Düğün ayrı şehirler

canım ya gene sizinki iyi. seni erkek tarafı evden çıkardıktan sonra eşinle binersin ucağa gelirsin istanbula.akrabalarda karayolu ile gelene kadar rahatça dinlenirsiniz. bizde ise. nişanlım ankara ben kayseri. ve kına kayseride düğün ankarada inşallah.. kınaya gelecekler gece kayseride kalacaklar.misafirhane ayarlattık. ertesi günde sabah inşallah beni aldıktan sonra yola çıkacağız ve karayolu ile gideceğiz. yolda gelinliği çıkarsam bi dert çıkarmasam. ucak desen direk yok :KK43:

Ailem almanyada, ilk dügünüm ankarada digeri Maras'ta..

Ankara'da bütün misafirler toplanacak,direk 1.dügüne (kina da orda yakilacak büyük bir ihtimal) sonra ertesi gün yola cik, 2.dügüne git ordan balayina, ordan da antalya'ya delikafadulden

kilo veririrm insallah bu telasta delikafadulden

benimde 2 ayrı şehirde olucak düğünlerim
cuma akşamı kendi memleketimde düğünüm ve kınam. önce düğün gibi olucak ardından erkekler dışarı çıkarılarak kınam yakılacak. bu arada bindallımı giyicem tabi.
cumartesi sabahta nişanlımın memleketine yola çıkıcaz. Pazar günüde nişanlımın memkeletinde düğünüm olucak

Benimde Nişanlım istanbulda ben kocaelideyim.Aramızda 3 saat var ama bizim yakınlardan herkes istanbula gidemez.Oyüzden bizde iki düğün düşünüyoruz.Bu hem kına hem düğün fikri güzelmiş hoşuma gitti.Bakalım belki bizde öyle yaparız :KK43:

benim düğünümde kendi memleketim de cuma akşamı önce gelinlik giydim sonra nikah kıydık sonra bindallı ve kına ,sabahın köründe kalktık,çıktık yola 2 araba benm en yakınlarım ve eşimin.(herkes masrafını kendi karşıladı)15 saat gbi bir yolculuktan sonra eşimin annesinin evine gittik orda düğün hazırlığı yapılıyordu,yemek falan...vs.pazar günü adetlerine göre düğün oldu.akşam otobüsle 8 saat berbat bir yolculukla ayvalık.yorgunluğumu düşünün.tabii sonrasını da:)imkanınız varsa iki düğün arası olsun birkç gün.snra balayı bitti istanbullll.eşime de yazık ist dan bize ordan anne evine ordan ayvalık ordan ist yaptığı yol km oooo.ay canım kocacım.bir de biz 8.8.8 de evlenmiştik,bu sene 8de askere nere gideceği belli olcak.kızlar nişanlınız askerliği yapmadan evlenmeyin,benim eşim gitmeden ben üzüntüden hastalandım:KK43:seni çok seviyorum çakırefe:)

bizimde 2 düğün olucak aileler farklı şehir ve bizim yaşıcağımız şehirde ayrı 3 ayrı yer düşünün artık. bizim burda cuma yapıp pazar orda balo yapıcaz kına düşünmüyorum ben ama kına yakmak da istiyorum.fisfisfis. daha 1 sene var ama telaşı şimdiden sardı:1rolleyes:

benim düğünde 2 yerde oldu şekerim gayet güzel oluyo bizim ordakini kına gecesi yaptık tek fark ben gelınlık gıydım sonrada mersinde düğün yaptık ikiside mükemmeldi hayırlısı olsun senin için şimdiden sonsuz mutluluklar

bizim de ayrı memleketler seneye düğünümüz.şimdilik benim memleketim de düğün arkasından da kına düşünüyoruz.nişanlımın memleketin de ise nikah ve arkasından ufak bi davet ya da sadece nikah daha tam belli değil

ben mayısta evlenıcem nısanlım ıstanbulda ben antalyadayım.bızdede ıkı dugun olucak ve antalyadakını bız yapıcaz ıkı dugun arasında 1 hafta olucak.yorgun yorgun sıkıstırmak ıstemedım.kına ıcınde salonda yapmayı dusunduk dugunle beraber ama bızım burda ınsanlar 9da anca toplanıyolar yanı dugune kınayı sıkıstırmak ıstemedım antalyadakı dugunden bırgun önce evde yakın arkadaslarımlakına yakılabılır.

mrb benimde düğünüm ekim ayında nişanlımın ailesi balıkesirde yaşadığı için düğün orda olucak izmirdede nikah yapıyoruz gelemiyen arkadaşların akrabaların içinde iyi oluyor

uzak Şehırlerde olmakta zordur heralde..bızım Öyle sorunumuz olmadı ŞÜkÜr ...yakın olduĞumuz ıÇın...allah yardım etsın uzak olanlara....

canım bizimde iki düğün oldu ama ben dedem 15 gün önce aniden vefat ettiği için kına gecemi evde yaptım nikahımda evlenme dairesinde oldu zaten diğer taraftada Balıkesir de evlendiğimiz için 1hafta ara vererek yaptık düğünümüzü kına gecesinede gerek duymadık açıkçası

bu çok zor bi durum yahu..ohaoldumsmile
napcam bilmiyorum..iki düğün istemiyorum, gelinliğimi bi kere giymek istiyorum, tek bi model gelin başım olsun, tek bi gece hatırlayayım düğünümü anımsayınca:nazar:
ne bilim yaa hep denir ya bi kere giyceksin, bi kere düğünün olcak diye..
ben de kendi memlketmde kına düşünüyorum ama gelinlikle değil..hoş bi abiye arkasından bindallı..hem kendi yakınlarımız gelmiş olur,güzel bi davet olsun istiyorum..
düğün nişanlımn memleketinde olcak ama benim en çok düşündğüm şey şu:

ben evden çıkarken gelinlk giycem yani gelinlkle çıkmak lazım ama nasıl olcak bu iş??
yol gidilcek 6-7 saat..geri mi çıkarcam gelinliği, yani boşuna gelinbaşı, makyaj falan??..
öyle göstermelik giyip çıkmak da istemiyorum napcam ki? dedim ya bi kere giymk istiyorum.. Çok üzgünüm çoook hem gelin almaya öğlen gibi gelseler akşama kadar zaten bozulcak durulmaz ki öyle..hem gittiğim yerde nasıl yapcaklar kimbilr provasız falan istediğim gibi olmazsa? off offf yaa ben bunları çok sorun yapıyorum.kusursuz olmasını istiyorum napimohaoldumsmile acaba uçakla gtsek biz nişanlımla.hem çok rahat ederim kısa bi yolculukla..akşama kadar dayanır mı saçım başım makyajım?

Benim kına 21 Eylül Salı İstanbul da, düğün ise 24 Eylül Cuma Manisa da..
Kına için salon tuttuk düğün gibi bişey olacak zaten düğünüme bizim taraftan kimse gelemez sadece ailem...
Kına da ne giysem diye çok düşündüm, sonunda gelinlikte karar kıldım çünkü kız tarafından ve arkadaşlarımdan kimse beni gelinlikle göremeyecek.. Kına yakılırken de bindallı giysem mi diye düşündüm ama gelinliği giy çıkar zaten zor o yüzden bindallı giymeyeceğim sadece başıma şu kırmızı tülden örtecekler..
Düğüne ise ailemle beraber gideceğiz gelin alma olayı olmayacak 8-9 saatlik yola gelinlikle gidilmez uçakla gitsek gelinlikle hava alanında rahat edemem. Sonuçta uçakla İzmir e inilmesi gerek ordan yine Manisa...En güzeli 23 Eylül de yola çıkıp orda dinlenip işlerimizi halletmek..
Çok düşündüm ne yapsam nasıl olur diye ama en mantıklısı bu geldi arada mesafe olunca bazı şeyleri yapamıyoruz herkes için hayırlısı ve en güzeli olur inşallah...

Benimde sozlum Ankarali ve ben Izmirliyim. Bizim dugunumuz 5 Mart 2011 de ama 26 Subatta torenli nikahimiz Ankarada olucak ve kina gecemiz ve dugunumuz Izmirde olucak. Onlarin ailesi dugunu Izmirde yapmayi kabul ettiler..bizimde hosumuza gitti daha cokk hehehe

harbiden bugelin alma olayı olmasa nolur ki kızlar? nasıl olcak bu iş giy çıkar gelinlğii offff yaaa

[ı]benim ailem amasyada,eşiminki manisada..1000 km war arada..amasyada kınam yapıldı eşimin yakın akrabaları geldi..ama ewden de gelinlikle çıktım ben..hani baba ewinden gelinliksiz çıkmıyım diye..kına salonuna gidince kısa bi takı merasimi oldu damat da yanımdayken..soora damadı we bütüün erkekleri kına salonunun bahçesine postaladık..onlar orda yediler içtiler..ben gelinliğimi ççıkardım önce bindallımı giydim kınam oldu..accık öyle oynadım..soora da tuwaletimi giydim kudurmaya dewamhihoyyyt ertesi sabah yola çıktık manisaya..oraya da bizim yakın akrabalar filan geldi..kınamdan 2 gün sonra nikahım,düğünüm oldu..allah kolaylık wersin tatlı telaşe...[/ı]

aynen benimki gibi:) benim de öyle olacak kısmetse,ama ben ankaradan manisaya gidiyorum canım,buradaki de düğün +kına,orada da 4 gün sonra asıl düğün olacak,ikisinde de sadece gelinlik giyeceğim...

X