tanımıyorum ama bana o kadar moral oldunuz ki çok teşekkür ediyorum inşallah siz de ben de güzel bir sonuca ulaşırız öyle olduğunda buraya yazacağım siz de yazın

Valla sizi tanımıyorum ama bana o kadar moral oldunuz ki çok teşekkür ediyorum inşallah siz de ben de güzel bir sonuca ulaşırız öyle olduğunda buraya yazacağım siz de yazın

Elbette yazarım ,haberleselim

Yok henüz başlamadık bayram tatili girdiği için siz ne durumdasınız acaba bilgi verebilir misiniz çok yardımcı olur vereceğiniz bilgiler
Canım bizim sorunumuz azosperm değil ileri hızda problemimiz var sperm sayımız yeterli. İlaç tedavisine başladı doktor bey sabırla bizi dinledi ve neler yapacağımızı anlattı gerçekten çok memnun kaldık. 3 aylık bir sürecimiz var şimdi ilaç tedavisi sonrasında tekrar spermiyogram vereceğiz.

İnşallah bir an önce çözüme kavuşur da bebeğinize kavuşursunuz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…