Az mı kazanıyoruz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
haklı çıkmaya çalışıyorumdur 🤣🤣🤣 hahahaha ciddiyim
yaş kemale varınca bazı şeylerin önemsiz olduğunu anlıyorsun

(not: tamamen kendi düşüncelerim kimse çocuğunu makarna ve ekmekle büyütmesin)
Yaş Kemal’e erince tam tersi aslında maddi yetersizlik yaşayan çocuklarla empati kurup daha çok etkilenmeniz gerekirdi. Sizde olay ters işlemiş.
Şahsen ben anne olduktan sonra sokakta yalınayak gezen, kışın paltosu yıpranmış üşüdüğü belli çocuklara çok üzülüyorum. Her çocuğun en azından bir asgari standartı olsun istiyorum.
Karnı bulgurla dolan, üşüyen, eğitim hakkından yeteri kadar yararlanamayan her çocuk için üzülüyorum
Keşke anne babaları da biraz düşünse de “gerçekten” bakabilecekleri sayıda çocuk yapsalar diyorum

Bence sen muhalefet olacağım diye ne dediğini bilmiyorsun. Sokaklarda yaşayıp annen seni sevince mutlu mu olacaktın? Çok mu sevgisiz büyüdün yoksa
kim sokaklarda büyüyor konuyu aşırı çarpıtıyorsunuz.
konu sahibi asgari ücret ve 30 bin maaşla çalışıldığını söylemiş ben de onlara yorum yapmışım.
ayrıca sokakta yaşayıp mutlu olanlar da olabilir mutluluk sandığınız kadar nesnel bir şey değil.

böyle mi düşünüyorsun yazdıklarım hakkında?
Sadece senin yazdıkların değil, genelde konu dönüp dolaşıp bu marka muhabbetine geliyor. Markaya gelene kadar çocuğun hayatında paranın gerektiği birçok önemli alan var. En önemlileri de sağlık ve beslenme. Ciddi ve acil bir şey olsa devlet hastanelerinden randevu almaya kalksan haftalar, hatta aylar sonraya sıra veriyor. Biz bunun için tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırıyoruz her sene mesela. Beklemeden, konforlu, temiz ve insani şartlarda teşhisi/tedavisi yapılıyor. Bu da parayla oluyor. Para nasıl önemli değil? Çocuk büyüdükçe heveslerine cevap verememe kısmı daha sonra gelecek. Bu elzem şeyler dururken markanın öne sürülmesi bana konuyu saptırma çabası gibi geliyor artık. Sizin belki maddi durumunuz iyi, belki henüz Selim küçük diyedir bilemiyorum, paranın konuştuğu anlarınız pek olmamıştır. Muhtemelen ondan bu kadar polyanna bakıyorsun meseleye. İnşallah darlık, sıkıntı çekmeden büyütürüz bebeleri. Kendimiz için değil, onlar için dileğim bu.

Ya bir de bizim sorunumuz ne biliyor musunuz?
Her şeyin en iyisini, hadi en iyisi olmasa bile olabilecek en iyisini hak ettiğimize inanmıyoruz.
Maddi durumu iyi olan, huyu güzel, yakışıklı birini istiyorum dese bir kadın, hemen hepsi birden de olmaz ki, aşağıdan uç derler. Niye? Hepsi birden olamıyor mu?
Bir çocuk da aynı şekilde ilgi ve sevgi alabilmesi için eser miktarda sefalete maruz kalmalı. Ya da maddi durumu iyi olan ebeveynleri ile sevgisiz büyümeli.
Niye yav hepsi birden olamıyor mu? :KK53:

kim sokaklarda büyüyor konuyu aşırı çarpıtıyorsunuz.
konu sahibi asgari ücret ve 30 bin maaşla çalışıldığını söylemiş ben de onlara yorum yapmışım.
ayrıca sokakta yaşayıp mutlu olanlar da olabilir mutluluk sandığınız kadar nesnel bir şey değil.
Sizin çocuğunuz var mı?
Çocuk denen şeyden haberiniz yok belli ki.
parka dahi çıksanız pek oyuncağı olmayan çocuğu anlıyorum ben. Herkesin elindekine yapışan, isteyen, özenerek bakan çocuklar oluyorlar.
Çocuk bu yanından dondurma yiyen biri geçse özeniyor istiyor. Dondurmanın topu 50
Tl. Yiyemediğinde cidden mutsuz oluyor. Hiç
Öyle annem sarıldı dondurmadan daha güzel demiyor. Neden almıyorsunuz diyor.
Bakın en basit isteklerden bahsediyorum.
Daha okulla beraber istekler de büyüyor. Aylarca aynı oyuncağı isteyen, doğumgününe gün sayan çocuğum var benim. Sevgiyle geçmiyor o uhdeler.
Bence siz anne değilsiniz. Yada çok zenginsiniz çocuğunuzun istemeye gereği kalmıyor. Aksini anlamamanız mümkün değil zira

Sizin çocuğunuz var mı?
Çocuk denen şeyden haberiniz yok belli ki.
parka dahi çıksanız pek oyuncağı olmayan çocuğu anlıyorum ben. Herkesin elindekine yapışan, isteyen, özenerek bakan çocuklar oluyorlar.
Çocuk bu yanından dondurma yiyen biri geçse özeniyor istiyor. Dondurmanın topu 50
Tl. Yiyemediğinde cidden mutsuz oluyor. Hiç
Öyle annem sarıldı dondurmadan daha güzel demiyor. Neden almıyorsunuz diyor.
Bakın en basit isteklerden bahsediyorum.
Daha okulla beraber istekler de büyüyor. Aylarca aynı oyuncağı isteyen, doğumgününe gün sayan çocuğum var benim. Sevgiyle geçmiyor o uhdeler.
Bence siz anne değilsiniz. Yada çok zenginsiniz çocuğunuzun istemeye gereği kalmıyor. Aksini anlamamanız mümkün değil zira
Henüz onunki 14 aylık olduğu için hayatın gerçekleriyle tanışmadı, o yüzden bence. 😐

Mathilda, sen görmüyorsun diye sefalet yok olmuyor.
Ben köyde görev yapmış bir öğretmenim. Derste kuru yemişlerden bahsediyordum, çocuklar badem fındık vs. ne bilmiyorlardı. Neyine şaşırıyorsunuz?
Bunlar beşinci sınıf öğrencileri, hiç yememişler, biliyor musunuz?
Ve hepsi en az 3 kardeşti bunların. Bu insanlar cidden fakirdi. Kimse zevk olsun diye 10 yaşındaki çocuğuna o yaşa kader badem yedirmezlik yapmaz.

Henüz onunki 14 aylık olduğu için hayatın gerçekleriyle tanışmadı, o yüzden bence. 😐
Belli zaten.
Hele biraz büyüsün göreceğim ben.
Okulun serbest kıyafet gününde arkadaşından gördüğü minecraft tshirtü için günlerce yalvardığını biliyorum ben. Osuruktan bir tshirt için ikna edemedim. Ki sevgiyle büyüyor. Ona rağmen maddi istekleri de çok. Karşılamayınca da mutsuz oluyor. Sevginin ikamesi değildir maddiyat. İkisi ayrı. Sevilince maddi isteklerimiz körelmiyor

benim temel ihtiyacım beslenme ve barınma değil.
Ablacım sen bı balkona çıkıp biraz hava mi alsan? Gerçi hava su gıda senin temel ihtiyaçların değil inandık ama beyne oksijen gitmeyince de daralır insan...çocuklara su gıda barinma verilmesine karşısın anladık tamam da artık havayi şeyapma bari, senin için söylüyorum bak

Son düzenleme:
Bu oku atmayacaktin 🤣 Be hey cahil sen bilmez misin marka bez ve şampuan kullandığın için oğlun hayatı boyunca şımarık ve doyumsuz ve mutsuz olacak ayrıca herkes çok iyi bilir ki çocuguna organik gida yediren anneler sevgisiz ilgisiz konken bağımlısı kadınlardır...Halbuki çocuğunu kartondan hallice markasız (o nasıl oluyorsa) bezle bağlasan ve pazardan alınma açik markasız makarnayla ve duru corbayla beslesen ileride musmutlu, başarılı, harika biri olacaktı, organik gıda felan nedir? sen ne yaptın gafil ...yazık ettin güzelim çocuğa 😢
Yaaa il dışına çıkarız, tatile gideriz bilmediğimiz bir yerde hastalanır diye acil durumlar için kapsamlı bir de sağlık sigortası yaptırdık. Yazıklar olsun bize 🤣🤣

Belli zaten.
Hele biraz büyüsün göreceğim ben.
Okulun serbest kıyafet gününde arkadaşından gördüğü minecraft tshirtü için günlerce yalvardığını biliyorum ben. Osuruktan bir tshirt için ikna edemedim. Ki sevgiyle büyüyor. Ona rağmen maddi istekleri de çok. Karşılamayınca da mutsuz oluyor. Sevginin ikamesi değildir maddiyat. İkisi ayrı. Sevilince maddi isteklerimiz körelmiyor
Ya liselerde serbest kıyafet yok ama kışın çocuklar üşüyor diye formanın üzerine sweat giyiyor bizim okulda. Çoğu okulda böyle. Önüne geçilemiyor bunun. Bir veli toplantıda bana isyan etti. Sebep? Kızı her gün gidip gelip kadını didikliyormuş. Arkadaşlarım her gün farklı giyiyor. Ben hep aynı şeyleri giyiyorum, bıktım, utanıyorum diye ağlıyormuş. Tam ergen terörü. Gel de uğraş. 🤣

Ya liselerde serbest kıyafet yok ama kışın çocuklar üşüyor diye formanın üzerine sweat giyiyor bizim okulda. Çoğu okulda böyle. Önüne geçilemiyor bunun. Bir veli toplantıda bana isyan etti. Sebep? Kızı her gün gidip gelip kadını didikliyormuş. Arkadaşlarım her gün farklı giyiyor. Ben hep aynı şeyleri giyiyorum, bıktım, utanıyorum diye ağlıyormuş. Tam ergen terörü. Gel de uğraş. 🤣
Ben daha ilkokul seviyesinde bezdim. Sabah akşam ps diyor. Arkadaşlarında varmış hep yazıkmış ona. Ben seni çok seviyorum çok oyun oynarım senle desem sinir krizi geçirir herhalde. Ortaokulda alacağız diye oyaluyoruz şimdilik

Size daha fazla yazmayacağım çünkü sürekli yazmadığım şeyleri söyliyorsunuz, az öncede kişisel hakaret falan dediniz nerde ne hakareti ya canınız tartışma istiyor olabilir ben buna daha fazla alet olmayacağım
iyi misiniz geçmişinizden bahsedip olmayanın yok falan diyen sizsiniz. ne dememi bekliyorsunuz dedim benim ne haddime böyle bir şey düşüneyim. sonra söyleyince alınganlık yapıyorsunuz.
konu sahibi açız dememiş ki gayet ülkenin çoğunun kazandığı parayı kazandığını söylemiş ben de şöyle düşündüm (son defa açıklıyorum)
-aşağı yukarı çoğu kişi bu gelir seviyesinde
-bu kadar ileriyi düşünmek bence saçma yarın ne olacağı belli değil
-ikisinin de geliri olacak (az evet bence herkes daha çok kazanmalı ama bu benim elimdeki bir şey değil)
-iyi kötü geçinilir bu noktada önemli olan sevgi/ilgi/iletişim diyorum.
çocuk yapın açlıktan sürünün demiyorum kimseye.

size ve herhangi birine de asla böyle bir şey düşünmem-söylemem.
ben de maddi imkansızlıklarla büyüdüm ancak aklımda kalan alamadığımız yiyemediğimiz şeyler değil. annemin babamın ilgisizliği. bu da benim hayat hikayem ve baktığım pencere bu yönde. keşke hepimiz harika koşullarda büyüseydik ama buna hayat deniyor sanırım.

diğer arkadaşları da tek tek alıntılamayacağım çünkü ne kadar anlatırsam anlatayım beni ilk mesajımla yargılayacaksınız anladım. özetle söylemek istediğim bu yöndeydi kısa yazdım diye belki yanlış ifade etmiş oldum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X