Düğün ayrı şehirler

kuzum85

aşk bir yangın
Kayıtlı Üye
1 Mart 2008
2.988
19
kızlar sevdiğim izmirde ben istanbuldayım ayrı şehirler yani ne yazıkki:nazar:kına gecesi kız tarafında düğün erkek tarafında olurmuş peki böyle durumlarada nasıl oluyor kafam karışık yardımcı olurmusunuzŞeniz

ya kesin bir kanun yok canım ya... siz ve aileler karar vericeksiniz..arkadaşım ankarada nişanlısı izmirdeydi..kınayı düğün gibi yaptılar..hani izmire gelemeyenler için..erkek tarafı ankaraya geldi yemekli kına gecesi yapıldı..düğünde izmirde oldu..yani siz nasıl isterseniz öyle yapın canım..bütçede önemli tabi bu işlerde..Allah hepimizin yardımcısı olsun..:Saruboceq:

niye ne yazık ki diyorsun kızz..

benım de farklı sehırlerde oldugumuz ıcın ıkı yerde düğünüm oldu..

birincisinde kına gecesı dıye yapmadık normal herseyı ıle düğündü bız yaptık onu..düğün bitöesine bir saat kala kınamı yaktılar..bindalllımı fılan gıydım düğün salonunda cok heyecanlıydı...

ikincisini de damat tarafı yaptı ..5 gun sonra.. o normal düğün oldu..

harıka oluyor ikisinde de farklı sac modellerı ve farklı duak takma sekıllerı :)))

sormak ıstedıgın bırsey varsa cevaplarım..daha 4 ay oldu :))

ablamın 6 ay önce ayrı şehirlerde olan törenlerini şu şekilde yaptık;
kına gecesi ankara da
nikah ankara da(maliyeti az biliyosun 1 nikah 1 düğün yaparsın)
düğün istabul da oldu iştee bu kadar hiç dert etme

niye ne yazık ki diyorsun kızz..

benım de farklı sehırlerde oldugumuz ıcın ıkı yerde düğünüm oldu..

birincisinde kına gecesı dıye yapmadık normal herseyı ıle düğündü bız yaptık onu..düğün bitöesine bir saat kala kınamı yaktılar..bindalllımı fılan gıydım düğün salonunda cok heyecanlıydı...

ikincisini de damat tarafı yaptı ..5 gun sonra.. o normal düğün oldu..

harıka oluyor ikisinde de farklı sac modellerı ve farklı duak takma sekıllerı :)))

sormak ıstedıgın bırsey varsa cevaplarım..daha 4 ay oldu :))

:eek:düğün salonundamı yaptınız sizin tarafınkini

canım benimde ağustosta düğünüm var izmirde, kına cumartesi yakın arkadaşlar ve akrabalarla bizim evin çatısında olcak düğünde ertesi gün salonda olcak 6 gün sonrada tekirdağda diğer düğün olcak. kaydirigubbakcemile5

canım benimde ağustosta düğünüm var izmirde, kına cumartesi yakın arkadaşlar ve akrabalarla bizim evin çatısında olcak düğünde ertesi gün salonda olcak 6 gün sonrada tekirdağda diğer düğün olcak. kaydirigubbakcemile5

şimdiden allah mesut etsin ttlımdelikafadulden

biz de ayrı sehırlerdeydık..hıc de öyle dugunu onlarn tarafında yapma mecburıyetınz yok..gerekırse ıkı dugun yapmaları gerek kız tarafının dugun ıstemek hakkı valla..
bana gelnce..benm esımın tarafı zaten hıcbıseye ellerını surmedgnden herbıseynı biz yaptık saolsn..bızım memlktte salonda kına ve dugun oldu..zaten asıl dugun denen de oydu yanı esımın tarafndakıne bızdzen kmse gelmedı ev ıcınde sacma sapan ellı kısılık bı cemıyettı adına dugun dedıler ustune bızı yoldular bı de..
yanı onlarn keyfne bıraksam ben sevdklermle o guzel anımı paylasamıcaktm ne yazık kı..cunku oradakı dugune bıle bızden kmseyı davete yanasmadılar..dusun kı kendı aılem bıle gelemedı..
sımdı sen kendını de esın olacak beyfndyı de en ıyı bılırsın..nasılsa hayalın onu ıste..yapabılecegı kadarnı mutlaka karsı tarafa yaptır..atlamayn öyle hemen kız tarafı yapar burdakını dıye..en azından nıkah kına sızde dugun orada da olabılır..smdıden mutlulklar ve basarılar cok zor oluyor ayrı sehırlerden böyle dugun dernek ıslerı..sevgıler..

Son düzenleme:
benim eşim istanbullu ben izmirliyim. izmir e yerleşeceğimiz için kınam da nikahımda izmir de oldu. onun ailesinden sadece babası 2 kardeşi ve babaannesi dışında hiç kimsecikler gelmedi. ilk başta istanbul da oturacaktık. o zaman eşim nikahımız burada olur demişti ben itiraz etmiştim. kız evinden gelinliği ile çıkar demiştim. yine izmir de olacaktı.
siz nerede oturacaksınız. kız nerede isterse orada olur. çok ısrar ederlerse 2 düğün istersin olur biter

canım benim izmirdeki düğünüm bucada altınsaray düğün salonunda olcak.

canım ben istanbuldayım nişanlım ise bursada yaşıyor,1 ağustosda düğünümüz olacak,
düğün yeri olarakta bursayı seçtik,çükü benim tarafım çok kalabalık değil onların bursadan gelecek tanıdıkları çok fazla diye,evlenince bursada yaşayacağız evimiz herşeyimiz bursada,
aslında bu iki kişi arasında bir konu,oturup konuşularak halledilir,erkek tarafı kız tarafı bunlar çok mühim değil bence,biz herşeyi iki kişi olarak kendi aramızda karar verdiğimiz için ailerde bize uydu

bizde eşile farklı memleketlerdenz .ben eskısehır eşim ordulu
kına gecesını kız tarafı yapar (masrafları karsılar tutulan yer ve calgıcısı)
dugun erkek tarafında olur..

benım dugunum eylulde kısmetse :asigim:
eskıshıde hem kına gecesı hemde dugun yapılcak, hem kına kıyafeti hemde gelınlık giyecegim.. sonucta çok yakın akrabalar orduya gelır gerisi gelemecenden , kına gecemde dugun gibi olcak yani..

benim ailem amasyada,eşiminki manisada..1000 km war arada..amasyada kınam yapıldı eşimin yakın akrabaları geldi..ama ewden de gelinlikle çıktım ben..hani baba ewinden gelinliksiz çıkmıyım diye..kına salonuna gidince kısa bi takı merasimi oldu damat da yanımdayken..soora damadı we bütüün erkekleri kına salonunun bahçesine postaladık..onlar orda yediler içtiler..ben gelinliğimi ççıkardım önce bindallımı giydim kınam oldu..accık öyle oynadım..soora da tuwaletimi giydim kudurmaya dewamhihoyyyt ertesi sabah yola çıktık manisaya..oraya da bizim yakın akrabalar filan geldi..kınamdan 2 gün sonra nikahım,düğünüm oldu..Allah kolaylık wersin tatlı telaşe...

:eek:düğün salonundamı yaptınız sizin tarafınkini

kusura bakma canım cokkk gec gordum..

evet düğün salonunda yaptık..

normal herseyı ıle düğün olarak basladı..gelınlık gıydım..son bır saatınde cıkardım mıllet o sırada oynuyordu farketmedıler bıle olmayısımı :)))

gıydım bındallımı yaktılar kınamı..sonuna kadar da bındallıyla kaldım..

çok güzeldi çok
opuyorumnanaktan

ayyy ne güsel iki defa gelinlik giymek..saç modelleri arasında kararsız kalmakta yok..bi akşam biri dier düününde biri :)) anaam iki defa gerdek ehehehee :kedi:

cnm benimde aynen öyle ayrı sehirdeyiz :kedi:
kına bizim burda sazlı sözlü olcak dügün salonum ise eşimin yasadıgı sehirde tutuldu opuyorumnanaktan

X