Az mı kazanıyoruz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yasım 45 kaloriferli eve ben 10 yaşındayken taşındık ama öncesinde de vardı akrabalarda, kaloriferin icadı ilkçağ tabi de babamin ikna oluşu 80 leri buldu sadece😅

Sen benden rahat büyümüşsün :KK66:
Benim çocukluğum haliçin mok kokusuyla geçti :KK66: ama güzeldi yaaaaaa :) romatik elektrik ve su kesilmeleri, olmayan toplu taşıma. 45 çocukla ayni sınıfta ilk okul vs.
Ne güzel, ozamanlar sevgi ve ilgi vardi :KK66:

4 tane ya, ilk ikiyi peş peşe yaptım aralarında 16 ay vardı. Bir kız bir oğlan oldu. Tam istediğim gibi. Taaa ki 31 mayıs 2023 sabahına kadar. O sabah başım döndü midem bulanıyordu bir kaç gündür. Yoktur zaten diye yaptım. Sonra da testlere inanmıyorum diye doktora bir giderim şaaaaak tek yumurta ikizi 6,5 hafta. İkizler ile ikinci gebeliğim arasında da 14 ay var. Kimse geri çekilen kocasına güvenmesin. 🤦‍♀️ şüphesiz ben size ibret olarak gönderildim🙄
Senden önce gönderilenler ne kadar işe yaradiysa sen de anca o kadar ibret olacaksın biliyosun di mi 🤣 İyi ki geri çekilmiş , bı de çekilmese kaç tane birden doguracaktin allah bilir 😅Ay şaka bı yana rabbim yardımcın olsun bacım

Kazan varmış ona gidip kömür atıyorlarmış.dogalgaz çok sonradan geldi dedi. Ben de küçükken sobalı evde oturduk 😂 yaşadığımız şehir küçüktü lojmanda kalıyorduk herkes soba yakıyordu. Ben 25 yaşındayım bu arada 😂 baca akardı siyah siyah annem oturup ağlardı dbdbdbsb

O baca akmalari ve tütmeleri annemide ağlatirdi. Tek iyi yani üstünde pişen kestane. Allah sobali herkesı tez zamanda kurtarsin

Senden önce gönderilenler ne kadar işe yaradiysa sen de anca o kadar ibret olacaksın biliyosun di mi 🤣 İyi ki geri çekilmiş , bı de çekilmese kaç tane birden doguracaktin allah bilir 😅Ay şaka bı yana rabbim yardımcın olsun bacım

Ahahahha spiral taktırdım. Ama ne fayda serdar ortaç gibi oldum. 😄😄

aaa oyle mi, sezon açılınca sadabad sahnesinde tiyatroya gidek mi😇

artik şişliliyim😇 bir bakacagim sisli belediyesinin hizmetlerine. eger ucretsiz etkinlikler konusunda daha iyiyse ikametimi oraya tasiyacagim.
Seve seve 😍 Beşiktaş da ücretsiz bir etkinlikler konusunda iyidir ikamet etmese de bazen annem de geliyor benle. Ücretsiz etkinlikler ❤️ ben.. neden ? Çünkü memurum 😜

Çocukların umrunda değil ki maddi güç demişsin. Ona beğenmedimim baki. Ama diğer konuda katılıyorum. Zaten ben de üyeye birikim yapıp kendini ayarlayıp öyle çocuk işine girişmesini tavsiye ettim. 😁
hala öyle düşünüyorum canım.. maalesef sen nasıl ki çocuğuna maddi gücü öğretmiyorsun bir şeylerin markasının farkında olmadan büyütmeye çalışıyorsun (bence doğrusu da bu)
başka çocuğa markayı öğreten de anne babası yani bizleriz.

Allalla nerde o memurlar ya? Biraz önce de biri ben memurum yılda 4-5 tatil yapıyorum yazdı 🥴 arkadaşlar asker polis öğretmen 40-60 aralığında aralığında kazaniyor, ayda 40 bin liraya hangi muhteşem hayatı sunacaksiniz çocugunuza?
benim kız kardeşim de memur
karı-koca 2 çocuk, daha büyüğü bu sene okula başlayacak

kurban bayramında adanaya akraba yanı gezmeye gitti, 2-3 gün takıldılar, haziran sonu 10 gün ege tatili yaptılar - konaklama bedavaydı yalnız, ağustos sonu da 4-5 gün antalyaya gidecekler herşey tatil oel tatili olacak

kışın da illa bir yerlere gittiler valla unuttum neredeydiler, bu güz kasım tatili için balkanlar düşünüyorlar.

kısacası senede 4-5 tatil olur yani illa ki ama hepsi herşey tatil 7 gün tatil olarak olmaz

1-2 tanesi 2-3 günlük olur (mesela 29 ekim filan birleşir ya da bayramın bir kısmında gidilir bir yerlere) bu yakın yerler olabilir, 1 tanesi akraba yazlığı filan olur (hiç yoksa yayla köy evi, ne varsa artık), 1 tanesi otel tatili herşey dahil olur, 1 tanesi de kış kayak ya da ülke dışı (yeşil pasaportları var) 3-4 gün olur.

1- ev kendilerinin
2- k.babası da evlenirken ev vermişti, ayrıca olarak
3- bakıcı parası filan hiç vermediler, çocuklara kreşe kadar hep k.valide baktı, kreşe de hep özele gönderdiler. özel kreşin yüzmesi, jimnastiği bi sürü aktivitesi var zaten ekstra bir yere göndermiyorlar.
4- küçük şehirde yaşıyorlar, hayat bir tık daha ucuz

hani şu da var ki bizimkiler yer içer gezer

benim küçük şehirde karı-koca memur tanıdıklarımın çoğu tatil yapamayacaları için değil pinti oldukları için yapmıyorlar (pintilik + köylü kafası = daha hayatında 1 gece otelde (pansiyonda, fark etmez) yatmamış onlarca öğretmen kuzenim var) her sene arsa, ev, vs yatırım yapıyorlar.

37
Hatırladığıma göre yeni yapilan evlerde vardi. Bir akrabanin yeni evinde görmüştüm. Bizim yokdu. Banyoda resmen kocaman 180cm kazan vardi. Alti odunla yakilan. Babam yurtdişindan elektrikli şofben getirmişti... ilk bizde vardi. Komşular woooww, aboooo eşliğinde çocuklarını yikarlardi bizde

Benim annemin çocukluğunda varmış 48 yaşında.

Yasım 45 kaloriferli eve ben 10 yaşındayken taşındık ama öncesinde de vardı akrabalarda, kaloriferin icadı ilkçağ tabi de babamin ikna oluşu 80 leri buldu sadece😅

Bursa merkezde ben 8 yaşındayken eve doğalgaz+kalorifer döşenmişti. Sene 1998. Ama bizim komşularda kömürle çalışan kalorifer öncesinde de vardı. 😁
Ben şok 😂 ben 41 yaşındayım. 10 yaşındaydım apartmana taşındık hiçbir tanıdığımızın evinde yoktu. Sınıf arkadaşlarıma giderdim onlar da dahil. Kat kaloriferi çıktı bazıları yaptırmıştı ama çok pahalıydı. Ben liseyi bitirmiştim bizim apartmana merkezi sistem kalorifer döşendiğinde. Yer: karadeniz il merkezi. Kablolu tv diye bir şeyi ünide okurken Kayserililerden duymuştum hatta 😂

Ben erteledim. Son raddeye kadar. Sonunda tüp bebekle anne oldum ama maddi ve manevi anca yetebileceğime karar verdikten sonra oldum.
Eğer maddi acidan yetersiz olsaydim veya yetersiz kalsaydim asla dogurmazdim. Asla.
Tabiki doğuran doğursun. Mutlu mesut yaşasınlar ama hiç masum ve sevimli gelmeyen davranış türleri benim gözümde. Kendini doğru düzgün besleyemeyen ve kendine yetemeyen bir insan lütfen kedi bile almasin evine.
tebrikler 🌷

Ben şok 😂 ben 41 yaşındayım. 10 yaşındaydım apartmana taşındık hiçbir tanıdığımızın evinde yoktu. Sınıf arkadaşlarıma giderdim onlar da dahil. Kat kaloriferi çıktı bazıları yaptırmıştı ama çok pahalıydı. Ben liseyi bitirmiştim bizim apartmana merkezi sistem kalorifer döşendiğinde. Yer: karadeniz il merkezi. Kablolu tv diye bir şeyi ünide okurken Kayserililerden duymuştum hatta 😂
Bence şehirle alakalı bir durum. 😁

Doğalgaz geleli çok olmadı onu da ekleyeyim. Hiç mi hizmet gelmemiş bizim memlekete anlamadım gitti 🥹

Siz çevrenizdeki kaç çocukla bu sonuca vardınız bilmiyorum ama ben 25 yıllık öğretmenim onbinlerce çocuk yetiştirdim ve şu konuda o kadar yanılıyorsunuz ki, çok üzgünüm sizin için...
benim için neden üzgünsünüz? ülkedeki gelir adaletini ben mi sağlıyorum🤣
çevremde gördüğüm bu diyorum nesi anlaşılmıyor 🫠

Hayır. Ailelerin imkanları dışında çocuk yapması travma yaratıyor(Maddiyat ya da ilgi, sadece maddiyata kısıtlamıyorum bir önceki mesajımda gayet açık belirtmişim bunu ama nedense siz mantık kurarken o kısmı atladınız.)
Bir çocuğu mükemmel yetiştirmek mümkün değil illa ki bir şeyi eksik oluyor. Ama sevgi yeter diyerek bunlar görmezden gelinemez bunu demeye çalışıyorum ısrarla anlamıyorsunuz, size de iyi akşamlar.
imkanı olan ailelerin çocuklarında travma olmuyor mu ben de evet maddiyat önemli ancak ilgi ve sevgi kadar değil diyorum 🫠 teşekkürler

Annem Ankara doğumlu ondan olabilir ama 20 sene önce bizim yaşadığımız lojmanda da yoktu kalorifer doğunun bir iliydi. Ya da vardı ama yetmiyordu ısıtma olarak. Bolu'nun köyünde de soba yokmuş mesela. Annemin babaannesi soba gördüğünde evin ortasında ateş mi olur ev yanar demiş annemin çocukluğunda. Bu beni daha çok şok etti.

Zenginlik emaresi değildi bence bu ya. Babamın kişisel merakıydı. Dört tarafı açık, bahçeli müstakil bir ev, yalıtım yok. Ne kadar yaksak da yine ısınamazdık. Ama kömürlüleri bilemiyorum. 😁

Kaloriferden sonra birde bahçeli müstakil evle vurdun beni :)
Senin kesin salincağinda vardı:) tershane aralarinda oynardik biz. Resmen şuanda kendimi acıların çocuğu gibi hissettim:)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X