Ayakta bebek sallamak

ceo1

içten içe, hiçten hiçe
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2023
370
473
Merhaba hanımlar, bebeğim 4 ay3 günlük ve bir bebeğin ayakta sallanarak uyutulmasına karşıyım. (Bana göre bebek için kötü bir alışkanlık ve anne için kolaya kaçmak gibi geliyor.) Bebeğimi 3. ayından itibaren nasıl alışırsa öyle gider diye uyku aşamasında ya yanına uzanıp onunla sakin sakin konuşarak, (onun yanında olduğumu,güvende olduğunu, rahatlıkla uyuyabileceğini söyleyip) uyutuyorum, yada beşiğine koyup ninni söyleyip uyutuyorum. Eğer uyumaz ise göğsüme alıp emerken kokumu alsın da uyusun diye uyutuyorum. Ama çevremden gelen eleştiriler aklımı karıştırıyor, bebeğim daha çok küçük olduğu için ona uyku eğitimini şimdiden vermemem gerektiğini, ya ayağımda ya da kucağımda sallayarak uyutmam gerektiğini söylüyorlar. Ben bence doğrusunu yapıyorum ama ilk çocuğum olduğu için de fikirlerinizi almak istedim. Sizce bebeğimi uyku aşamasında yanlızmı bırakıyorum?

En doğrusunu anne bilir. Ben de o şekilde alıştırdım ve akşam 8’de uyuyor. Herkes çok erken zart zurt diyor ama kulağımı kapatıyorum. Çocuğunuz size yön verir zaten merak etmeyin.

En doğrusunu anne bilir. Ben de o şekilde alıştırdım ve akşam 8’de uyuyor. Herkes çok erken zart zurt diyor ama kulağımı kapatıyorum. Çocuğunuz size yön verir zaten merak etmeyin.
Kimilerine göre anne ilk çocuğunu büyütüyor yaptığı şeyler hatalı diye geçiyor, ama biz anne en iyisini bilirden devam

Bebeğiniz 8 mart mi doğdu benimde bebeğim 9 mart doğdu. Becerebiliyirsan sallamadan uyut canım. Google de türkmen sallançak diye arat onunla uyuyor.

Bildiğiniz yoldan gidin. Dümdüz gidin sağa sola ardınıza bakmadan ve çevrenizde boşa konusanlara kulak asmayın

Bebeğim 3 aylık civarındaydı ramazan bayramında sallamadigimjzj söylemiştik eşimin gereksiz bi akrabasına. Kucakta da sallamiyoduk severken felan. Bana erkek kişisi ohh ne güzel kolayca çocuk buyutucen heeee dedi... ayakta sallayıp büyütmek gerekiyormuş diğer türlüsü kolay çocuk oluyomus.. inatla kucağında tuttuğu kızımı sallamaya devam edince bende suratımı bozup ayıp ediyorsunuz artık yeter dedim. Sonra bozuldu başka odaya gitti. Hemen eşime olan biteni anlattım ki doldurusa getirmesinler.. sallayana saygım var sallamayanlara da saygılı olunsun

Asla sallamaya alıştırmayın. Yatağına yatırıp uyutmaya alıştırın. Bu şekilde devam edin bence.

Bebeğiniz 8 mart mi doğdu benimde bebeğim 9 mart doğdu. Becerebiliyirsan sallamadan uyut canım. Google de türkmen sallançak diye arat onunla uyuyor.
Evet 8 martta doğdu, bebeğiniz sağlıkla büyüsün inşallah, tavsiye için teşekkür ederim deneyeceğim

Benim kızım 28 haftalık doğdu şu an 45 haftalık düzeltilmiş 5 haftalık oluyor. 6. Haftasına gidiyoruz. Açıkçası ilk bebeğim olduğu için ben de böyle durumları pek önemsemedim kucağımda pışpış yapıp hafif sallıyorum. Bazen keyfi yerindeyse babynestte yan yatırıp pışpış yapıyorum uyuyor. Sallamayı hiç istemiyorum ama kendi başına uyumaya nasıl alışıyorlar merak ediyorum bunu

Zaten çocuk için en doğru kararı annesi babası verir en iyisini yapmışsın tebrik ederim

Ben yanında yatıp, temas edip ninni söyleyerek başladım, ilk hafta çok zordu, çok ağlarsa yatarak emziriyordum öyle uyuyordu, ne beşikte ne kucakta sallamadım. Şimdi kendisi karnı tok altı temizse koyduğum yerde uyuyor 2 aya yakındır, umarım değişmez

Kendi başına hiç destek vermeden uyuyan bi bebek yoktur heralde ya. Zaman geçtikçe minimum destek vererek devam ettirmeye calsiiyorum ben. Ama uykum geldi yatıp uyuyayım raddesine gelmedi. Ona me zaman ulasir onu da bilmiyorum.
Benim kızımda prematüre ama kuveze girmedi. Acaba kuvezde iken bebekler nasıl uyur ki? Uyku için destek yapiyolar mi

Bence çok iyi yapıyorsunuz ben de kesinlikle sallamaya karşıyım benim bebeğim de 4 aylık bir kere bile ayağımda sallamadım ama maalesef memede uyumaya alıştı bir de gezerek emzirmemi istiyor ayağa kalkana kadar tepiniyor kucağımda kalkmazsam ağlıyor. şu an gülüyorum ama beni ciddi anlamda zorluyor. Çünkü uykuya dalana kadar geziyorum memedeyken ve bir süre sonra yorucu olmaya başladı. O yüzden ben de sizin gibi alıştırmayı çok isterdim hem yanındasınız hem güven verici daha ne olsun

Benimkide ayağa kalkana kadar tepiniyor çok komik ve yorucu. 4 ay sendromunda çok meraklı, emerken sağa sola bakıcam diye meme reddi yaşıyor, ayakta emzirmeyi deniyorum ama başaramıyorum ben o olayı, nasıl yapıyorsunuz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…