Az mı kazanıyoruz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yorumunuzla benim yazdıklarımın alakası yok neyi yargılamışım kimi suçlamışım, yaşamadıysam bunun için suçlu mu oluyorum demeniz çok komik zaten kimse yaşamasın diye temennimi dile getirmişim, karnı aç olan sevgiyi
Düşünemiyor temel ihtiyacımız önce beslenme ve barınma ya hani

Ne yalan söyleyim ben markaya bakıyorum.Bir insan yetiştiriyorum, mükemmel olacağım demiyorum ama bebeğimin konforunu en üst seviyede tutmak istiyorum.( Yanlış anlaşılmasın büyüyünce marka takıntısı olsun , şımarık olsun demiyorum. )
Bez alıyorum bel kısmını saran kısmın naylon değil pamuklu olması, terletmemesi , yediklerinin organik ve sağlıklı olması , giydiklerinin rahat ettirmesine, şampuanın, deterjanın , kreminin organik olmasına özenmek mecburen marka aldırıyor.
Çevremizde çocuk yok, fırsat buldukça oyun gruplarına götürüyorum ( 1 yaş) Büyüdükçe yaşına uygun kurslara- etkinliklere de götüreceğim.
Bunlar lüks değil, ihtiyaç benim için.

Para olmayan evde sevgi çok bol olmuyor, olsa bile maddi sorunlar o sevgiyi yansıtamıyor
ben de diyorum ki paranın olduğu yerde daima sevgi olmuyor.
çoğu kişi maddi problemler sebebiyle bebek dünyaya getirmeyi erteleyebilir.
kaç ki şu an çocuğa sevgimi ilgimi veremeyebilirim diye anne baba olmayı erteler?
hep sevgi, ilgi, iletişim sanki önemsizmiş gibi en son plana atılıyor.
bunun yanlışlığını söylüyorum ama yanılıyormuşum demek ki neredeyse kişiliğime hakaret ediliyor.

bu son cevabım herkese tekrardan iyi geceler

benim temel ihtiyacım beslenme ve barınma değil.

Hanımefendi bireysel olarak nerde sizin kişiliğinize kim nerde ne söyledi?
Biz her parası olan huzurlu mutlu mu dedik
Para yoksa mutsuzluk kesin dedik zaten

Hah bu söylemlerinize harfiyen katılırım, hiçbir etken diğeri olmadan bir anlam taşımaz.
Bir çocuğun sağlığı sadece bedenden ibaret değil, ruh ve zihin sağlığı da o kadar düşünülmeli, üzerine gidilmelidir.
At mı bu arpasını verdik diye koşmaya başlasın, işte o at bendim oradan biliyorum.
Herkes bazı şeylerin eksikliğinden bahsetmiş, konuyu dağıtmak istemediğim için dile getirmedim kimse kusura bakmasın da karnı tok sırtı pek ama ilgi deseniz sadece ‘almakla’ gösterilenden de bi halt olmuyor. Örnek ben

Sizin olmayabilir burda bahsedilen çocukların temel ihtayaçları bunlar, aç mı büyüyecekler makarna ve ekmekle
iki kişi çalışıyor ve ülkede çoğu kesimin kazandığı parayı kazanıyorlar neden aç olsunlar? o zaman herkes makarna ve ekmek mi yiyor

iki kişi çalışıyor ve ülkede çoğu kesimin kazandığı parayı kazanıyorlar neden aç olsunlar? o zaman herkes makarna ve ekmek mi yiyor
Herkes demedik zaten, olmayanın yok işte bundan bahsediyoruz ben kendi çocukluğumdan bahsediyorum sevgi yetmedi yemek olmayınca sevgi de olmuyor aç açına diyorum
Konu sahibinin çocukları aç kalacak mı dedim ben?

Bence sen muhalefet olacağım diye ne dediğini bilmiyorsun. Sokaklarda yaşayıp annen seni sevince mutlu mu olacaktın? Çok mu sevgisiz büyüdün yoksa? Hayatında kimse sevmedi mi nedir bu sevgi sevgi sevgi tutturması? Dünyada herkesin en temel ihtiyacı barınma ve beslenme.

Bu oku atmayacaktin Be hey cahil sen bilmez misin marka bez ve şampuan kullandığın için oğlun hayatı boyunca şımarık ve doyumsuz ve mutsuz olacak ayrıca herkes çok iyi bilir ki çocuguna organik gida yediren anneler sevgisiz ilgisiz konken bağımlısı kadınlardır...Halbuki çocuğunu kartondan hallice markasız (o nasıl oluyorsa) bezle bağlasan ve pazardan alınma açik markasız makarnayla ve duru corbayla beslesen ileride musmutlu, başarılı, harika biri olacaktı, organik gıda felan nedir? sen ne yaptın gafil ...yazık ettin güzelim çocuğa

Kesinlikle öyle. Benimde demekki bu hayatlar travma olarak icime sinmiş. Yukarda yazmıştım. Maddi acidan yetersiz olsaydim asla dogurmazdim diye.

Kendim yaşamadim ama yaşayanları gördüm. Caresizlikle kivranan kadinlari hatirliyorum. Gözüm iltihap kapmişti. Annem şişli hastesinde fiş alırken amaliyat parasi dilenen insanları hatirliyorum yani.
Kimse mutlu değildi

Herkes demedik zaten, olmayanın yok işte bundan bahsediyoruz ben kendi çocukluğumdan bahsediyorum sevgi yetmedi yemek olmayınca sevgi de olmuyor aç açına diyorum
Konu sahibinin çocukları aç kalacak mı dedim ben?
o zaman sizi doğurmasalardı yani ne dememi bekliyorsunuz?

Size daha fazla yazmayacağım çünkü sürekli yazmadığım şeyleri söyliyorsunuz, az öncede kişisel hakaret falan dediniz nerde ne hakareti ya canınız tartışma istiyor olabilir ben buna daha fazla alet olmayacağım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…