Ayrıldığım Sözlümle Yarın Buluşacağız.

narcissaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2014
103
14
Aslında konum bu; http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=739652
Ama şimdi durum biraz değişik olduğu için yeni konu açayım dedim.

Belki okuyanlar vardır; Eski sevgilimin şerefsizliği yüzünden yaklaşık iki ay evvel sözlüm beni terketmişti. O zamandan beri bir iki yarım cümleyi saymazsak telefonda bile konuşamadık. Yillik izni bittiğinden buraya geri dönmüş. Arayip konuşmak istediğimi söyledim kabul etti. Yarin bulusup iki aydir ilk kez konuşacağız. Hem heycanli hem de korkuyorum :18::18:
İki aydır birazcık olsun onunla konuşmak, dilim döndüğünce anlatmak istiyordum ama şimdi Ne diyeceğimi, nereden başlayacağımı hiç bilmiyorum:KK5:
Giyinip süsleneyim mi? Umursamaz mı davranayım? İşi yüzsüzlüğe vurup bi şans mı isteyeyim... Kafam bomboş.
Kendimi daha da kötü duruma düşürmeden bu buluşmada nasıl davranabilirim kızlar?

En iyisi olayı da buraya koyayım;
Buraya nişan hazırlığı hakkında öneri almak için uzun süredir üye olmak istiyordum ama ne yazık ki böyle bi konuyla gelebildim.

Ben sözlüyüm, ya da sözlüydüm. Şu an tam olarak kendim bile bilmiyorum ne olduğumu:KK5::KK5:
Nişan planı yaptığımız seviyeli ve mutlu bir ilişkim vardı. Bir süre önce üniversitedeyken uzun süre sevgilim olup aldattığı için ayrıldığım şahıs, facede gelip buldu beni, baştan eski arkadaş gibiyken özledim felan demeye başlayınca tavrımı koydum tabi. Bu da çirkefleşti; hakaret etti, bende karşılık verip sildim.

Bir hafta kadar sonra, sözlümle onun semineri bitince buluşacaktık. Adam aramadı, ben arayınca da açmadı. Ben de evine gittim, içeri alırken yüzüme bile bakmadı. Ne oluyo diye daha sorumu bitirmeden bilgisayarını gösterip çıktı gitti evden. Şeref.siz eski sevgilim 2 sayfalık e-mail yollamış. Allahım neler yazmış...
Bütün mahrem şeylerimizi bire bin katarak yazmış. İftiralar bile atmış(biz onunla üniversitedeyken eve çıkmıştık, benden çocuk aldırdı...diye) Onun evinde, tatilde çektiğimiz fotoğrafları, msn dökümlerini kanıt diye koymuş.
Biz geçen hafta tartışırken, sözlümü kastederek bana "şimdide onunla mı sürtüyorsun(yumaşattım bu kelimeyi)" demişti, cevaben; "geçmiş hatalarımı tekrarlamıycam, bizim ilişkimiz saygıya dayanıyor" demiştim. Onu bile alıp sözlüme; Biz birlikte bunları yaparken, sen elini bari tutabildin mi? senle olmadıysa garanti diktirmiştir. Bak bi kaç yıl sonra bana teşekkür edeceksin. yazmış.

Telefonunu açmayınca gelince konuşmak için oturdum evinde bekledim. Akşam gelince daha ilk cümlemi bitirtmeden "Geçmişin beni ilgilendirmiyorsa, kimi ilgilendiriyor?, madem beni ilgilendirmiyor niye arkadan çekiştirip duruyorsun" diyip gitti.
Bir hafta konuşmadık, haber vermeden memleketine dönmüş.

En son arkadaşını arayıp rica minnet telefona istedim, sesi kızgın gelmiyordu ama o da iyi gitmedi.
Bir ay oldu konuşmadık, yüzüğü attı mı atmadı mı onu bile bilmiyorum.
Tayin isteyecekmiş:KK5::KK5:
Erkekler niye bu kadar hayvan olmak zorunda:KK5::KK5::KK5::KK5::KK5:

Sözlümün babası aradı bu gün:KK43:
"Kızım sizin davanız ne? Kusura bakma ama mazeretinize inanmadım. Sırf Tatile gelmedin diye sözü atmışa benzemiyor bizimki." Diyor:KK43::KK43:

Hem başkasından değil benden duy; bizimki bir rus kızla döndü, yazlığa, yanımıza yerleştirdi. Varsa senin bi kabahatin, bak onun da var. bir senelik emeğinizi atmayın çöpe, bir sefer daha görüşün diyor:KK5::KK5::KK5:

Hiç bir şey diyemedim:KK43::KK43:

Buluştum kızlar:KK43:;

Olmadı kızlar:KK5::KK5:
“Zaten hiç ümidim yok” diyordum ama resmen kendimi kandırıyormuşum. Bir dünya ümitle gitmişim yanına. Ama yeni öğrendiğim şeyleri düşününce imkansızdan bile öteymiş bu barışma olasılığı:KK5: Telefonda; arada gittiğimiz gölete götürmeyi ve istersem kimse görmesin diye beni arabayla evimizin biraz aşağısındaki parkın yanından almayı teklif edince daha ilk dakikadan tokat yemiş gibi oldum.

Ne tartıştık, ne sesimizi yükselttik, ne de karşılıklı birbirimizi sorguladık…
Arada espri bile yapıp güldü, ben yalandan gülümsedim.
Aylar evvel yapmamız gereken bir “itiraflar sohbeti” yaptık.
Keşke bu gün bildiklerimi daha evvel bilseydim.

Önce, eski sevgilimi niye hemen tersleyip silemediğimi anlatıyordum ki, bunu hiç takmadığını, yüzlerce kilometre ötedeki biriyle onu aldatamayacağımı, beni anladığını, zaten benim en çok nezaketimi takdir ettiğini söyledi. Bende, Niye beni böyle birden silip attığını; aramızdakini bitirdiğini sordum; 2. Kez "Evlenilecek erkek" muamelesini hazmedemezmis; Kötü biten eski ilişkisini anlattı. 4 yıl sürmüş, biraz bizimkine benzer, biraz devamı, biraz da tamamlayıcısı gibi bir hikayeydi. Çocuğun özelini buraya saçıp dökmek istemiyorum ama onu dinleyince resmen, romanın son sayfasını da okuyup bitirince hissedilen o “aydınlanma, geçmişte anlamsız kalan şeylerin anlamlanması, soruların cevabının gelmesi” duygusunu hissettim. Çoğu özel şeyler ama, Mesela eski sevgilisiyle yaptıkları ayrılık tartışması, duyduğu hakaretler yüzünden benle konuşmayı reddedip çekip gitmiş. Aynı şeyleri bir kez daha kaldıramazdım dedi. Çünkü ben, eski sevgilisinin söylediği şeylerin en az yarısının doğruluğunu tek başıma kanıtlamışım.
Şimdi hatırlıyorum da; eski ilişkisini bir iki kez anlatmaya kalkmıştı, ama sıra benimkilere gelir diye konuyu kapatmıştm:KK43:

Sonra neredeyse üç saat kadar geçmişden, şimdiden ve gelecekten konuştuk, onla konuşmayı ne kadar da özlemişim… yağmur yağmamış olsa hala konuşuyor olacaktık.
Geçmişimi, Babamın ona ettiği lafları, o şerefsizi mahkemeye verme niyetimi… aklıma gelen her şeyi anlattım. Çoğunluğu özel, bazıları da; “Çok merak ettim, cidden diktirdin mi? Senin o tatil sürprizi ile çok mutlu olurdum muhtemelen; yani ekimin 24'ünde 27 yaşımı dolduruyorum; bana da yazık” Gibi rahatsız edici konuşmalar yaptık. İşle ilgili dertlerini(şantiyeden kurtulup müfettişliğe geçmeye uğraşıyordu ama artık o işler torpille oluyormuş)
Rus sevgilisini ve en önemlisi şimdi görüştüğü kız arkadaşını anlattı:KK43:; Komşularının, İngilizce öğretmenliği okuyan kızıymış, doğduğu günden beri tanıyormuş, bir ay sonra, daha okulu başlamadan buraya gelip bi kaç hafta kalıp benimle de tanışmak istiyormuş, Sözlüm ona ,”kırmızı çizgilerimi bilsin”, diye ayrılma gerekçemizi anlatmış, Hatta benle konuşmaya gelmek için bile o kız çocuğunun iznini almış:8 Sonra problemlerini anlattı; rus sevgilisiyle, kızın sömestır tatilinde tekrar buluşma sözüyle ayrılmışlar ama şimdi kız arkadaşı olduğundan iptal etmeye kalkmış. Ama kız olsun geleceğim felan demiş. Liseye giden kardeşiyle de araları bozukmuş(yazlıktayken bunun rus sevgilisine sarkmış çocuk).

Son ana kadar dayandım, hatta arada gülümsedim bile. Ama beni eve bırakırken “Arkana bakma selin, merak etme zamanla kolaylaşıyor” diyence koyuverdim. Son kez sarıldım, bi de öpeyim istedim izin vermedi:KK5::KK5::KK5::KK5::KK5:

Son düzenleme:
nişanlınızla beraberken neden eski erkek arkadaşınızla konuştugunu açıklamaya başlayın öncelikle.. tabi mantıklı bi açıklamanız varsa :KK14:

Cok zor Allah yardımcın olsun....

gıyınıp suslenme yani hep nasılsan oyle olmalısın... ekstra bır ozen gosterırsen abes kacabılır...

plan yapma kafanda cunku o an baska olacaktır onun tepkısıne göre sekılleneceksın...

sana sans ısteyecek kadar ılımlı yaklasırsa ıstersın, eger katı durursa sadece acıklama yaparsın...

gıyınıp suslenme yani hep nasılsan oyle olmalısın... ekstra bır ozen gosterırsen abes kacabılır...

plan yapma kafanda cunku o an baska olacaktır onun tepkısıne göre sekılleneceksın...

sana sans ısteyecek kadar ılımlı yaklasırsa ıstersın, eger katı durursa sadece acıklama yaparsın...

Önerilerin için Teşekkür ederim. Mutlaka dikkat edeceğim.

Sen bi plan yapma sana soylemek istedikleri var belli ki. O sekillendirecektir konusmayi. Ilimli ol. Gunluk kiyafetlerinle git. Umarim hayirlisi olur sizin icin.

sen barışmak istiyo musun kesin olarak
ilişkiniz şimdiden yıpranmış gibi göründü bana
barışsanız bile ilerde yüzüne vurmaya kalkabilir bu durumları
ama çok istiyosan son bi şans isteyebilirsin

sen plan yapsan da konuşma o anki duruma göre şekillenir
sana karşı tavrı filan nasıl olacak bilemezsin
ama konuşmayı kabul ettiğine göre onun da aklına takılan şeyler olmuş belli ki
yoksa kestirip atardı
keşke eski sevgilinle hiç konuşmasaydın
giyim kuşamı da çok abartma ama bakımlı git yine de
normalde nasıl buluşuyosanız o şekilde git

yalnız hemen rus kız olayları filan da tuhafıma gitti benim
bi de ailesinin yanına yerleştirmiş çok acayip geldi bana
kendisi de çok masum değil sanki

hakkında hayırlısı olsun

Son düzenleme:

Aynen katiliyorum!

Bu arada sans isteseniz dahi kendinizi cok ezdirmemeye calisin.

Sonucta gecmis bitmis bir konuya sizden aciklama beklemek yerine direkt kestirip atmayi secmis...
Demek ki gecmisten ziyade onun onemsedigi baska degerler var ona takilmis.

Ustelik bu sizin ilk konusma cabaniz degil, Dolayisiyla ofkeyle caninizi sıkacak bir sey de soyleyebilir, bunu goze alarak gidin.

sen barışmak istiyo musun kesin olarak
ilişkiniz şimdiden yıpranmış gibi göründü bana
barışsanız bile ilerde yüzüne vurmaya kalkabilir bu durumları
ama çok istiyosan son bi şans isteyebilirsin

sen plan yapsan da konuşma o anki duruma göre şekillenir
sana karşı tavrı filan nasıl olacak bilemezsin
ama konuşmayı kabul ettiğine göre onun da aklına takılan şeyler olmuş belli ki
yoksa kestirip atardı
keşke eski sevgilinle hiç konuşmasaydın
giyim kuşamı da çok abartma ama bakımlı git yine de
normalde nasıl buluşuyosanız o şekilde git

yalnız hemen rus kız olayları filan da tuhafıma gitti benim
bi de ailesinin yanına yerleştirmiş çok acayip geldi bana
kendisi de çok masum değil sanki

hakkında hayırlısı olsun

Evet barismayi isterdim ama mümkün durmuyor acikcasi.

Zaten kestirip atmisti. Simdi, konuşabilir miyiz? Dediğimde hic duygu vermeden olur demesi kafami karistirdi. Hayal krikligina uğramamak için umutlu olmak istemiyorum ama sanki o da buluşmak istiyor gibi geldi bana.

40 sayfalık bir konuyu özetlemek için bi kaç paragraf cikarinca, bazi konuların mantiksiz ve havada kalması normal. Rus krizi konusu gibi mesela.

Evet barismayi isterdim ama mümkün durmuyor acikcasi.

Zaten kestirip atmisti. Simdi, konuşabilir miyiz? Dediğimde hic duygu vermeden olur demesi kafami karistirdi. Hayal krikligina uğramamak için umutlu olmak istemiyorum ama sanki o da buluşmak istiyor gibi geldi bana.

40 sayfalık bir konuyu özetlemek için bi kaç paragraf cikarinca, bazi konuların mantiksiz ve havada kalması normal. Rus krizi konusu gibi mesela.

canım sen kendini çok feda etmeden hallet bu işi
durumu düzgünce açıkla
istemiyosa kendisi bilir
açıkçası ben seni o zaman dinlememesine biraz şaşırdım
keşke mail yoluyla vs uzun uzun anlatsaydın
sonra yüzyüze konuşsaydınız

umarım seni daha da üzmek için filan kabul etmemiştir konuşmayı
acı çektiğini görmek istiyo da olabilir
yani erkekler bu tarz durumlarda daha sinirli oluyo çünkü

Son düzenleme:
otur konuş ..
içinden geçenleri söyle ..
hakkınızda hayırlısı olsun cnm ..

giyinip süslenmeyi vs boşver şimdi. romantik bir buluşmaya gitmiyorsun. olabildiğince içtenlikle duygularını düşüncelerini açıklamalı, kendini ifade etmelisin. bu ne zamandır beklediğin bir yüzleşme değil miydi? o zaman iyi değerlendir.

Ben Rus kıza katıldım
Sana inanmayan dinlemeyen arkanı döner dönmez gidip bi Rus bulan bi adamla daha oturup ne konuşmayı planlıosun?

Yani cok degisik bir durum olmus rus bi kizla gelmesini hazmedebilcekmisin bilmiyorum yani seven insan razi oluyor bazi seylere ama olabilcgne inaniyorsan devam et evlilik de basiniza kalkabilirsiniz durumlari

Erkek olan adam, sana sahip çıkardı, iftiraya inanıp seni öylece bırakmazdı... :KK19: Çok gururuna dokundu diyelim, çok delikanlıydı, o zaman da hemen ardından Rus kızın birini kapıp babasının yanına götürmezdi, kabuğuna çekilirdi biraz.

Bırak, buluşma. Gereksizin biriymiş, çıkmış hayatından.

diğer konu çok uzunmuş okuyamıyorum
şu rus kız olayını kısaca anlatabilir misin
ailesinin yanına yerleştirmiş sonuçta havada kalan kısım ne anlamadım ben

yani seninle konuşmadan durumu netleştirmeden başka birini bulmuş
bu durumda kendi de çok hoş davranışlarda bulunmamış

çünkü bakirelik meselesi yüzünden tartışma olmuş diğer konudan anladığım kadarıyla
kendisi rus kızı eve yerleştiriyosa bu konularda çok ta tutucu bi insan değildir sanırım

bu durumda sen geçmişi konusunda onu yargılayamıyosan o da seni yargılayamaz bence
bilemiyorum ben olsam beni anlayıp dinlemeden direk başka kızı ailesinin yanına götüren biriyle barışmak istemezdim doğrusu
ailesi de pek bi rahat insanlar sanırım
bence sen hiç barışmaya çalışma direk bitir

Son düzenleme:
bence süslenmeyi abartma abes kaçar.. keyfi yerindeymiş demesin.. rus hakkındada belli ki sana inat yaptı canını acıtmak istedi.. en baştan hiç yalansız anlat herşeyi.. en azından konuşup kendini anlatırsın hala olmaz derse için bir nebze rahat eder..

diğer konu çok uzunmuş okuyamıyorum
şu rus kız olayını kısaca anlatabilir misin
ailesinin yanına yerleştirmiş sonuçta havada kalan kısım ne anlamadım ben

yani seninle konuşmadan durumu netleştirmeden başka birini bulmuş gibime geldi
bu durumda kendi de çok hoş davranışlarda bulunmamış
bilemiyorum ben olsam beni anlayıp dinlemeden direk başka kızı ailesinin yanına götüren biriyle barışmak istemezdim doğrusu

O evinde e maili gördüğüm gün, zaten onu son Görüşüm oldu. Bir hafta kadar hic aramadim, is yerine gittiğimde ise tatile ciktigini söylediler. Asagi yukari bir ay kadar güneyde tatil yapip ailesinin ayvaliktaki yazligina, yaninda bi rus kizla dönmüş. Ailesine sevgilim diye tanistirmis. Sözlümun Babasi, ufak oğluna(kardeşi liseye gidiyor) kötü örnek oluyor diye karsi cikayim dedim ama pek öyle lafla terbiye edilecek gibi durmadigindan, birşey demedik demişti bana telefonda.

O evinde e maili gördüğüm gün, zaten onu son Görüşüm oldu. Bir hafta kadar hic aramadim, is yerine gittiğimde ise tatile ciktigini söylediler. Asagi yukari bir ay kadar güneyde tatil yapip ailesinin ayvaliktaki yazligina, yaninda bi rus kizla dönmüş. Ailesine sevgilim diye tanistirmis. Sözlümun Babasi, ufak oğluna(kardeşi liseye gidiyor) kötü örnek oluyor diye karsi cikayim dedim ama pek öyle lafla terbiye edilecek gibi durmadigindan, birşey demedik demişti bana telefonda.

iyi de seni geçmişte yaşadıkların için bırakmadı mı bu adam
eski sevgilinle konuştun ama aldatma içerikli konuşmalar yok anladığım kadarıyla sadece geçmişle yaşananlarla ilgili şeyleri dökmüş ortaya
yoksa ben mi eksik okudum

kendisi çok rahat herşeyi yaşayabildiğine göre sana da geçmişle ilgili trip yapamaz bence
olanları ailene anlatmamış olabilir ama belki de seni düşündüğünden değil kendini düşündüğündendir
sonuçta bu şekilde ilişkisinin bittiğini kimse bilsin istememiştir gururuna dokunduğundan
ve ailene anlatmaması da olması gereken birşey çocuk gibi herşeyi yetiştirecek değildi
o açıdan takdir filan edemem ben olması gereken birşeyi ypmış bence

zaten ben böyle rus muhabbetine giren erkeklerden nefret ederim
hiçbir şekilde de güvenmem
yerinde olsam barışmazdım onunla
sadece medeni bi şekilde bitir bence ilişkini

ama bi şans istiyosan da sen bilirsin

bence süslenmeyi abartma abes kaçar.. keyfi yerindeymiş demesin.. rus hakkındada belli ki sana inat yaptı canını acıtmak istedi.. en baştan hiç yalansız anlat herşeyi.. en azından konuşup kendini anlatırsın hala olmaz derse için bir nebze rahat eder..

Haklisin süsü giyimi abartmamak lazim.

Canimi acitmak istese bunun yüzlerce yolunu bulurdu. Ayni şekilde inat uğruna yabancı bir kadini koynuna almaz. Eğer onu biraz taniyorsam cani istediği ve mantigina da uyduğu için yapmistir.

Bence gururlu olup gitmeyin...
Sizi karşısına alıp onca yaşadıınız şeylerin hatrına konuşmadı. Kaçmayı yegledi...
Şimdide siz tenezül edip konuşmayın... böyle sorgusuz sualsiz bitsin gitsin. deşmeye irdelemek lüzumsuz..

Son düzenleme:
X