Aylarca aramayıp meraktan ve egosunu tatmin etmeye çalışan insanlar

Cansuyumbensuyum

Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2022
86
36
Merhaba arkadaşlar
Ben bu bazı veli arkadaşları anlayamıyorum gerçekten.Çocuklarımızın hangi liseyi kazandıklarının sonucunu öğrendikten sonra telefonum susmadı hiç.Hem arama hemde mesaj yoluyla.Çocugun hangi okulu kazandı diye.Beni aylardır aramayan işi düştüğünde arayan kişiler özellikle.Tatile gitmişim ailecek.Müsat degilim, kadın telefonu açmadığım halde üstt üste aramalar.Mesaj üstüne mesaj..Sonunda açtım.Ayy kız niye açmıyorsun. Dolaylı yollardan girerek sonunda okulu sordu.Bende istediğimiz okul oldu dedim.Yakınımızdaki OBP taban puani 96 en yüksek olan okul oldu dedim .Zaten onu istiyorduk daha ònce sana demiştim orayı istediğimizi dedim.Hem çok yakın hemde çok köklü iyi bir okul sadece sınav puaninla almıyor.Biliyorsun dedim.Ayy şekerim nitelikli okullarin .Öğrenci potansiyeli, çevresi ve öğretmen kadrosu daha iyi dedi..Benim kızım nitelikli Anadolu kazandı dedi.Senin kızın sınav puanı kaç yüzdelik kaç.kazanamadimi nitelikli okul diye uzattı da uzattı.Sırf egosunu tatmin etmek için beni aradi ve kendi kızınla seviye karşılaştırması yaptı.Ben bir tane veliyi arayipta kızın kaç puan aldı hangi okul kazandi diye sormadım bile.Belki üzgünlerdir istedikleri okul olmadığı için hayal kırıklığına ugramislardir.Birde beni ne ilgilendirir başkasının cocuğu.Benim cocugumda kimseyi ilgilendirmez. Her çocuğun nasibinde ne varsa o olur.Ben kızıma inanıyorum. 4 yıl boyunca çalışmış 98 diploma puaninla okulunu tamamlamış.Onun çabasını görmemezlikten gelemem dedim.1,2 saatlik yapılan sınavla kızımın okul başarısını değerlendiremem dedim. Kadının bana demek istediği OBP ile alınan okulların eğitimi ve çevresi iyi değil. Çocuk o okulda başarılı olamaz.Ne kadar okulun Taban Puanı 95 olursa olsun .Her zaman nitelikli okullar iyidir.Arkadaslar gerçekten moralimi bozdu bu kadın
Tabiki herseyin başı sağlık ama nitelikli lisede okumayanlar gerçekten iyi bir bölüm kazanamaz mi?

Niye kazanamasın canım. İsteseler yapamayacakları hiç bir şey yok.

Engelleyin bu tarz insanlari. Ya da direkt olarak bu konuda konuşmak istemiyorum diyerek sınır koyun ne onları ikna edebilirsiniz ne düzeltebilirsiniz istedikleri tek şey kızınızın başarısız olması. Bu böyle devam eder siz onlara sınır koymazsaniz sadece okul değil ki hayatınızda sahip olduğunuz herseyi kıskanır bunlar yapıları bu çünkü. Anlatmayın açıklama yapmayın bırakın onları aklınızı da karistirmalarina izin vermeyin . İyi bir üniversite kazanmak için lisenin önemi büyük ama kişisel çaba da önemli kızınız gayet iyi bir okul kazanmış zaten eminim çok iyi yerlere ge lecek

Ben 8. sınıftayken lgs çıkmıştı, ben direkt ortalamam ile girmiştim anadolu lisesine (ki iyi bir okuldu). Son sene okulu bırakıp açık liseye geçmiştim hatta. Şu an ankara üniversitesinde istediğim bölümü okuyorum. Gayet tabii kazanır, egosunu tatmin etmek istemiş sadece o şahıs. Bana çok ezik geldi kendisi, hiç moralinizi bozmayın

Çok teşekkür ederim yorumunuz için.Evet iyi bir üniversite kazanacağına inanıyorum.Ama nitelikli kazanamadıysa puanida yetmediyse üniversite kazanamaz mantığında şuan.ona göre nitelikli okul kazananlar .iyi bir üniversite kazanır.

Niye herkes fen lisesi mi kazaniyormus sacmasapan ego savaslari malesef... cok basarili derece bekledgmz bir ogrencim malesef sinavda istedigi neti yapamadi. 99 obp ile gayet iyi bir liseye girdi. Istedigi lise olmadi ama eminim istedigi universiteye kazanir. Kapasitesi var çünkü

Kesinlikle böyle düşünmeyin. Lise brans öğretmeniyim 10 yıldır üniversite hazırlık gruplarıyla kurs yapıyorum. Okulumuz sonradan proje okulu oldu. Ve inanın arada hiçbir fark yok. Sınavsız ogrenci aldigimiz dönemdeki öğrencilerimiz de çok güzel yerleri kazandı. Hatta suan sınavla gelen öğrencilerimizden 2 yıllık bölümleri bile zor tutturan öğrenciler vardı. Üniversite hazırlık süreci uzun bir maraton ve kimin 4 yıl sonra ne seviyede olacağını kimse tahmin edemez. Veliler bile liseye geçtikten sonra benim çocuğuma ne oldu çok başarılıydı diye kara kara dusunmeye başlıyorlar. Bilmiyorlar ki asıl köklü değişimi her açıdan lisede yaşıyorlar. Umarım kızınız hayallerine kavuşur. En önemlisi de bu değil mi? Ayrıca sizin çocuğunuzla ilgili düşüncelerinizi ve diğer arkadaşa kullandığınız ifadeleri takdir ettim. Şimdiden kızınız 1-0 önde başlamış diyebilirim

Çok teşekkürler.insallah kızımda sizin gibi istediği üniversiteyi kazanır.Bunu diyen veli arkadaşımıza ders olmus olur.Demekki kazaniliyormus diye

Siz de uzun uzun aciklamissiniz kizinizin basarisina ikna etmek ister gibi. Insanlara konusma hakki vermeyin, acmayin telefonlarini. Eminim ki bu kisi ile bundan sonra bir daha iletisiminiz olmayacak, ne gerek vardi ki simdi.
Kendi hayatlari olmayan insanlar colugunun cocugunun basarisi uzerinden ego kasmaya calisiyor iste.

Ona göre iyi olan öğrenciler nitelikli okul kazanirmis.Obp puanı pek önemli değilmiş.

Ayy gerçekten yorumunuz beni çok mutlu etti.Kızımın gideceği okulu yıllardır takip ediyorum ògrenci ve ogretmen basarisini çok duydum. .Büyük kızımın oraokul arkadaşları o okulda okumuştu.Kulağima geldiğine göre hepside çok güzel yerler kazanmislar.Begendigim bir okuldu.Sadece sınav puaninla almiyor.Kadına bunu dediğimde.Ayy şekerim o eskidendi.Şimdi okadar başarılı bir okul değil dedi.. Evet dediğiniz gibi lisede çok iyi öğrenciler bocaliyor.

Evet haklısınız açıklamam gerekirdi.Konuyu acarkende yazdım. Uzattida uzattı diye.Kadina istediğimiz okul oldu sana demiştim istediğimiz okulu dememe rağmen. Soru yağmuruna tuttu.ayip olmasın diye yüzüne kapamadim.Ama bana iyi bir ders oldu.işim var yada misafirim var deyip kırmadan kapatacağım teli

O kimmiş ya ? Sanırsın milli eğitim müfettişi sanırsın 40 senelik ogretmen ne liselerden ne öğrenciler nereleri kazanıyor saçma sapan konuşmasın siz sınır koyun

nitelikli lisede okumayanlar gerçekten iyi bir bölüm kazanamaz mi?
Okula bağlı değil çocuğun çalışmasına bağlıdır bu.

Ama mutlaka ki nitelikli okul kazanan çocuklar daha başarılı olur. Zaten onlar başarılı oldukları için kazanmışlar. OBP ile girilen okullar dediklerinizin hem çevresi kötü olur hem de öğrenciler zaten başarısın olduğu için o okullara kalmıştır. Kendi çocuğunuza inanmanız güzel elbette ama,o da ayrı mesele.

Artık üni işini ne kadar hazırlandığın belli ediyor bence okulların çok bir etkisi yok gibi millet dersaneden bozma okullara yolluyor maksat uni kazansın diye. Eski öğretmenler yok zaten. Hiç canını sıkma kızın da eminim çok başarılı olacak hayatta.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…