avukatım

Annemin boşanma davasındaki avukatı barodan devletin yönlerdiği bir avukattı ve nerdeyse yeni mezun sayılırdı. Babam bir hukuk şirketiyle anlaşmıştı. Annemi aldattı ama hiçbir delilimiz yoktu. Olanlar da annem o dönem boşanmadığı için affetmiş sayıldığından geçersizdi. Avukatımız da bizce çok özensizdi. Asla arayıp doğru düzgün bilgi vermezdi. Biz arar sorardık çoğu şeyi. Ama ona rağmen ben mahkemede şahitlik yaptım ve davayı annem kazandı.
Avukatlar sadece duruşma gününden bir gün önce ve duruşmadan sonra bilgi verirler. Bir de bir tebligat yapıldığı zaman vs. Eğer o zaman dilimlerinde arıyorsa bir şey kaçırmazsınız. Tanık beyanını da zapta geçirirken izleyen, tanığa gerekli yerlerde soru soran avukattır. Bir avukatın en çok avukatlığına ihtiyaç duyulan anlardan biri bence tanık dinletmesi.

Selamlar, çekişmeli boşanma davam var. Baya haklıyım ve delillerim kanıtlarım var. Bir tek aldatılma konusunda affedilmiş sayılırım. O konu olmasa bile baya baya haklıyım hukuken de. Kendim de yargıtay kararlarını okuyorum haklıyım yani.

Avukatım çok tatlış bir kadın.Hatrı sayılır bir meblağ ödüyorum her ay maaşımın yarısı ona gidiyor. Şu an tam takır kuru bakırım sadece yarısı avukata, bir kısmı kiraya giden maaşım kaldı.

Ama avukatımla ilgili endişelerim var, dosyaları sisteme yüklemeden önce bana atıyor yazım yanlışları beni rahatsız ediyor. Bilmiyorum ben yazım konusunda dikkat etmeye çalışıyorum, hele ki resmi evrak bu. Kadının işine de çok karışmak istemiyorum ama haklı olduğum doneler geri planda kalmış gibi hissediyorum. Yazdığı karşı dava dilekçesinde yargıtay kararına dair hiçbir örnek vermemiş, vatandaş olarak ben daha güzel yazardım ki değiştirdim de çoğu şeyi. Karşı tarafın aksini iddia edeceği şeyler yazıyor, hayır onlarda delil var diyorum sürekli ben uyarıyorum değiştiriyoruz. Normal şartlarda kazanırım ki bu mahkemeyi. Mesela ev eşyaları konusunda çok dikkatsiz bir şey yazmış ben düzelttim. Kimseye işini öğretmek istemem, yollarımızı da ayıramam sanırım imza attım. Kadın da bana belli etmese de sinir olmaya başladı, bazen telefonlarıma çıkmıyor😀

Maddi durumumu zorlayıp bana daha önce 45.000₺ ücret isteyen tecrübeli bir avukatı daha tutsam mı ne diyorsunuz? Huzursuzum çünkü.
bu mevcut avukata ne kadar veriyorsunuz her ay bütçe ayırdığınızı yazmışsınız?

Avukatlar sadece duruşma gününden bir gün önce ve duruşmadan sonra bilgi verirler. Bir de bir tebligat yapıldığı zaman vs. Eğer o zaman dilimlerinde arıyorsa bir şey kaçırmazsınız. Tanık beyanını da zapta geçirirken izleyen, tanığa gerekli yerlerde soru soran avukattır. Bir avukatın en çok avukatlığına ihtiyaç duyulan anlardan biri bence tanık dinletmesi.
Yok o zamanlarda da biz arıyorduk "aa evet doğru ben de sizi arayacaktım aklımdan çıkmış" diyordu. Ben kadını kötülemek için yazmadım. Önemli olan tanıklar, kanıtlar konu sahibinin içini ferahlatmak için söylüyorum.

Yok o zamanlarda da biz arıyorduk "aa evet doğru ben de sizi arayacaktım aklımdan çıkmış" diyordu. Ben kadını kötülemek için yazmadım. Önemli olan tanıklar, kanıtlar konu sahibinin içini ferahlatmak için söylüyorum.
Valla duruşmadan sonra ve önce aramak gerekir. Kötüleme gibi anlamadım. Her meslekte iyisi kötüsü var maalesef.

Selamlar, çekişmeli boşanma davam var. Baya haklıyım ve delillerim kanıtlarım var. Bir tek aldatılma konusunda affedilmiş sayılırım. O konu olmasa bile baya baya haklıyım hukuken de. Kendim de yargıtay kararlarını okuyorum haklıyım yani.

Avukatım çok tatlış bir kadın.Hatrı sayılır bir meblağ ödüyorum her ay maaşımın yarısı ona gidiyor. Şu an tam takır kuru bakırım sadece yarısı avukata, bir kısmı kiraya giden maaşım kaldı.

Ama avukatımla ilgili endişelerim var, dosyaları sisteme yüklemeden önce bana atıyor yazım yanlışları beni rahatsız ediyor. Bilmiyorum ben yazım konusunda dikkat etmeye çalışıyorum, hele ki resmi evrak bu. Kadının işine de çok karışmak istemiyorum ama haklı olduğum doneler geri planda kalmış gibi hissediyorum. Yazdığı karşı dava dilekçesinde yargıtay kararına dair hiçbir örnek vermemiş, vatandaş olarak ben daha güzel yazardım ki değiştirdim de çoğu şeyi. Karşı tarafın aksini iddia edeceği şeyler yazıyor, hayır onlarda delil var diyorum sürekli ben uyarıyorum değiştiriyoruz. Normal şartlarda kazanırım ki bu mahkemeyi. Mesela ev eşyaları konusunda çok dikkatsiz bir şey yazmış ben düzelttim. Kimseye işini öğretmek istemem, yollarımızı da ayıramam sanırım imza attım. Kadın da bana belli etmese de sinir olmaya başladı, bazen telefonlarıma çıkmıyor😀

Maddi durumumu zorlayıp bana daha önce 45.000₺ ücret isteyen tecrübeli bir avukatı daha tutsam mı ne diyorsunuz? Huzursuzum çünkü.
Yazım yanlışı olan avukat mı olur

Eşiniz de siz de avukatlara harcadığınız paraya üzüleceksiniz işin sonunda. Ortak çocuğunuz ve ortak edinilmiş malınız yoktu yanlış hatırlamıyorsam. Neden çekişmeli dava ile zaman ve para kaybediyorsunuz ?
Ben anlaşmak istiyordum o çekişmeli açmış

Mahkemede nasıl savunuyor, ifade ediyor o da önemli. Ben hakimlerin şahsen oturup tek tek o iddiaları okuduğunu çok sanmıyroum. Belli başlı yerleri okuyorlardır.
Telefon açmama çoğu avukatın naturasında var.
İçinize sinmedi ise değiştirin.

Avukat müvekkil ilişkisi karı koca ilişkisi gibi güvene dayanır. Eğer avukatınıza güvenmiyorsanız değiştirin. Ben kendi avukatıma kendimden çok güveniyorum her türlü hakkımı savunur asla bir dilekçeyi kontrol etmem ettiğimde de hayran kalırım yazısına 😂 o yüzden değiştirin bence

Aklıma ailemin zamanında baro dan tuttuğu avukat geldi şiveli konuşmalar iş uzadıkça uzamıştı bide 🤣 başka avukat tut bende çok pimpiriklenirdim resmî yere giden evraklar güzel şekilde yazılmalı ve herşeyi sen hatırlatıyorsan nasıl iş bu

Analitik ve pratik zeka önemli. Baktığı alanda deneyimli olmakla birlikte bu ikisi gerekli. Satranç oyunu gibi düşün, Hep 2-3 adım sonrasını düşünmek özellikle önemli bu tür davalarda. İçine sinmediyse değiş.

5 avukat değildir o aynı büroda çalışan avukatların da adı yazıyor vekaletnamede odur. Bir de avukatınız her dediğinizi yazmaz, yanlış yazmadığı sürece sorun yok. Ayrıca olayları bazen ta ilk tanışma gününden beri yazılsın istiyorlar ama o kadar detaylı ve geriye dönük yazmak anlamsız. Tanıklar önemli bir de yazılı deliller. Gerisi çok da önemli değil. Yazım hataları ne boyutta bilmiyorum ama disleksi gibi bir rahatsızlığı yoksa bir avukat dilekçesinde yazım hatası yapmamalı.
Ben de sizin gibi düşündüm, aynı bürodur diye. Öğrendim ki değil:))

X