ayaklarda şişlik

kestane

Guru
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2008
1.090
9
40
arkadaşlar ben bu gün itibariyle 13+1 günlük hamileyim ve bir kaç gündür ayaklarımda şişlik var çok fazla tuzlu yediğim söylenemez ama niye şişti anlamadım ayaklarında bu kadar erken dönemde şişlik olan varmı ve bu şişliği gidermek için ne yapmam lazım bilgilerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum :CüvCüv:

Günaydın..

Benim de ayaklarımda şişlik çok erken dönemde basladı ne yazıkki. Şu an 25. haftadayım ve deyim yerindeyse, dizden aşağı kısmı bacaklarımın adeta kaya gibi. Bunu için Doktorun sana Hemogram ve Tam idrar tahlili vermedimi canım? Ben hem hemogram, hemde tam idrar tahlili yaptırdım. Cok şükür sonuclarda birşey cıkmadı ama ne yazıkki o şişlik devam ediyor. Hele aksamları bacaklarım adeta agır geliyor ve yürümek bile istmiyorum. Yemeklerde Tuzu kestim ve su içmeye calısıyorum. Doktor bana yürüyüş ve önmüz yaz oldugu için yüzme verdi. Henüz izne ayrılmadığım için yüzmeye gidemiyorum, ama yürüyüşleri yapmaya calısıyorum.

tahlillerin temiz çıktıysa sıfır tuz ve sirkeli su:)bird eayaklarını hep yüksekte tutmaya çalış işe yarıyor

Ayyy arkadaşım sorma benimde çok erken ortaya çıktı ayak şişmesi . tahlillerim yapıldı ve problem yok. Doktorum kesinlikle tuzla alakası yok dedi (çünkü ben hiç tuz yemem salatalarım bile tuzsuzdur). Vücut sıcaklığada bağlı olarak su tutuyormuş. Ben ne yaptıysam geçmedi ayaklarımı yukaraıya diktim, tuzlu soğuk sularda ayaklarımı beklettim , her sabah işe yürüyerek gelip yürüyerek gidiyorum .... Bebişlerimiz dünyaya bi gelsin ümidim geçeceği yönde ... Başta çok kafama takmıştım ama kendimle alay ediyorum artık :)şakkıdı

arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim işte 2 3gündür var sadece ayaklarım şiş bacaklarda sorun yok çok tuzlu yememeye çelışıyorum zaten havaların sıcak olmasından dolayı vücut su topluyomuş sanırım o yüzden şişmeye başladı sabah uyanınca bişey yok gün içinde şişiyo özellikle parmaklar falan baya belli oluyo yani inş.çok uzun bu sorunu yaşamam allah yardımcımız olsun bebişlerimiz iyi olsunda gerisi önemli değil

arkadaşlar ya bende de aynı dert var ( 19 haftalığım ve şişmeye başladı parmaklar sosis gibi :s çok ayakta kalınca daha çok oluyor.fazla tuzlu yemiyorum ama tamamen kesicem tuzu.akşamları çok ağrıyor ayaklarım tabanlarım .napıcaz bilmiyorum

Benim de şişiyor ayaklarım. Bütün gün çalışıyorum, ayaklarımı yükseğe kaldırma şansım yok. Eve gidince kaldırıyorum ama üstüne basmakta bile zorluk çekiyorum. Havalar da çok sıcak, ilerki zamanlarda ne yapacağım bilmem.

bende 28.haftamdayım daha yeni yeni şişmeye başladı ama okadr çok degil bende tuzlu yemiyorum acaba sıcaklardanmı oluyo diyorum

ya ben çok tuzlu yiyen, tuz olmazsa yediğinden tat alamayan bir insanım. çevremdekiler bana böyle giderse şişersin diyorlar. tuzu da kesemiyorum. henüz şişmeye başlamadım ama bir taraftan korkuyorum. şişmenin tuzdan başka ne gibi sebepleri olabilir..?

arkadaşlar yaklaşık 2 haftadır sürekli ayaklarım şişiyodu ve tabanlarım ağrıyo basınca yere ve ayaklarımın üzeri dokununca çukur çukur oluuyo ama 3 gündür şişlikler kalmadı gün içinde fırsat buldukça ayaklarımı uzatıyorum öyle oturuyorum çok su içmekte bu sıcaklarda vücut tutuyomuş sanırım o yüzden şişiyoruz tuzla pek ilgisi yok galiba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…