avukatım

bu tip konular sadece evlenmek için evlenen kadınlara ders olsun. ben bu kadar uzun sürdüğünü bilmiyordum boşanmanın. 100.000 liradan bahsetmişsiniz. şok oldum.
Kesinlikle.
Hadi ben ödeyebildim şükür ama iş sıkıntısı olmasına rağmen direkt evliliğe girenler..Maalesef boşanmak da evlenmek gibi çok masraflı ve maddi manevi inanılmaz yıpratıcı

95.000₺ ve takside böldük
95 nedir ya
ben anlamadım boşanmak için bu kadar para verilir mi ?
mesela tutma avukat falan veya devlet ücretsiz avukat veriyorsa versin
çekişmeli açtıysa da açsın yani neyi paylaşamıyorsunuz ki bu kadar masraflı oldu bu boşanma?
her boşanmak isteyen bu parayı mı veriyor
boşananlar nasıl boşanıyor
hiç avukat tutmasan hiç uğraşmasan beş kuruş vermesen ne olacak mesela canını mı alacak ?
veya tazminat mu koparacak senden?
anlamadım neden bu kadar masraflı
95i şimdi avukata veriyorsun ama davayı kazanırsan 95'in kaç katı maddi kazancın olacak onu yazar mısın?

95 nedir ya
çekişmeli açtıysa da açsın yani neyi paylaşamıyorsunuz ki bu kadar masraflı oldu bu boşanma?
hiç avukat tutmasan hiç uğraşmasan beş kuruş vermesen ne olacak mesela canını mı alacak ?
95i şimdi avukata veriyorsun ama davayı kazanırsan 95'in kaç katı maddi kazancın olacak onu yazar mısın?
Baro ben çalıştığım için bana avukat vermez sanırım. Bana kalsa 0₺ ile anlaşmalı boşanıp keyfime bakmalıydım. Ama o benimle bile konuşmadan kendi kendine çekişmeli açmış ben de mecbur karşı dava açtım. Birbirimizden tazminat istiyoruz bakalım ben kazanırsam 95k’yı gayet karşılar

Selamlar, çekişmeli boşanma davam var. Baya haklıyım ve delillerim kanıtlarım var. Bir tek aldatılma konusunda affedilmiş sayılırım. O konu olmasa bile baya baya haklıyım hukuken de. Kendim de yargıtay kararlarını okuyorum haklıyım yani.

Avukatım çok tatlış bir kadın.Hatrı sayılır bir meblağ ödüyorum her ay maaşımın yarısı ona gidiyor. Şu an tam takır kuru bakırım sadece yarısı avukata, bir kısmı kiraya giden maaşım kaldı.

Ama avukatımla ilgili endişelerim var, dosyaları sisteme yüklemeden önce bana atıyor yazım yanlışları beni rahatsız ediyor. Bilmiyorum ben yazım konusunda dikkat etmeye çalışıyorum, hele ki resmi evrak bu. Kadının işine de çok karışmak istemiyorum ama haklı olduğum doneler geri planda kalmış gibi hissediyorum. Yazdığı karşı dava dilekçesinde yargıtay kararına dair hiçbir örnek vermemiş, vatandaş olarak ben daha güzel yazardım ki değiştirdim de çoğu şeyi. Karşı tarafın aksini iddia edeceği şeyler yazıyor, hayır onlarda delil var diyorum sürekli ben uyarıyorum değiştiriyoruz. Normal şartlarda kazanırım ki bu mahkemeyi. Mesela ev eşyaları konusunda çok dikkatsiz bir şey yazmış ben düzelttim. Kimseye işini öğretmek istemem, yollarımızı da ayıramam sanırım imza attım. Kadın da bana belli etmese de sinir olmaya başladı, bazen telefonlarıma çıkmıyor😀

Maddi durumumu zorlayıp bana daha önce 45.000₺ ücret isteyen tecrübeli bir avukatı daha tutsam mı ne diyorsunuz? Huzursuzum çünkü.
Benim avukatım dilekçe yazınca bana da teyit ettirir yazım yanlışı vs var mı diye :)
Pek bulamam o ayrı.Benim yazdığım 5 sayfalık yazıyi o 2 ye indirir,hakimlerin önemsediği noktaları alır laf kalabalıkligi yapmaZ,karşı taraf 10 sayfa yazsa bile:)
Duruşma sırasında katıp tutanağa eksik geçirme yapınca farkedip uyariyordu düzelttiriyordu o an,bu da önemli.
Telefonla aradığınız saat mesai saatleri dışında mi acaba?
Ve farklı ilden mi?
Bu arada ben 4 yıl önce 5000 vermiştim tek seferde,4 yılda ne çok artmış.

Baro ben çalıştığım için bana avukat vermez sanırım. Bana kalsa 0₺ ile anlaşmalı boşanıp keyfime bakmalıydım. Ama o benimle bile konuşmadan kendi kendine çekişmeli açmış ben de mecbur karşı dava açtım. Birbirimizden tazminat istiyoruz bakalım ben kazanırsam 95k’yı gayet karşılar
Avukatlık ücreti karşıdan alınıp size verilmiyor karşıdan alınıp avukata veriliyor siz anlaştığınız ücreti ayrı veriyorsunuz bunun için avukatlık kanununa bakabilirsiniz hükmedilen vekâlet ücreti avukata aittir

Hepsi dahil gibi bir avukatlik ücreti olmaz. Bilirkişi masrafını, dava masrafını, harcını zaten avukat doğrudan mahkemeye ödüyor ve makbuzu şeyler. Güvenmeyen kendisi öder. Her şey dahil ücret isteyen avukat asıl daha sonra sizden ödeme ister siz de ödemek durumunda kalırsınız.
İşte başı insanlar beni uğraştırma sen hallet diyor onları da baştan konuşuyorlar

Kastettiğiniz yazım yanlışları dil bilgisi kurallarıysa (çünkü farklı şeylerden de bahsetmişsiniz) kendim avukat olarak söylüyorum dil bilgisi kurallarını bilmeyenden avukat mavukat olmaz. İstediği kadar tecrübeli olsun. Bu mesleğin temel olayı zaten düzgün yazmak ve düzgün konuşmaktır. Daha bunu yapamayan bir insana nasıl avukat diyebiliriz? Yazılımcının kod yazmayı bilmemesi, hemşirenin iğne yapmayı bilmemesi gibi bir şey bu. Ya hadi gözden kaçmış ufak tefek şeyler olur da her yazdığı şeyde de olmalı.

Yargıtay içtihatlarına atıf yapmama sebebinin de dilekçe uzun olmasın kaygısı olduğunu sanmam (bazı arkadaşlar öyle olabileceğini söylediği için yazıyorum). Belki sizin zannettiğiniz gibi o içtihatlar konuyla ilgili değildir veya yeni içtihatlar farklıdır, yasalar değişmiştir artık içtihat geçersiz olmuştur vs. bilmiyorum. Çünkü dilekçe uzun olur diye mevzuata atıf yapmama gibi bir şey söz konusu olamaz. En kötü ihtimalle içtihatı eklemez esas nosunu, dosya nosunu vs eklersin dilekçe uzun olmasın istiyorsan.

Ama yağmurdan kaçarken de doluya tutulmayın. Yeni tutacağınızın avukatın iyi olduğundan emin olun.
Evet ben uzun olmasın diye herseyi yazmaz dedim ama içtihatı eklememe için başka sebebi olmalı aksi yeni kararlar vardır vs gibi

Ben olsam diğer avukatı tutarım. Bu da sinir olup telefonu açmayacağına işini düzgün yapsın. Biz işimizi böyle yapsak işsiz kalırız, bunlar çuvalla para alıp sürekli hata yapabileceklerini sanıyorlar
Selamlar, çekişmeli boşanma davam var. Baya haklıyım ve delillerim kanıtlarım var. Bir tek aldatılma konusunda affedilmiş sayılırım. O konu olmasa bile baya baya haklıyım hukuken de. Kendim de yargıtay kararlarını okuyorum haklıyım yani.

Avukatım çok tatlış bir kadın.Hatrı sayılır bir meblağ ödüyorum her ay maaşımın yarısı ona gidiyor. Şu an tam takır kuru bakırım sadece yarısı avukata, bir kısmı kiraya giden maaşım kaldı.

Ama avukatımla ilgili endişelerim var, dosyaları sisteme yüklemeden önce bana atıyor yazım yanlışları beni rahatsız ediyor. Bilmiyorum ben yazım konusunda dikkat etmeye çalışıyorum, hele ki resmi evrak bu. Kadının işine de çok karışmak istemiyorum ama haklı olduğum doneler geri planda kalmış gibi hissediyorum. Yazdığı karşı dava dilekçesinde yargıtay kararına dair hiçbir örnek vermemiş, vatandaş olarak ben daha güzel yazardım ki değiştirdim de çoğu şeyi. Karşı tarafın aksini iddia edeceği şeyler yazıyor, hayır onlarda delil var diyorum sürekli ben uyarıyorum değiştiriyoruz. Normal şartlarda kazanırım ki bu mahkemeyi. Mesela ev eşyaları konusunda çok dikkatsiz bir şey yazmış ben düzelttim. Kimseye işini öğretmek istemem, yollarımızı da ayıramam sanırım imza attım. Kadın da bana belli etmese de sinir olmaya başladı, bazen telefonlarıma çıkmıyor😀

Maddi durumumu zorlayıp bana daha önce 45.000₺ ücret isteyen tecrübeli bir avukatı daha tutsam mı ne diyorsunuz? Huzursuzum
Benim avukatım da davayı alana kadar anında cevap verir , dönüş yapardı. Davayı aldıktan sonra cevap vermiyor .sanırım çoğu böyle

Avukatlık ücreti karşıdan alınıp size verilmiyor karşıdan alınıp avukata veriliyor siz anlaştığınız ücreti ayrı veriyorsunuz bunun için avukatlık kanununa bakabilirsiniz hükmedilen vekâlet ücreti avukata aittir
Biliyorum, tazminat kapatır anlamında dedimm

İşte başı insanlar beni uğraştırma sen hallet diyor onları da baştan konuşuyorlar
Onlar dava sırasında belli oluyor ama. Sürekli harç ve giderler artıyor. Mesela şu anda bir tahliye davasında keşif ve bilirkişi gideri 7500 8000 TL arası. Ama bundan bir sene önce 5000 bile değildi. Baştan öngörülebilir bir şey değil. Ama işte insanlar böyle bakıyor demek ki her şey içinde paket fiyat duymak istiyorlar anladığım kadarıyla. Bana birisi böyle dese rahatsız olurum. Aynı muhasebecilerin her sene kırtasiye masrafı adı altında fahis fiyatlar istemeleri gibi. Bir muhasebecime neden demiştim o da bana işte sizin kırtasiye masrafınız vs demisti. Ben masrafı bildirin size öderim demiştim öncesinde ya da sonrasında. Öteki türlüsü bana kaziklanmak gibi geliyor her şey dahil adı altında.

jasemin34 jasemin34 dosyanizi bilmiyorum ama delilleriniz zamaninda sunuldu ise taniklarinizi güzelce dinletirseniz karşı tarafın taniklari dinlenirken doğru sorular sorulursa mevcut avukatınız da kafi gelir. Avukatınızi azlederseniz tüm ücretini almaya hak kazanır ayrıca onayını almadan ek bir avukatla daha anlasayim derseniz de haklı olarak istifa eder ve yine tüm ücrete hak kazanır. Bilginiz olsun

Ex eş 5 tane avukat tutmuş
Ex eş 5 avukat tutmamıştır. 5 ortaklı bir avukatlık ortaklığına vekalet vermiştir. Diğer 4 avukatın davadan haberi bile yoktur varsa da şöyle bir yüzeysel bakıyorlardır. Avukatlık ortaklığına vekalet çıkarırken vekaletnamede tüm avukatların ismi olur

95 nedir ya

3,5 yıl önce avukatıma 65.000 ödedik. Anlaşmalı boşanmak için adeta yalvarmıştım ayaklarına kapanmıştım eski eşimin ama annesi gerçekten l**anet bir kadındı. Devletin verdiği ücretsiz avukat yüzünüze bile bakmıyor.

Ailesi arkasında durmayan ve elinde mesleği çalışma hayatı kendi kazancı olmayan kadınlar avukat tutamıyor. Aile avukatımız olduğu halde hiç memnun kalmamıştım defalarca tartışmıştım.

Boşanma davaları gereğinden fazla uzuyor. İstanbul'da yaşıyordum o zamanlar, iki duruşma arası 3.5-4 ay sürüyordu. Maddi manevi yıkımı beraberinde getiriyor.

Çözüm evlenmemek mi ? Hayır. Çünkü evlilik, kişiye bir taraftan sosyal bağımlılıklar ve sorumluluklar getirirken, diğer taraftan sosyal itibar ve korunma imkanı verir. Evlenmekten ve boşanmaktan korkmayın. Boşanabileceğiniz adamlarla evlenin.

Dava beş altı yıl hatta 10 yıl kadar bile sürebiliyor evlenmenin yanında boşanmak ucuz sayılır. Ben de evlenirken fotoğrafçı ücretine salon ücretine vs oha demiştim.

Çocuk yoksa ve mal paylaşımı yoksa uzun sürmüyor. Genelde 2 yıl ayrı yaşayan evli çiftler için boşanma kararı çıkıyor. Evliliğin süresi de önemli tabii. Aslında hiçbirine gerek yok en temizi anlaşmalı boşanmak ama işte karşı taraf çekişmeliye döndürüyorsa vay anam vay

Çocuk yoksa ve mal paylaşımı yoksa uzun sürmüyor. Genelde 2 yıl ayrı yaşayan evli çiftler için boşanma kararı çıkıyor. Evliliğin süresi de önemli tabii. Aslında hiçbirine gerek yok en temizi anlaşmalı boşanmak ama işte karşı taraf çekişmeliye döndürüyorsa vay anam vay
2 yıl fiili olarak beraber yaşadık+2 yıl ayrı yaşadım+yaklaşık 4 yıldır dava devam ediyor (mal mülk davası yok) =8 yıldır kağıt üzerinde evliyiz 😏(Yargıtay'a daha yeni gitti dosya)

Sürüyor anlaşmalı değilse

Bu işler avukatsız olmuyor mu? siz yazın dilekçeleri, biraz da chatgpt yardım eder:) Resmi evrakta yazım yanlışları yapan birinin yaptığı işe güvenemem ben olsam.

X