Aylarca aramayıp meraktan ve egosunu tatmin etmeye çalışan insanlar

Canım canını sıkma her çocuk aynı değildir ve kıyas yapmak okadar saçma ki.. herkes nasibini yaşar ve her öğrencinin zekası başarısı da farklıdır senin evladın başarısız değil ki! Ve böyle durumlarda hiç açma telefonu bilgi vermeyin müsait değilim yazın mesaj yoluyla bidaha aramazlar salmak lazım .. beni hiç arayıp sormayan birine ben hiç cevap vermem vermiyorum da .. sen sadece keyfine bak ve çocuğuna hep destek ol ben eminim bir anne olarak birşey başarsa da başarmasa da sadece denemiş bile olsa anne olarak gurur duyduğunu biliyorum ve buna devam et .. zamanında benim ailem benim için hiç gurur duymadılar hep başka çocukları örnek gösterdiler ve çocukluk travmasıyla birlikte büyüdüm değersizlik beceriksiz ve işe yaramaz duygularım içimde büyüdü ve şuan psikolojik olarak benden çıkıyor hemde çok kötü bir depresyon olarak çıktı. Burda nekadar çok anne varsa bu yazım onlara ben anne değilim ama anne olacak yaşa geldim ve hala bu üzüntüyü taşıyorum .. lütfen ne üzülün ne de evladınızı üzün. Sadece herneye karar verirsen. Ve biz senin arkandayız deyin yeter onlar o mutlulukla yapamayacak güzel şeyler yok inanın

Ama söyleyeyim çoğu kişi bundan hoslanmiyor.Sınav zamanı çocuklar ve aileler zaten stresli oluyor.Birde akraba,eş dost arayınca da stres bin kat daha artıyor.Hastayi,büyüklerimizi, düğünü, nişanı olanları bizde ararız. Hayırlı olsun geçmiş olsun diye.Ama sınav olan kişinin basari olup olmadığını bilmiyoruz.Hangi umutlarla,emeklerle başaramadı diye hayal kırıklığına uğradığını bilemeyiz.O yüzden arayipta yarasına basmak doğrumu sizce. ?
O yüzden ben bunu nezaket olarak görmüyorum..

Sadece fen lisesi değil bazı anadolu liseleride nitelikli oldu.LGS Sınav puaninla alıyorlar Okp puanı ise çocuğun okulda aldığı sınav not ortalamasının ortalaması.Yani ortaokul diploma puani
Eskinin fen ve anadolusu nitelikli oldu o zaman. Süper liseye de ortalama ile giriliyordu bizim dönemde. O da okp olmuş anladığım kadarı ile

Evet öyle yapmaya çalışıyorum.sinava girdi çıktı.sinav sonucu kötü değildi ama çok iyide degildi.Istedigimiz okula yeterli gelmedi..ama bu okuluda istiyorduk.hayirlisi dedik

Evet öyle yapmaya çalışıyorum.sinava girdi çıktı.sinav sonucu kötü değildi ama çok iyide degildi.Istedigimiz okula yeterli gelmedi..ama bu okuluda istiyorduk.hayirlisi dedik
Daha yolu uzun Allah bahtını açık eylesin canım çok daha güzel yerlere gelir inşallah hiç bir şey yapmamasından daha iyidir bir altın bileziktir her adımı onun için bol şansları olsun

Uff çok baskıcı bir anne.Gercektwn şimdi siz öyle deyince bende çocuğa üzüldüm.

Sizin mezaket olarak görmemeniz de sizin fikriniz. Benim ailemi yıllarca aradı eş dost,annem babam hiç de stresli değillerdi. Ben de değildim. Ne güzel aradı sordu insanlar,hayırlısı olsun deyip iyi dileklerini ilettiler. Sizi arayan kişi bunu yapmamış olabilir,o ayrı mesele. Amaaaa, Kalkıp da nitelikli liseyi kazanamadı diye burada “ben nitelikli çocuk yetiştiyorum” dediğiniz an iş değişiyor. Sizi arayan kişinin nezaketsizliğiyle sizin düşünceniz çok farklı olmadı bu durumda. Sonuçtan siz de memnun değilsiniz. Nitelikli okul diğer okullardan büyüktür,bu gayet net.

Siz tartışma çıkarmaya çalışıyorsunuz.Benim fikrimde sizi ilgilendirmez.Siz nitelikli çocuk yetistiriyorum lafına niye bu kadar takildinjz?

Siz tartışma çıkarmaya çalışıyorsunuz.Benim fikrimde sizi ilgilendirmez.Siz nitelikli çocuk yetiştiriyorum lafına niye bu kadar takildinjz?

Siz tartışma çıkarmaya çalışıyorsunuz.Benim fikrimde sizi ilgilendirmez.Siz nitelikli çocuk yetistiriyorum lafına niye bu kadar takildinjz?
Niye tartışma çıkarayım,konu açmışsınız güzelce anlatıyorum. Nitelikli çocuk yetiştiriyorum lafınıza takılmadım, nitelikli okullarda okuyan çocuklar da aileleri tarafından nitelikli olarak yetiştirilmeye çalışılıyordur illa ki.

Dediğim lafı farklı tarafa çekmeyin lütfen!
Ben nitelikli okulda okuyan çocuklara niteliksiz yetiştiriliyor demedim.Kǰzım nitelikli okul kazanamayabiilir ama nitelikli evlat yetistiririm dedim.Siz anlamak istediğiniz şekilde anlıyorsunuz...
Sanırım nitelikli okula giden bir çocuğunuz var dediklerimden bu kadar rahatsız oldunuz ve üstünüze alındınız..

Hayır,tahmininiz doğru değil. Oğlum henüz nitelikli okul çağında değil,küçük. Nasıl bir okula gideceği belli olmaz şimdiden. Ben sadece sizin bazı yazdıklarınıza yorum yaptım o kadar.

Türkiyede yaşayan herkes bilir ki nitelikli okulların veli öğrenci profili diğer okullarınkinden iyidir. Ancak başarı kişiseldir elbette,çocuktan çocuğa değişir. Geçen sene sıralamasını beğenmeyip tercih yapmayan çocuk bir yıl çalışıp 904. Oldu mesela. İstatistikler her zaman nitelikli okulların üniversite sınavında daha başarılı olduğunu söylüyor. Diğer liselerden de başarılı öğrenci çıkıyor,inşallah sizinki de böyle olur. Ama çocuğunuzla 4 yıl boyunca bizzat ilgilenmelisiniz ve sıkı bir çalışma programı oluşturmalısınız,eksik konularının farkında olmalısınız. Eğer bilginiz yetmiyorsa da dışarıdan destek alıp o konuları pekiştirmelisiniz. Veliler artık eskisi gibi değil,herkes çocuğunu evde çalıştırıyor. Benim öğrencilik zamanım gibi değil ortalık. Bizler kendi kendimize büyüdük,çalıştık ve kazandık. Artık devir öyle değil maalesef,siz de çocuğunuzla beraber çabalamak zorundasınız

Ah ya hiç canınızı sıkmayın, çocuğunuzu sen sayın ona inanın en iyisi olur. Şöyle diyim ben de aşırı nitelikli okullar kazandım ve benim annem de aynı böyle sağa sola hava atardı, hatta bu tip gibi insanları arayıp taciz ederdi.. ama sonra derslerden koptum annemle aramdaki gerilimlerden aşağılamalarından uni için, o nitelikli okulların hiçbirisi işe yaramadı, daha niteliksiz okullarda okuyan ama eşek gibi çalışan arkadaşlarım aldı götürdü..

Hiç aldırmayın bile yani buna..

E napalım şimdi senin uygun görmediğin okula yollamayalımmı deseydınız.
Şimdi okadar başarılı bir okul degıl ,napcaz cocuk evdemı otursun yada onun cocugu hangı lıseyı kazandıysa buyursun aldırsın sizin cocuguda
Benimkide iyi bir liseyi kazandı ama kımseye sizin okul kötüymüş zırvalığı yapmadım . Düşük olanları duydugumda o cocugun cok basarılı oldugunu ,bunun bır son olmadıgını filan soyledım destekledım.
Gercekten okulda cok ıyı derece yapan bır cocuk,yok 400 ü gecemedi olmadı . Cok basarılı 500 tam ğuan yapar dedıgımız cocuktu
Napcaz şimdi o cocuga başarısızmı dıyecegız
Ben biliyorum o benım kızımdan daha ıyı potansıyeldeydı ama sınavda olmamıs.
Oda ilin obp yle alan en ıyı lısesıne gıttı.

Demek ki sizde o kadar kötü etki olmuş ki çalışmayı bırakmışsın.İste çocuklara çok baskı yapmak bazı çocuklarda ters tepki oluyor..Bende bunu bildiğimi için çok sıkmamaya çalışıyorum.

Yani benimde aklımdan aynisi gecti
okulda okumasinda evdemi otursun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…